Kupovina opreme preko oglasa

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Locked
User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Kupovina opreme preko oglasa

Post by KnightOfDoom » 15 Jan 2011, 19:44

Posto nemam ni vremena ni volje da citam ONO :shock: (a hteo bi i da sacuvam zdrav razum koliko-toliko) ... nastavak je ovde.
Ko se tek sad ukljucio (blago njemu) ovo je nastavak ove teme: viewtopic.php?f=43&t=8105 . Ovog puta troll-free.

Drzite se teme jer je izuzetno korisna za sve koji planiraju da kupuju polovnu opremu. Svako skretanje sa teme i prepucavanja ce biti nagradjena warnom ili banom. Bez izuzetaka. Aj' sad da vidimo koga svrbi tastatura a ko bi normalno da razgovara :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Kupovina opreme preko oglasa

Post by nemanjavelimirovic » 15 Jan 2011, 20:14

Bravo! :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Kupovina opreme preko oglasa

Post by guv'nor » 15 Jan 2011, 20:29

Poslednja normalna stavka na onom je bila DM-3.
Slažem se sa većinom napisanog i neki moj rezon bi bio da nema nikakve potrebe davati za staru i polovnu stvar više od cene po kojoj se prodaje novi ekvivalent - u ovom slučaju Way Huge Aqua Puss, MXR Carbon Copy, Ibanez AD-9 i sl.(ako izuzmemo par pedala iz kasnih šezdesetih... :wink: ) Pogotove ne za DM-3, koji je dosta manje cenjena pedala od DM-2, ako ćemo da zalazimo i u te kolekcionarske krugove.
http://www.2dehands.be/muziek/muziekins ... c_id=&afd=
http://www.2dehands.be/muziek/muziekins ... c_id=&afd=
Na ovom drugom oglasu je čak data početna cena od 150 evra, ali ajd' baš da vidimo kako će to da se završi. :lol:

Najbitinja stvar je da se ne dozvoli nekolicini likova (biznismena :mrgreen: ), koji bi da prave svoje privatne kolecije, da diktiraju cene. Pod ovim ne mislim na osobu koja je postavila oglas za DM3, nego na onog koji će je kupiti za te pare. Svako od nas, koji iole pratimo dešavanja preko, zna kako to funkcioniše. Pedala koja se ne pravi već 2 godine, a nova je koštala 170 dolara, čim se prvi put proda za 300 to postaje njena vrednost.
To na sajtovima kao što su eBay pa i naš Kupujem Prodajem ne može lako da se spreči, ali su neki dobri strani forumi to veoma lako rešili podizanjem praga postova legitimnih korisnika na 100 npr. Ovi ispod 100 postova ne mogu da postavljaju oglase niti učestvuju u kupoprodaju, a ovi preko tog broja su se već dovoljno otkrili da ostali znaju sa kim imaju posla. :)

User avatar
Strat08
Posts: 261
Joined: 29 Jan 2009, 21:09

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Strat08 » 15 Jan 2011, 21:31

Ja bi najiskrenije volio da se ovdje ne prozivaju osobe iz Novog Pazara, bez uvrede za iste, ali sve sto je trebalo da se kaze, reklo se u prethodnoj temi, i neka tamo ostane, ovdje bi bilo dobro da se pojedinci ne pljuju, (ako je povod samo cijena, bez iskustva sa istim) vec samo da se oglasi komentarišu.................. :cao:

http://www.kupujemprodajem.com/Flenger- ... id=1589871 :roll:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by faks » 16 Jan 2011, 02:01

@bf-3. pa dobro.. ako je zaista kao nov (npr. sviran samo par puta u kuci) i verovatno je covek uzeo u obzir i spustanje cene,jer ne pise da je fiksno. i nije mnogo jer je 10500din. u mitrosu (gde su boss najjeftiniji)
takodje ga interesuje i zamena, tada je cena uvek malo veca..
msm da ovo i nije strashan primer

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by nemanjavelimirovic » 16 Jan 2011, 02:17

Recimo da je ok cena za tu pedalu oko 70Evra max po mom nekom vidjenju, iako je nova ipak nije sa police. :ziveli:

User avatar
Strat08
Posts: 261
Joined: 29 Jan 2009, 21:09

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Strat08 » 16 Jan 2011, 03:40

faks wrote:@bf-3. pa dobro.. ako je zaista kao nov (npr. sviran samo par puta u kuci) i verovatno je covek uzeo u obzir i spustanje cene,jer ne pise da je fiksno. i nije mnogo jer je 10500din. u mitrosu (gde su boss najjeftiniji)
takodje ga interesuje i zamena, tada je cena uvek malo veca..
msm da ovo i nije strashan primer
Kad je u pitanju cijena za keš polovnjaka, 70% od cijene nove je maksimum, po meni... 90 evra cijena, a nov 100, zaista mislim da je pretjerano, naravno tu postoje kalkulacije kao sto ti rece, ali opet mi 90 evra bode oci :D
nemanjavelimirovic wrote:Recimo da je ok cena za tu pedalu oko 70Evra max po mom nekom vidjenju, iako je nova ipak nije sa police. :ziveli:
:1:

Ja sam svog dao za 60 i sad mi je krivo što sam ga prodao, jer se nisam dovoljno igrao sa njim :cry: Hitna situacija, najmanje mi bila potrebna i ode :?

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by faks » 16 Jan 2011, 03:42

ma nije to sad neka cifra.. ali u pravu ste
:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Funkomat » 16 Jan 2011, 04:04

Ima zanimljivih stvari na BF-3 ali zato ima onaj uzasan, vestacki i nepogresiv Boss zvuk... :) Mada sad kad pomisliom... koristio sam je veoma dugo. Mislim da je bila treca pedala koju sam ikad kupio. :)
Sve u svemu... uzasna pedala. :D Najruzniji flanger koji sam probao. 60-70e max.

BF-2 je mnogo lepsi ali mi se od flangera koje sam probao do sad, najvise svideo FL9.

User avatar
Strat08
Posts: 261
Joined: 29 Jan 2009, 21:09

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Strat08 » 16 Jan 2011, 05:10

faks wrote:ma nije to sad neka cifra.. ali u pravu ste
:ziveli:
:) :ziveli:
Funkomat wrote:Ima zanimljivih stvari na BF-3 ali zato ima onaj uzasan, vestacki i nepogresiv Boss zvuk... :) Mada sad kad pomisliom... koristio sam je veoma dugo. Mislim da je bila treca pedala koju sam ikad kupio. :)
Sve u svemu... uzasna pedala. :D Najruzniji flanger koji sam probao. 60-70e max.

BF-2 je mnogo lepsi ali mi se od flangera koje sam probao do sad, najvise svideo FL9.
Ne zezaj da ti se najviše svidio FL9 :mrgreen: Zar to nije i najbolji flanger svih vremena :D A i cijena mu je :roll:

Kad se skupi love, uzece se, super je to efekat, meni je bar zanimljiv i na klinu, koliko i na distu... Svakako bih volio imati FL9, ali zadovoljicu se i sa BF-2, smekao sam ga jedno vrijeme, ali ode lova na nesto drugo :roll: :ziveli:

Nesto mi nije jasno, sto su toliko skupi veci Boss-ovi pedalboard-ovi, svi nesto 120-130 evropljana :(

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Milanares » 16 Jan 2011, 12:07

Svaka cast administraciji za pravi potez u pravo vreme!

User avatar
tHe bLuEsMaN
Posts: 262
Joined: 22 Aug 2009, 01:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by tHe bLuEsMaN » 16 Jan 2011, 14:21

Nemam zamerku na cenu posto ne znam kako se krecu cene ovih ampa,ali me zanima da li je neko probao ova pojacala?iskreno nikad do sad nisam cuo za njih,a i cena im je pristupacna.. 8)
http://www.kupujemprodajem.com/crate-V1 ... id=1589879

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by Baba Slim » 16 Jan 2011, 14:39

tHe bLuEsMaN wrote:Nemam zamerku na cenu posto ne znam kako se krecu cene ovih ampa,ali me zanima da li je neko probao ova pojacala?iskreno nikad do sad nisam cuo za njih,a i cena im je pristupacna.. 8)
http://www.kupujemprodajem.com/crate-V1 ... id=1589879
Ja sam igrom slučaja ješ pre nekih 12-13 godina svirao na nekom matorom tranzistorcu Crate-ovom u više navrata, i to pojačalo ima i klin i drajv da popizdiš, kako su dobri. I bilo je glasno do bola, toga se sećam. To je firma koja ne postoji od juče, samo što na ovim prostorima uopšte nisu poznati ni popularni, koliko kontam, jer ih uopšte nisam viđao, bilo gde, osim kod tog prijatelja. A da su kvalitetni, verujem da jesu.

Što se ovog lampaša tiče, mislim da je ova cena odlična, čisto zbog sledećeg poređenja - ja sam svog Carvina V16 platio skoro isto toliko (doduše made in USA, koliko sam na brzinu našao ovaj Crate je made in China), ali 1x12, što znači da za istu lovu ovde dobijaš 2x12, i sve one pogodnosti što 2 zvučnika nose. Jeste veliko, ali jbg, 2x12. :)

Znam da sam dosadan sa tom pričom mnogima verovatno, ali za mene je i ta njegova snaga i više nego dovoljna. Za nekoga ko hoće relativno jeftinog lampaša, da ipak ima neko ime, verujem da je ovo super kupovina.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by nemanjavelimirovic » 16 Jan 2011, 14:42

tHe bLuEsMaN wrote:Nemam zamerku na cenu posto ne znam kako se krecu cene ovih ampa,ali me zanima da li je neko probao ova pojacala?iskreno nikad do sad nisam cuo za njih,a i cena im je pristupacna.. 8)
http://www.kupujemprodajem.com/crate-V1 ... id=1589879
Uzimaj to ako imash love!!! Crate je vrh :ziveli:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Kupovina opreme preko oglasa

Post by nebojsak » 16 Jan 2011, 14:44

+1

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest