Kako napraviti OUTPUT na pojacalu

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Kako napraviti OUTPUT na pojacalu

Post by maverick_nis » 17 Aug 2007, 15:27

Imam Peavey Blazer 158 od 15w,i on ima Input,Cd Input,i output za slushke.e sad,posto mi se na output-u za slushke ne cuje dobro kao sto proizvodi zvucnik,kako i da li sme i moze da se napravi output?

P.S. ako mozete,napisite i kako bih mogao da mu napravim footswitch da prebacuje sa clean na dist. i obrnuto

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 17 Aug 2007, 15:45

Normalno je da se na Line Outputu i Phones Outputu pojačalo ne čuje kao "iz zvučnika", ali nikakav dodatni output ti neće preneti tu "magiju zvučnika", pošto zvučnik ne služi da samo verno reprodukuje zvuk kao da je u pitanju muzički stub - u pojačalu su gitarski zvučnici koji dodaju svoju "boju" zvuku i bez kojih nema "zvuka pojačala". Čim malo "zgaziš" pojačalo (naročito ona koja imaju dobre gitarske zvučnike, neke Celestione ili tako nešto) zvučnik počne da se "aktivira" (the speakers excurse, kako se to stručno kaže) i da dodaje svoju "boju". Još malo glasnije i aktivira se sama kutija zvučnika (ili, ako je kombo pojačalo, cela kutija pojačala) i zvuk dobija "cabinet thump", a to su oni basovi koji, recimo, čine da Marshall bude Marshall.

To nećeš dobiti "linijskim" ili nekim drugim izlazom. Da bi to "uhvatio" i usnimio na, recimo, kompjuter, moraš da ozvučiš pojačalo - mikrofon ispred njega pa iz mikrofona u miksetu (ili mikrofonsko pojačao) i onda u kompjuter. Mikrofon će pokupiti sve to - cabinet envolvement, speakers' excursion.

Žao mi je, ali nema "jeftnijeg načina" da se uhvati "taj" zvuk o kojem pričaš.

maverick_nis
Posts: 64
Joined: 11 Aug 2007, 16:24
Location: Nis
Contact:

Post by maverick_nis » 17 Aug 2007, 15:53

Ok,thanx,tako sad i radim,mic. ispred i snimam.

A sta da radim za footswitch???

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest