Michael Landau and his style&sound

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 22 Aug 2014, 14:40

Da je Kramer prevarantska firma, na to sam mislio.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Dersu Uzala » 22 Aug 2014, 20:14

Pa to smo apsolvirali. Prvo su prestali da prave delove u Americi i poceli da ih rade u Japanu ali nikome nisu prijavili a cene su ostale isto sto je u ono vreme bilo no-no, kakav crni Japan. A onda su bankrotirali jer su varali Flojd Rouza za tremoloe (tj prodaju istih) pa ih je ovaj na kraju tuzio i firma bankrotirala jer je sud dodelio presudu u Flojdovu korist pa su mu ovi dugovali milione dolara. Talijanska mafija bre iz Nju Djersija.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 29 Aug 2014, 14:29

[youtube]IbQJTAXVwUo&feature=share[/youtube]

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 29 Aug 2014, 15:40

Gagi,bravo,bravo...
dobar kao i uvek ML!!!
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 29 Aug 2014, 21:52

Hvala coco legendo :) Landau razbio tončinu kao i uvek a Fender konačno shvatio kako da napravi proper reklamu, drago mi je da ti se sviđa :ziveli:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 30 Aug 2014, 13:10

Ma ti si LEGENDA matori...,koliko vidim da si iskreni i veliki ljubitelj rda i dela ML,sto sam i ja takodje....mislim da je ML pravi gitarski frik...,posto mu je jedina parola "plug'n play...",nije vazno ni gde, ni sa kim ,ni kada,sto ga cini jos vecim,znaci nije u fazonu ja sam zvezda i boli me q...
P.S.:mnogo moze da se nauci od tog coveka,i sto se tice stila sviranja i sto se tice kombinovanja opreme!!!!
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 30 Aug 2014, 21:59

Coco brate po oružju i apsolutni kralju pozitivnog stava na forumu :D potpuno si preslikao moje misli ovde, Mike je, što reče kolega Dersu, siva eminencija novije pop/rock/blues scene, dao je neporeciv šmek osamdesetim, u devedesetim je bio pandan grunge pokretu, i postaje polako legenda po svom stilu svirke. I kao čovek što kažeš, prosto emituje neku suštinsku jednostavnost života.. Dao bih bubreg za jednu njegovu svirku... :ziveli:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 30 Aug 2014, 23:03

U potpunosti se slazem!!!!,sem ovo za bubreg....,siguran sam da ces imati priliku da ga cujes(posto si vise nego ocigledno ljubitelj,da tako kazem njegovog rada i dela)a a ako cemo po onoj staroj ko nesto zeli taj to sebi i ostvari....,a nadam se i ja isto....,sto zelim i svima,pa nismo mi ovde kraj sveta majku mu staru,mozda se neko seti da ga iscima i u zemlju Srbiju da malo rasiri svoje tonove,sto da ne....
P.S.:stvarno je ML siva gitarska eminencija!!!!
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 31 Aug 2014, 05:25

coca wrote:posto mu je jedina parola "plug'n play..."
Mislim da je ovo malo precenjeno i preuveličano. Isto je i kolega Bojke u svojim postovima na ovu temu pisao da je Landau minimalista, sa čime se apsolutno ne slažem. Ako je on minimalista sa svojih 20+ pedala i dva pojačala, ja sam jebeni zen...
To što Mike svojom svirkom čini da svaki zvuk njegove gitare zvuči jednostavno, to je istinsko majstorstvo; ali, s druge strane, ako pogledamo teksturu njegovog zvuka u bilo kom datom momentu, nema tu ničeg prostog. Tu je gomila drajva sa boostera, SD-9, plus wah, tremolo, univibe, Leslie, tona dileja i reverba... Aj malo da se spustimo na zemlju, šta kažete?

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 31 Aug 2014, 12:12

Imas pravo na svoje misljenje i to cenim i podrzavam,ali svejedno ML je KRALJ nad KRALJEVIMA u pogledu i svirke i tona...,takodje je moje misljenje i jos nekih koji ce se prepoznati...
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 31 Aug 2014, 14:41

Uff... Nisi me ukapirao, druže. Moje mišljenje je takodje da je Landau kralj nad kraljevima, i uz Scotta Hendersona mi je omiljeni živi gitarista. Ako pogledaš temu od početka, videćeš šta sam sve pisao ovde, da se ne ponavljam sad. Uglavnom, ne dovodim u pitanje umeće Michaela Landaua, već predrasude o njegovom setupu. Za mene 'plug 'n' play' ima sasvim drugo značenje i dijametralno je suprotno od onoga što ML radi. Živo bio! :ziveli:

User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 31 Aug 2014, 17:54

Takodje Ziv Bio!!! :ziveli:
P.S.: mislim da treba da kazem sta za mene znaci "plug'n play" da bi bilo jasnije,naravno da i ML ima arsenal pedala ispred sebe,i bog te pito cega sve drugoga...,to je jasno,a zvuci sirovo i surovo...,u danasnje vreme on je za mene olicenje kako gitarista treba da zvuci i studijski,i klupski,i koncertno,bez puno postprodukcije zvuka na mixeru,e upravo je to za mene definicija "plug'n play"...,nadam se da sam sada bio jasniji,i nije mi bio cilj da bilo koga isprovociram na forumu,ako je u nekom slucaju i nekome to tako izgledalo onda je sigurno bilo nerazumevanje ovoga sto sam pisao "plug'n play"....
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 01 Sep 2014, 12:30

Drugari mislim da ste obojica u pravu, svako sa svoje tačke gledišta, either fully board or plug'n play - it's Mike Landau's way,
taze:


User avatar
coca
Posts: 395
Joined: 19 Sep 2009, 00:11
Location: Deep South/BGD/HN

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by coca » 01 Sep 2014, 12:56

Evo gledam ovaj video upravo Gagi i stvarno je to to....,a sto se tice "rasprave" mislim da si ti kompetentan arbiter,Hvala ti i za komentare i naravno kao uvek i za video....
pozz.!!!Coca!!!

User avatar
bojke
Posts: 74
Joined: 16 May 2008, 19:34
Location: banjaluka

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by bojke » 04 Sep 2014, 22:38

Tommy brate.Razumijem sta hoces reci po pitanju minimalizma i njegovog zvuka.Ali poredeci njegov setup sa masu Rigova kojekakvih danasnjih gitarista stvarno je stap i kanap.
Ja sam vise mislio na minimalizam njegove svirke i njega kao muzicara.U cijoj osnovi je cisti zdravi ton i fenomenalna kreativna svirka..Ali to je sve nebitno.Bitno je da ga slusamo i upijamo.
Nekidan sam citao njegov intervju u kome toliko nesebicno govori sta je od koga ucio.Jako prizeman i iskren covjek..

Ljudi pozdrav.

P.S.

Ako je covjek pod imenom Coca Nenad Gajin.E pa cast mi je i zadovoljstvo samo biti ulogovan na ovaj forum u ovom momentu, na ovoj temi.A kamoli da pricamo nesto :)
Legendo ti imas svoj zvuk i stil, to je vazno.Veliki pozdrav iz Banjaluke. :bow:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest