Michael Landau and his style&sound

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 13 Jun 2011, 22:57

Čovek je jedan od retkih koji je uspeo da objedini tu jasnoću SRV-a, dubinu Hendrixa i još štošta, šta vi kažete?

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 14 Jun 2011, 19:42


User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 15 Jun 2011, 19:19


User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 17 Jun 2011, 18:01

Nema zainteresovanih? :cao:
Svi ga mrze zato što nije hip? :povrac:
Postoji samo u mojoj glavi? :eek4i_2:

Ma daj, ko može da ostane ravnodušan na ovo:


User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 17 Jun 2011, 23:16

Lik kida, meni se dopada dosta. Scott Henderson, gitarista koga preterano cenim, navodi ga kao uzora, jednog od glavnih, i naziva njegov ton savrshenim, shta dalje reci...

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Dersu Uzala » 17 Jun 2011, 23:48

On je u LA-ju siva eminencija. Slabo ga nesto vidjam doduse, omatorilo se.

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 19 Jun 2011, 18:42

Praise the lord :krstise: , za Scott-a se slažem apsolutno, totalno druga dimenzija, baš kao i gorepomenuti, il ga voliš il ga ne razumeš i nije ti "pričljiv", danima se trujem u kolima, kući, na poslu... za neke gitariste jednostavno mora da se sazri :shock:
ako već moram da kategorišem (totalno nepotrebno) stavljam ga u tkzv. II generaciju koja nasleđuje veštinu započetu od strane sensei Jimi-ja (ako još jednom pomenem njegovo ime biću banovan-znam :smashie: )
hvala i tebi Dersu, ako slučajno načuješ za neki projekat njegove eminencije :D bluz prljavosti (Alan Ford ©) ono javi, makar preko neta da propratimo

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 19 Jun 2011, 19:43

.. hteo sam da kažem:

[youtube]2vBYxsJQsBk&feature=related[/youtube]

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 28 Sep 2011, 20:09

[youtube]An-4-yMqoLk&NR=1[/youtube]

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 23 Nov 2011, 11:16

Onaj momenat kad je skrnavljenje ovakvog nežnog ženskog glasića gitarskom štrokom zapravo FTW...
[youtube]wo-wVQqAlfE&feature=results_main&playnext=1&list=PLCF5064981BA540B4[/youtube]

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Gagi » 05 Apr 2012, 22:10



Jaaagg... :bambi:





.. 90-tih, Sijetl na Landau način...

[youtube]LvayO6EIOnA&feature=related[/youtube]


User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by tommytigh77 » 30 May 2012, 03:08

Nov sam na ovom forumu i ne znam dokle si stigao u potrazi za tonom Mike-a Landau-a, ali sam na sličnom putu, pa rekoh da podelim par stvari za koje zasad znam, nije na odmet ako neko nabasa na ovo, ionako mi se ne spava i nemam preča posla. Elem, svaki ton počinje od načina trzanja žica - Landau to radi tupom stranom trzalice (to je kasnije i Scott Henderson pokupio od njega, a isto tako svira i Robben Ford i još mali milion njih), trzalica je klasična 1mm, može Fender, može Dunlop Tortex, svejedno; a kad hoće da dodatno ''umekani'' ton, onda svira prstima. I to je u principu jedna od najbitnijih stvari, ostalo od opreme koju koristi lako može da se nadje nešto slično. Naprimer, on koristi Suhr magnete, ali manje-više svaki dobar klasičan aftermarket single za strata radi podjednako dobro u live situaciji, naprimer Seymour Duncan SSL-1 ili SSL-2 ako hoćeš flat-pole... Isto i za pedale - ja sam bio dovoljno blesav da jurim i na kraju preplatim Maxon SD-9 Sonic Distortion koju koriste i on i Henderson, i pedala je stvarno bomba, ali manje-više slično radi i bilo koja varijanta DOD 250 koju polovnu možeš da nadješ za 25 eura. Isto važi i za Arion chorus koji obojica koriste za imitiranje Leslie kabineta - ljudi se polomiše jureći tu spravu, a po mom mišljenju za te potrebe još bolje radi Behringer RM600 koji košta 30 eura - samo dokupiš ili naručiš da ti neko napravi true bypass looper i povežeš Behringer preko njega da ti ne kvari ''core'' ton i gotova priča. E sad, kako on KORISTI opremu koju ima, to je druga priča. I njemu i Hendersonu je booster obično prva pedala u nizu, i uključena je non-stop. Landau koristi COT 50, mislim, a Henderson Xotic RC Booster. Fora je, dakle, da je booster uključen stalno, pa na volume potu kontrolišeš da li će gitara da bude clean ili u overdrive-u. S tim što obojica vrlo retko panje volume pot na 10, jer se onda gitara potpuno izoštri (osim ako ugradiš treble bleed, onda radi punije nego kad je volume na pola, naprimer). Drugo, ako imaš strata, i ako dosad to nisi uradio, koliko sutra preveži drugu ton kontrolu na bridge magnet. Vrlo prosta modifikacija, ako ne znaš sam ili nemaš alat, nadji šemu na netu i odnesi kod nekoga da ti prelemi časkom, to je dve sekunde posla, samo se jedna žica prelemi sa jednog na drugi kontakt na prekidaču za magnete. Rezultat je neverovatan - strat odmah postaje 15 puta upotrebljiviji instrument. Samo zavrneš tu ton kontrolu, do pola, recimo, i odmah si bliži zvuku kakav na strat bridge magnetu imaju Landau, Henderson i Eric Johnson (EJ s početka karijere, dok je imao fantastičan zvuk, ne skorašnji EJ kojem nešto mumla iz pojačala), jer i oni to rade. Još samo par saveta... Obrati pažnju na kablove, nemoj tu da sitničariš, ne zaboravi da nije slučajno to što gitaristi koji imaju najbolji ton koriste najbolje kablove (Providence, Mogami, George L's...). A ako si u mogućnosti, nabavi dobro lampaško pojačalo, nije na odmet, i stavi Celestion zvučnike unutra, Greenback za manju snagu, ili Heritage za veću. Stavi D'Addario žice, desetke za standardni štim, jedanaestice ako hoćeš da raštimavaš u Es i blizu si. U svakom slučaju, glavna stvar kod dobijanja dobrog tona nije besomučno jurenje za novom opremom, već petljanje sa starom i izvlačenje maksimuma iz onog što već imaš. A što se stila svirke tiče - skidaj polako ton po ton, pa nek je sa srećom! :)

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 30 May 2012, 07:23

Ah, kako volim kad se na forumu pojavi josh jedan Henderson/Landau/EJ obozhavalac, gear nerd! :))))
dobrodoshao i ostaj nam u slichnom duhu!

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Milanares » 30 May 2012, 09:26

check malo, da nije Landau sviro u bendu Ramazzottijevom kad ovaj imade koncert u nas?
ako jeste, dzaba gitarskog umeca i osjecaja....

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Michael Landau and his style&sound

Post by Cortex » 30 May 2012, 09:34

Pa moguce, ako se dobro secam Dersuove priche Landau je alpha i omega session playera tamo preko bare, ili bar u LA-u.
NEgo shta cesh ti na Erosovom koncertu? :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest