Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by zwelj » 16 Jun 2017, 07:52

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Jun 2017, 01:25
Ovo da nikada nije bilo bolje vreme mislio nam na nekog ko je možda u poziciji kao što sam bio i ja, da se nema odakle učiti a knjige su bile preko dream worlda u BG-u ,jako loše kopije,cena za tadašnje vreme par plata...
Naravno, informacije kao i mnoštvo drugih sadržaja su danas gotovo svima na dohvat, što svakako donosi jedan novi kvalitet ali i novu konsekventnost, doduše izmeštenu mimo glavnih diskursa, no neumitnu, a kada posle početnog ushita "osvojenim slobodama" shvatimo njenu cenu, da su fundamentalne vrednosti (institucije i pojedinci) na kojima je počivao kvalitet, sadržaj i smisao izgubljene, a kulturni prostor sveden na estradu i konzumerizam čoveka-mase® lišenog svakog dubljeg sadržaja, poput ovih novih gitarskih virtuoza, ili ti pre, gear degustatora i lick-otekara, bojim se, čeka nas još jedno razočarenje... :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 16 Jun 2017, 09:54

U principu da se pohvalim :D!
Juce mi stigli Fender magneti iz jameriku i odrali me carinici - morao sam da platim gotovo 600 dinara poreza :lol:!
Amer nije stavio racun unutra, dospelo nekoj zeni cariniku u ruke i ona procenila na 20 necega i ja platio toliko koliko je napisala!
Osmeh mi je na licu i sada dok pisem ovo.
Eto, kako se kome zalomi.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Rockatansky » 16 Jun 2017, 10:45

:ziveli:

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by kwiss » 16 Jun 2017, 11:15

hipihill wrote:
16 Jun 2017, 09:54
U principu da se pohvalim :D!
Juce mi stigli Fender magneti iz jameriku i odrali me carinici - morao sam da platim gotovo 600 dinara poreza :lol:!
Amer nije stavio racun unutra, dospelo nekoj zeni cariniku u ruke i ona procenila na 20 necega i ja platio toliko koliko je napisala!
Osmeh mi je na licu i sada dok pisem ovo.
Eto, kako se kome zalomi.
Super,tako smo mi 70' kupovali Kef hi fi kutije (u kitu) pa dobijali zvučnike na više adresa i hvalili se u SAM-u,dok neko nije to pročitao pa nam sledeći put lupili carinu od 65% :D

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 16 Jun 2017, 11:33

MIKI-DJORDJE wrote:
14 Jun 2017, 20:42
Tommy žao mi je ako si se osetio napadnutim ,nisam imao nameru :) nesporazum.... meni je pedala bila zanimljiva , znam ko je koristi-o pedalu pa sam tako i nastavio bez osvrtanja čiji je board, ''greška u koracima''...... Trudim se da budem politčki korektan po statutu stranke :) , nekada uspem, nekada ne.. .. stvarno sorry :bow: , :bambi: sve je ok :ziveli:
Nema problema, nisam se bukvalno osetio napadnutim, nego mi više smeta što ti i Rade Trzalica zauzimate ekstremne stavove, a istina je u životu često negde izmedju (iako bi bilo lepo da postoji jedna jedina univerzalna istina, konkretna i nepobitna, ali u praksi se drugačije pokazalo). Inače, ne zameri, ovo u vezi pedale nisam razumeo, teško mi ide čitanje tvojih postova pa sam verovatno preskočio. :) Izvini ti što sam planuo na tebe ranije, ali zaista imam utisak da iz nekog pogrešnog razloga vodiš krstaški pohod... Opusti se malo, očigledno bi imalo svačega dobrog i zanimljivog da se čuje od tebe kad bi više učestvovao u diskusiji, a manje delio besplatne lekcije koje niko nije tražio... Ovo kažem najdobronamernije, nema ljutiš. Inače, ponavljam, za 99% stvari (od onoga što sam pročitao) se slažem s tobom. :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 16 Jun 2017, 11:38

kwiss wrote:
16 Jun 2017, 11:15
Super,tako smo mi 70' kupovali Kef hi fi kutije (u kitu) pa dobijali zvučnike na više adresa i hvalili se u SAM-u,dok neko nije to pročitao pa nam sledeći put lupili carinu od 65% :D
Ha, ha, cuo sa za to. Ma vrlo sam se prijatno juce iznenadio posiljkom, ali u osnovi sve dodje na svoje. Nedavno mi stigle lampe sa Banzaia i platio sam sve po protokolu. Hocu da kazem da je drzava (ipak) uvek na dobitku!

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ProfessorBaltazar » 16 Jun 2017, 19:14

tommytigh77 wrote:
16 Jun 2017, 11:33
...univerzalna istina...
Pa ono, ako si stovalac Mahabharate....eto Arjuna je spoznao univerzalnu istinu pa je potom kontao bolje da nije...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 17 Jun 2017, 05:52

Štovalac lika & dela, generalno. Nemam problem sa manjkom istine koliko imam problem sa prizemnim asketizmom u 21. veku.
U celom tom religijskom tripu fali malo mašte... Toga je naprimer L. Ron Hubbard imao u izobilju, provalio čovek na vreme šta ovce vole da pasu i vozdra.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ProfessorBaltazar » 17 Jun 2017, 11:37

Ne pamtim da sam u zivotu susreo mastovitiju pricu od Mahabharate. Koja u principu i nije religiozno stivo. Mada autor u stvari tvrdi da su istiniti dogadjaji. Al autor tvrdi i da je polubozanstvo :kokice:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Jun 2017, 13:47

ako ubacimo teorijiju ancient aliens-a može biti svašta , teoretičari obilno koriste tu priču i spomenut rat u istoj , nuklearno oružije, vatrene kočije itd. ako moram da biram između majmuna i ''svemiraca'' bolje ovi mali zeleni ili koje god da su boje i njihova igranja sa našom DNK-a , na kraju sve to su braća Rusi započeli, ugušiš religiju i dodje do procvata naučnih ideja te guranja ideje da nam je mesto međ zvezdama (Константи́н Эдуа́рдович Циолко́вский).

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 17 Jun 2017, 16:33

E do ku*ca sad.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ProfessorBaltazar » 17 Jun 2017, 17:32

tommytigh77 wrote:
17 Jun 2017, 16:33
E do ku*ca sad.
:1:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Jun 2017, 02:00

to je bio slapback delay ☺

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 22 Jun 2017, 22:22

očekujem paket iz USA, nadogradnja za FR neki noviteti , specijalan blok koji trebaa da doda barem 30 % sustaina i joše neke ''sonične'' mogućnosti...LM imam tracking broj usps, ..da li se taj tracking kod može koristiti i da pratim pošiljku kod nas? do sada nisam imao potrebe u opšte da proveravam išta iz Amerike ali kako je reč o meni važnoj stvari i neobičnom materijalu garant naši ima da mi zadrže to neko vreme, a ja bih voleo da znam kada stigne u zemlju da mogu da reagujem...

ulokilo neko zna tačan /pouzdan/proveren odgovor da li se pošiljka može i ovde pratiti bio bih zahvalan za info.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ProfessorBaltazar » 22 Jun 2017, 22:26

Ami ko zan.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest