Problem sa pojacalom.POMOC!

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

jagoda
Posts: 517
Joined: 30 Jul 2010, 13:09

Re: Problem sa pojacalom.POMOC!

Post by jagoda » 06 Jun 2013, 16:42

U return dzeku nalaze se kontakti koji razdvajaju preamp -> poweramp kada ubodes kabl u njega.
Ti kontakti su ti uhvatili prasinu ili su oksidisali.
Tako da ... :ziveli:

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: Problem sa pojacalom.POMOC!

Post by gondi » 22 Apr 2015, 10:06

Jest da je stara tema, al ovaj moj post baš tu spada.Imam staro Roland Cube 60 ono narandžasto pojačalo koje me služi dobro od 1994 kad sam ga polovnog kupio.U zadnje vreme imam problem da kad ga normalno koristim, znači gitara u NORMAL ulaz(clean) čim se malo pojača( preko 1) čuje se uz zvuk krčanje i prekidanje sa variranjem intenziteta. Na driveu to toliko nije izraženo ali postoji. Kad mimoiđem preamp i uključim gitaru u MAIN IN, (funkcioniše samo master volume) ton je čist, bez krčanja a i procesor kad tu uključim(inače ga tako i koristim) sve funkcioniše dobro.Logično bi bilo iz ovoga,da je greška negde u preampu, loš kontakt, hladan lem ili nešto slično.Rastavio sam pojačalo pa sam iz njega izduvao silnu prašinu pa sam zatim kontakt sprejom(onim iz radiokluba koji nije tako mastan kao WD)naprskao potenciometre jer su krčali pri okretanju.Nakon sklapanja, potenciometri lepo rade i ne krče, ali problem je ostao. Molim vas mišljenje. :nixweiss:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Problem sa pojacalom.POMOC!

Post by maksabass » 23 Apr 2015, 00:18

Kao sto si i rekao problem je u predpojacalu,ali ga treba naci.Verovatno neki hladan lem.Nekim plasticnim stapicem mozes da kuckas po ploci (lemovima) kako bi bar donekle ustanovio u kom delu ploce se to desava (trebas znati gde je kolo preampa).Moze biti i da je ulaz ili da je otiso neki kondenzator (ako je nabubreo koji,Valja ga zameniti)... Sto bi ovde rekli za to SRTKAVO :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest