Digitech RP 500

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 11:11

Hoce li taj test? :)

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by Critical » 14 Dec 2010, 12:18

Critical wrote:pa ima konacni sud 16. decembra ( direktno u mixer ) pa pisem sve lepo....

Valjda vredi cekati za moj review, ahahhahahhah

Do sada me je odusevio ali,jos je u fazi testiranja i istrazivanja :D

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 14:54

Znaci za svaki efekat opisi utiske :D posto hocu da kupim RP90 a imaju isti cip i nekih zajednickih efekata.
I da zanima me,stimer,da li ima samo standard E ili i drugih???

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Digitech RP 500

Post by Kristijan » 14 Dec 2010, 15:20

To je kao onaj vic kad je Mujo bio gastarbajter pa kad se vratio kući, priča Hasi da je svaki dan jeo banane. Haso, koji nikad nije jeo banane, pita kakvog su ukusa banane. Mujo mu uzvraća: "Znaš kakvog su ukusa šljive?", a Haso potvrdi da zna. "E - ni nalik šljivama!", objasni Mujo.

Pitaš čoveka za karakteristike najskupljeg komada iz RP serije jer te interesuje najjeftiniji komad iz iste serije, a pri tom su pitanja takva da za njih najverovatnije imaš odgovor na Digitech sajtu. C-c-c...

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Digitech RP 500

Post by dimmu » 14 Dec 2010, 17:49

johnny_b_good wrote:Znaci za svaki efekat opisi utiske :D posto hocu da kupim RP90 a imaju isti cip i nekih zajednickih efekata.
I da zanima me,stimer,da li ima samo standard E ili i drugih???
stimer nije samo standard E moze se stimati na dosta stimova.najdbulje sto sam ja stimao je D#,a mislim da moze do A ali me nemoj drzati za rec.ja imam rp250 i 20 i nekog ce skoro biti dve godine otkako je kod mene.procesor radi kao i prvog dana kada sam ga doneo kuci,a kupio sam ga pre dve godine za 10.000din(+sam dobio uz njega adapter koji je u to vreme bio minimum 2000-3000din) u mitrosu na novogodisnjoj akciji.ako je neko zainteresovan za isti uvek cu mu predloziti da doda koji dinar i uzme rp350 jer dobra je dvestapedesetka ali ako nemate laptop ili komp da ga povezete preko usb-a nemozete podesiti potpuno na procesoru tipa EQ na amp simulatoru,metal zone distorziju i ima jos nekoliko stvari koje ne znam napamet.za te pare koje su date za procesor ja sam veoma zadovoljan.ima odlicnu izradu i izdrzao je kod mene 2 godine bez ikakvih problema,a nosao sam ga na probe,svirke,kod prijatelja i ko zna gde sve ne i to na vremenima od najgore zime pa do sparnih leta.za staru RP seriju imam samo reci hvale,a za ovu novu ne znam jer nisam imao prilike da probam bilo koji model iz iste.

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 18:08

Kristijan wrote:To je kao onaj vic kad je Mujo bio gastarbajter pa kad se vratio kući, priča Hasi da je svaki dan jeo banane. Haso, koji nikad nije jeo banane, pita kakvog su ukusa banane. Mujo mu uzvraća: "Znaš kakvog su ukusa šljive?", a Haso potvrdi da zna. "E - ni nalik šljivama!", objasni Mujo.

Pitaš čoveka za karakteristike najskupljeg komada iz RP serije jer te interesuje najjeftiniji komad iz iste serije, a pri tom su pitanja takva da za njih najverovatnije imaš odgovor na Digitech sajtu. C-c-c...
Najskuplji je rp1000 a najjeftiniji rp 55 cini mi se :wink:

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 18:21

dimmu wrote:
johnny_b_good wrote:Znaci za svaki efekat opisi utiske :D posto hocu da kupim RP90 a imaju isti cip i nekih zajednickih efekata.
I da zanima me,stimer,da li ima samo standard E ili i drugih???
stimer nije samo standard E moze se stimati na dosta stimova.najdbulje sto sam ja stimao je D#,a mislim da moze do A ali me nemoj drzati za rec.ja imam rp250 i 20 i nekog ce skoro biti dve godine otkako je kod mene.procesor radi kao i prvog dana kada sam ga doneo kuci,a kupio sam ga pre dve godine za 10.000din(+sam dobio uz njega adapter koji je u to vreme bio minimum 2000-3000din) u mitrosu na novogodisnjoj akciji.ako je neko zainteresovan za isti uvek cu mu predloziti da doda koji dinar i uzme rp350 jer dobra je dvestapedesetka ali ako nemate laptop ili komp da ga povezete preko usb-a nemozete podesiti potpuno na procesoru tipa EQ na amp simulatoru,metal zone distorziju i ima jos nekoliko stvari koje ne znam napamet.za te pare koje su date za procesor ja sam veoma zadovoljan.ima odlicnu izradu i izdrzao je kod mene 2 godine bez ikakvih problema,a nosao sam ga na probe,svirke,kod prijatelja i ko zna gde sve ne i to na vremenima od najgore zime pa do sparnih leta.za staru RP seriju imam samo reci hvale,a za ovu novu ne znam jer nisam imao prilike da probam bilo koji model iz iste.
Hvala ;)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 14 Dec 2010, 18:58

johnny_b_good wrote:Znaci za svaki efekat opisi utiske :D posto hocu da kupim RP90 a imaju isti cip i nekih zajednickih efekata.
I da zanima me,stimer,da li ima samo standard E ili i drugih???
Ne smem da tvrdim, ali mislim da postoji velika razlika izmedju rp55/90 i jacih modela (155,255,355,500,1000). Ako je isti kvalitet/broj efekata, koja je onda razlika izmedju 90 i 255? Oba imaju dve papucice i expresion pedalu, pa jos da imaju isti kvalitet tona, digitech bi sam sebe sjebao...

Imao sam rp50 i sada rp350, i to je nebo i zemlja, a cini mi se da su slicna generacija.

Topla preporuka za bilo koji jaci ili jednak 150 :)

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 20:12

Jbg ja sam planirao rp255 al odose pare :cry:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 14 Dec 2010, 20:54

johnny_b_good wrote:Jbg ja sam planirao rp255 al odose pare :cry:
Ja bih za te pare pre uzeo polovan 150/250... :?

350ku sam platio 120e.,

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 14 Dec 2010, 21:06

Znam ali ne znam da li da kupujem polovno.Bila je i 350 za 100 evra ali da kupujem na slepo,postom da mi donesu ne znam ni sta je.A opet 155 ili 150 nema expression pedalu...RP90 nova je 8500 u mitrosu...Ipak imam i garanciju i novo je.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 14 Dec 2010, 21:27

Ne'am pojma, ja sam kupio rp350 polovan, korg ax1500g polovan, a njega sam i prodao, a prodao sam i rp50, i svaki je radio odlicno. Mozda je jedino taj najslabiji rp50 imao jedan problem jer je jedno dugme moralo jace da se stiska, a bio je rabljen manje od ova dva, nit sam imao probe sa njim, a dobar deo vremena je provodio u kutiji jer sam vise voleo drive pojacala... (znaci, losiji kvalitet najjeftinije serije :mrgreen: )

Ako procesoru rade svi dugmici i ex pedala, i svi konektori su ok, nema sta drugo da mu se pokvari, a to se da proveriti za 10 min, sto sam ja i uradio. Dosao kod lika, on sve lepo povezao, ja ispritiskao sve dugmice, isprobao expression, pogledao konektore i zavrsio. Ako nesto drugo osim toga ne radi, procesor je otisao u q. Nije to kao gitara da ti neko uvali neku dzitru koja ima iskrivljen vrat, sjeban tremolo ili nesto slicno... Jedino moze biti problem ako ti nije blizu...

Jbg, ja sam se zajebao sa tom najjeftinijom serijom digitecha, pa mislim da je bolje uzeti polovan iz srednje serije nego nov iz te jeftine... :mrgreen:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Digitech RP 500

Post by Kristijan » 14 Dec 2010, 21:40

RP155 teško spada u neke killer procesore, a RP90 ama baš nikako ne upada u tu kategoriju. Imaš te plastične Digitech procesore, a imaš i ove metalne, koje možeš i kroz prozor da baciš, i najviše treba da brineš da nećeš da potrefiš prolaznika, da mu ne naneseš povrede. Baš je jako dobro naći procesor koji je korišćen, jer im cena pada vrtoglavo, daleko više nego pedalama, a generalno su izdržljive sprave. Ne poznajem nikoga ko je došao glave svom procesoru. Ne kažem da moraš da ga biješ macolom da bi ga uništio, ali ne poznajem nikoga ko je uspeo od obične upotrebe da sahrani spravu. Cenim da je bacanje para kupovina novog RP90. Inače, mislim_stvarno je u pravu, srodne funkcije dele ovi RP1xx, 2xx, 3xx, jednostavno imaš 2 kategorije unutar RP serije. RP90 je druga priča, i mislim da nije baš mudra kupovina, osim ako ne naleti na oglasima za smešne pare.

Nešto se ja ne sekiram oko toga novo i polovno. Ja samo polovne žice ne bih kupovao :D , a sve ostalo šljaka.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by dejankuki » 14 Dec 2010, 21:54

RP-50, 70, 90 imaju malo glupo namestanje parametara.. npr.. delay.. pocinjes od 50ms, pa ide 70, pa 100, pa 120, - 135 - 160 - i tako dalje.. na primer.. a na RP jacim serijama pocinjes od 10ms 11, 12, 13.. 120, 121..122, 123... i tako dalje.. dakle na slabijim parametri su dati kao vec predodredjeni pa ti biras koji najvise odgovara.. dok na jacim ides u sitna crevca..

Drugo, nemaju USB... imaju manje efekata.. da plasticni su... i tako dalje.. uglavnom... slabiji su u opcijama, dok ih pogoni AudioDNA2 chip i u zvuku ne bi trebali da imaju nekih veeeelikih razlika, sem naravno ako ih nisu namerno "ojadili"...

Da.. 70 koristi AudioDNA chip a ostali AudioDNA2..


Edit:.. 150 i 155 se u sustini ne razlikuju u zvuku, vec u broju efekata i nemaju emocionalnu pedalju.. 250 i 255 imaju pedalu, malice vise efekata i USB... e sami 350 i 355 se vec razlikuju i u opcijama i u odnosu na manje brojke...


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest