Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
dunda
Posts: 26
Joined: 16 Sep 2010, 11:19
Location: Beograd

Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by dunda » 16 Sep 2010, 11:24

Cao drugari,

Nisam bas siguran kako to ovde funkcionise, prevenstveno bih narucivao efekte i raznu opremu sa nekih sajtova (thomann, itd) i zanima me koliko izlazi carina za muzicku opremu i kako se to uopste uvozi, da li to stize na carinu, ili pravo kod mene kuci? To jest, glavno sto tu mene zanima je koliki procenat od svega toga ide carini?

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by +Hopkins+ » 16 Sep 2010, 11:41

Mislim da sa Tnomanna ne možeš da naručuješ sa našim karticama, znači samo sa nekom stranom, čak nisam ni siguran da li šalju za Srbiju, ali to će ti već neko drugi reći.
Stiže ti u poštu, plaćaš carinu normalno, koja nije mala, recimo nešto što košta 95e ćeš na kraju platiti 130 recimo, takvo je moje iskustvo bil sa naručivanjem nekog magneta sa Banzai-a. Ne znam tačno za procente, ali mislim da i oni zavise od toga koliko vredi to što si naručio. U svakom slučaju znam da su carine nezobrazno velike i da sve što je skuplje od recimo 150-200 eura je stvarno pitanje da li ti se isplati da naručuješ tako.

dunda
Posts: 26
Joined: 16 Sep 2010, 11:19
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by dunda » 16 Sep 2010, 11:56

E, hvala. Znaci onda se ne isplati kupovati novo, da li znas kako stoji stvar sa kupovinom polovnih ili skroz vintage efektima preko ebay-a ili foruma? Predpostavljam da se upise manja vrednost, pa ispadne manja carina ili tako nesto :|

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by +Hopkins+ » 16 Sep 2010, 12:26

Ebay je druga priča, ali i to je za nas problem jer PayPal preko kojeg radi 95% ebay-a ne radi za Srbiju. Znači ako imaš neku stranu karticu i možeš da otvoriš paypal, onda samo navali na ebay, ali mislim da će i tu naši drati sa carinom. Zapravo mislim da je jedan od vodećih razloga što mi još uvek nemamo ebay i tako još neke stvari vezane za to naručivanje baš ta carina, koju naši nisu uskladili sa evropskim standardima. Važno da su sve kazne izjednačili i te propise, ali kada oni treba da uzmu manju kintu, e to se ne usvaja, kapiram da će to promeniti poslednji dan pred ulazak u EU, hehehe.

Takođe postoji šema da izvaraš nekako PayPal, tj da ga napraviš kao da si iz Bosne ili tako nešto, ima cela jedna tema na forumu vezana za to, pa potraži uz pomoć Search-a.

User avatar
+Hopkins+
Posts: 797
Joined: 26 Mar 2009, 02:08
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by +Hopkins+ » 16 Sep 2010, 12:30

Da, uvek možeš i da pišeš tom sa ebay-a od koga hoćeš nešto da kupiš i da mu kažeš da paypal ne radi kod tebe u zemlji i da bi mu poslao pare preko western uniona ili u dobro uštekanoj čestitki za rođendan u koverti u boji, ali onda si u riziku, jer može, iako je mala šansa, da se on istripuje i uzme pare i nikada ti ne pošalje stvar, pa se ti iscimaj do Švedske po pedalu ako hoćeš :D Ja sam tako kupovao ploče preko ebay-a, i to ono pošaljem 10e u čestitki pa se ni ne mislim ako neće da mi pošalje, međutim uvek sam redovno dobijao sve, bez frke.

dunda
Posts: 26
Joined: 16 Sep 2010, 11:19
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by dunda » 16 Sep 2010, 12:40

+Hopkins+ wrote:Da, uvek možeš i da pišeš tom sa ebay-a od koga hoćeš nešto da kupiš i da mu kažeš da paypal ne radi kod tebe u zemlji i da bi mu poslao pare preko western uniona ili u dobro uštekanoj čestitki za rođendan u koverti u boji, ali onda si u riziku, jer može, iako je mala šansa, da se on istripuje i uzme pare i nikada ti ne pošalje stvar, pa se ti iscimaj do Švedske po pedalu ako hoćeš :D Ja sam tako kupovao ploče preko ebay-a, i to ono pošaljem 10e u čestitki pa se ni ne mislim ako neće da mi pošalje, međutim uvek sam redovno dobijao sve, bez frke.
Sranje, nisam znao da PayPal ovde ne radi... Haha, pa pedale se samo malcice razlikuju u ceni od pa ne bih rizikovao rodjendansku cestitku :lol:

Anyway, hvala za info :ziveli: :ziveli:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by mislim_stvarno » 16 Sep 2010, 13:28

+Hopkins+ wrote:ali kada oni treba da uzmu manju kintu, e to se ne usvaja, kapiram da će to promeniti poslednji dan pred ulazak u EU, hehehe.
znaci nece ni usvajati... :(








:D :lol: :lol: :lol: :D

User avatar
LifelessDead
Posts: 672
Joined: 22 Nov 2007, 16:26
Location: Pančevo

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by LifelessDead » 16 Sep 2010, 15:11

Kao sto rekose pre mene, carina, pdv i ostale dazbine ovde ce da te dodju jednu trecinu od vrednosti gitare i shippinga zajedno, pa ti vidi. Ista je stvar da li je gitara nova, polovna...onaj tamo carinik, u mom slucaju neka nadrkana babetina, koristi google i ne mozes da ju zajebes nikako. Trazi te racun sa ebay-a ili odakle god si kupovao, ako nemas lupice ti neku cenu iste gitare sa ebay-a sa Buy it know cenom. Jednostavno receno drzava je napravila takav sistem u kom se ne isplati narucivati nista sa neta, nego lepo odes kod Miskovica i slicnih pa kupis. Ja sam uzeo gitaru koju sam zeleo i nije mi zao sto sam platio preko 200eur nasim ciganima, ali vise nikad necu sigurno uzimati ako se nesto ne promeni.

Bobi
Posts: 214
Joined: 22 May 2009, 19:13
Location: Beograd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Bobi » 16 Sep 2010, 17:12

Carina je trecina cene koju inace placas kao sto neko rece...

Thomman inace salje za Srbiju, nema problema. Takodje funkcionise i ovo sa Bosanskim Paypalom. Ne moras da imas stranu karticu. Samo je sustina da li ti se isplati, odnosno ako to nesto sto trazis vec mozes da nadjes ovde onda nema svrhe. Verujem da je najbolje narucivati ili stvari koje ne postoje u Srbiji ili koje su ovde bezobrazno skupe.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by parker » 17 Sep 2010, 16:59

ovde sve postoji i bezobrazno je skupo...

User avatar
dweezil
Posts: 3048
Joined: 19 Aug 2008, 19:30
Location: Bakersfield

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by dweezil » 18 Sep 2010, 10:14

e ljudi jel naruchivao neko sa Mighty Mite-a i da li moze da se placa internet karticama tipa visa virtuon ?! :bambi:

User avatar
O.o
Posts: 284
Joined: 29 Apr 2009, 12:27
Location: Beograd (Kotez)
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by O.o » 14 Jan 2011, 22:51

izvinjavam se sto izvlacim temu iz naftalina, ali me interesuje sledece...

negde cuo sam da ljudi koji su narucivali sa http://www.guitarfetish.com/ nikada nisu placali carinu. da li je to tacno i koja su vasa iskustva?
:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Funkomat » 14 Jan 2011, 22:55

U mom slucaju je tacno. Ne stave pravu vrednost na kutiju u kojoj salju robu vec uvek napisu 9 $.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by umart » 17 Jan 2011, 01:56

e vala svaka im cast.dje culi i ne culi.

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by dimmu » 17 Jan 2011, 10:51

ja sam platio carinu ali bilo je nesto sitno oko 200-300din jer mi je posiljka bila u vrednosti od 23-24e..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest