Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Kristijan » 04 Jun 2013, 08:15

Све вас молим да се мало престројите и да не правите од ове теме бесмислено препуцавање. Ако треба сваки пут кад се улогујем да бришем бар по један коментар "запаљиве" природе, онда је боље да тема оде под кључ.

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Bohem » 10 Jun 2013, 22:35

Pozdrav svima,

Hteo bih da poručim jedan mikrofon za mobilni telefon preko amazona pa me zanima pošto sam čitao da smo do 50 evra oslobodjeni carine, a ovde na sajtu piše da je "free shiping".

Jel može neko da mi kaže ako je kupovao preko amazona koja je tačno procedura kupovine preko njih, i koliko ovo mogu da očekujem da će da me izadje. Cena je 40 dolara.

Evo i oglasa http://www.amazon.com/electronics/dp/B0058DC1FG

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Trooper » 10 Jun 2013, 23:30

vise nismo oslobodjeni. Tj jesmo carine, ali ne i pdv-a, koji je 20% + troskovi otvaranja posiljke/carinjenja.... za 40$... racunaj nista bez 50-ak evra,ako je dzabe postarina

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Bohem » 11 Jun 2013, 02:34

Pa piše free shiping, jel to znači da je besplatna poštarina? Pa oko 50 evra sam i računao, a kako da im platim kako taj pay pal bla bal :)
Kako da se pretplatim na to? I koliko vremena treba da mi stigne odprilike?

User avatar
Midnight Rider
Posts: 267
Joined: 06 Feb 2013, 18:02
Location: Novi Sad

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Midnight Rider » 11 Jun 2013, 07:42

Lepo ti je rekao Trooper, ne placas shiping (transport) ali placas PDV !!! PDV i carina su 2 razlicite dadzbine...
Paypal koristis tako sto se prijavis na : https://www.paypal.com/rs uneses svoje podatke itd i oni ti aktiviraju nalog.

User avatar
mateuspoz
Posts: 410
Joined: 25 Jul 2012, 15:14
Location: Požarevac
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by mateuspoz » 11 Jun 2013, 08:08

Bohem wrote:Pa piše free shiping, jel to znači da je besplatna poštarina? Pa oko 50 evra sam i računao, a kako da im platim kako taj pay pal bla bal :)
Kako da se pretplatim na to? I koliko vremena treba da mi stigne odprilike?



Niko ne šalje za Srbiju fraj, dakle zaboravi na free shiping, na taj shiping dodaj cenu artikla pa sve to pomnoži sa 1,1 potom rezultat pomnozi sa 1,2 i na to dodaj neki sitnish od 200 do 300 dinara za troskove otvaranja paketa, tako ćes dobiti krajnji iznos koji ce ti pokazati koliko se isplati naručiti. Ukoliko je zbir roba+shiping manji od 50 evra onda množi samo sa 1,2 da bi dobio ukupnu cenu sa PDV. Očekuj da paketi povremeno jako dugo putuju a potom čekaju jos duže carinjenje i neizvesnost da li će uopšte stići. Srbija do Tokija.

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Nedalm » 11 Jun 2013, 10:49

Ispravite me ako grijesim, ali zar Amazon ne salje samo knjige/DVDe u Srbiju?

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Stanko » 11 Jun 2013, 13:32

Nedalm wrote:Ispravite me ako grijesim, ali zar Amazon ne salje samo knjige/DVDe u Srbiju?
Salju pojedinci, ali jako, jako retko...

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Trooper » 11 Jun 2013, 13:33

Amazon.com salje manje-vise bilo sta (tj zavisi od konkretnog prodavca od kog nabavljaju). .de i .co.uk isto dosta stvari salju, treba probati na svim. I da, za Amazon ti ne treba paypal, moze i preko vize virtuon da se plati (Odes u banku, 20e depozit za karticu, nedelju-dve cekanja i to je to)

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Bohem » 11 Jun 2013, 17:40

Mislim da ću ja ipak ovaj mikrofon da tražim na drugom mestu :)

Meni je ovo ipak mačka u džaku, nisam ni probao mikrofon, a ko zna da li će da se ošteti u transportu.

User avatar
jelenko
Posts: 79
Joined: 02 Jul 2007, 20:13
Location: Bg

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by jelenko » 18 Jun 2013, 17:54

Pozdrav ljudi, da li je neko skoro narucivao sa thomanna, posto bih narucio podosta opreme, pa me zanima najjednostavniji metod. Da li neke muzicke radnje to rade? Kada bih regularno preko paypala narucivao kontam da bi na ukupnu cenu pukao jos dosta zbog carine. Hvala ljudi, pozdrav!

User avatar
Mitar
Posts: 71
Joined: 03 Aug 2012, 11:10
Location: Šabac/Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Mitar » 18 Jun 2013, 18:22

Od muzickih radnji bi to trebalo da radi MEGA MUSIC iz Beograda(ja sam to cuo za njih ali nisam jos proverio) i RED ROOSTER MUSIC iz Nisa( oni sigurno donose sa thomana, pitao sam ih za neki kabinet od 200e i oni bi ga doneli za 268e).
Evo ti link sa KP za red rooster music: http://www.kupujemprodajem.com/Harley-B ... -oglas.htm
pa ih kontaktiraj(oni su mi jedini odgovorili na mejl, a mega music moras zvati na tel).
I danas sam skontao ovog lika pa pitaj i njega:
http://matrix.kpizlog.rs/

User avatar
jelenko
Posts: 79
Joined: 02 Jul 2007, 20:13
Location: Bg

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by jelenko » 18 Jun 2013, 18:27

Hvala! :ziveli:


Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Frostensen » 20 Jun 2013, 00:12

Ovo za Mega Music treba staviti u sticky jer se na svakih mesec dva pojavi neko sa istim pitanjem. Da, Mega Music uvozi sa Thomann.de i dobijas garanciju na to sto si kupio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest