Pedala za metal

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Pedala za metal

Post by KnightOfDoom » 30 Sep 2006, 23:07

U zadnje vreme sam se nesto primio da kupim distorziju pa hocu da cujem vasa misljenja i preporuke da bih znao sta da trazim.Sviram dugo bass gitaru i efekti mi i nisu bili potrebni tako da nisam u toku sa tim stvarima.
E da, znaci treba mi za elektricnu, ne za bass :) .
Imajte u vidu da mi treba za kucno divljanje, jer mi el. gitara za razliku od bass-a ne napusta gajbu (dobro, jeste jednom :) ).

Dakle:
Pare - recimo do 80 evra, ali to je maximum.

Odpisao sam:
Boss ds1 - slabo mi to
Boss mt2 - mnogo para
Digitech Metal Master - malo je preko ove cifre, i cini mi se da je neka zujalica.
Marshall Jackhammer - kontam da nije za metal, vise neka rock varijanta (mada nisam siguran dok ne odem da ga probam)

E sad uporedjivanjem svih cena ovde i u Americi rekao bih da je Ibanez DS7 oko 50 evra (nisam zvao da proverim).Znaci cena mi je ok, ali da li moze to da svira metal ili je vise kao vec spomenuti ds1 ?
Ako znate jos neku poznatu/nepoznatu firmu a dobra je pedala recite.

Na komentare "pa ako ti treba za kucu skini Guitar rig" zaboravite :) .Imam sve te za*ebancije ali hocu da sviram gitaru bez paljenja kompa. A i da imam nesto da gazim :mrgreen: .
Procesori takodje ne dolaze u obzir.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Oct 2006, 00:22

Ah, pa znas kakva je trenutno ponuda kod nas... Ako nije Boss, onda je DigiTech, Marshall ili Ibanez. Ima jeftinijih - Behringer, Nobels - ali...

U Mitrosu imaju nekoliko MXR, a par duplih MXRova drzi i Maricev servis. Sky, Artist i oni na Zelenom vencu imaju par Dallas Arbiter FuzzFaceova i Electro Harmonix Big Muffova - ja volim te vintage fuzzeve, ali nisam siguran da bi ti to bio odgovarajuci zvuk, tezak je do maxa ali je "kaljuga", nema edge.

Pored toga ostaje Artist: Electro Harmonix - Hot Tubes, Hughes&Kettner - WARP Factor, Line 6 - Dr Distorto, Rocktron - Metal Planet, i Voxov program u Sky - Cooltron. (Neke od ovih stvari su, nazalost, preko 80 evra.)

Niko kod nas nema PrAvE StVaRi, ProCo Rat ili Marshallov Power Brake :(

Heavy distorziju mozes da dobijes sa dve pedale - overdrajv pred distorzijom, octaver pred distorzijom, ekvilajzer u "V" pred distorzijom, wah na dole (ili gore) pred distorzijom, ili "uvrnut" filter pred ... znas vec cime!

Ti ToneLok Ibanezi su, prema Harmony Centralu, "eh..." Evo link za DS7: http://reviews.harmony-central.com/revi ... /DS-7/10/1

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 01 Oct 2006, 01:47

Nesto mi ovde sumnjivo , Zakk Wylde jeftiniji u Sky-u nego kod Marica. I to dosta.Mogao bi da progutam jos ovih nekoliko evra...hmm...
Nego sad sam razmisljao malo (inace to retko cinim) , relativno sam zadovoljan ovim drive-om na pojacalu ali mi treba taj extra push over the cliff (hahah sad opet moram da gledam Spinal Tap ahahahah).
"- If we need that extra push over the cliff you know what we do?
- Put it up to eleven?
- Eleven. Exactly. ONE louder. " :mrgreen: :mlaof: :mrgreen:

Khm...da .

Tako da bi mozda nesto moglo samo da ga zabiberi...
Tebi rocket (e od sada te svi zovemo Rofl :D, Fox je kriv) hvala. Kad krenem po radnjama ovih dana cekiracu i ovo sto si nabrojao. Gledajucu cene u Americi bas i nije najbolja situacija (koliko dolara-toliko evra ili mozda i +10) ali ima par koji bi mogli da budu jeftiniji.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Oct 2006, 11:23

Nema na cemu, trebalo bi da promenim nick :D Uzgred, SVE je skuplje kod Marica, covek nema ni stida ni srama... a opet mu je puna radnja... on je nas idol, bre!

Onda razmisli o ovim dodacima koji mogu da idu pre distorzije - wah ti uvek treba (Dunlop Dimebag Darrel), Behringer ima jeftini ekvilajzer (u Mitrosu), jedino dobar octaver prosto ne moze da se nadje jeftino.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 01 Oct 2006, 15:51

Pa nije bas sve skuplje.Znam da ima jeftinijih zica nego na drugim mestima:). Ma cudno mi je jer je Maric, koliko se secam, kao zastupnik za Dunlop-ov program.A u sky-u jeftinije...ili nisu promenili cenu na sajtu.

Mislis da idu pre distorzije na pojacalu, bez pedale , ili da ide pre pedale?Nisam bas razumeo.
Ja sam mislio jackhammer + drive na pojacalu , mozda da zvuk koji mi treba. Nedelja danas...do srede sam zauzet a ovo me strasno nervira :D .

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 01 Oct 2006, 17:12

Rekoh ti ja onomad na chatu... Skrpi još tih nekoliko evara pa si kupi lepo Vox Cooltron 01DS... Košta 120 jura a vredi svaku paru uloženu... Evo i nekih detalja...

- Dva kanala sa nezavisnomgain kontrolom (ritam i solo)
- Bass, treble, voice (middle) kontrola
- Lampa u pretpojačanju (12AU7)

Ja sam je probao i odlepio kad sam čuo... Sad krpim cash da je pazarim a vrlo dobro znaš šta sviram.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Oct 2006, 17:27

Cooltron jeste cool. Sky je jeftiniji jer imaju stalnu rasprodaju poslednju godinu dana, uvalili su mnogo kinte u robu koja sporo izlazi iz radnje.

A mislio sam na wah/ filter/ ekvilajzer pre upaljenog drajva na pojacalu. Gitara -> Eq/ Octaver/ Wah/ Filter -> drive kanal na pojacalu.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 01 Oct 2006, 22:15

Pa ako je cooltron mora da bude cool :) .
Samo meni treba nesto sto se zove "Ultimate destruction pedal from hell" ili "Metal Terrorizer" , a to coorton mi ne zvuci ubedljivo :D :D :D .

Fox, znam da smo pricali o tome ali ne bih davao 120 evra za efekat.
Hteo sam da kupim mt2 kada su mi rekli da je 90evra.Zovem posle 15min da vidim koliko racunaju evro da znam koliko da dignem para sa racuna, i covek kaze "e izvini nije 90 nego 99" . Reko' zajebi...
Ne radi se o tome da trenutno nemam para da kupim nesto bolje, vec nemam nameru da dam vise od 80 za to.Za mt sam "progutao" tih 10 evra ali jos 9 da im dam necu :) .
Jes' da je koliko para toliko muzike , moj zoom 506II je zivi primer(mada je za bass super) , ali meni ce ovo sluziti za plasenje mrava i paukova po kuci a ne za "ozbiljno" sviranje.

Jimi
Posts: 26
Joined: 23 Sep 2006, 00:54

Post by Jimi » 01 Oct 2006, 22:50

Da li je neko probao one Digitech Hendrix i Clapton procesore. Iako su malo poskupi pretpostavljam da su dobra kupovina za one koji vole stariju muziku.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 01 Oct 2006, 23:54

Word on the street is: DigiTech Clapton je los, ali u Hendrixa mozes da se kunes. Oba su u stvari procesori u obliku pedala, ali je Hendrix zasnovan na Whammyju, koji je pun pogodak (koristio ga je Gilmour u "Poles Apart", Radiohead-i u svakoj trecoj pesmi, itd.), dok bi Clapton trebalo da "zadebljava" ton, sto procesori rade lose i onda puno zavisi od magneta i pojacala. Svejedno, kod nas su tako skupi da je to vec bezobrazno.

Viteze, mozda da probas Dunlopov OctaFuzz u Skyju? Lowpassuje signal, fuzz ne moras da odvrnes, distorzija ce da bude strasno teska (nesto slicno ima u Guitar Rigu 2, octaver pre Gratifiera, preset "Hart und Ungerecht" iz banke "Metal and HiGain").

OctaFuzz ima i kao VST, BuzzRoom OctaBuzz, da steknes utisak: http://www5c.biglobe.ne.jp/%7Ebuzzroom/ ... oldvst.zip . U tom packu je i Lallapallooza efekt, ako te zanima Primus zvuk.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 02 Oct 2006, 01:28

Ako je verovati svim ovim vst pluginovima do kojih si dao linkove, octabuzz ne mogu da nateram da zvuci kako mi treba(naravno iskljucio sam mu oktave). Terao sam ga kroz JCM900 :) i boss ds1 mi vise odgovara.
Krecem po radnjama ovih dana pa cu da vidim.
PUNO hvala jos jednom!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 02 Oct 2006, 10:56

No prob - samo fuzz u obliku VSTa ima Audio Damage - http://www.audiodamage.com/product_info ... ducts_id=3 - zove se FuzzPlus 2.2 i jos je besplatan.

Image

To je samo fuzz, bez octavera, i po zvuku je negde izmedju Dallas Arbiter FuzzFacea i Electro Harmonixovog Big Muffa (americkog izdanja). Direktan link za download: http://www.audiodamage.com/demos/WIN_fuzzplus2VST.zip .

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 02 Oct 2006, 15:50

Probah ga ali palm mute (narociti na e zici) nema snagu. I njega je pobedio ds-1 :) .

User avatar
WildChild
Posts: 94
Joined: 26 Aug 2006, 17:20

Post by WildChild » 03 Oct 2006, 19:26

Na distorziju poprilicno uticu magneti koje posedujes zato dobro razmisli da li da kupis pedalu ili promenis magnete. Ti imas koliko se dobro secam Powersound magnete kao i ja(ti imas GSA60, ja imam GAX30) i kazem ti da poneses gitaru u prodavnicu kada isprobavas distorzije. Meni je dobar i moj Zoom 505 procesor, a nije mi los ni drive na pojacalu, ali jednostavno su magneti ti koji prave S#!T, i zato bi ja na tvom mestu razmislio o promeni magneta. Znaci neki SD ili EMG...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 03 Oct 2006, 20:45

To za magnete stoji , ali probao sam je na mt2 i odlicno zvuci.
U prodavnicama uglavnom ima gsa, gax ili grx. A i ovi jeftiniji SA modeli su relativno slicni mojoj gitari . Tako da ne moram da tegljim gitaru sa sobom :) . 99% uzimam jackhammera , samo ga trenutno nema u radnji gde hocu da kupim pa cekam sledecu nedelju ...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest