Michael Landau and his style&sound

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by guv'nor » 30 May 2012, 10:58

Milanares wrote:ako jeste, dzaba gitarskog umeca i osjecaja....
:lol: Daj ne zezaj - da bi naucio da sviras, moras da sviras (jelte :mrgreen: ) sa sto vise ljudova, a kada naucis da sviras i napravis neko ime, onda te sve vise ljudova zove da sviras sa njima. :bambi: Vicious circle! :ziveli:

Prelistaj malo diskografije zajebatih likova preko bare.
Npr, a i da ne bude sve o gitarosima, snimi ove ludake:
http://www.drstevegadd.com/discography.htm
http://www.vinniecolaiuta.com/discography.aspx

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 30 May 2012, 12:52

Ma nema veze, samo,ono..malo mi bljutavo..veliki si umetnik i virtuoz pa ti drago sto imas cast da pokrivas Ramacotija dok pokusava da bude veliki roker u jednom delu koncerta, al' kontam, pare, staros' itd.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 30 May 2012, 14:03

Ovo je zapravo vrlo zanimljivo pitanje. Mislim, kad bi meni rekao Chola ajde Marko da svirash sa mnom par svirki, ja bih pristao. Zashto da jebeno ne. Volim da sviram sa drugim ljudima, i da se dobro zabavljam, a u svakoj muzici se mozhe naci neshto zanimljivo pa i u Erosovoj lol. Mislim zashto bi neki velikan gledao sa nipodoshtavanjem na nekoga ko svojim radom zabavlja milione ljudi. Lichno, to je meni neozbiljna muzika jako i ljigava, ali bitni su ostali u bendu i sam taj izvodjach ako nije neka diva od choveka. Ako se Landau lepo zabavlja sa ljudima iz Erosovog benda, ako mu je zabavno na turnejama, why the hell not jbg. Ne znam, my two cents.
Opet, kad je Henderson otishao u komercijalu, on je onda otishao u Chick corea Electric Band :D nizhe nije mogao da podnese da se spusti :D
Eto taj Scott Henderson, po sopstvenim rechima je svirao 20 godina u nekom top 40 bendu kako on to zove, a pocheo je u crnachkom funk bandu kao jedini belac mislim nebitno, posle je imao period od 10 godina kada je svirao ISKLJUCHIVO jazz standarde, ali iskljuchivo, a nakon toga se uoblichio kao onakav kakvim ga danas znamo.
Greg Howe je svirao na koncertima Michael Jacksona. Ma ima josh milion primera...Milanares ono nije nikakav sad napad na tebe niti prepucavanje niti neko moje pametovanje, ali ne razumem zashto imash problem sa nekim virtouzom i ostvarenim svirachem kada svira sa pop zvezdama. Explain yourself :mrgreen: kako to tachno narushava njegovu muzichku lichnost, opus, ili mu stavlja ljagu na obraz?

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 30 May 2012, 14:52

Ma opusteno bre, ne smatram da mu stavlja ljagu na obraz no lovu na racun, a ako se coek i zabavlja tim bolje. Ako i diehard fanovi nemaju nista protiv, super. A ako imaju trebalo bi da ga zabole njega i obrnuto. sve ok :)
( ovde ide random namedroping koji ne znaci nista i za koji nemam vremena, pa "fill the blanks"
------------------
------------------
------------------)

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 30 May 2012, 15:43

tommytigh77 dobrodošao i od mene, hvala na savetima kojih ima podosta sa tvoje strane tako da ih ne bih sve citirao, da ne ispadnem neskroman uglavnom sve ovo mi je poznato i većinu intervencija na opremi sam već uradio, u stvari bih čak imao i ponešto da dodam ali biće prilike :).
Drago mi je što si ti još jedan od zasada malobrojnih Henderdžija i Landavlja osim Cortexa, guv'nora (nadam se da ne grešim druže? :D ), možda Milanaresa, moje malenkosti... Svaki doprinos temi ovog velikog umetnika pomalo nepoznatog širem krugu muzičara (ostalim ljudima tek :!: ) što je kolega Uzala etablirao kao Siva eminencija je veoma veoma dobrodošao.

Tvoj post je utoliko uticao na mene da sam danas započeo gradnju COT 50 i veliko hvala na tome i prethodnom opet :D ! Uzgred ako neko ima proverenu šemu klona neka je izbaci ovde ili na PP svejedno. Posebno mi se sviđaju saveti u vezi SD-9 i ostalog koje si izrekao iz sopstvenog iskustva.

Što se mene tiče, i ako se ljudi zaduženi za održavanje foruma slažu, slobodno se ubacuj kad god imaš nešto da podeliš. :ziveli:


Milanares wrote:check malo, da nije Landau sviro u bendu Ramazzottijevom kad ovaj imade koncert u nas?
ako jeste, dzaba gitarskog umeca i osjecaja....
Milanares wrote:Ma nema veze, samo,ono..malo mi bljutavo..veliki si umetnik i virtuoz pa ti drago sto imas cast da pokrivas Ramacotija dok pokusava da bude veliki roker u jednom delu koncerta, al' kontam, pare, staros' itd.
Milaneres, Milaneres :grummel_2: ... zamalo da od mene dobiješ jedan ogroman :kontrabambi: taman sam hteo da uđem u žestoku polemiku sa tobom ali te je ovaj poslednji post izvukao :1: :)
ne zato što se radi o Landau već o tome da mi je tvoj stav jasan ali argumentacija istog ne. Budući da sam i sam dosta tezgario u raznim muzičkim pravcima i oblicima nikako ne podržavam takve krute i pogotovu slabo argumentovane stavove, a što se Majkla tiče on će za mene biti uvek neko ko je pre svega profesionalac i virtuoz koji svoje muzičko izražavanje i prepoznatljiv stil gotovo uvek veoma uspešno implementira u raznorazne muzičke žanrove, pa čak i u Erosovo, ali :ziveli: naravno, no hard feelings.


Podsećanje:


[youtube]Pw2pTMlVRR4&feature=related[/youtube]

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 31 May 2012, 07:35

Ne bih stvarno da trujem ovde ali meni licno, svako ko je spreman stati na binu sa Jon Bon Joviem i slicnim gmazovima, pa sve da nema leba da jede, automatski pada na lestvici cenjenih muzicara i kompromituje pa cak i dovodi u pitanje postojanje ikakvog umetnickog integriteta i estetskog kriterijuma pa i ljudskog dostojanstva na kraju krajeva.
U redu je to, svakom svoje ali brate :povrac: :povrac: :povrac: :povrac: :povrac:
Ovde je dobrodosla ona da o ukusima ne vredi raspravljati zato sto postoji ukus i neukus.
Poslednje sto zelim je da ovde sad izazivam nove ture argumentovanja i redjanja lista i lista postovanja dostojnih virtuoza-najamnika, te apelujem na miran nastavak Landau worshiping konsultacija.
:ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 31 May 2012, 08:18

:D

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 31 May 2012, 08:43

Ok, u redu je da imamo dijametralno različite stavove ne samo u vezi Landaua već i o samom odnosu prema profesiji/opredeljenju muzičar, što i nije neki problem, ja sam jedan od onih koji su novac morali da zarade sviranjem, i to uglavnom bez izbora žanra, uslova i muzičara, i ne kajem se zbog toga, ako ti to nazivaš muzičkim kurvanjem ok, nemam problem sa tim :) .
Milanares wrote:automatski pada na lestvici cenjenih muzicara i kompromituje pa cak i dovodi u pitanje postojanje ikakvog umetnickog integriteta i estetskog kriterijuma pa i ljudskog dostojanstva na kraju krajeva.
Vidiš, ovde se tvoj i moj način razmišljanja razilaze, jer ja sviranje muzike koja nije baš "my cup of tea" doživljavam kao izazov a ne kao gubitak dostojanstva.

Uostalom ako ćemo već o toj moralno-etičkoj dilemi na koju se pozivaš, pitam te da li si se ti ikada našao u situaciji da moraš da odsviraš nešto što ti se nije sviđalo ili sa nekim ko ti muzički nije bio po ukusu, makar to bila i dečija pesmica ili neki kvazi mediokritetski domaći hitić sa društvom u parku?

Mogu samo da ti zavidim ako si bio na tom Erosovom koncertu i odslušao Majka jer ja nisam :mrgreen: .

Šalim se malo. :cao: :)

Mislim nemoj ovo da shvataš previše kritizerski sa moje strane, samo pokušavam da argumentovano odbranim svoje stavove bez namere da se žustro
raspravljamo i polemišemo na 5 strana, i u svakom slučaju me interesuju i drugačiji stavovi, veliki pozdrav tebi druže, izvini ako nalaziš nešto nekorektno sa moje strane, zaista nije namerno.
A ono, važno je da tema živi :bambi: .
:ziveli:


User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 31 May 2012, 10:16

al' ga pokida brate, jako dobar snimak

profesija i opredeljenje su u redu, kazem. samo ne za svako drustvo i u svakom parku bash. ako ne mora. :)

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Kristijan » 31 May 2012, 11:35

Мислим да тотално претерујеш. Коментаришеш као да је човек свирао на турнеји чији ће комплетан приход да иде у фонд за помоћ педофилима. Немој да ми замериш, али најискреније мислим да потпуне незрело гледаш ситуацију. Чак не разликујеш ни аутора музике од сешн музичара. Да си икад плаћао рачуне од музицирања (а при том не мислим на то да си од спорадичних свирки повремено купио жице и допуну за мобилни), уопште не би имао овако напичен став. Тај квази-андерграунд приступ по коме је валидна само она активност која доноси мало или ни мало пара представља само једну од многих заблуда које се уредно негују тамо где не постоји тржиште. Ту није несрећи крај - проблем је заправо у томе што је то део балканског губитничког менталитета који трајно уништава могућност да се овде тржиште икад оформи. Време пролази, а Балканци премеравају да ли је нешто по мери њиховог пркоса, поноса, мушкости, невероватне узвишености, раскошног талента, необухватне генијалности... Шајзе до колена.


User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 31 May 2012, 12:33

da, ovog sam se i plasio, e ko mi je sad kriv...
opusteno matori, massive respect za sve koji svirkom ovde ista zaradjuju, skidam kapu i priznajem da im nisam ni do kolena i da pojma nemam.
polako sa svrstavanjem mene u deo opisa ovdasnje nesrece, muke, bede, gubitnickog mentaliteta. necu ja nikad racune placati od muziciranja i nemam problema s tim. ako sam za toliko gluplji, ok.
aman nisu ovde balkanci tema no Mr Landau, a covek je underground a ne bi smeo biti.
ni po balkanskim ni po ostalim merilima.
Postovani Kristijane, pripremljenu elaboraciju o shayze kvantitetima na prostorima gde nema trzista sacuvajte za drugu temu, ili pak otvorite svoju.
Verujem da ste glede mnogih stvari apsolutno u pravu.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 04 Jun 2012, 00:23

Gagi, hvala na dobrodošlici, Cortexu takodje. Izvinjavam se ako sam bio malo preobiman sa savetima, nije mi bila ideja da se hvališem sa informacijama koje imam, već da iz najbolje namere dodam ono što otprilike znam o opremi Landau-a (a i Hendersona, poprilično sličan setup imaju), pa sad, ako neko već zna neke od tih stvari, tim bolje po njega. Mislim da je to i bila tema ove diskusije, dok se nije otišlo u prepirku ''tezga vs. slobodno zidarstvo''. Uključio sam se u diskusiju jer sam ogroman fan Henderson-a i Landau-a, mislim da su oni u ovoj generaciji muzičara nešto najbliže Hendrix-u što imamo, a znam da vrlo mali broj ljudi prati njihov rad, i oduševljen sam što sam uspeo da naletim na neke od njih (i ta euforija je takodje razlog zašto sam se raspisao onoliko). :)
P.S. Oko COT50 ti ne mogu pomoći, ima dosta šema na netu ali nijedna nije proverena. Imam šemu za RC Booster, proverenu, pa javi ako zatreba. Takodje dodaj neki info o opremi ovih dvojice ako imaš, gear head-ovima poput mene nikad dosta! :)
Pozdrav svim ljubiteljima vanserijskih umetnika Scott-a Henderson-a i Mike-a Landau-a!

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 04 Jun 2012, 07:45

Tommy izvali ovaj thread ako nisi do sad => viewtopic.php?t=18290&p=270819
:ziveli:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 04 Jun 2012, 07:54

Moj omiljeni citat

"Don't just sit around practicing - that's only half of it. Get in a band as soon as possible and try to get a gig playing at least 5 nights a week, no matter what kind of music. Early on I always looked for cool musicians to play top 40 stuff with - people that realize it's just a money gig and don't take it too seriously. We'd play some dumb tune like "Cocaine" and when the dance floor filled up with drunks I'd solo for 15 minutes. I soloed more on those top 40 gigs than I do with my trio. "

Znachi lol. :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest