Daphon delay-i?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 06 Jan 2017, 14:03

Odlučio, radim CE2. Neću da jurim MXR po oglasima i bacam pare. Imam nešto delova po radionici, ostalo što nemam naručiću iz MG, ne košta me 800 dinara zajedno sa čipovima iz Kine. Kutiju ću naravno od drveta, pa da sebi napravim jedan analogni korus i to tru bajpas ;)
Imam Servise Notes za CE2 u kome je objašnjeno kako se podešava taj trimer osciloskopom tako da je to najmanji problem. To mi je naredna preokupacija. :ziveli:
Jedno pitanjce, ovaj opamp TL022 čime ga vi menjate? Ima TL062 u MG.

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Daphon delay-i?

Post by ssmc » 06 Jan 2017, 14:53

RadeRas wrote: Jedno pitanjce, ovaj opamp TL022 čime ga vi menjate? Ima TL062 u MG.
Uzmi bilo koji JFET dual opamp.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 06 Jan 2017, 14:59

ssmc wrote:
RadeRas wrote: Jedno pitanjce, ovaj opamp TL022 čime ga vi menjate? Ima TL062 u MG.
Uzmi bilo koji JFET dual opamp.
Onda rešen problem :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Daphon delay-i?

Post by tommytigh77 » 06 Jan 2017, 16:18

Pored service notes, ovo ti je isto vrhunsko štivo za CE-2, do sitnih crevca objašnjeno, imaš i šemu za True Bypass:
http://www.electrosmash.com/boss-ce-2-analysis

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 06 Jan 2017, 17:26

Ove Boss pedale su stvarno obradjene haha. Hvala memorisao. :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Daphon delay-i?

Post by bancika » 06 Jan 2017, 18:03

RadeRas wrote:Ove Boss pedale su stvarno obradjene haha. Hvala memorisao. :ziveli:
ma sta ce ti sve to, lemi, butaj, teorija je za strebere :)

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Daphon delay-i?

Post by ssmc » 06 Jan 2017, 18:30

tommytigh77 wrote:Pored service notes, ovo ti je isto vrhunsko štivo za CE-2, do sitnih crevca objašnjeno, imaš i šemu za True Bypass:
http://www.electrosmash.com/boss-ce-2-analysis
Baš lepo objašnjeno :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Daphon delay-i?

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Jan 2017, 22:16

TS je toliko prosta sema ...al to je to.Ima je bar u 200 pedla sa identicnim ili blago izmenjenim sklopom.
Sve ostalo je stvar reklame pojedinih firmi...oni zgrcu pare i ako se kod vecine nihovih proizvoda istanovi posle izvesnog vemena da bi ipak nesto trebalo promeniti da bi bilo "bolje"...tj zabavnije ili drugacije.Nema nista protiv toga oni placaju inzenjere,reklame ,radnike...to je sasvim u redu.
Ono sto mene ponekad zna da baci u bedak kao sto kolega rece je ...to sto mnogo ljudi ,muzicara mojih kolega...ne slusaju nego gledaju...
Puno puta robuju brendovima...i shvatam ih kad mi kazu...jeste tvoj rad kosta duplo manje ili vise al kome to sutra da prodam...ovako cu lakse bez obzira sto za godinu dana upotrebe iste isto toliko izgube na cenu novo/polovno...no sve to sad nije tema ovoga.
Dakle sve se moze podesiti na uvo...ko cuje i prepoznaje razliku definitivno moze...
Problem nastaje kad se hoce da vise pedala zvuci identicno ...zato bi trebao osciloskop ,zato sam ga ja koristio...jer sam imao problem da napravim nekoliko isti pedala sa potpuno istovetnim elementima koje ne zvuce isto
A kao ono Srpski gurui zgrcu pare na pedalama...pa evo ja sam bogat...
[/quote]

Hvala kolega puno na razumevanju , ovo oko bogatsva eto i ja se ''razbijam'' od para...naravno nisam imao Vas u vidu vec neke osobe cija su imena nebitna. Na veliku moju nesrecu ja ne umem da trazim previshe novca a na zalost nash narod cesto misli ako je skupo mora da je dobro, tako da u glavnom to radim prijateljski mada i to je moram priznati cesto glupo sa moje strane, to polako menjam, tacnije proces stvaranja prijateljstva je dug proces neko je zaista drug a neko je tu jer u pitanju samo interes ne obostran. Nisam dugo bio u zemlji pa mi je trebalo neko vreme da pri saberem. Naravno svako ima pravo da prodaje svoje znanje i proizvod kako zeli i za koliko zeli.

Prosto mi je zao sto je scena koju sam ja voleo prilicno mrtva, te mislim da u nekoj besparici mladi muzicari mogu sebi pomoci da nije uvek naj skuplje i naj bolje ili da nesto sa skromnom cenom moze isto tako dobro zavrsiti posao sa malo (ili vishe) truda. Nego cesto se tada naidje na nerazumevanje (vracam se na ono ako je dzaba ili malo-nista ne kosta sigurno je loshe ili je informacija bez veze- kako dobar deo rezonuje ne iz zlobe vec prosto zagazili smo u kapitalizam ) , te je smatram mudrije ipak svoje godinama skupljano znaje i iskustvo unovciti ne vazno za koliko...Eto ja polako ucim taj deo.

Hvala Vam josh jednom, srecni praznici i sve najbolje.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 23 Jan 2017, 20:10

http://www.kupujemprodajem.com/dimavery ... lter_id=18

Isti ovaj, samo drugo ime na kutiji, prodavac trazi 40 evra.

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Daphon delay-i?

Post by apollomusicservice » 08 Apr 2017, 14:12

Daphon E20DL konstrukcijski vrlo dobra pedala a uz malo prepravke, zamene dilej čipa i par trimer potenciometara sa podešavanjem ona zvuči sasvim dobro. Evo jednog primera.
https://soundcloud.com/apollomusicservice/daphon

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Daphon delay-i?

Post by kwiss » 08 Apr 2017, 14:34

apollomusicservice wrote:
08 Apr 2017, 14:12
Daphon E20DL konstrukcijski vrlo dobra pedala a uz malo prepravke, zamene dilej čipa i par trimer potenciometara sa podešavanjem ona zvuči sasvim dobro. Evo jednog primera.
https://soundcloud.com/apollomusicservice/daphon
:1:

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Daphon delay-i?

Post by apollomusicservice » 26 Apr 2017, 12:59

A evo i kratak demo za ovu Daphon E20DL pedalu.


RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 14 May 2017, 12:49

i koliko košta nadogradnja? Pedala samo + čipovi iz nemačke, poštarine + trimeri, lemljenje i podešavanje? Zar nije jednostavnije kupiti onda Behringer analogni dilej za koji govore da je u klasi MXR a košta 20 evra?

User avatar
apollomusicservice
Posts: 193
Joined: 25 Oct 2014, 16:00
Location: Beograd

Re: Daphon delay-i?

Post by apollomusicservice » 14 May 2017, 13:50

RadeRas wrote:
14 May 2017, 12:49
i koliko košta nadogradnja? Pedala samo + čipovi iz nemačke, poštarine + trimeri, lemljenje i podešavanje? Zar nije jednostavnije kupiti onda Behringer analogni dilej za koji govore da je u klasi MXR a košta 20 evra?
Ovu nadogradnju sam uradio vise da se prikaze da relativno od jeftine pedale moze se dobiti solidna pedala uporediva sa drugima po vise parametara. Prvenstveno sam imao na umu Boss DM2 i DM3 modele kojima je cena vrlo visoka. Behringer VD400 je takodje vrlo korisna ali malo zaostaje za ovom po nekoliko parametara. Kuciste kod Daphon-a je masivno metalno dok ove druge plasticno, potenciometri su takodje daleko kvalitetniji kod prve a i 3102 cip kod Behringera unosi malo smetnje i bilo bi dobro zameniti ga. Cena modovanja nije velika ali opet kazem ovo je projekat cisto da mnogima da jos jednu varijantu ako imaju potrebe za analognim dilejom.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Daphon delay-i?

Post by RadeRas » 14 May 2017, 14:24

Behringer VD400 ima 3205 Cool Audio čip. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest