Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by tommytigh77 » 04 Dec 2015, 00:01

Nisam ni video ovaj demo. :) U vezi s tim, mislim da je propuštena jedna bitna stvar u samom snimku - da se najpre snimi zvuk samo gitare i pojačala (pošto koliko vidim pedala nema bypass), da bi se na osnovu toga imala predstava kakav kolorit dodaje 'clean' kanal pedale, a zatim i ostala dva kanala. Ovako je teško imati neku referentnu tačku za neko ozbiljnije komentarisanje.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 21 Jan 2016, 16:17

Trinity v2/3
Image
Image
promena PCB-a u smislu pobojsanja :D

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 20 Sep 2016, 13:50

Image
NOVO
Jos jedna u nizu lampaskih pedala.Ovog puta citavih 4 kanala.2clean i 2 drive kanala.Bolja od predhodnih, bolja i od mnogih drugih u toj klasi.Napaja se sa 12Vdc.Radni rezim 300V.FX loop i fantasticni cabinet simulator...za girektno u razglas,sto je i osnovna namena ovog preampa.Slobodno mogu da kazem da je zvuk izuzetan bas za tu svrhu.Ja probao nisam ali oni koji jesu kazu do bolje radi posao od nekih skupljih svetskih brendova.

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Maxles pedale handmade

Post by banjacNT » 28 Sep 2016, 16:21

I...
Napravi li to kuciste za pedalu, kao izgleda, zvuci...?
Daj malo slika i snimaka? :D

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 28 Sep 2016, 16:41

cool. Ozbiljno izgleda layout, vidi se da se neko potrudio oko njega. Kako je fiksirana ta vertikalna cerka-plocica na glavnu? Kod takvih resenja mi je uvek trip da ce da se odlomi na spoju, ipak treba dosta sile da se lampa gurne/izvadi iz podnozja. I koji su to kondenzatori? Crveni WIMA u toj velicini su 63V ili 100V, oni 400V koji bi isli u lampaski preamp su dosta veci, ne bi stali.

Lepo je sto si presao na fiberglas ploce. Sledeci korak u kvalitetu je da upgradeujes elektrolite na nesto bolje :)

Pozdrav :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 28 Sep 2016, 19:35

Pozdrav svima...
Banjac...kutija je napravljena...Pedala radi kao zmaj...mislim glupo mi da je ja hvalim a ljudi koji poseduju ove pedale nisu clanovi mf...i ovde nema ni jedan komentar o tome kako radi.
I ovaj primerak je prodat...doso covek iz drugih razloga kod mene probao...pa kez...i rece kolko para kosta zver?
Bane hvala...Za sveukupni ucinak sam zasluzan samo ja...Bilo je nekih primeraka layout a koji nisu bili ok...mislim to se je bacilo jer je bili experimentalni.
Ovaj je ok...gledao sam da sve bude kako treba i uspeh nije izostao...Wima kondenzatori su na 250,400,630v.Sve sto je vezano Za lampu je po propisu...jer nije cool da se dovede 300v anodog napona i da se da istom stavi kondenzatori manjeg napona...jel?neke je sam malo teze nasao ...jer je svima raster 7.5mm
Elektroliti su onako...ne neka klasa...Za HV su na 350v.
Ploca koja drzi lampu je prikacena konektorima koji su pod uglom od 90". da bi to bili kod cvrsce ploce upiru jedan u drugu...i mogu da kazem da je to zaista cvrsto...a uzgred pinova ima 12.
Samo koncepcija preamp se naslanja na neke poznate seme...koje nisu u potpunosti identicne da onim sto ima na netu...Radio sam na pobojsanju svega sto je moglo...Bili mi je kako stalo do toga da crunch i lead kanala ne bud7 slicnog karaktera kao kod mnogih drugih Pedala.Ovde je crunch vise kao classic rock style...a lead je modernijeg i namunjenijeg karaktera.Prilikom prelaska da kanala menja se catode bias na jednoj od trioda.
Preamp ima kolko Za Auto mute tako da nema klika kad se menjaju kanala.Pedala ima dva nozna prekidaca...jedan bira clean/drive,drugi bira hi/lo.i tako se prakticno Grade 4 kanala.Clean sa istom tonskom regulacijom i dva odvojena gain/volume pota.Na lo clean kanala postoji i bright opcija.Zajednicke su tonske kontrole kao i shift prekidaca...koji u principu dodaje lo mid
Pa zvuci kao black face ili tweed.
Za oba drive kanala kontrole su odvojene.Sfift switch je tropolozajni.U sredini neutral.Levo fat a desno bright.
Cabinet simulator dobro modifikovan i u mikseru zvuci fenomenalno...skoro kao pojacalo...mislim ova markirana...a Za onako budzetna necu ni da pricam.Send /return naravno...i sve to u Pedala velicine 120x 190mm

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Maxles pedale handmade

Post by banjacNT » 28 Sep 2016, 23:31

Pa sto bre to nisi slikao...?
Si bre za tepanje... :XD: :XD: :XD:
Rekoh da probam kako zvuci dereksn u miksetu, pa kad napravis sledece, a imas dan prostora, javi se da je probam...

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Maxles pedale handmade

Post by RadeRas » 29 Sep 2016, 09:55

To i jeste sprava za direkšn u miksetu. :ziveli:

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Maxles pedale handmade

Post by banjacNT » 29 Sep 2016, 12:25

Zman, zato sam i hteo da je probam... :ziveli:

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by tommytigh77 » 30 Oct 2016, 02:12

maksabass wrote:Pedala radi kao zmaj...mislim glupo mi da je ja hvalim a ljudi koji poseduju ove pedale nisu clanovi mf...i ovde nema ni jedan komentar o tome kako radi.
Pa, nahvalili bismo, ali...
banjacNT wrote:Pa sto bre to nisi slikao...?
Si bre za tepanje... :XD: :XD: :XD:
Rekoh da probam kako zvuci dereksn u miksetu, pa kad napravis sledece, a imas dan prostora, javi se da je probam...
RadeRas wrote:To i jeste sprava za direkšn u miksetu. :ziveli:
ITD
A ja davno rekao
tommytigh77 wrote:mislim da je propuštena jedna bitna stvar u samom snimku - da se najpre snimi zvuk samo gitare i pojačala (pošto koliko vidim pedala nema bypass), da bi se na osnovu toga imala predstava kakav kolorit dodaje 'clean' kanal pedale, a zatim i ostala dva kanala. Ovako je teško imati neku referentnu tačku za neko ozbiljnije komentarisanje.
Ali ti to očigledno ne fermaš 2%, pa zato i ne očekuj bilo kakav ozbiljan i referentan komentar.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 30 Oct 2016, 10:14


User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Maxles pedale handmade

Post by Driver » 30 Oct 2016, 12:01

Cuo sam ovaj snimak sinoc na fb-u, svaka čast :ziveli:

banjacNT
Posts: 234
Joined: 15 Jan 2012, 16:25

Re: Maxles pedale handmade

Post by banjacNT » 31 Oct 2016, 15:44

maksabass wrote:
Uzivo sam probao preamp i opasno radi. Jeste da je zvuk pitanje ukusa, ali ovo jednostavno izuva...
Jako inspirativna pedala...
:ziveli: :ziveli: :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 06 Nov 2016, 02:35

Hvala onima koji su ostavili svoje komentare ovde.
Iole ozbiljnije pojacalo nemam da bi usnimio kako pedala zvuci na pojacalu...no konkretno ova pedala od jeftinih pojacala pravi ozbiljne price...no malo se gubi smisao clean kanala u tom smislu.
Uskoro ce biti i neko poredjeje sa nekim preampovima direktno u mikser.
Meni je ideja vodilja prilikom konstruidanja celog projekta bila da ...posto se mnogo ljudi u zadje vreme zali da nece ili nemoze da nose pojacala na klupske nastupe...im omogucim nesto sto ce da zavrsi veliki deo posla i oko zvuka i oko montiranja.
Zvuk je stvarno stvar ukusa...bilo mi je palo na pamet u jednom trenutku da postavim sa donje strane dip prekidac i da se sa njime moze promeniti celokupna tonska slika pedale...recimo za pop/rock ,metal, narodjake,funk ili jazz...
al reko previse je to... Neka je ovako za sada...mada sam layout nudi mogucnost veoma brzog i lakog modovanja

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 11 Nov 2016, 14:22


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest