Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by bancika » 20 Jul 2017, 14:44

taksa za pivo :)

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by clapton » 20 Jul 2017, 20:56

bancika wrote:
20 Jul 2017, 14:36
U petak poslat paket iz musikding, u utorak stigao. 100 kinte naplatili. Ovo mi se nije desilo nikad 8)
DHL ili Deutsche Post?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by bancika » 20 Jul 2017, 20:57

deutche obican od 2.8e

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 21 Jul 2017, 01:35

[/quote]Iskreno ne kopcam sta si to narucio i kakav si clan cega postao!? Ajde malo pojasnjenja za nas neuke.
[/quote]

Drug nije da sam zaboravio već eto neka dešavanja sam imao pa nikako da sročim...LM da ne bih ovuda širio priču o tome postovao sam to temi dole sam napisao da je post za tebe i još par k ljudi koji su pitali..Na žalost nema na Srpskom ništa, ja sam razmišljao da snimim verziju na našem pa sam kao odustao, ali ne još definitvno....Znam da ima ok ljudi u Srbiji i muzičara koji vole da prate svetske novine, jeste mali broj ali važno da je ima ....Nisam mislio da si ti bili bilo ko neuk-daleko od toga, već prosto nema informacija a ja da bih izbegao zezanja i neke zajedljive gluposti nisam hteo da se eksponiram...nisam u tom fazonu...LM da ne dužim ovde je link do teme http://www.muzicki-forum.com/forum/view ... 20&t=25779 sve najbolje :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by metalstringer » 11 Sep 2017, 19:14

Ima li neko da moze ovo da poruci do Srbije ili se moze poruciti licno sa thomana?
https://m.thomann.de/gb/harley_benton_g112vintage.htm


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by metalstringer » 11 Sep 2017, 21:24

Ovo je odlicno. Jedino tamo stoji datum za zbirnu porudzbinu 30. maj. Bilo bi dobro kad bi znao kada je sledeca i ako moz se zberemo :D

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Tenji » 11 Sep 2017, 21:51

Izgleda da ga mrzi da menja tekst oglasa, vec samo obnavlja. No, mozes viditi da ima svezih ocena na KP, a i oglase obnavlja relativno cesto. U svakom slucaju te ne kosta nista da kontaktiras lika i pitas.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by bancika » 11 Sep 2017, 22:27

ok je lik, uzeo sam preko njega jednom. Oko 10% je marza. Ako porucujes preko 100-150e onda i ne moras da cekas grupnu porudzbinu, ide odmah.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by metalstringer » 11 Sep 2017, 22:50

Hvala puno. Kontaktiracu coveka, naravno.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 12 Sep 2017, 10:04

Jel porucivao neko skoro od musikding-a? Ja sam porucio pre jedno mesec i po, proslo preko 20 dana, paket se izgubio, ja im javim oni mi posalju ponovo isti paket, i ponovo se isti paket izgubio. Mislim koje su sanse za to... nikakve. Naravno da se radi o nasoj jebenoj posti koja ko zna sta radi sa paketima. Nista me ne iznenadjuje od njih, ni sa jednom organizacijom nisam imao gora iskustva nego sa postom. Apsolutno najgora i najneorganizovanija od svih javnih sluzbi koje postoje u Srbiji. Sramota.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Rockatansky » 12 Sep 2017, 10:08

Cortex wrote:
12 Sep 2017, 10:04
Jel porucivao neko skoro od musikding-a? Ja sam porucio pre jedno mesec i po, proslo preko 20 dana, paket se izgubio, ja im javim oni mi posalju ponovo isti paket, i ponovo se isti paket izgubio. Mislim koje su sanse za to... nikakve. Naravno da se radi o nasoj jebenoj posti koja ko zna sta radi sa paketima. Nista me ne iznenadjuje od njih, ni sa jednom organizacijom nisam imao gora iskustva nego sa postom. Apsolutno najgora i najneorganizovanija od svih javnih sluzbi koje postoje u Srbiji. Sramota.
Vrv prica koja se ponovila mnogima, ali ajde da podelim. Slao nekom liku pare, u obicnom pismu. Hteo sam drugacije ali on je insistirao ovako. I stavim 1000 umotam u A4 paprida bude apsolutno neoprovidno, i da nema sanse da se provali, spolja nije moglo da se vidi nikako da su unutra pare..

Nikad nije stiglo. :ma bravo: Koji profesionalci kada treba da se ukrade... :grummel_2:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by metalstringer » 12 Sep 2017, 10:16

Rockatansky wrote:
12 Sep 2017, 10:08
Cortex wrote:
12 Sep 2017, 10:04
Jel porucivao neko skoro od musikding-a? Ja sam porucio pre jedno mesec i po, proslo preko 20 dana, paket se izgubio, ja im javim oni mi posalju ponovo isti paket, i ponovo se isti paket izgubio. Mislim koje su sanse za to... nikakve. Naravno da se radi o nasoj jebenoj posti koja ko zna sta radi sa paketima. Nista me ne iznenadjuje od njih, ni sa jednom organizacijom nisam imao gora iskustva nego sa postom. Apsolutno najgora i najneorganizovanija od svih javnih sluzbi koje postoje u Srbiji. Sramota.
Vrv prica koja se ponovila mnogima, ali ajde da podelim. Slao nekom liku pare, u obicnom pismu. Hteo sam drugacije ali on je insistirao ovako. I stavim 1000 umotam u A4 paprida bude apsolutno neoprovidno, i da nema sanse da se provali, spolja nije moglo da se vidi nikako da su unutra pare..

Nikad nije stiglo. :ma bravo: Koji profesionalci kada treba da se ukrade... :grummel_2:
*ebo im (ja) pas mater

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 12 Sep 2017, 12:12

ajd to, al sta ce im mojih 2-3 potenciometra i par zicica...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 19 Sep 2017, 00:58

pa možeš a pozoveš carinu ja sam zvao, mene su zezali što zovem ali znači...treba im vremena...ako imaš tracking noumber uz malo maltretiranja telefonom saznaćeš gde je...ja sam negde zapisao brojeve moguće da sam i navodio pre dok sam čekao blok....

Što se tiče porudžbine preko momaka iz Plane super je lik Vlada nisam imao probleme za sada, ono što uzmu je nekih pri 10ak % mada zavisi, jer kalkulišu tako koliko je slanje do Austrije pa odatle dovlače u Srbistan...ali najviše se isplati npr za gitare od 200-300evra i tu neku nabavku...kako mi je objašnjeno koštala ona 150 ili 300 on mora da naplati 30 e barem...Sve u svemu super je fora jer Thoman ima stvarno opasno dobru ponudu kao i Musicstore, za musicstore znam 10000% da prodaju iste stvari kao neke BIG names firme samo pod svojim imenom jer direkt kontaktirju sa proizvođaem, ista je fora sa Thomanom mada što se tiče kvaliteta dajem malu prednost musicstoru mada Harli Benton đitre kao i elektronika se već dokazaše više no dovoljno ...Npr Fame gitare u musicstoru dolaze iz Mayones guitars fabrike isto drvo, pragovi pa i hardver često...e sada ime Fame nije nešto zvučno :)
ovakva Fame gitara koja košta pri 500 do 700e je zaista babaroga kvalitet i ladno se nosi sa onima od 2-3 soma...Ali ime ime je ubi :bambi: a kome ne smeta ima zaista dobije strava instrument...isto bitno pomena na 2nd hand tržištu cene su visoke i slabo ih viđam jer koliko sam čuo ko god je kupio oduševljen je kvalitetom VS cena ipak je tu sve EU proizvodnja doduše Polski fiat :bambi: al to davno beše...ode Poljska napred.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest