Michael Landau and his style&sound

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by clapton » 21 Oct 2016, 22:37

znaci 5k komad. tjah.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 12 Nov 2016, 19:52

Zahuktava se.
Image

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 14 Nov 2016, 10:45

prelijepo. puno zelim takav model (nebitno sto je Landau, vec samo set features-a)

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by bojke » 13 Dec 2016, 12:23

Za ljubitelje lika i djela :D


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 11 Feb 2017, 15:53

Image
Image
Image
Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 05 May 2017, 22:26

Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by fattwang » 05 May 2017, 22:40

:bravo: :ma bravo:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 05 May 2017, 23:06

Išli do Verone 1000km kolima, svaka čast mom burazeru koji je vozačina i prevezao taj put kao najiskusniji kamiondžija. Zezali se tamo tri dana, ekskurzija, sprdanje. Nakon svirke stao u red za autogram, jedva se probio pored 'iljadu bubnjara, Majk kad je video gitaru oduševio se čovek koliko se smorio od ljudi koji se druže sa muzičarima, a za gitaru mi je prokomentarisao ''Wow... sexy!''
O utiscima sa koncerta je izlišno pričati, ali 'ajde kratko u grubim crtama pošto me čeka ekipa da ločemo pivo...
Steve Gadd je majstor mašte i dinamike, uz Vinnie Colaiutu definitivno najbitniji bubnjar ovoga sveta, i za one kolege gitariste koje se na ovoj temi seku na Majka kao i ja, dovoljno je reći da je on Landau na bubnjevima i mnogo više... Na tako jednostavne fore vozi ljude i zeza se, to je bukvalno igranje sa bubnjevima, kao da gledaš Zinedina Zidana kako majmuniše ljude sa najprostijim driblinzima, ne ostane čoveku ništa drugo do da se grohotom smeje. Jimmy Johnson je njegova senka i važi sve isto što i za Gadda, moj burazer koji je basista je ceo koncert svršavao.
A za Majka šta reći a da već nije ispričano na ovoj temi... Drago mi je što sam prisustvovao (nadam se ne po jedini put), šamanskom ritualu lečenja duše pomoću gitare, gitarskom egzorcizmu. Gledati Landaua je kao gledati žonglera na monociklu, svakog momenta očekuješ da se strmekne sa monocikla i da se kugle razlete po ćoškovima, a onda uradi kolut preko glave i u trenu te podseti koliko zapravo kontroliše situaciju. I da, vrlo prijatan i prizeman čova kad sidje sa bine, kao i ostatak ekipe.
Obećao sam sebi da ću ići da gledam Landaua gde god i kad god budem mogao, zaslužuje čovek.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by clapton » 06 May 2017, 00:35

svaka cast brate, ljubomoran sam ali mi je bas drago da si bio. nadam se da cu ja biti sledeci forumas koji ce ga slusati uzivo. :D

ps. jos uvijek je na Blue Hippo umjesto Ariona...

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 06 May 2017, 13:47

Pa jeste Blue Hippo, ali ga je koristio na svirci ukupno 5 sekundi. Arion verovatno nije pouzdan na putu pa ga zato ne koristi, meni su se za godinu dana korišćenja raspali svi dugmići, moram da jurim na ebay da nadjem. Inače, što se efekata i zvuka tiče, da dodam utiske... Generalno je Gaddova svirka tiša i dinamički zahtevnija pa nije imao priliku da se panji mnogo, čini mi se da je upalio Maxon jednom ili dvaput, 99% svirke je odradio na Green Rhino koliko se po zvuku dalo reći. Takodje vrlo suva gitara, praktično efekata bez, u jednom navratu je upalio slapback echo i to je bilo to, baš netipično za njega. Ko zna, možda su mu i tražili tako a on kao iskusna tezgara namignuo i klimnuo glavom da nema problema. Meni je što se opreme tiče najzanimljiviji utisak to što je sa one nove Custom Shop gitare brže bolje skinuo maple vrat i stavio rosewood.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by clapton » 06 May 2017, 16:20

zar nemaju neku zabranu za iznosenje rouzvuda iz drzave? vidim da su Sayce i Doyle stavili javore bas zbog toga.

sto se zvuka tice, ono sto sam gledao na yt (Gadditude turneja), sve je bilo manje vise suvo sa malo drajva. takva je svirka jbg.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by ProfessorBaltazar » 06 May 2017, 19:49

Ako nosis sa sobom (tj deo je licnog prtljaga, ne mora da ti sedi u krilu), onda ti ne treba nikakav sertifikat. Treba kad neko salje bilo kome. ANyway, to je samo skem da uzmu pare na te sertifikate koji nisu djaba jel. Skemcina. Novonastale srednje i vise klase u Kini se ubise od kupovine namestaja od rouzvuda a mi da placamo kaznu jer Kineze mogu da uvate za onu stvar.


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 01 Dec 2017, 01:01

Auh, uze muštuluk, nisam znao da je izašao album. Znam za bend i znam da sviraju 22. februara u Beču, kontam se da idem.

User avatar
clapton
Posts: 821
Joined: 01 Feb 2010, 01:15
Location: mne
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by clapton » 01 Dec 2017, 23:52

tommytigh77 wrote:
01 Dec 2017, 01:01
Auh, uze muštuluk, nisam znao da je izašao album. Znam za bend i znam da sviraju 22. februara u Beču, kontam se da idem.
23. februara izlazi album. dolazi dje blize od Beca? :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest