Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 06 Oct 2011, 18:04

jasno, ne ocekujem da vidim unutra
Image

samo se nadam da nije ovako :)

Image

moze da bude i low budget a uredno, tome se nadam.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 06 Oct 2011, 19:46

Image
Evo unutrasnjosti to je univox superfuzz koje je u vlasnistvu onoh lika iz Vojvodine :D
Tako je se to moglo smestiti u kutiji tih dimenzija-po meni pristojno-a Bancika?

User avatar
xspaceman
Posts: 1907
Joined: 08 Sep 2008, 16:44
Location: Zrenjanin

Re: Maxles pedale handmade

Post by xspaceman » 06 Oct 2011, 21:05

maksabass wrote: Evo unutrasnjosti to je univox superfuzz koje je u vlasnistvu onoh lika iz Vojvodine :D
...xspaceman dude! 8)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 06 Oct 2011, 21:49

xspaceman wrote:
maksabass wrote: Evo unutrasnjosti to je univox superfuzz koje je u vlasnistvu onoh lika iz Vojvodine :D
...xspaceman dude! 8)
DA ,Da xspaceman sory. mnogo ti komplikovano ime

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Maxles pedale handmade

Post by nebojsak » 06 Oct 2011, 21:49

+1

zokigajson
Posts: 224
Joined: 30 Nov 2010, 20:14

Re: Maxles pedale handmade

Post by zokigajson » 07 Oct 2011, 03:13

I ja imam OCD od doticnog,i radi mi extra! E Makso druze javljam se uskoro,cim se malo finansijski oporavim....kakav si sa busterima?

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: Maxles pedale handmade

Post by Milanares » 07 Oct 2011, 08:37

@maxabass
apropo superfuzza, zadovoljan sam deskripcijom, ostake mi jedino jos da vidim sa ovim likom iz Vojvodine, pardon, xspacemanom da li moze da se proba pedala, pa ako mi se svidne, da pravis jos jednog superfuzza za jos jednog lika iz Vojvodine :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 07 Oct 2011, 09:59

meni izgleda super :ziveli: . Ne vide se lepo lemovi, ali racunam da su dobri, tj vise ovakvi
Image
nego ovakvi
Image

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 07 Oct 2011, 10:57

zokigajson wrote:I ja imam OCD od doticnog,i radi mi extra! E Makso druze javljam se uskoro,cim se malo finansijski oporavim....kakav si sa busterima?
Pozdrav za sve u Sapcu a ovom prilikom posebno tebi Zoki. :D Busteri -moze-Ovaj ovde u lancu je na fazonu micro amp.Uradjena 2 komada -Ljdui prezadovoljni.Cana pristojna.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 07 Oct 2011, 11:04

bancika wrote:meni izgleda super :ziveli: . Ne vide se lepo lemovi, ali racunam da su dobri, tj vise ovakvi
Image
nego ovakvi
Image
Jeste mnogo toga u lemovima :D ,al mnogo vise u zvuku i ceni druze moj.Kad pustim seriju pa odem da mi sve drugi uradi a ja se samo hvalim -to ce biti druga prica-

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 07 Oct 2011, 12:38

ne moras da se branis posto te ne napadam :) samo kazem da se ne vide lemovi na slici, ne znaci da su losi. A pitam zato sto imam sa svojim prvim pedalama losa iskustva sa hladim lemovima. Ako izgleda sjajno onda je dobar, ako izgleda onako belicasto sa tackicama onda ce kad tad da popusti. Neki su poceli da me zezaju relativno brzo, neki posle par meseci/godina. Dzabe zvuci dobro ako prestane da zvuci uopste posle 3 dana. Kvalitet lemova nema veze sa cenom i serijskom proizvodnjom. Ne pokusavam da ti popujem posto si napravio vise pedala od mene, samo delimo iskustva :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 07 Oct 2011, 15:10

Ma ok.lemovi treba da budu dobri-nema price,al mi se ciilo da ides malo u krajnost-lemovi,pa lemovi-pa slike kako to treba da izgleda -bas mi je delovalo provokativno-sto i jeste zapravo.I to je ustvari najlaksi deo posla ako hocemo da budemo iskreni(bar meni)
A kad smo kod izdrzljivosti lemova -sve ima svoj vek.I mnogo svetskih firmi iz svih oblasti su se preorijentisale na komercijalu(manja cena -manje kvaliteta).Voleo bi da vidim svoju pedalu i posle 20 godina kako sljaka.Ali razmisljati o tolikoj buducnosti u ovakvim uslovima je jurisanje na vetrenjace.Pa i mnogo skuplim stvarima se desavaju da crknu ili cak sta vise da imaju hladne lemove(pricam iz iskustva).E bas zbog tih stvari sam poceo da se bavim ovim poslom-jer majstori-naucnici -nisu mogli da mi otklone neke kvarove ili nadju delove za neke sprave pa sam morao sam to da radim(zabog nedostatka novca ,razume se).Nisam od onih koji se razumeju u sve i svasta i volim prepustiti stvari onima koji to bolje znaju u svakom delu posla-ali NAUCNICI bas znaju da me iznerviraju-jer sam po prirodi dosta skroman.
Sebi sam napravio pro predpojacalo pre 4 godine - vidi ga radi odlicno .A samo kad bi znao u kakvim je sve uslovima radilo i transportovalo se.I tako desi mi se da se u transportu razlemi elektrolit na VOX pojacalu a na mojoj spravi nista-hocu da ti kazem da je to mnogo relativna stvar.Jasno mi je da kad se neko bavi strucno nekim stvarima ide u detalje-al da ne detaljisemo vise.

I da, sve moje sprave imaju garanciju -ako treba i dozivotnu. :D

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Maxles pedale handmade

Post by Z*Z*Z » 07 Oct 2011, 15:42

Ja sam probao/cuo superfuzz onog lika iz vojvodine i odlicno radi :)
u potpisu: jedan lik iz vojvodine

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 07 Oct 2011, 16:16

maksabass wrote:Ma ok.lemovi treba da budu dobri-nema price,al mi se ciilo da ides malo u krajnost-lemovi,pa lemovi-pa slike kako to treba da izgleda -bas mi je delovalo provokativno-sto i jeste zapravo.
Opet, ne pokusavam da omalovazim to sto radis, super sto ima jos jedan zemljak koji se mlati sa tim i unistava sebi pluca isparenjem od lemilice :ziveli:

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Maxles pedale handmade

Post by Kill surf city » 07 Oct 2011, 22:14

Nisam video nikakvu provokaciju u ovoj temi, samo konstruktivnu raspru™. Licno, mislim da je super sto neko pravi hand made efekte po pristupacnoj ceni. Finish moze daleko bolje da se odradi, sa istim parama (pricam iz perspektive korisnika). :ziveli:


Nego, iz prethodno izlozenog, moze se zakljuciti da likovi iz Vojvodine™ vole superfuzz. :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest