Čepovi za uši

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by clapton » 06 Apr 2016, 23:06


Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Čepovi za uši

Post by Frostensen » 08 Apr 2016, 00:39

Koja je fora sa cepovima za usi, tj. zasto u paketu dolazi vise komada? Je l' to nesto sto se haba? Posto mi je Tasman-ovic napravio cudoviste koje na 4 trese pod a na 5 pocinje glava da boli i usi da kompresuju, mozda ne bi bilo zgoreg da i ja pazarim to cisto zbog eto tako.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Čepovi za uši

Post by komil » 08 Apr 2016, 01:19

Frostensen wrote:Koja je fora sa cepovima za usi, tj. zasto u paketu dolazi vise komada?
Fora je u tome da moraju da budu veoma čisti, u suprotnom dobiješ upalu uha i onda si napravio više štete nego koristi.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Čepovi za uši

Post by Frostensen » 08 Apr 2016, 04:34

Pa.. zar to ne ide sa pranjem usiju? Mislim ne znam, lupam sad. To znaci da se prljaju svakako kako god ti odrzavao higijenu. Pa na koliko se menjaju onda?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Čepovi za uši

Post by komil » 08 Apr 2016, 10:23

Ako imaš na čepu bakterija, i to staviš unutar uha, kako može održavanje higijene uha da pomogne. Malo neprirodna situacija je da guraš nešto unutra, i zato treba biti obazriv. Ne znam na koliko se menjaju, verovatno zavisi od konkretnog proizvoda šta se preporučuje. Ja znam da reciomo da ovi što se kupuju u apoteci kao jednokratni, zaista i jesu po uputstvu predviđeni da se koriste samo jedan dan po paru. Verovatno to svako produžava, ali znam jednog električara u jednoj fabrici i oni dobijaju svaki dan nove čepove, fabrika mora da se pridržava prepisanih uslova korišćenja.

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: Čepovi za uši

Post by Frostensen » 08 Apr 2016, 18:05

Jasno, hvala puno na razjasnjenju. :)

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Čepovi za uši

Post by coca » 08 Apr 2016, 20:34

imas silikonske koji su za visekratnu upotrebu,pogledaj u apotekama 5-10E kostaju!!!,stite od buke,vode,pritiska...
P.S.:odrzavaju se tecnim sapunom i imaju posudice za cuvanje,koje takodje treba povremeno da se operu i dezinfikuju nekim od sredstava koja su za to predvidjena!!!pozz.!!!Coca!!!

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by clapton » 08 Apr 2016, 20:43

ti silikonski i sundjerasti nikad ne mogu bit dovoljno cisti jer upijaju vlagu a sa vlagom i bakterije sta li vec. koristio sam ih i ne svidja mi se ono sto cujem kroz njih.

zato sam gore pitao valjaju li ovi sa Banzaia. uzecu neke jeftinije za pocetak, da mi posluze za jedan festival, pa ako ne budu valjale narucice ove skuplje od 15e.

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Čepovi za uši

Post by coca » 09 Apr 2016, 14:13

na silikonskim tesko da mogu da rastu bakterije,i nikako ne mogu da upijaju vlagu...,sto se tice saunda koji se cuje kroz njih tu se slazemo,ni meni se licno ne svidja!!!!,
ali stite usi od prekomerne doze buke to je sigurno i provereno vec vise puta......,za sundjeraste mi je jasno da upijaju vlagu i da su dobra podloga za bakterije!!!pozz.!!!Coca!!!

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by majtimika » 13 Apr 2016, 12:16

clapton wrote:ti silikonski i sundjerasti nikad ne mogu bit dovoljno cisti jer upijaju vlagu a sa vlagom i bakterije sta li vec. koristio sam ih i ne svidja mi se ono sto cujem kroz njih.

zato sam gore pitao valjaju li ovi sa Banzaia. uzecu neke jeftinije za pocetak, da mi posluze za jedan festival, pa ako ne budu valjale narucice ove skuplje od 15e.

gde ide ovaj svet, koja je poenta odlaska ma koncert ili festival sa cepovima za usi, onda bolje slusaj sa spoljne strane ograde , efekat ce biti isti, a jefinije ces proci.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by Uncle Moe » 14 Apr 2016, 15:57

majtimika wrote:gde ide ovaj svet, koja je poenta odlaska ma koncert ili festival sa cepovima za usi, onda bolje slusaj sa spoljne strane ograde , efekat ce biti isti, a jefinije ces proci.
Pa valjda da bi se sacuvao sluh ako je muzika na svirci preglasna. Pogotovo ako imas tinitus. Recimo kao ja, pa bez cepova mi se zujanje posle svirke mega pojaca sto traje ceo dan dok se zujanje ne vrati na onu normalnu glasnocu. A i bez toga zvuk je uglavnom bolji (zavisi od svirke i kakva muzika je u pitanju) sa cepovima jer odseku visoke prstece i basovi i srednji bolje dodju do izrazaja.

A cesto su takvi komentari u vezi cepova za usi, sto mi nije jasno, jer, malo je retardirano :bambi: :>

User avatar
merk
Posts: 389
Joined: 01 Apr 2010, 10:05

Re: Čepovi za uši

Post by merk » 14 Apr 2016, 22:43

u početku 70-ih, kad je kod mene sve počelo, nije bilo ni priče o tome!
i tako posle svih tih godina i nepažnje danas kod mojih 60 godina već imam problema sa sluhom! čujem na levo 75%, na desno 90%. nije kriza, ali ako mogu da dam savet: svakako, ako možeš sačuvati sluh!
neovisno o tome, u kakvoj sam situaciji, i ja sam za relativno male pare nabavio ovo: Alpine MusicSafe Pro Filter Ear Plugs for Musicians, da sačuvam bar ono, što je još ostalo.
http://www.amazon.co.uk/Alpine-MusicSaf ... B000VO8PR0

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by majtimika » 15 Apr 2016, 14:20

Uncle Moe wrote:
majtimika wrote:gde ide ovaj svet, koja je poenta odlaska ma koncert ili festival sa cepovima za usi, onda bolje slusaj sa spoljne strane ograde , efekat ce biti isti, a jefinije ces proci.
Pa valjda da bi se sacuvao sluh ako je muzika na svirci preglasna. Pogotovo ako imas tinitus. Recimo kao ja, pa bez cepova mi se zujanje posle svirke mega pojaca sto traje ceo dan dok se zujanje ne vrati na onu normalnu glasnocu. A i bez toga zvuk je uglavnom bolji (zavisi od svirke i kakva muzika je u pitanju) sa cepovima jer odseku visoke prstece i basovi i srednji bolje dodju do izrazaja.

A cesto su takvi komentari u vezi cepova za usi, sto mi nije jasno, jer, malo je retardirano :bambi: :>
Zbog hipstera je i umro rokenrol

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Čepovi za uši

Post by Uncle Moe » 15 Apr 2016, 14:44

majtimika wrote:
Zbog hipstera je i umro rokenrol
Pa cek, kako sad, mis'im, ovaj... el si proc'ito post uopste?

Nego Miko, olmajti, da napravimo jednu gitaru

Telo kao Steinberger GMT, sa DVA VRATA sedmozicana, headless naravno. Pa kupim dva Roland syntha, za svaki po midi pickup, jedan deknem kod gornjeg bridge magneta drugi degnem kod donjeg. Navezbam da sviram tappingom kao TJ Helmerich. Onda na jednom synthu namestim atmo-ambient preset pa tapingom sviram i drzim enigmaticne akorde na gornjem vratu, istovremeno na drugom synthu namestim zvuk violine pa na donjem vratu tapingom sviram i zvucim k'o Jean Luc Ponty, u pozadini blastbeat-ovi.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Čepovi za uši

Post by komil » 15 Apr 2016, 22:13

Ne treba se kurčiti po pitanju zaštite od gubljenja sluha, kad krenu problemi tada je kasno. Neće nikom ništa faliti ako na svirci ne stane tačno ispred zvučnika nego kod tonca.
Ima i čepova za uši koji podjednako stišavaju sve frekvencije. Tako da uopšte ne mora biti kompromisa po kvalitet zvuka.
Ima i kod nas onih custom koji se prave po narudžbini da nalegnu tačno na ušnu školjku.
Nema to sve nikakve veze sa hipsterajem. Niko nije manji roker zbog čepova. Svakome bi trebao sluh da je bitan, a pogotovo nekome ko je uložio godine u muziku.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest