Roland Cube bass vs Cube keyboard

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 16 Feb 2011, 04:21

Pozdrav,

Interesuje me razlika između pojačala Roland Cube 60 bass (onaj narandžasti legendarni), i sivog keyboard modela.

Osim što klavijaturski ima hornu, dva ulaza, reverb itd... da li postoji bitna razlika u zvuku kada je bas opseg u pitanju, tj. da li ima primetne razlike ako se keyb. koristi za bass gitaru. Bass sam imao priliku da sviram i veoma me je kupio svojom toplinom zvuka, i još koječime, sivi nikad probao nisam.
Obzirom da su svi naranžasti koje sam našao preko oglasa izlupani i malo precenjeni, klavijaturski može da se probere po koji komad u ok stanju, a pravilo je da svaka kuća mora da ima makar jedan Roland Cube u dnevnoj sobi :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by dejankuki » 16 Feb 2011, 10:09

Cisto napomena.. narandzasta je bila cela serija. Svi, i bass i gitarski su bili narandzasti... a verovatno i klavijaturski...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 16 Feb 2011, 12:42

dejankuki wrote:Cisto napomena.. narandzasta je bila cela serija. Svi, i bass i gitarski su bili narandzasti... a verovatno i klavijaturski...
Nisu...

Mislio sam na ovaj. To je čini mi se ista serija. Evo i slika:

http://www.google.com/images?q=roland+c ... 24&bih=581

Takođe sam primetio da klavirski Cube nema bass refleks pozadi...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by michabass » 16 Feb 2011, 17:07

Ti stari Roland Cube-vi su imali više varijanti- bilo je identičnih pojačala i narandžaste i bele boje, to je samo finiš i ništa ne znači. Razlika je u preampu. Verzije za gitaru imaju overdrive i reverb, za bass i keyboard nemaju. Bass i keyboard su iste šeme sem toga što keyboard ima 2 ulaza. Od zvučnika u Cube20 je išla 8ica, u Cube 40 - 10ka, u cube 60 - 12ca a u cube 100 - 15ica. Gitarski zvučnici u njima su imali metalnu kalotu...
E da! bio je i super cube 100 za bass koji je imao još i parametričke srednje, koji se meni najviše svideo od ovih što sam probao, doduše koristio sam ga poodavno pa sam možda i bias-ed :bambi: ...
Ovo su jako jednostavna pojačala gledano po topologiji - možda zato tako dobro rade! :metal:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 20 Feb 2011, 01:42

Ipak sam se odlučio i uzeo Cube 30W.
60W je potpuno nepotrebno za kućne probe, čak i 30W nema potrebe da panjim, zadovoljava na pola snage.

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by shule » 20 Aug 2011, 18:48

Jeste tema dosta stara, ali evo da napisem, danas mi je stigao (tacnije, mojoj devojci), Roland Cube 60 Keyboard, i koristice ga sa bassom. Probali smo ga, i radi sasvim fino, verovatno isto kao i model za bass. Prvo sam mislio da ce da zvuci tanko, ili bzvz nekako, posto nije za bass, ali radi skroz dobro. Platili smo ga 150e, i mislim da za te pare nismo mogli bolje pojacalo da kupimo.
Inace, to je ovaj model:
Image
Image

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Solomon » 20 Aug 2011, 18:57

pa klavijatura ide i nize od bassa, sto ne bi zvucalo kako treba :mrgreen:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 21 Aug 2011, 12:48

Ta stara serija je zakon. Mislim da je razlika između bass i key u litraži i bas reflesku. Ja sam imao vrlo kratko ovaj novi Cube bass 30W, koji mi se nije dopao pošto radi ko Hi-Fi, pa sam ga prodao.

Kada sam se ložio na onaj narandžasti bio je jako skup u tom momentu, ali mislim da vredi svaku paru ako je u dobrom stanju.

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by shule » 21 Aug 2011, 21:05

Mene je pre neki dan ispalio covek za narandzastog, za 140e, pa sam uzeo ovog za 150e. Odlican je, danas je gurao metal probu bez problema. :D

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Funkd » 23 Aug 2011, 09:53

Cope wrote:Ja sam imao vrlo kratko ovaj novi Cube bass 30W, koji mi se nije dopao pošto radi ko Hi-Fi, pa sam ga prodao.
Posedujem tog malog precenjenog prdavca. Razocaranje u Roland-a.
Mada nasao sam mu primenu - dajem ga svom klavijaturisti da ga koristi za kontrolu (podigne ga na stolicu i stoji mu pored glave).

User avatar
robby68
Posts: 28
Joined: 14 Jul 2011, 21:53
Location: Sabac

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by robby68 » 24 Aug 2011, 13:26

Ja sam taj narandzasti bass cube 60 imao pre vise od 20 godina kad si bili hit. Uzeo sam ga novog iz hira da probam kao i ostali, ali sam se brzo razocarao i prodao ga, to je po meni pojacalo za lineout u razglas a da ti on pravi neku kontrolu na bini, za sve ostalo je neozbiljno. Brzo ce ga progutati buka na bini i onda ga nema nigde, kao i svako malo pojacalo. Nista bez "sifonjera" iza ledja.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 26 Aug 2011, 00:43

robby68 wrote: Brzo ce ga progutati buka na bini i onda ga nema nigde, kao i svako malo pojacalo. Nista bez "sifonjera" iza ledja.
Potpuno se slažem, ali to pojačalo se i ne hvali decibelima već toplinom zvuka, praktičnošću, i malom litražom. :ziveli:

User avatar
shule
Posts: 594
Joined: 02 Mar 2009, 22:09
Location: Pancevo

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by shule » 10 Feb 2012, 01:05

Treba mi pomoc. Da li neko mozda zna da li se rec out sa Rolandovog Cube 60 Keyboard ampa moze koristiti kao line out? Sutra imam svirku, i ne znam kako da ga ozvucim dalje, osim mikrofonom. :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 10 Feb 2012, 01:53

shule wrote:Treba mi pomoc. Da li neko mozda zna da li se rec out sa Rolandovog Cube 60 Keyboard ampa moze koristiti kao line out? Sutra imam svirku, i ne znam kako da ga ozvucim dalje, osim mikrofonom. :)
Naravno da da.

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by pipi » 06 Mar 2012, 03:18

nisam probao ni jedan roland cube ali jedno sigurno znam da su precenjeni u pm nije im normalna cena nikad nebi izdvojio 250-300 evra za njegovih 60 wati mislim da to ni priblizno ne vredi

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest