Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 22 Jun 2017, 22:46

MIKI-DJORDJE wrote:
22 Jun 2017, 22:22
očekujem paket iz USA, nadogradnja za FR neki noviteti , specijalan blok koji trebaa da doda barem 30 % sustaina i joše neke ''sonične'' mogućnosti...LM imam tracking broj usps, ..da li se taj tracking kod može koristiti i da pratim pošiljku kod nas? do sada nisam imao potrebe u opšte da proveravam išta iz Amerike ali kako je reč o meni važnoj stvari i neobičnom materijalu garant naši ima da mi zadrže to neko vreme, a ja bih voleo da znam kada stigne u zemlju da mogu da reagujem...

ulokilo neko zna tačan /pouzdan/proveren odgovor da li se pošiljka može i ovde pratiti bio bih zahvalan za info.
A kako ces to da reagujes, ako nije tajna otkri nam?

Nedavno sam recimo kupio pickupe preko eBaya poslatih USPS-o i imao dnevni pregled stanja. Kada njihov tracking pokaze da je roba u Srbiji dalje mozes da pratis preko trackinga Poste Srbije. Svakako ce ti stajati najmanje jedno nedelju dana u Srbiji. Ajde bre strpi se, nece da se istopi!
Robu sa Stewmaca i sa Parts is Parts nisam mogao da pratim.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Jun 2017, 00:01

Zato sam i pitao za Ameriku jer sam našao podatak na komšijskom forumu da pošiljka is US tj sa njihovim traking kodom se može pratiti samo do zadnje ispostave u USA.

Ne znam šta bi hteo da ti otrkrijem? Pokušaću. Nisam neko ko trpi tuđi nerad ni zezanje od strane države, ja nisam pisao dotične zakone ali regujem uvek u okviru istih tj insistiram da ih država koja ih je donela poštuje.....Ako ćutiš svi te gaze, ako ne znaš zakon isto tako......Obično idem kod glavnog, direktor, šefa ili pravnika zavisi koja je institucija u pitanju lepo kulturno sa osmehom :D
tako sa institucijama reagujem i rešavam sve probleme ili pitam šta mi treba ukoliko nešto zaškripi..Kada bi većina tako siguran sam da bi živeli u daleko uređenijoj državi. To ne znači protest, dranje, divljanje i slično, time se ništa ne rešava....samo se pogoršava....Da li je dom zdravlja, bolnica, sud, policija, faks uvek tako radim i uvek prođem OK jer ne tražom ništa nemoguće ili nerealno. A i ti glavni su uvek najmanje krivi jer nisu u direktnom dodiru sa korisnicima, teško je znati šta rade svi ispod tebe kada si na takvoj poziciji...Kakav god da je načelnik-ca, direktor-ka itd uvek im je u interesu da služba radi OK. Tako da nije reč o strpljenju, nedelju dana mi ne znači ništa to nije frka. Već ako ostaje znatno duže, ili se ''zagubi'' pa počne glupiranje koje nije potrebno, dukumenta imam, u paketu je sve uredno priloženo itd...čisto sam hteo da znam mogu li doznati kada je paket došao na teritoriju Srbije , očigledno ne mogu. hvala. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Jun 2017, 00:23

Robu sa Stewmaca i sa Parts is Parts nisam mogao da pratim.
Koliko si otprilike čekao robu od momenta naručivanja, nisam do sada naručivao od njih alat a u par navrata sam pomišljao na Stewmaca, ne moraš tačno da mi kažeš nego orjentaciono ako se sećaš... možda bi kada šta naručio od njih, mada sam neke proizvode iste našao u Potrugalu u guitars+woods za prilično nižu cenu, ali nemaju toliko velik izbor spec alata kao Ameri na žalost...

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by ssmc » 23 Jun 2017, 02:22

El Trza opet banovan? :kokice:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 23 Jun 2017, 11:39

MIKI-DJORDJE wrote:
23 Jun 2017, 00:23
Robu sa Stewmaca i sa Parts is Parts nisam mogao da pratim.
Koliko si otprilike čekao robu od momenta naručivanja, nisam do sada naručivao od njih alat a u par navrata sam pomišljao na Stewmaca, ne moraš tačno da mi kažeš nego orjentaciono ako se sećaš... možda bi kada šta naručio od njih, mada sam neke proizvode iste našao u Potrugalu u guitars+woods za prilično nižu cenu, ali nemaju toliko velik izbor spec alata kao Ameri na žalost...
Ja sam cuo da ovi sto stalno kupuje neke kineske pedale cekaju najmanje tri meseca na robu iz Trulog Zapada :lol: !!!

Evo ti primera moje poslednje posiljke, eBay je u pitanju, Amerika. 31. maja sam platio robu. Amer je predao USPS- u 1. juna. Onda se roba setala po Americi do 4. juna kada je bila "INTERNATIONAL DISPATCH READY". 6. juna je bila u Srbiji. Onda se kiselila sve do 15. juna kada je konacno ocarinjena. Dobio sam je prakticno sledeceg dana.

U principu uvek racunam na tri nedelje. Ponekad bude brze, ponekad i mesec dana. Uglavnom ozbiljne firme isporucuju vec sutradan nakon uplate. Posebno su brze firme koje posluju preko interneta.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 23 Jun 2017, 13:19

Ja sam cuo da ovi sto stalno kupuje neke kineske pedale cekaju najmanje tri meseca na robu iz Trulog Zapada :lol: !!!
pa ono mora neki balans da bude, doduše ja ne naračujem sa Alija baš direkt, obično neko od drugova ko već kupuje pa ja u trčim da uzme i meni nešto. a lično pikiram Korenske sajtove.
Al bez šale sam čuo da ovi koji puno kupuju kada dobijaju često pakete i sada npr ima unutra 10 istih stvari carinici ukapiraju da ih valjaju na KP ili već na nekom mestu, pa umeju da ih ''opale'' po ušima. :D :bambi: . Dobro šalim se ja polu ozbiljno sa svojim US drugarima jer oni potenciraju ''usa made'' i onda ih zadirkujem da barem nešto ima kinesko u tom proizvodu makar neka sirovina....

OK videću, biće kako bude, javiću koliko sam čekao, hvala :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 28 Jun 2017, 13:36

infos možda nekome zatreba

e ovako :D ja sam preko USPS ipak dopratio pošiljku do Srbije, trenutno je u BGu stigla 26 Juna ima tačno sat i minut,zanimljivo bio mi blok čak i na Jamajci, ono kada ne mogu ja neka je on barem video zemlju Rasta zike...
Čeka se kazao mi je ljubazan čika nekih 12 ak dana i po njegovom kada krene za ispostvu moje pošte moći ću opet da pratim preko Amerčkog broja, kako i na koju foru ne znam, tj čovek mi je reako da će imati broj preko UPS-a tracking no znam da se to nešto malko plaća više ali vredi, kontam da to pišiljalac treba da obavi na mestu slanja..Ovako većina mi je kazala da ne može da se prati dalje od USA kad ne lezi vraže može :D :bambi: ...nisam stvarno upućen u detalje šta je potrebno za takvo šta.

Ako ste kao i ja da volite da znate gde je i šta, ko čačka po paketu ☺ telefon u šake i nakon par brojeva sve je possible :) :bambi:
ove iz inozmestva su u 11003 c to jest trazintno na Areodromu pozovete Poštu ima onaj broj 0700 100 300 reći će Vam kao da pogleda ali ne može i onda mi dade broj na aredromu gde mi je čovek sve objasnio.

PS jedva čekam da stigne...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Jul 2017, 16:36

Čisto da Javim konačno sam dobio pošiljku, jutros baš...LM što se carine tiče sve je bilo po propisu ocarinili su mi naznačenu vrednost koja je bila ispod 50$ ( prava cena je 80$) platio sam čika poštaru..Koverta otvorena nije kopano dalje po njoj jer je blok ostao originalno umotan, znači bravo za Carinu u Nišu-samo tako! Da ih ne ureknem jel :bambi:
E sada da se i ja malo pohvalim, postao sam član Stone Tone familije ( FR upgrejda) zvanično prvi čovek u ex YU a Bogami i drugi u Evropi ( šta ti je južna pruga :ziveli: ) ...tako da pored pored, George Lyncha, Jeff Loomisa ( nevermore), Chris Polanda ( ex Megadeth-ov1vi gitarista), Andy Fuchs-a ( sound iženjer- amp genije) još par USA faca i moja malenkost fura zvanično najbolje blokove na svetu :bambi: ... PS da se rzumemo nisam pod nikakvim ugovorima i endorsmentima ( i onako nisam pristalica toga), da ne pomisli neko da sam komercijalni buržuj

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 08 Jul 2017, 10:47

:lol: :lol: :krstise:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Jul 2017, 11:41

čemu krštenje gspon telekaster? Veruj i ja se pitam šta neki šošoni rade .....tu ni Bog ne pomaže 8) :bambi: ne očekujem da neko ko nema veze sa zikom ukapira išta od toga o čemu je reč..kao i u svakoj selendri doći će za 10 godina...Blokovi jesu najbolji zvanično na svetu to ne kažem ja već testovi i naj inženjeri koji su snimali toliko albuma da verujem neko nije u stanju da broji do toliko... daklem tačno je što sam napisao...šta ćeš zamisli kad nas ima i takvih :bambi: ... u glavnom nije to za tebe ....kristili se ljudi kada je auto došao u Srbistan misli da je devil him self :twisted: :bambi: :ziveli:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by hipihill » 08 Jul 2017, 17:07

MIKI-DJORDJE wrote:
07 Jul 2017, 16:36
Čisto da Javim konačno sam dobio pošiljku, jutros baš...LM što se carine tiče sve je bilo po propisu ocarinili su mi naznačenu vrednost koja je bila ispod 50$ ( prava cena je 80$) platio sam čika poštaru..Koverta otvorena nije kopano dalje po njoj jer je blok ostao originalno umotan, znači bravo za Carinu u Nišu-samo tako! Da ih ne ureknem jel :bambi:
E sada da se i ja malo pohvalim, postao sam član Stone Tone familije ( FR upgrejda) zvanično prvi čovek u ex YU a Bogami i drugi u Evropi ( šta ti je južna pruga :ziveli: ) ...tako da pored pored, George Lyncha, Jeff Loomisa ( nevermore), Chris Polanda ( ex Megadeth-ov1vi gitarista), Andy Fuchs-a ( sound iženjer- amp genije) još par USA faca i moja malenkost fura zvanično najbolje blokove na svetu :bambi: ... PS da se rzumemo nisam pod nikakvim ugovorima i endorsmentima ( i onako nisam pristalica toga), da ne pomisli neko da sam komercijalni buržuj
Iskreno ne kopcam sta si to narucio i kakav si clan cega postao!? Ajde malo pojasnjenja za nas neuke.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Uncle Moe » 08 Jul 2017, 17:20

MIKI-DJORDJE wrote:
07 Jul 2017, 16:36
... PS da se rzumemo nisam pod nikakvim ugovorima i endorsmentima ( i onako nisam pristalica toga), da ne pomisli neko da sam komercijalni buržuj

Ne verujem da nisi pod endorsmentom

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Jul 2017, 19:24

[/quote]


Ne verujem da nisi pod endorsmentom
[/quote]

nisam zaista...čak i ako se pojavi moje ime, mada sam rekao ne , nisam endorser..biće slika na zvaničnom FB i to je to. Drugo ja živim daleko od komercijale...Koliko kod nas ima rockera, blusera,jazzera ?jako malo...tako da je nekoj US firmi stalo do nekoga sa našom soškom i našeg tržišta tj potencijalne love odavde kao do lanskog snega...Pravi endorsment je kada čovek ima lepo ugovor kada ga firma angažuje da putuje po svetskim sajmovima NAMM i tako to - te prezentuje taj proizvod - znaš i sam... mi smo daleko od toga- a ja da se bavim preprodajom nisam nikada niti ću :ziveli: :bambi: Ima i faktor da sam težak kao olovo, komplikovan, principijalan, moguće i na svoju štetu (ako gledaš faktor novca onda jesam)....ono što mi se sviđa želim da kupim bez obaveza....a drugo firma je mala, isto principijelna, baš za frikove, nema komercijalnih likova ...dugo kontaktiram sa tim likovima i iskreno je bilo ''moraš da probaš'' moraš nećeš verovati'' a vidiš i sam koliko sam ja zagrižen, tako da sam odbijao :) ...treće faktor cene makar svirao sam neću da preplaćujem proizvode to iskreno kažem tim ljudima izem im upgrajd ako za njega možeš kupi odličnu mid level gitaru.......sve se to može proveriti, moja iskrenost je čuda možda je bezveze nekome ali baš me briga prosto pitao si ok želim ok da odgovorim...i to poštujem... :ziveli: .da ne ispadne reklama opisaću šta je...I Ne želim da smo mi uvek zadnji, ili da nas znaju samo po lošem ili par stvari iz 80ih, zato se trudim da širim poz energiju preko oni koji me znaju reći će ti da na FB je meni od 300njak prijatelja 250+ Stranaca..kritikujem nas ovde ali svuda branim zemlju, smtram da treba da smo iskreni jedni prema drugima i da se pomažemo u smislu brate hoću da sutra neko može ovde da svira dobru ziku a ne svi da bežimo......mada ovo izgleda sada bezveze pravdam se kao da stvarno šljakam za njih... :ziveli: najiskreniji pozdrav

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by bancika » 20 Jul 2017, 14:36

U petak poslat paket iz musikding, u utorak stigao. 100 kinte naplatili. Ovo mi se nije desilo nikad 8)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Narucivanje opreme iz inostranstva i procedure...

Post by Cortex » 20 Jul 2017, 14:43

oni su najbolji, uvek je tako :)
meni sve stize od njih bez dinara naplacenog, to je 100 kinti izmislio postar :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest