Pomognite please...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Pomognite please...

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 00:16

Ovako , ovo mi je treci dan na forumu , i mogu samo da kazem da ste mi mnoogo pomogli (hwala svima). Toliko sam naucio o gitari , da jedva cekam da mi stigne gitara :D . Ali vas zato molim da mi jos jednom pomognete . Neznam sad , mozda ce mi neko reci da sam trebao napraviti temu u pojacali i ostali efekti , ali ja molim da se tema ne premesti tamo (ako je to moguce :D).Konacno sam odlucio , i uzecu ipak Ariu XL-STD. Ali tu ima jos jedna stvar... Treba mi idealno kucno pojacalo!
Treba mi neko pojacalo od 10 do 20-30 w, ali ja bas nisam strucan u tome
Gledao sam pojacala na sky music-u , i nasao sam jedno idealno , jeste da je cena niska , mogu jos vise da dam , ali ja neznam da li je to pojacalo dobro. Ako neko moze da mi kaze nesto vise o tom pojacalu , jer npr. ovi pojmovi treble , gain , overdrive/clean switch , meni nista ne znace , ali ja znam da pojacalo dobro mora da ima tako te stvari , a to su verovatno i neke medjusobne razlike izmedju pojacala.Pa moooolim da mi sad pomognete, da mi pokazete slike , da mi date specifikacije nekih pojacala kojim znate cenu , da mi kazete koje pojacala su dobra , a koja nisu... I onda bi bio PRESRECAN , jer od kada sam dosao na forum , saznao sam dosta stvari , dosta od vas su mi i puno pomogli , i ja vas sad jos jednom molim za pomoc , znaci moooolim vas mi pomognite , (i nemojte temu da stavite na pojacala i ostali efekti please , jer tamo niko ne odgovara na pitanja). Jos samo ovaj put , znaci mooooooooooolim vas!

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 00:19

Zaboravio sam da dodam , pojacalo koje sam nasao na sky music-u , to jeftino je Vox Pathfinder 10.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 20 Sep 2007, 00:37

Ne znam da li planirash da svirash samo po kuci i kojim budzetom raspolazesh, ali ako planirash samo u kuci, 15W ti je i vishe nego dovoljno.
Shta smatrash pod idealnim pojachalom?

Shto se tiche tog pojachala, chini mi se da sam prochitao da bi ti svirao neki zeshci metal, chisto sumnjam da bi ti to pojachalo bilo dovoljno "zestoko" bez dodatnih pedala/procesora, znachi ono samo, tj. gitara u pojachalo. Najbolje je da kad i ako kupish gitaru, ponesesh ili uzmesh istu takvu gde kupujesh pojachalo i direkt ukopchash i isprobash. Ukusi su razlichiti, ali eto recimo ja da kupujem sebi pojachalo, verovatno bih uzeo nekog Marshalla. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 20 Sep 2007, 00:53

Da, prvo nam kazi koliki ti je budzetski okvir za tu fiskalnu kupovinu.
Jer na primer ovo pojacalo kosta 60e a na primer za 175 imas 60w pojacalo koje ubija kolko je dobro, a takvo pojacalo mozes da nosis i na manjim svirkama....

E sad koliko si spreman da se pruzis?

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 01:01

Pa , planirao sam da kupim i neki malo bolji mob , ali sad vidim da od toga nema nista :D , neznam tacno , ali za pocetak bi mi trebalo neko pojacalo za po kuci , nista prejako , jer ionako sledece godine kupujem jos neko jace pojacalo i sve tako dok ne napravim ili dok ne odem u neki bend :D. Tako da neznam , mada sta ,za pojacalo od 10-15 w ne treba nesto puno para da se ulozi :D , jer to je tu negde 80-100-120 eura , pa sad jedino da mi vi predlozite neko pojacalo za pocetak , jer za sad mi ne treba bas neko exxxxtra pojacalo :D

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 20 Sep 2007, 01:07

Malo si neodredjen, do koliko tachno love i za koju vrstu muzike?
A da probash prvo iskoristiti taj stub? Probati kod nekoga, ili doneti opremu od nekog frenda ili sl?

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 01:24

Pa to sa stubom... hteo sam ja, ali ipak mi za sad ne treba pojacalo te snage Evo recimo pojacalo , da bude na primer 100 e , ili jeftinije , posto toliko je neko pojacalo od 10-15 w , pa sad nek mi neko preporuci neko dobro , nek mi neko pokaze slike , i sta vec sad mi treba da bi odlucio , ti ako znas neko pojacalo dobro , kazi , na primer video sam jedno marshallovo pojacalo za 85 e , ali ne pise nista od onog sto pise na vox pathfinder 10 , tj ono treble , bass , i to , nego pise nesto emulirano..
sad neznam , pomagajte :D

User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Post by vg78 » 20 Sep 2007, 08:23

Vox Pathfinder 15R je odlicno pojacalo za pocetnika. Mnogo bolji od slicnih Marshalla. Pored toga mozes da kupis neki manji procesor za 40-50 eur, ili Boss DS-1 za 30 eur polovno, i sve ce biti na mestu.

http://www.skymusic.co.yu/prodaja/gitar ... page4.html

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 20 Sep 2007, 12:49

Jedan moj prijatelj ima Vox Pathfinder 15R i cepa power metal kroz njega.
Reverb je dobra stvar, nisu ti neophodne pedale i procesori, vec iz samog pojacala mozes da dobijes neke sasvim ok efekte.

Mogu jos i da ti preporucim i Fenderovog Frontman-a 15R iz Mitros Music-a. Isto ima reverb (kao sto mu ime kaze) i meni je sasvim u redu.
E sad, ne bih znao da kazem koje je bolje od ova dva pomenuta. Vox je poznata i veoma cenjena firma, a Fender i pojacala... hmm... cenim da je bolji Vox.

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 13:19

Dobro , video sam pojacalo ovo vox pathfinder 15r , i prilicno je dobro pojacalo , po meni , ali neznam , pogledacu ipak jos pa da vidim , i jos da pitam , Chord-Master , koliko kosta to fender-ovo pojacalo , ako znas.

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 20 Sep 2007, 15:41

Ja sam ga platio 110e pre jedno godinu i po dana (bar mislim, videcu u garantnom listu, ako uspem da ga nadjem).

Ako sam dobro video i Vox kosta toliko. Moj savet je da odes u Skymusic i isprobas Voxa (ili mozes da zamolis prodavca da isproba umesto tebe), a zatim u Mitros Music i isto tako isprobas Fendera, tako ces steci bolji uvid i videti koje ti vise odgovara.

Naravno, ako nadjes jos neko pojacalo koje ti se cini dobrim i odgovara ti cena, ubaci i njega u igru.

Malo detaljnije o Fenderu:

CHANNELS:
Dual Selectable Channels (Normal and Drive)

FEATURES:
Reverb,
3-Band EQ,
Headphone Jack,
Auxilliary Input for CD,
Tape or Drum Machine,
Closed Back,
Blackface Styling with Silver Grille Cloth

CONTROLS:
Volume Normal Channel,
Gain,
Drive Select Switch,
Volume Drive Channel,
Treble,
Mid,
Bass,
Reverb

Kao sto vidis, ima cak i ulaz za slusalice, ja u njega ubacim najobicnije bubice za mp3 player, ima da se kupi onaj mali jack, koji samo nakacis na bilo koje slusalice i mozes da ga ubacis u pojacalo.
To je zgodno, ako sviras za vreme kucnog reda, nema tuzbi i sudskih poziva :)

User avatar
RaZoR
Posts: 48
Joined: 17 Sep 2007, 22:09

Post by RaZoR » 20 Sep 2007, 20:23

hehe , znam tu foru , za vreme kucnog reda , to pise na sky music-u za jedno marshallovo pojacalo od 2 w, neko minijaturno :D , ima i jedno od 1 w , pise ne smeta komsijama hehe , mada , gledao sam na mnoge sajtove pojacala , ali nigde (skoro nigde) , nema cene , i otkud ja tu da znam cenu , a i jos da pitam , ono marshallovo pojacalo , od 10 w , Marshall MG-10CD COMBO , jel zna neko mozda nesto vise o tom pojacalu , da znam da vidim da li i njega da zalozim malo u tu pretragu za pojacalom , znaci neko ko zna nesto njemu , ne samo da mi napise sta ima , koa ono sto pise na sky music-u , jer ja to nista ne razumem , tu pise nesto emulirano... Nego samo sam se sad iznervirao sto prebacise moju temu u pojacala i efekti , a lepo sam molio da ne prebace , jer tamo mi niko ne odgovara na pitanja :D :D :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 20 Sep 2007, 20:37

Ne brini se, ako ima nekog da ti kaze nesto sto te zanima, odgovorice ti sigurno. Ja ne mogu da ti kazem nesto vise jer nisam ni video ta pojacala...al' neko sigurno jeste.

BTW. da li ima po BGD-u roland micro cube. Kazu za ta pojacala da su dosta dobra... imaju i efekte i distorzije i malo je (10w) i nije skupo. Pogldaj i njih.

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 20 Sep 2007, 20:48

Pojacalo od 1w!? :shock:
Nisam ni znao da to postoji uopste!

Za Marshalla nemam pojma, jedino sto mogu da kazem je da sam cuo da je Vox bolji od Marshalla, sto se tice kucne varijante, a da je Marshall bolji od Voxa, za velike prostore.

Ne znam koliko ima istine u ovome, meni ne izgleda nimalo logicno, ali opet... ***** li ga...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 20 Sep 2007, 21:02

Pojacalo od 1 w za zezanje....al moze da posluzi.

Image

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest