Digitech RP 500

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 21 Aug 2010, 23:53

Zanima me ako ima neko iskustva sa ovim procesorom kako se pokazao na zivoj svirci. Kupio sam ga skoro i jos ga uzivo nisam isprobao.

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 23 Aug 2010, 17:12

Nije valjda da niko nema iskustva?
Prvi put posedujem procesor firmre Digitech, a imao sam svasta pa me je interesovalo necije misljenje o toj firmi.
Koliko sam uspeo da provalim ovaj procesor uopste ne rad lose,naprotiv radi odlicno. Imam mali problem posto imam i Roland Cube 80x koje je procesorsko pojacalo pa bas mora da se cacka da ne smetaju jedan drugom i mislim da sam uspeo da namestim par farbi, ali mislim da cu uskoro morati da nabavim neko neutralno pojacalo pa cak lampasa posto RP 500 moze da se koristi i kao pedal board. Ima jako dobre efekte chorus,delay reverb i overdive. Ima mogucnost da ga koristis kao pedal board a ujedno ima XlR stereo izlaze za razgla gde mu idu smulacije pojacala i kabneta, tako da na bini imas monitoring sa pojacaa a u razglas ide simulacija nekog drugog pojacala. Veoma dobra opcija i pretpostavljam da moze fantasticno da se iskombinuje. Da li je neko probao tu opciju? :D

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 27 Aug 2010, 14:26

Napokon sm ga probao uzivo!!! Radi fantsticno!!! :D :D :D ! Znaci ko nezna koji procsor da kupi, Digitech RP500 toplo preporucujem!!!

Jos uvek cekam da mi se neko javi da mi kaze svoje iskustvo ili dame nesto pita u vezi ovog procesora!!! : :kokice:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by dejankuki » 27 Aug 2010, 16:14

Drago mi je da si zadovoljan. Ja sam inace fan Digitecha i RP serije. S tim da bih ja bio zadovolan i sa 355com.. u svakom slucaju.. updateuj nas povremeno..


Inace sam ja licno probavao 350icu i meni je super zvucala. 355 kazu da je malice bolja i ima lepe opcije za uklj/isklj pojedinih efekata.. plus looper.

E da, jesi li imao nesto pre RP-500ke

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 27 Aug 2010, 23:00

Nisam imao nijedan procesor firme Digitech, ovo mi je inace prva sprava te firme. Imao sam Zoom 9002pro,505,505 II, 606, Korg AX1500g, Line6 POD 2.0,a probao sam sve i svasta Razne Boss-ove Line6 ali nikad Digitech. Kupio sam ga na slepo tj. malo sam cackao po internetu i jedan kolega mi je pricao da ima stari RP 150 made in USA i da mu je to najbolje na cemu je dosad svirao... Ja sam uglavno svirao na lampasima Fender nekoliko modela , Vox ac30 stari iz 60 i neke, Marshall JMP 100w (bio nekad Krletov- Generacija 5), Peavey nekoliko modela.

Moram da kazem da me Digitech potpuno pozitivno iznenadio-odusevljen sam kako radi. Kupio sam ga sebi za rodjendan onako iz zezanja malo da se igram i u prvi mah se razocarao i hteo da ga prodam ali kad sam provalio kako se podesava, namestio mu neke farbe otprilike posto sam ga namestao na Roland cube 80x koji je takodje procesor pa nisam bio siguran da li je to to. Onda ga odnesem na svirku ubodem ga direktno u razglas i dobijem tako dobar ton i onaj fini fidbek kao na lampaskom pojacalu. Svirao sam Ibanez JEM 7p ovaj crni sto je na avataru. To je samo pevalo :D :D :D

Moram da kazem da ne sviram Heavey Metal,mada mi je takva oprema. Sviram tezge pop,rock, naronjake- ono sto se kaze " OD SILVANE DO NIRVANE" i sve dobro zvuci!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 27 Aug 2010, 23:13

Moram da dodam, da sam znao da ovako dobro radi kupio bih RP1000 koji ima mnogo vise opcija. Digitech te veoma ozbiljna firma i moram priznati da sam ih dosad potcenjivao :oops: Od sad su moji favoriti!!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by dejankuki » 27 Aug 2010, 23:59

E onda dobrodosao u klub.. za sadnas je dvo'ica



:ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 08:13

Kakav je wah na tom procesoru?

Razmisljam da uzmem nesto manje, umesto mog korga, sto moze da stane u gigbag (rp255,rp155+exp pedala, moze izaci jeftinije od rp255, rp355, boss me-50). Voleo bih da cujem misljenje vas dvojice :D Ili nesto manje, ili nesto novije i bolje (noviji korg ax3000g, rp500 mozda cak neki boss GT ako naleti za normalniju cenu, naravno polovni), mada radije nesto manje (jeftiniji su i kompaktniji). Od efekata mi je najvaznije da ima wah, whammy (zbog ovoga ne pominjem ni jedan line6), deley, reverb. Ako ima dobre simulacije pojacala, tim bolje, sada koristim drive pojacala na kojima sviram (moj marshal i peavey bandit), a ne drive procesora. Nisam profi, sviram sa drugarima, koristim malo efekata, kuci se igram mnogo vise sa efektima...

Ovaj korg ne bih ni menjao (veoma jednostavan za koriscenje, a dobro mi je zvucao kad sam presao sa malog rp-a na njega pre par godina, od tada nisam ni jedan drugi procesor ukljucio), ali moram da ga nosim u posebnoj torbi sto moze biti problem ako idem prevozom na probu, a ako cekam jos sa menjanjem, necu ga prodati za 50e... I wah mi se ne svidja na njemu...


Ako je problem sto sam postavio ovakvo pitanje ovde, nek' modovi obrisu post, nisam hteo da otvaram temu da se ne bi prica sirila previse...

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 08:46

Vidi ovako ja sam na nekom od foruma vec napisao da taj korg koji imas uopste ne izlazi u svirci,jednostavno se ne cuje!
Ako hoces Digitech RP seriju onda nemoj uzimati nista ispod RP155. Znaci od njega pa na jace modele pucaj. Ovaj RP500 je malo glomazan i moram da mu smislim neki kofer. RP155 je neki minimum ali ako hoces sa expresion pedalom onda mozes i 255 mislim da on ima tu pedalu oni imaju isti procesor u sebi kao i RP500 samo imaju manje opcija za fino podesavanje. Ako ti to nije bitno ona je to resenje. RP500 ima cetiri izlaza tako da mozes da ga koristis kao pedalboard uz pojacalo koje imas (iskljucis mu simulacije pojacala) a istovremeno u razglas ga ukljucis sa simulacijom nekog pojacala i to verovatno zvuci strava. Nisam dosad to probao ali cim probam, javljam sta se desilo!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 08:51

Na YouTube je neki lik uporedjivao DigtechRP500 vs Line6 XT live, pa poslusajte razliku Digitech zvuci mnogo krupnije i masnije!!!

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 08:52

dejankuki wrote:E onda dobrodosao u klub.. za sadnas je dvo'ica



:ziveli:
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 12:02

Roland Oliver wrote:Vidi ovako ja sam na nekom od foruma vec napisao da taj korg koji imas uopste ne izlazi u svirci,jednostavno se ne cuje!
Ja imam pozitivna iskustva sto se tice izlaska u mixu. I na svirci i na probi se cujem sasvim ok. Nije dobar kao drive pojacala, ali sasvim je ok. Mozda je to zato sto ja u bendu nemam ni klavijature ni drugu gitaru, samo bubanj, bas, vokal i jednu gitaru. Znam da sam morao da mu malo sredjujem boje dok je bila i druga gitara u bendu koja je isla kroz digitech rp80. Posle malo sredjivanja, ja sam se savrseno cuo, ali zato se druga gitara najcesce gubila.

Moj favorit za sada je RP355. Dosta vise korisnih opcija ima u odnosu na 155/255 (3 footswitcha daju vise korisnih mogucnosti, a/b amp switching, stompbox mode, obe opcije bi mi veoma koristile jer bas na taj nacin najcesce koristim i ovaj korg), cini mi se istu detaljnost podesavanja kao rp500 (oba imaju po 6 potenciometara) za ne mnogo visu cenu od 255, a dosta nizu od 500. Jos mi se cini da su mu i dimenzije po mojim potrebama :D

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 15:10

Verovatno 355 i 500 imaju iste opcije za podesavanje, jedino sto 500 ima vise prekidaca pa kad ga prebacis na pedalboard mod onda ti prekidaci sluze da pojedinacno ukljucujes i iskljucujes efekte. Ja sam namestio recimo twinreverb i onda tu mogu da ukljucujem ili iskljucujem, compresor,overdrive,chorus,delay i reverb, na drugoj farbi isto to samo je pojacalo Marshal Jsm900, pa na sledecoj messa boogie mark4 tako da koliko preseta imas, imas toliko i pedal board-ova. Stravicna fora. Naravno ja sam namestio 3-4 opste farbe, ali ako se ozbiljno bavis spravom i muzikom, mozes bukvalno za svaku pesmu koju sviras da napravis posebnu farbu i u okviru nje da kombinujes efekte. Mislim da tako rade i ove svetske face. :)

User avatar
Roland Oliver
Posts: 77
Joined: 09 Nov 2009, 14:50

Re: Digitech RP 500

Post by Roland Oliver » 28 Aug 2010, 15:24

Sto se tice Korga, da sam na tvom mestu, ja bi ga prodao i skupio novce i uzeo lepo RP500 ili cak 1000. Ne zelim da mislis da te nagovaram ali taj Korg je malo zastarela sprava i Digitech sigurno ima bolje semplove jer je noviji (mada je i on sada kao model star skoro dve godine). Ja te potpuno razumem ti si zadovoljan Korgom i bojis se da ga otudjis jer sta ako ti se Digitech ne svidi. Tako uglavnom svi razmisljaju pa i ja. Ja sam uzeo 500-ticu a nisam pre toga prodao Cube 80x jer sam mislio ako se predjem sa Digitechom uvek mi ostaje Roland, ali sam se uverio da je RP500 odlican i sad bih hteo da prodam Roland-a. Sad mi je zao sto ga nisam prodao ranije pa bih imao para za RP1000.

Ti sam moras da odlucis i sebe da poslusas , a ne mene ili bilo kog drugog! Ja sam ti dao sugestiju a ti stavi na vagu izmeri pa preseci.

Veruj, mi neces se pokajati sa Digitech RP500!! :D :D :D

User avatar
johnny_b_good
Posts: 870
Joined: 05 Jul 2008, 22:13

Re: Digitech RP 500

Post by johnny_b_good » 28 Aug 2010, 15:26

Pridruzujem se za koji mesec sa RP255 :cao: :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest