Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Jun 2017, 10:52

RadeRas wrote:
14 Jun 2017, 01:00
MIKI-DJORDJE wrote:
13 Jun 2017, 23:38
...Ali će takva sa Eddie Kramerovim imenom koštati više nego li taj Donner recimo. Ta rečenica koliko love = muzike važi i danas samo se treba spustiti na nivo nabavke imho,
Meni je stvarno tesko da ti vise kontriram jer ti vozis svoju pricu, ali covece, ajd stani malo, osvesti se, jel ti pravis raliku izmedju CTS potova i kineskih plehova od potenciometara? Evo o tome sam gore pisao coveku koji kaze da nista skupo nije kupovao haha. Ti kazes da je to isto? Ajd ne zezaj, u firmiranu pedalu ugradjuju Neutrik konektore, ugradjuju standardno Alpha potove i prekidace, da ne govorim tek sta ugradjuju u butik pedale, jer u njih stavljaju Bourns potove, Switchcraft dzekove, i vrhunske prekidace, a tek delovi na stampanoj ploci. Pogledaj samo Goran pedalu.
I ti kazes da to ima veze sa imenima i drzavom u kojoj se proizvodi a da je sve isto?
Citaj malo medju redovima, i kinezi ne naplacuju 30 evra dobre stvari, cak su skuplji nego nemci kada ugradjuju dobre stvari. Ne razumem zasto nisi realan vec toliko dizes bunu i ustanke?
Sta ugradjuju kinezi u svoje 30 dolara pedale od mehanike i elektronike? Pricas o integralnim kolima i to stavljas u isti kos sa kineskim plagijatima? Znaci ti stvarno nemas iskustva sa time kada tako olako tvrdis da je sve to isto. Ma sta ja uopste pokusavam da ti objasnim, ti si car, ajd budi laf, ja mogu i da odem odavde, briga me za teranje ludosti
misili šta hoćeš, tvoje pravo i uživaj u njemu . Pokušao sam nekoliko sati da sročim tekst da nekome ne zgazim na žulj,...da te ne ''povredim'', na stranu sve ostalo itd. bilo šta je bilo. Sa ovim ''ja mogu i da idem'' nemam ama baš ništa, nisam te terao samo sam zamolio a posle tražio da o tome ne pričaš sa mnom, pored želje da se ne ponavljam sam naveo i druge razloge. Ne zanima me stvarno neću da se uvalčim u raspravu, nemoj ničije pedale da mi poturaš ne zanimaju me da kupim još manje da se divim. Ako mi treba pravim sam, a kada kupujem kupujem šta ja želim, ono što smatram da je za moj novac u tom trenutku najbolje a mogu da priuštim. Može prodavac da me pređe za zelen paradajiz :) , ili mogu da pogrešim kod kupovine boje za krečenje :) .Al' neću dva put sigurno. Za elektroniku džaba ne prolazi kod mene priča, magija, ime, više sile, i takve stvari. Kazao sam nema od mene negativnog a ni pozitivnog marketinga. Žao mi je. Za potove sam drugačije napisao '' ...... malih razlika ima jel no name ili alpha - da li piše ovo ili piše ono a iz iste su fabrike boli me uvo ....'' . Ne okreći reči.
Ajd objasni ti nekome ko tvrdi da je to jedno te isto. Ovo je ovde totalno neozbiljna rasprava.
Ovo pišem zadnji put jer ispada da se hvališem a to mrzim - Nemaš ti meni prijatelju šta da objašnjavaš po pitanju elektronike, dao si sebi previše za pravo . Imam školu, kažu neki da je najbolja kod nas, hajd neka bude i da nije al sam ja bio najbolji đak u toj generaciji. Meni je to dovoljno o tome koliko znam, ko je trebao objašnjavao mi je - a to nisi sigurnu ti ni Gurui. Ima ova zemlja na stotine boljih inženjera. 1vu pedalu fuzz sam napravio 1993, ne prodajem, poklanjam po nekad onima koji meni nešto znače u životu - prijateljima ....meni je to uživanje i zabava, nemam kome šta da dokazujem. Ima ljudi koje poštujem i to su poštovanje zaslužili. Tebi ne želim ništa loše,kao ni bilo kome , kazao sam to x puta. Poželo sam sve najbolje. Ne znam šta bih dodao, da ti dajem materijal za produbljvanje rasprave - ne želim. Nije ni tema.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 14 Jun 2017, 13:39

RadeRas wrote:
13 Jun 2017, 16:04
tommytigh77 wrote:
13 Jun 2017, 13:54
Plus 'iljadu.
Ej bre Tomy, pa kako to utičeš na klince? Ovde plus iljadu, a ovamo, kupio sam za nekog mex strata tremolo od 250 evra za kastomizaciju, promenio tuce magneta u vrednosti od par stotina evra i imam najskuplje pedale na svetu na bordu Ibanez, Xotic, TC i tako?

-Čekaj malo, ti ne sviraš ove kineske vrhunske pedale od 30 evra?
-A što kad su toliko dobre a jeftine?
-ček, jel ovo tvoj pedalbord:
Rade, došlo je do zamene teza. Podržao sam Nebojsakov post u smislu da je super što sad ima svega i svačega za svačiji budžet. Prosto, žao mi je što nije imalo svega toga kad sam bio klinac. To ne znači da ne postoje stvari koje zvuče bolje i da ja posle 15 godina profesionalnog staža treba da se ograničavam na budžetske opcije. Mada, kad pogledaš malo bolje, videćeš da je moj board i uopšte cela oprema sasvim skromna u odnosu na gomilu ljudi ovde koji se muzikom bave u sobi, pa pritom nećeš naći nigde nijedan post gde sam opanjkavao te ljude zašto imaju tu opremu. Svako juri ono što mu odgovara. S druge strane, ne znam da li si video da sam umesto Xotic BB Plus na board ubacio najobičniji Boss SD-1, više mi leži. Ne kažem da je bolja/kvalitetnija pedala, sigurno nije, ali meni više leži. Mislim da je u tome poenta. Na kraju krajeva, uzmi recimo taj Arion chorus koji danas na Ebay ide od 140 eura pa naviše - postao je popularan zato što ga koriste Landau i Henderson; medjutim, u vreme kad ga je Landau izvalio, niko ih nije koristio, uostalom, koja faca tog kalibra bi želela na svom boardu plastično govanjce koje je 80-ih koštalo 30 dolara novo? Ali, Landau je sledio svoje uvo kao i uvek, nije se zanosio time kako izgleda sprava i koliko košta, i hvala mu što je otkrio skriveni dragulj.
P.S.:
Ja sve vreme ove rasprave gledam kao na svadju ekstrema u nekom parlamentu. Mikija Djordja vidim kao neku antiglobalističku hipi liberalnu levicu koja kaže da sve te jeftine pedale iz Kine valjaju, da je glupo kupovati išta više brendirano. Rade Ras, sa svojim stavovima da ''samo tradicionalno valja'' i ''koliko para toliko muzike'', je ultradesničar koga već u najavi vidim kako poliva vodom predsedavajućeg i obezbedjenje ga iznosi iz skupštine. Ja se tu klackam na ogradi kao neka umerena levica, kao neki socijalista (ne onako kako se to kod nas tumači, božemeoprosti), i ne slažem se ni sa jednom ni sa drugom opcijom, a napadaju me obe. :kokice:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by nebojsak » 14 Jun 2017, 13:47

Rade Dveri je treća (?) inkarnacija starog poznatog MF trola, mislim da ti je džabe da se upuštaš u polemike s njim :) ja kasno skapirao, jbg.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Kristijan » 14 Jun 2017, 15:50

истину збориш, суочен сам са непобитним доказима :)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ssmc » 14 Jun 2017, 16:01

nebojsak wrote:
13 Jun 2017, 13:29
Pa meni je to super stvar, klinci danas imaju ogroman izbor pristojnih i polupristojnih stvari koje su lako nabavljive, za male pare.
:1:

I naravno sa internetom i pristup finim bibliotekama/videtekama znanja pa mogu fino i učiti i rafinisati svoje veštine.

Htedoh ranije da okačim, ali nisam pritisnuo submit

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by tommytigh77 » 14 Jun 2017, 16:05

nebojsak wrote:
14 Jun 2017, 13:47
Rade Dveri je treća (?) inkarnacija starog poznatog MF trola, mislim da ti je džabe da se upuštaš u polemike s njim :) ja kasno skapirao, jbg.
Kristijan wrote:
14 Jun 2017, 15:50
истину збориш, суочен сам са непобитним доказима :)
Ja bih pre rekao da nedostatak ozbiljne moderacije na Forumu neminovno dovodi do isplivavanja sličnog tipa ličnosti s vremena na vreme, ali ako vi iskusniji kažete tako, verujem u vaš sud™.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by nebojsak » 14 Jun 2017, 16:15

Jbga, ko što rekoh, ni ja nisam izvalio, dok mi jedan forumaš nije poslao fotke bordova :) naš Rade ipak nije pazio dovoljno, jeste da ume da iskopa post koji se tiče kupovine luksuznih potova, al zato ne ume da krije svoje tragove.

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by veljapa » 14 Jun 2017, 17:27

Pa ja ne mogu da dobacim da bi se neko toliko posvetio toj karijeri.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by komil » 14 Jun 2017, 18:05

:lol:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Jun 2017, 20:42

Tommy žao mi je ako si se osetio napadnutim ,nisam imao nameru :) nesporazum.... meni je pedala bila zanimljiva , znam ko je koristi-o pedalu pa sam tako i nastavio bez osvrtanja čiji je board, ''greška u koracima''...... Trudim se da budem politčki korektan po statutu stranke :) , nekada uspem, nekada ne.. .. stvarno sorry :bow: , :bambi: sve je ok :ziveli:

Slika koju je Nebojsak podelio sa ovom devojčicom mi je super, perfektno oslikava neke soc. pojave i nije uvredljiva - kad kažu slika = hiljadu reč - e ova je baš to imho, downlodovao sam je i ako to inače ne radim :), trebaće mi, ko je smislio svaka čast. Ovo oko klinica, ljudi , te da imaju izbor podržavam, naravno i za knjige + net. Nikada nje bilo bolje vreme da čovek uči svirati gitaru...pozdrav svima i stvarno sorry, hvala :ziveli:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by zwelj » 15 Jun 2017, 00:19

MIKI-DJORDJE wrote:
14 Jun 2017, 20:42
Nikada nje bilo bolje vreme da čovek uči svirati gitaru...
Da, mediokritetskog, copy & paste licks... Definitivno je podignut nivo osrednjih, no po cenu obesmišljavanja kreativnog i originalnog koji ne obitava u tom habitatu instant rešenja i plitke senzacije društva spektakla... No to i jeste doseg svake demokratizacije...

Da ne dužim, evo i par reči J. Mclaughlina:

The entire musical world is in crisis, and has not gotten any better in the past few years; to the contrary, it has worsened. There is the prevailing attitude that if something's on the Internet and is free, it's okay to take it. This is a disastrous situation. I am very pessimistic about the future of the music industry. There are young musicians coming up who are fabulous players, and they have absolutely no chance to get a record contract. During my lifetime I've sold millions of records, and today my colleagues and I make records knowing we will not make any financial gain. We do it because that's what we've always done, and it's done for love only. My personal opinion is that we have not yet reached the bottom of the crisis. Worse is to come in the music world.

http://timesofindia.indiatimes.com/city ... 610185.cms

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by nebojsak » 15 Jun 2017, 01:13

Old news. Svaka nova generacija više troši pljuvačku i rantuje o staaaaarim dobrim vremenima (kad se znao neki red, razumeš :kokice: ), nego što se bavi svojim poslom.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by nebojsak » 15 Jun 2017, 01:22

zwelj wrote:
15 Jun 2017, 00:19
No to i jeste doseg svake demokratizacije...
+ da dodam kako sam se uvek grozio svake arijevske ubermensch floskule po kojoj je određena zabava dostupna samo onima od boga odabranima :povrac:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by zwelj » 15 Jun 2017, 03:01

- Zato što su neki talentovani, radom i vrlinom oplemenjeni.
- Zato što su neki vredni, studiozni i posvećeni.
- Zato što su neki na ramenima prethodnika velikana, nosioci i nastavljači ljudskih i civilizacijskih tekovina, koji gaje poštovanje prema vrednostima...

Trebaju li takvi da se stide sopstvene prirode? Prihvate tiraniju većine, bezoblične mase bez ideje, cilja i smisla, čije želje, potrebe i htenja oblikuju ruke moćnika, koji pod floskulom jednakosti, demokratije i političke korektnosti perfidno zastupaju samo lične, burazersko-kumovske® interese...?

+ da dodam kako sam se uvek grozio svake uravnilovke i nepoštovanja, a apropo arijevske ubermensch floskule, biće da si promašio sagovornika... :grummel_2:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Jun 2017, 01:25

,,,,,,
Trebaju li takvi da se stide sopstvene prirode? Prihvate tiraniju većine, bezoblične mase bez ideje, cilja i smisla, čije želje, potrebe i htenja oblikuju ruke moćnika, koji pod floskulom jednakosti, demokratije i političke korektnosti perfidno zastupaju samo lične, burazersko-kumovske® interese...?
naravno da ne....Znam za taj problem da je industrija propala, neki meni bliski ljudi koje sam zavoleo imaju takav stav, radili su puno na albumima, neki su ulagali u studio, tako da saosećam sa njima. Moja primanja su uvek bila skromna...LM čak kada sam mislio da ovi što izdaju veoma popularne škole imaju neku vajdu, čovek mi se nasmejao i ono kao '' jaka mi lova 500$ za par meseci'' a kao ima ima super izdavača, rasprodaje se oprema polako,gitare miljenice, mnogi su prestali da budu pro a neki rade već drugi posao... Tačno ja ne slušam nove gitaroše, ne prijaju mi, razloga je više i naravno ta osrednjost...opet nisam sve ni čuo, ali trudim se koliko toliko da pratim, no uglavnom sam vezan za stariju gardu. Ovo da nikada nije bilo bolje vreme mislio nam na nekog ko je možda u poziciji kao što sam bio i ja, da se nema odakle učiti a knjige su bile preko dream worlda u BG-u ,jako loše kopije,cena za tadašnje vreme par plata... i morao sam da kupim na rizik tipa piše rock škola ali šta je zapravo u knjzi to je veliko pitanje...I eto olakšano im je, imaju te scale chartove, ima dobrih sajtova itd...ali u tom moru se informacija se može izgubiti naravno. Naravno oni najbolje znaju šta im pomaže. Na to sam mislio, kao i na mogućnost ako neko vežba vredno i uči može da kači na YT pa ga eventualno može neko videti , može lakše da ode preko nema sankcija :) . Znam da je to puno ''ako i dako, može, možda''. Verovatno je neka sredina da ima prednosti ali i dosta mana. Nesmem da predviđam budućnost, slažem se svojim idolom prilično. U pokušaju da budem kratak ostadoh nedorečen. PS inače demokratiju ne vidim kao idealno uređenje daleko od toga, kao što su rekli ''za bolje trenutno ne znamo'' a ja bih dodao da možda ipak ''demokratija'' nekome odgovara...dugačka tema...hvala na ovom što je JM kazao nisam to čitao pre. :ziveli: :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest