Roland Cube bass vs Cube keyboard

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 06 Mar 2012, 10:41

pipi wrote:nisam probao ni jedan roland cube ali jedno sigurno znam da su precenjeni u pm nije im normalna cena nikad nebi izdvojio 250-300 evra za njegovih 60 wati mislim da to ni priblizno ne vredi
Koliko ja znam, uvek im je cena bila do 200 EUR, a prodavali su se za oko 150. Nisam do sada nigde imao priliku da vidim da neko traži 300 EUR za Cube 60.

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by pipi » 06 Mar 2012, 12:21

pa eto pogresio sam za 40 evra http://www.kupujemprodajem.com/Roland-c ... id=5896407 a toje sto se mene tice mnogo jaca cena od realne mozda kao sto si rekao za 150 evra da kazemo da i vredi stim da bude jako dobro ocuvan

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 06 Mar 2012, 12:29

pipi wrote:pa eto pogresio sam za 40 evra http://www.kupujemprodajem.com/Roland-c ... id=5896407 a toje sto se mene tice mnogo jaca cena od realne mozda kao sto si rekao za 150 evra da kazemo da i vredi stim da bude jako dobro ocuvan
Ovo je gitarski, promašio si podforum :mrgreen: :ziveli:

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by pipi » 06 Mar 2012, 14:25

jeste gitarski ali bez obzira po meni je to puno jedino ako mislis da ovo stvarno toliko vredi http://www.kupujemprodajem.com/Roland-C ... -oglas.htm jedino sto sam naleteo to su bili roland za klavijaturu dosta jeftiniji u odnosu na gitarska i bass gitarska pojacala kako god mozda za nekoga i vredi te pare :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 06 Mar 2012, 15:15

Pa sad, vrednost nečega određuje koliko ti je to nešto potrebno, u odnosu kolika je ponuda na tržištu, kroz cenu izrade proizvoda.
I mali prcvoljak GK-150S košta 500 evra polovan, pa ga niko živ ne prodaje, a kad se nađe, uopšte se ne pavi se pitanje oko cene.

Nego sam izostavio da napomenem da je KP revija želja vlasnika polovne robe, a ne realni pokazatelj cena.

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by pipi » 06 Mar 2012, 15:25

Cope wrote:Pa sad, vrednost nečega određuje koliko ti je to nešto potrebno, u odnosu kolika je ponuda na tržištu, kroz cenu izrade proizvoda.
I mali prcvoljak GK-150S košta 500 evra polovan, pa ga niko živ ne prodaje, a kad se nađe, uopšte se ne pavi se pitanje oko cene.

Nego sam izostavio da napomenem da je KP revija želja vlasnika polovne robe, a ne realni pokazatelj cena.
odlicno ako znas daj mi neki sajt oglasa gde mogu da kupim sa nekom realnom cenom a ne sa zeljama vlasnika u odnosu na kp :cao:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 06 Mar 2012, 16:02

pipi wrote:
Cope wrote:Pa sad, vrednost nečega određuje koliko ti je to nešto potrebno, u odnosu kolika je ponuda na tržištu, kroz cenu izrade proizvoda.
I mali prcvoljak GK-150S košta 500 evra polovan, pa ga niko živ ne prodaje, a kad se nađe, uopšte se ne pavi se pitanje oko cene.

Nego sam izostavio da napomenem da je KP revija želja vlasnika polovne robe, a ne realni pokazatelj cena.
odlicno ako znas daj mi neki sajt oglasa gde mogu da kupim sa nekom realnom cenom a ne sa zeljama vlasnika u odnosu na kp :cao:
Opet ne razumeš - cenjkaj se.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by parker » 10 Sep 2014, 22:23

jes da je tema stara i prastara, ali aj da pitam ovde, da ne bi otvarao novu: da li roland cube 60 moze da radi u ''dupliranoj'' varijanti?
u smislu - kad bi imao dva komada, pa da onda iz jednog sprovedem signal u drugi (taj drugi da bude nesto kao aktivna kutija)

mislim na ove stare narandzaste japance koje recimo cope voli i hvali..

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by parker » 10 Sep 2014, 22:32

evo ovo:

Image

vidi se da ima izlaz za biamp, i onda kapiram odatle sprovedem kabal u dzek gde inace bodem bas..
i oba rade i ono, dupla snaga.. 120 rolandovih vati, sto kapiram da je u rangu danasnjih 300

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 12 Sep 2014, 21:31

Moze 8)

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by parker » 13 Sep 2014, 09:55

lepo, mozda nekad krenem tim putem..
u medjuvremenu sam nasao negde manual, kaze da u tom slucaju jedno pojacalo preuzima samo basove a drugo visoke i srednje, ne kaze nista o tome da li to onda postaje 2 x 60 = 120w

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by Cope » 14 Sep 2014, 14:06

parker wrote:lepo, mozda nekad krenem tim putem..
u medjuvremenu sam nasao negde manual, kaze da u tom slucaju jedno pojacalo preuzima samo basove a drugo visoke i srednje, ne kaze nista o tome da li to onda postaje 2 x 60 = 120w
Pa sad, da li se bukvalno sabira snaga nisam siguran, ali sam lično prisustvovao svirci sa dva kjuba (ovaj novi 100W) u paru i zvučalo je zaista masno i glasno. Druga stvar je što ton može da se usmeri na različite pravce i dobije stvano impozantna količina basa na bini i u publici, a u prostorima koji nisu preterano akustični i prijatni za sviranje, a većina je takva. Na kraju, kod narandžastog rolanda nije primarna stvar snaga, već laga u kojoj svira, pa na malim snagama bas prolazi i čuje se kako treba u miksu.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by parker » 18 Jul 2016, 21:21

Izvinjavam se što još jednom dižem temu iz mrtvih, opet možda je bolje da pitanje u vezi Rolanda postavim ovde nego da razvodnjavam postavljanjem nove teme..
Imam Roland SCB (Super Cube Bass) 100w (petnaestica) i pošto treba da počnem da sviram sa gitaristom koji svira Marshall-a lampaša sa dve dvanaestice i plus i bubnjar koji voli da raspali - zanima me kako da izvučem maksimum iz ovog što imam. Pojačalo ima mogućnost dodavanja dodatne kutije na (čini mi se) 8 Ohm-a a ima i varijantu biampa gde bi mogao da prikačim još jednog istog takvog Rolanda i onda jedan gura basove a drugi srednje i visoke i verujem da u toj varijanti to zajedno dođe i glasnije. Sad, šta bi mi bila bolja varijanta od ove dve? U slučaju dodavanja kabineta na 8 om-a buni me što mislim da pojačalo već izbacuje svoj maksimum kroz ugrađeni zvučnik. A opet, ima i ta varijanta da se doda dodatna kutija.
Znam, realno bi bilo da Roland može to da izgura ali znate već kad gitaristi poblesave i napanje lampe a onda i bubnjar šta će, raspali jače da ne zaostane i eto problema.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by michabass » 19 Jul 2016, 00:36

Glasnoću odredjuje utrošena snaga. To se deli na dve stavke: poslata snaga iz pojačala i snaga isporučena putem zvučnog pritiska u prostor (koja opet zavisi od efikasnosti zvučnika).
Nema trika da pojačalo od 100W (a zapravo 75W) pošalje 300W. Toliko je recimo potrebno da budeš siguran da neće da zafali sa glasnim gitaristom i bubnjarem u kombinaciji.
Tvoj Roland ima premalo snage da parira bubnjaru (može neki unpluged ako se baš tiho svira ali ne i kad se svi malo pojačaju...).

Ta 15ica u Rolandu je već efikasna koliko to može da bude. Dakle dodavanjem još jedne obaraš omažu na pola i teorijski bi mogao da podigneš isporučenu snagu ali to nije baš tako u praksi.
Skoro svako pojačalo ima ograničenja u izradi koja ga sprečavaju da isporuči maksimalnu teorijsku snagu (mali kondovi, mali trafo, slabi hladnjaci...itd.)
Taj Roland nema mogućnost bi-ampinga. Za to je potrebno da ima dva izlazna pojačala. On ima samo jedno.
Takođe je potrebno da ima aktivnu skretnicu kojom deli zvučni opseg na dva spektra - on to nema.
Ima mogućnost povezivanja daisy-chain fazonom još jednog istog takvog pojačala ili više njih preko svoevrsnog line-out izlaza gde master kombo kontroliše glasnoću ostalih povezanih pojačala putem kontrolisanja izlaznih signala linijskog nivoa. Dakle niskog signala male snage, ne izlaznog kojim se napajaju zvučnici.
U katalogu proizvodjača lepo stoji crtež gde je više ovakvih pojačala povezano zajedno putem tog linijskog signala a oni ga zovu "stack jack".

Moj drugarski savet je: nabavi jači kombo (ili head7box kombinaciju) jer ti ovaj neće moći parirati glasnom bubnjaru i gitaristi ni u snu ako se oni pojačavaju.

pozdrav

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Roland Cube bass vs Cube keyboard

Post by parker » 19 Jul 2016, 01:27

Samo još jedno pitanje:
u varijanti kada bi imao još jedno isto ovakvo pojačalo, i kada ga povežem daisy-chain-om ili kako god to nazvali, da li se onda to sledeće pojačalo ponaša kao npr. aktivna kutija pa svako pojačalo za sebe izbacuje tu neku snagu koju ima ili se to promeni nekako zbog omaže ili šta ti znam? Pošto ovaj roland ima izlaz za dodatnu kutiju a isto tako ima i dodatno taj neki izlaz za biamp (oni su ga tako krstili).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest