Daphon delay-i?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 03 Jan 2017, 19:24

MIKI-DJORDJE wrote:
Treba zaraditi ali i imati meru, sa druge strane eto mladi kolega se pita zasto ako valja kosta 20E?
Izostavi mi ti najbitniju stavku hehe Nisam rekao da valja za 20 evra, već da valja ZA MODIFIKACIJU ako je samo 20 evra. Onda se samo isplati da se kupi i za tih 20 evra. ;) Ali i tu sam brzopleto napamet zaključio.
E pa sada sam malo pogledao šta piše svet, i ovi sa FSB su čuli za priču još 2009 i raspravljali o ovome., nabavili i pedalu i delove i svašta pokušali, izmenjali čipove pa je opet imao šumove i zvizdukalice, izmenjali i elektrolite i opamp i čuda mu radili ali vidim niko se nije na kraju radovao završnom činu. Izgleda da oko ove pedale ipak ima malo ozbiljnijeg posla. Nije ona 100% po Boss DM2 šemi sigurno.
Džabe mit. lepo sam i pomislio u sebi da je čudno što se u oglasima prodaje za 20 do 30 evra ako je tako lako dovesti je u klasu više. Ne može od go'na pita ipak.

Podatak sa FSB koji sam pokupio. Ovi su radili pedalu za svakog ko je hteo da ima delay:

Daphon E20DL Delay

Ashton SF50DL Delay
Avondale ADD-3 Delay
CastleRock Delay
Chord DL-50 Delay
Dimavery EPDL-50 Delay
Dot On Shaft E20DL Delay
Freedom E20DL Delay
JJ Labs Delay
Pyle Pro Guitar PPDLC3 Delay
Pyle Pro Guitar PPDLD3 Delay
Roberts E20DL Delay
Swamp E20DL Delay


Sve bi trebalo da su isti q. Kao one konzum gitare, samo staviš svoje ime haha

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 12:26

da bash tako rebrending, ja ti nisam izostavio najbitnije vec sam u prethodim tekstovima napisao da sam modifikovao 4 i odlicne su, Ti nisi video. Pedala jeste radjena po Semi DM2 i ima isti kapacitet za modove kao DM2 i DM3 to sto neko nije u stanju da razume zasto nesto kosta izlizano, izdrndano i prekrpljeno 5 put po 200E pa i vishe kao DM2 a ovo 20 e to je druga stvar. Sto bi ja istrcavao javno sa svim svojim trikovima? necu niti zelim zato sam i napisao ljudima koji muce muku sa kintom da se jave u PP i da cu im pomoci.....

~Tacnije javljaju je na FB i privatno jer mi je ovaj forum naporan jako, sve se svodi na to da li ce neko nekoga da unizi i ponizi a pri tome nema veze da li ima potrebno znanje za to....

sta cu razmazili su me strani forumi gde ljudi jedni drugima pomazu i gde brend ne znaci nista, pa kad dodje neko da prosipa fore opa leti vani odmah.

Ovde sam se uclanio da tako kazem samo da bi prekino neke likove da mi blate ime, to se zavrsilo....Ostalo upoznao sam 3 ok ljudi sa nekim po nesto u glavnom misljenje razmenio a sa sotalima treba da se natezem ☺, a ja ti za to nisam nii imam vremena, niti zelim a i nije mi zanimljivo...u smislu nadam se da cu nesto naci sto vec nije izvakano milion puta na stranim sajtovima, kad ono nema ni toga...ovde i dalje vazi kult Fendera i Boss-a i Marshall, o ovim zadnjim imam visoko misljenje ali do JCM 800 serije

Nisam ni ja potrosio 20+ godina da bih na nekom forumu gde treba da se natezem istresao svakog keca iz rukava....A siromasnima cu uvek pomoci , jednu sam pedalu ostavio sebi ostale 2 su prepakovane i otisle su u ruke dece-momaka koji ce to znati da cene a 4 za USA drugu. Onaj ko ima para neka kupuje te besne i neka baca lovu na ime ima pa mu se moze, njima modifikovanje nije ni bitno

imam ja jednog poznanika dobar je gitarista ali je uvek gluv kad dodjemo do teme imena, naziva ih na razne nacine pa se ja smejem....a josh vishe se smejem kad pukne 100 i kusur evra na pedale raznih gurua a unutra taj guru nije mogao lepo da stavi buzir nego krpi izolir trakom- jako profesionlano nema sta ☺, pa zato jer ne zna da uradi plocicu siri mit o ;;hard wire-u'' i bocka elemente kao dete kad pocinje i sada je to odjednom kao naj bolji nacin ☺ oce to tako .....pogotovo kad se treba zaraditi ....LM pa kad drug divlja sto mora pot okrenuti vishe od pola da bi imalo neke razlike tada ja njega zezam......A za opravku naravno nosi guru ☺ koji ima veze sa Elektronikom kao moja pokojna baba sa posumljavanjem meseca i uticajem bocnog vetra na podobodenu USA zastvu u bestezinskom stanju...Baba izvini molim te.

potpisujem svojim imenom da do 150ms niko nebi primetio razliku izmedju Daphon 20 i DM2, eto uzmi obe pedale povezi podesi a da taj gitarista da ne vidi, pa mu saltaj jednu pa drgu a on-ona neka ti kaze koja je koja ☺ nema sanse da provali ne on nego bilo ko.

taj sto se nije radovao zavrsnom cinu ne zna to ni da uradi, Za trikove pitaj te sto su te savetovali da prsnesh za taj Kineski Baku 4 crvene a tek pocinjesh , vidim koliko te sluzila.

ne zameri, odoh ceka me posao.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Daphon delay-i?

Post by komil » 04 Jan 2017, 12:47

Ubija ovo bespotrebno citiranje celog prethodnog posta!

Kapiram da su otprilike svi u pravu. S obzirom da se pedale prodaju nekalibrisane, lutrija je da li će konkretan primetak zvučati odlično, solidno ili ko pokvaren. Koliko sam pročitao, dosta tih pedala već fabrički imaju podnožje za čip što ih čini još pogodnijim za modifikaciju.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 12:52

ssmc wrote:
MIKI-DJORDJE wrote: e sada to je tacno za komponente nama niko nije kriv sto smo zlatnu fabriku u Nisu unistili
Iskreno govoreći, kako su poslovali čudi me da nije propala ranije :? Zvao sam ih pre jedno 9 godina da se raspitam za lampe i javio mi se domar koji je objasnio da mašine za proizvodnju vakuum cevi stoje i propadaju (a koliko znam to su Philips mašine) i da sam ga zapravo slučajno i dobio :O.o: Takođe je kružila priča kako će Marshall da kupi taj deo Ei fabrike pa se opet ništa nije desilo. Ne znam sad da li je to bila hoax priča i koliko bi se uopšte isplatilo, ali mi je bilo čudno kako recimo JJ/Tesla fino posluje a imali su cevi koje su kvalitetom ispod naših Ei (dok su naše Ei, koje valjaju doduše, fino na ceni tamo napolju™) u doba kada se to intenzivnije proizvodilo i koristilo.

MIKI-DJORDJE wrote: ja sam tako rezao vene na Fendera i Gibsona nisam nista znao o drvetu, kako se sta pravi od gitara, jesam primecivao da neke daleko jeftnije mogu zvucati isto pa cak i bolje
To je tek priča za sebe u koju se ne razumem preterano, a pravo da ti kažem ni nemam želju da je preterano izučavam, ali eto, bilo bi divno kada bi za manje mogao da dobijem mnogo, samo nikako da mi se uklopi računica na kraju.....
Kolega druze odgovoricu fast ne zameri ako se potkrade neka greska, jurim nesto....Pazi koliko ja znam Marshall je dao lovu , i opa pojela maca ☺. Trebalo je da rade lampe i bilo je prie za zvucnke , jeste Phillips-ova tehnologija to stoji....ne samo za to vec cela linija za IC je iz Sony-a kao i za ostale mikro elemnte...Teca mi je bio altnicar tamo, pazi dugo nisam pricao na ovu temu te cu se drzati onoga sto sam cuo na vishe mesta i od ljudi koji su radili tamo. Mogao bih pitati i druga nego cemu to...pitanje je i da li on zna sta se pre njega desavalo......

Secash se garant onih Tesal stubova i legendranog HSR 48 , taj HSR 48 je prva liga....LM u to vreme se vec na zapadu i u Japanu uveliko razvijala tehnologija dekova ili ti tape recorder-a i player-a, gramofoni su usli u zlatno doba po mnogima...
tada Sony poklanja EI -u taj pogon, inace za one koji nisu proucavali menadzment nase samo-upravljenje je kopirano u Japanu ☺do nekle a Ameri su uvek patili od toga kako Japanci imaju takav radni ucinak....Nego Sony je trazio od EI-a da naprave zajdeno stub gde bi tunerska jedinica bila a'la HSr 48 ( inace modifikovani i unapredjen tuner jedne Nemacke firme ako me secanje sluzi no ime zaboravih, svakako zvuci Germanski) tako su nas napadali slovnci , moguce jer je Ei po meni u svakom pogledu rasturao iskru i Gorenje) i onda su nasi rekli sudbonosno ''ne'' kao we will make alone our product with our knowledge bla bla bla....odatle EI Tesala stubovi a ovi pogoni nesto je rasprodano, nesto stoji, jadna elektronska je cak pravila neku plastiku......LM pred sumrak politike u ex YU Bograd je kopao i rukama i nogama da uzmu Ei i masinsku da se pogoni presele u BG-e....ostalo je vec svima poznato.....

Meni je zao jer EI je zaista posedovala vrhunske strucnjake, inzenjere, alatnicare itd...Ono je tamo mali grad prakticno, Sviceri se dice njihovim tehnickim pogonima koji su delic velicine EI-a

za gitare treba traziti danas je moguce naci zaista odlicne gitare do 200-300E , naravno kome ime nije vazno. poslacu ti nesto u PP o cevima

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 12:55

komil wrote:Ubija ovo bespotrebno citiranje celog prethodnog posta!

Kapiram da su otprilike svi u pravu. S obzirom da se pedale prodaju nekalibrisane, lutrija je da li će konkretan primetak zvučati odlično, solidno ili ko pokvaren. Koliko sam pročitao, dosta tih pedala već fabrički imaju podnožje za čip što ih čini još pogodnijim za modifikaciju.
da ubija moja je krivica jer samo stisnem replay, znaci moja je greska ☺ali nije namerna, no put do pakla je poplocan dobrim namerama ☺

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Daphon delay-i?

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 13:00

Не стиснеш Reply него Quote, у томе је суштина проблема. Имаш друго дугме за писање одговора.

Па хајде и што цитираш, али што СВЕ цитираш? И што често цитираш комплетан сопствени одговор који се налази одмах изнад? Да ли си свестан да сада може комотно 3 дана неко од уредника да иде и да чисти за тобом?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 13:08

Kristijan wrote:Не стиснеш Reply него Quote, у томе је суштина проблема. Имаш друго дугме за писање одговора.

Па хајде и што цитираш, али што СВЕ цитираш? И што често цитираш комплетан сопствени одговор који се налази одмах изнад? Да ли си свестан да сада може комотно 3 дана неко од уредника да иде и да чисти за тобом?
da stisnuo sam replay with quote, ne nisam svestan a jel to njima posao ili nije? odgovaram na sve a ne da secam 5 % . a ko tebe tera da citash sve? naporan si jako

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 13:12

Kristijan wrote:Не стиснеш Reply него Quote, у томе је суштина проблема. Имаш друго дугме за писање одговора.

Па хајде и што цитираш, али што СВЕ цитираш? И што често цитираш комплетан сопствени одговор који се налази одмах изнад? Да ли си свестан да сада може комотно 3 дана неко од уредника да иде и да чисти за тобом?
ima toga koliko sam video i na drugim postovima pa molim te moralishi tamo i tamo deli savete, meni tvoji nisu potrebni , end of communication

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Daphon delay-i?

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 13:27

Да, цитирају људи шта други пишу, али је главна разлика у томе што људи издвоје суштински битне делове нечијег коментара, па конкретно на то одговарају, а не цитирају онако потпуно неселективно комплетне коментаре.

Још је једна битна разлика, елементарна култура употребе форума је да не цитираш комплетан коментар који се налази тик изнад твог одговора, подразумева се да се твој одговор на то односи.

Такође, ако је истекло време за уређивање сопственог коментара, па одмах испод свог коментара пишеш нови коментар нема никакве потребе да комплетан сопствени коментар који је одмах изнад дуплираш у цитату.

А кад смо код читања, врло брзо ми је постало јасно да нема много тога корисног у твојим коментарима па их свакако не читам, али смара што морам да скролујем 5 пута више да бих дошао до коментара људи који имају шта да кажу.

Научи како се користе команде на форуму и научи основну културу учествовања на форумима, нема ту баш неко обимно градиво, чак и ти то можеш са савладаш.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 04 Jan 2017, 13:49

komil wrote:Ubija ovo bespotrebno citiranje celog prethodnog posta!

Kapiram da su otprilike svi u pravu. S obzirom da se pedale prodaju nekalibrisane, lutrija je da li će konkretan primetak zvučati odlično, solidno ili ko pokvaren. Koliko sam pročitao, dosta tih pedala već fabrički imaju podnožje za čip što ih čini još pogodnijim za modifikaciju.
Kalibrisanje pedale je problem čitao sam i na FSB a i analogman je to potencirao. Meni je u nekom postu ranije rekao neko da zaboravim na CE2 izradu ako želim da kalibrišem na uvo, jer mi za to treba uredjaj, osciloskop. Valjda je ovde slična stvar i bez alata nema dobre kalibracije? To tek zahteva profesionalnost i znanje šta da se podesi. Pitam samo,da li je isti slučaj sa dilej pedalom, valjda je neko radio sem Djordja koji poziva na PP?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 13:54

Kristijan wrote:Да, цитирају људи шта други пишу, али је главна разлика у томе што људи издвоје суштински битне делове нечијег коментара, па конкретно на то одговарају, а не цитирају онако потпуно неселективно комплетне коментаре.

Још је једна битна разлика, елементарна култура употребе форума је да не цитираш комплетан коментар који се налази тик изнад твог одговора, подразумева се да се твој одговор на то односи.

Такође, ако је истекло време за уређивање сопственог коментара, па одмах испод свог коментара пишеш нови коментар нема никакве потребе да комплетан сопствени коментар који је одмах изнад дуплираш у цитату.

А кад смо код читања, врло брзо ми је постало јасно да нема много тога корисног у твојим коментарима па их свакако не читам, али смара што морам да скролујем 5 пута више да бих дошао до коментара људи који имају шта да кажу.

Научи како се користе команде на форуму и научи основну културу учествовања на форумима, нема ту баш неко обимно градиво, чак и ти то можеш са савладаш.
Sve ako Vam nisam poverovao pogotovo ovaj deo o kulturi i chitanju, hvala Vam nasmejali ste me do suza ☺. One forume koje ja koristim su savremeniji na njima me ne proganjaju ljudi koji se lepe na sve sto napishem i onda ''ne chitaju' ' pa ova je tema ''mrtva'' bila godinama 50+% teskta je moj...
Kada vec ucite druge o koristenju IT-a i propratnih gadget-a kupite boljeg misha ili na postojecem stisnite taj tockic brze ide skrovanje, podesite tamo u redovima po skrolu na veci broj 3 je mala cifra ide to daleko vishe , mozda stisnite dugmence za DPI da Vam se ne zamara ruka puno.

Znachi Gospodine postedite me Vi lepo Vase velike kulture i kontradiktornosti pomesanih sa apsurdima do sada nista od pomenutog dok ste meni odgovarali niste pokazali.
Verujem da ima onih koji ce u Vasim recima naci mudrost i znacenje, ja taj nisam, Cuvajte tu kulturu i znanje za njih. Necu se vracati po 3 -ci put zaista imam pametnijih stvari danas za uraditi nego li da bistrim sa kvazi moralno kulturnom policijom foruma.
Hvala.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Daphon delay-i?

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 14:01

MIKI-DJORDJE wrote:One forume koje ja koristim su savremeniji
Ахаааа, дакле експерт. Чудо те ови из владе нису ангажовали, видим да су све до једног такве нанизали... :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 04 Jan 2017, 14:45

Kristijan wrote:
MIKI-DJORDJE wrote:One forume koje ja koristim su savremeniji
Ахаааа, дакле експерт. Чудо те ови из владе нису ангажовали, видим да су све до једног такве нанизали... :ziveli:

malo kinte daju , radim samo za zle strance :bambi: :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Daphon delay-i?

Post by Kristijan » 04 Jan 2017, 15:21

MIKI-DJORDJE wrote:Necu se vracati po 3 -ci put zaista imam pametnijih stvari danas za uraditi
8)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Daphon delay-i?

Post by komil » 04 Jan 2017, 15:53

RadeRas wrote: Meni je u nekom postu ranije rekao neko da zaboravim na CE2 izradu ako želim da kalibrišem na uvo, jer mi za to treba uredjaj, osciloskop.
Ne znam za to, ali već par meseci mi stoji u fioci potpuno popunjena pločica za CE-2, a i kutija je 90% gotova. Tako da ću, nadam se, moći iz prve ruke da kažem šta može da se nabode. Imam i original za neko poređenje.

Stvar se komplikuje kad umesto jednog imaš dva ili više trimera, a sve je međuzavisno, za te slučajeve verovatno ne može bez osciloskopa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest