Digitech RP 500

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Slashvgd
Posts: 14
Joined: 24 Nov 2010, 20:51

Re: Digitech RP 500

Post by Slashvgd » 02 May 2011, 13:52

pa na rp350 nema whammy

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Digitech RP 500

Post by shule » 02 May 2011, 16:06

na rp500 se whammy pali/gasi na chorus/fx dugmetu. :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 02 May 2011, 22:02

Slashvgd wrote:pa na rp350 nema whammy
ima

Slashvgd
Posts: 14
Joined: 24 Nov 2010, 20:51

Re: Digitech RP 500

Post by Slashvgd » 03 May 2011, 01:19

@mislim_stvarno

upravu si,ima,bas sam danas vidio kod drugara,ali nismo uspjeli da taj whamy konctrolisemo pedalom. mogli smo samo da ili podignemo za 1 skalu ,20 skala,itd,ili da spustimo isto toliko.

nismo mogli da pedalom snizavamo ili povisujemo ton koliko smo htjeli.

da li mozes da objasnis da li i kako moze to da se namjesti da se whammy kontrolise pedalom?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 03 May 2011, 08:31

Slashvgd wrote:da li mozes da objasnis da li i kako moze to da se namjesti da se whammy kontrolise pedalom?
kada udjes u fx deo na procu, podesis sve parametre (strana 23 uputstva):
- gde se nalazi (pre ili posle drive-a tj pojacala),
- interval menjanja
- pocetnu poziciju pedale (ovo ti je korisno jer mozes da stavis 0 ili 99, nisam sad siguran koji od ta dva, i da ti u tom slucaju whammy bude neaktivan tj da imas skoro skroz normalan signan, i da sve dok ne krenes da pomeras pedalu, mozes da sviras normalno, nije savrseno, ali ili to ili da prebacujes na preset sa whammyem
- mix koji je mesanje nepomerenog i pomerenog signala

kada si sve to podesio, ide ono sa cime si ti imao problem, moras da udjes u expression meni na procesoru (uputstvo strana 27),
- prvim potom namestis EXPPDL (ne LFO1 ili LFO2)
- drugim potom namestis da taj parametar bude PEDAL (najvaznije!!!)
- trecim i cetvrtim podesavas minimalne i maksimalne vrednosti, mozes da se igras time, HEEL vrednost ti je kad je pedala podignuta, kad je peta dole, TOE kad je pedala spustena, tj kad su prsti dole. Kada je jedna 0 a druga 99 tada u polozaju 0 nemas efekat (u ovom slucaju whammy), a kad je u polozaju 99 tada je skroz pomeren signal (1, 2 oktave, za 2 polustepena itd... )

Slashvgd
Posts: 14
Joined: 24 Nov 2010, 20:51

Re: Digitech RP 500

Post by Slashvgd » 03 May 2011, 09:05

hvala puno ,pokusacemo :)))
trenutno sam u skoli na informatici,pa kad dodjem kuci zvacu ga da to pokusamo,hvala jos jednom :)

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 03 May 2011, 10:34

Slashvgd wrote:hvala puno ,pokusacemo :)))
trenutno sam u skoli na informatici,pa kad dodjem kuci zvacu ga da to pokusamo,hvala jos jednom :)
nema problema :ziveli: tu smo da pomognemo jedni drugima, ali sledeci put :smiley_2: :mrgreen:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by mateuspoz » 06 Nov 2012, 08:42

Ljudi, da li je skupo da pazarim RP500 za 180 evra, inače procesor je u besprekornom stanju, nikada iz sobe nije izašao...ima looper.....?

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Digitech RP 500

Post by mislim_stvarno » 06 Nov 2012, 09:25

nov je 300e, pa mislim da nije mnogo :D

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by mateuspoz » 06 Nov 2012, 17:00

..uzeh ga..dobar je..vec sam ga imao jedanput pa mu znam tajnu...vrlo fina igracka, a profi.... :ziveli:

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Digitech RP 500

Post by mateuspoz » 08 Nov 2012, 09:01

Imam desetak pedalica, Dunlop Hendrix vah, dva cevna pojačala... pre 2 godine nekako mi je zapalo u ruke, nenadno i povoljno RP500, igrao sam se s njim, ukapirao ga i u jednoj velikoj trampi ustupio....Ostao mi je utisak da se radi o zahvalnoj i konfornoj pedali, s toga sam krenuo u potragu za nepravedno odbačenim procesorom i pre neki dan,preko KP, dodao svom arsenalu ponovo Digitech RP500 koji je unapređen s looperom, kao nov, nekorišćen itd...180 evra plaćen.
Zvuk preko pojačala je odličan, naravno da skidam njegove amp i cabinet simulacije, skidam noise gate i eq. zato što želim da zvuk što više približim analogiji koju već imam preko svojih pedala...
100 memorija je sasvim dovoljno da spakuješ sopstvene boje i da ostaviš ono što je Digitech memorisao kao sređene, pošto imam već iskustva sa tim, plan je da za svaku svoju gitaru sredim po 3-4 farbe, da nekoliko memorija spremim za eventualno kopčanje direktno u razglas a da ostalih 70-tak bude za zezanje preko slušalica ili na compu....

Efekti tipa Wah, Comp, Dist su realistični, FX efekti jesu još bolji, možda je situacija klimava u prostornim efektima, delay and rev, ali moje uho je naviknuto na spring reverb tako da je možda glupo da tražim dlaku u jajetu.
Neko je pomenuo neumitni pad cena takvim uređajima...pa, šta? U narednih nekoliko godina cena očuvanog RP500 pašće npr. na 120 evra, znači za čitavih 60 u odnosu na ono što sam ja platio...
...da li da patim zbog toga? .... a da li mogu sebi da priuštim sve one efekte koje RP500 nudi?!
Pa samo jedna pristojna loop pedala ne može da se nađe bez 100 evrića...
Na koji stejdž svu svoju analogiju mogu da iznesem, povežem i zasviram?! I da li mogu u svakoj prilici u sopstvenoj kući da ubijam oko sebe na 100dB+....?! :metal6:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Digitech RP 500

Post by Trzalica » 08 Nov 2012, 10:08

mateuspoz wrote:...Neko je pomenuo neumitni pad cena takvim uređajima...pa, šta? U narednih nekoliko godina cena očuvanog RP500 pašće npr. na 120 evra, znači za čitavih 60 u odnosu na ono što sam ja platio...
U odnosu na ono što si ti platio. No u odnosu na ono što svako drugi plaća, pad od 300€ ka 120€ nije zanemarljiv. http://www.mitrosmusic.com/proizvod/183 ... -Exp--USB/
mateuspoz wrote:Na koji stejdž svu svoju analogiju mogu da iznesem, povežem i zasviram?!
Ni sam Petar Džon ne iznosi svu svoju analogiju već onu na kojoj to veče planira da svira. Sa druge strane, teško je pedalboard veličine kofera nositi u rukama od auta do "stejdža"?!? Uskoro će i bubanj biti teško unositi na "stejdž", najbolje je na mesto bubnjara postaviti jedan najobičniji laptop? To je poenta ovog izlaganja?!?
mateuspoz wrote:...da spakuješ ... boje ... farbe...
Lepo, samo onda, treba malkice proraditi na sekciji "Narodna Muzika" viewforum.php?f=35 na ovom forumu, oni koriste date termine. Naravno, ponajviše koriste i ovakve spravice ...
mateuspoz wrote:I da li mogu u svakoj prilici u sopstvenoj kući da ubijam oko sebe na 100dB+....?! :metal6:
Na mnogim pojačalima stoji natpis: "Headphone Output"! ;)
Sa druge strane, ko još kupuje tako skupe procesore da bi svirao na njima u spavaćoj sobi?!? :shock: :O.o:
mateuspoz wrote:Pa samo jedna pristojna loop pedala ne može da se nađe bez 100 evrića...
Znamo ... Wah pristojan ne može bez 80€, ... Delay pedala bez 60€, ... Chorus bez 60€ ... Dist bez 50€ ... i dalje kada sve saberemo ispade jeftiniji procesor. Bravo 5 u dnevniku, sedi dole!
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Sve u svemu, za 180€ all inclusive efekti, pravi švajcarski nožić na "stejdžu" , odlično.
Šteta što će završiti u nekoj trampi pod izgovorom da nije dostigao onaj "vintage" efekat koji se od njega traži, a da je svojski modifikovan esencijalnim vintage komponentama i da zbog toga cena mora malo preko 180€, .. heh ... opšte poznata stvar! :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Digitech RP 500

Post by Kristijan » 08 Nov 2012, 10:39

Па ја бих рекао да се ови подни процесори и не купују да би се крљали раме уз раме са vintage педалама. А оне гломазније процесор справе раде тако да могу да потпишем да у тесту на слепо људи не могу да уоче да ту сад фали vintage mojo. Мени процесор не треба, јер користим мало ефеката, и онда процесор ни финансијски не може да буде одговарајућа справа, али мислим да имаш погрешан поглед на ситуацију. Ако си користио само јефтине процесоре старије генерације, донекле могу да те разумем, али онда немаш комплетан увид у ситуацију.

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: Digitech RP 500

Post by Trzalica » 08 Nov 2012, 10:52

Kristijan wrote:Па ја бих рекао да се ови подни процесори и не купују да би се крљали раме уз раме са vintage педалама. А оне гломазније процесор справе раде тако да могу да потпишем да у тесту на слепо људи не могу да уоче да ту сад фали vintage mojo. Мени процесор не треба, јер користим мало ефеката, и онда процесор ни финансијски не може да буде одговарајућа справа, али мислим да имаш погрешан поглед на ситуацију. Ако си користио само јефтине процесоре старије генерације, донекле могу да те разумем, али онда немаш комплетан увид у ситуацију.

Ne kažem da sam ikakav stručnjak za procesore, i verujem na reč da su ovi novi uredjaji daleko kvalitetniji i bolji od ranijih. Sigurno su se zvukom približili ako ne i potpuno zamenili mnoge klasične pedale ... ali dati 300€ za procesor je isplativo jedino ako je muzika radno mesto osobi koja je taj procesor i nabavila. To je poenta mog izlaganja. Jer, lako je nekome ko za veče na svadbi zaradi >300€ da menja procesore jednom godišnje, teško je nekom jadnom rokeru da sve to isprati. Nisu to mobilni telefoni. >Zato bi tu trebalo kupiti oprobanu stvar koja ne gubi svoju vrednost.
Zanemarimo priče o tome kako sam eto baš ja nabavio uredjaj koji vredi 300€ za 180€ gotovo nov ... jer u to veruju samo klinci ... uopšte nije poenta u tome, poenta je u preprodaji! :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Digitech RP 500

Post by Kristijan » 08 Nov 2012, 11:00

Да, сложио бих се да се скупљи подни процесор далеко више исплати некоме ко је професионалац у музици. Ја користим педале, и како год да то некоме звучи, педале су ми практичније, али то је зато што мени треба мало тога. Међутим, сасвим увиђам практичне стране и употребну вредност процесора.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest