Maxles pedale handmade

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Maxles pedale handmade

Post by Kill surf city » 30 Oct 2014, 22:22

Ok, skroz legitimna putanja, i cenim to. Ja sam vise adresirao™ komercijalnu stranu stvari . Verujem da moze da se postigne dobar zvuk ovakvim pristupom, samo...
maksabass wrote:A u pogledu dinamike -uh-tu se cinimi se ne meri ni sa cime-.Vi recimo mozete na trinity crunch kanalu u zavisnosti koliko jako <gazite>zice dobiti clean,preko blagog drive-a pa do bas bogatog crunch-a...tu je poenta.
ovo moze i moj boss od3, i turbo rat, itd, pa mislim da nije samo u tome poenta.

Ne bi bilo lose da odradis poredjenje obicnih pedala sa ovom masinom, nije da me ne zanima. :)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 30 Oct 2014, 23:11

Komercijalna strana...u ovom pojektu trenutno ne postoji.Kamo te lepe srece da neko pozele da priusti sebi ovako nesto...mislim na moju pedalu...kao razlog je naravno bitna cena.a ona nije mala...Ali ako se pokaze ravnopravna ili mozda i bolja od slicnih...ttreba ubediti ljude da kupe nju a ne tubeman-a...sto je malo tesko zar ne?Tako da videt cemo.Ono vezano za dinamiku...mogu to i ss pedale ali ne tako i na taj nacin...
Pokusacu da napravim poredjenje sa drugim pedalama...al mislim da ove stvari ne treba porediti...razlike su goleme...po pitanju svega...da ne nabrajam...al ne u pogledu toga sta je bolje nego u nekim drugim stvarima.Najbolje je kad se cuje ...pa da prostudiramo to zajedno

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 30 Oct 2014, 23:27

Pa nije problem...sto ne kazes...samo da spakujem napajanje u neku adekvatnu kutiju koju ne mogu da nadjem...ili su male ili prevelike...i ako hoces da probas pedalu saljem ti je pa se malo igraj s njom... :D ...dakle samo se javi u neko skorije vreme

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 03 Dec 2014, 21:04

VIBERO...klon uni-vibe
Uz malo truda sve stalo u manju konzervu,sto mi je i bio cilj.
Image
Image
Image

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Maxles pedale handmade

Post by Markony » 03 Dec 2014, 21:20

:ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Maxles pedale handmade

Post by Funkomat » 03 Dec 2014, 23:39

Do jaja, svaka cast.
Jeli imas snimak ovoga?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Maxles pedale handmade

Post by komil » 03 Dec 2014, 23:50

Jako slatko izgleda ova lampica sa foto ćelijama, lep Univibe. :bravo: Jel to po nekoj poznatoj šemi sa neta?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 04 Dec 2014, 00:47

Hvala drustvo... :ziveli:
Sema jesvakako sa neta,itekako poznata.RAzlikuje se blago od originala,prvrnstveno zbog izbora tranzisrora,ali to je zanemarljivo,pogotovo jer i originalni nije savrsen.Promenjeni su tranzistori u odnosu na original,kao i elektroliti koji su zamenjeni blok kondenaztorima.dodato je nesto sto original nema ,kao sto je buffer za MODERN opciju.Offset za lampicu se malo razlikuje ,ali moram da priznam da je ovaj bolji.tj.bolji za detaljnje podesavanje.Moja verzija kao sto se vidi nema kapu za LDR ,sto zbog mesta,a i u ovom slucaju stvarno to netreba,jer je ovako zvuk bolji i detaljniji.Ali to moze da bude i stvar ukusa,a o tome netreba raspravljati----rece macka lizuci svoje d..e--- :D :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 29 Dec 2014, 11:55

tube preamp in box ...po semi marshall jsm.
switch power suplly 210V,napaja se sa 12V
Image
Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Maxles pedale handmade

Post by bancika » 29 Dec 2014, 11:56

lii, switch mode PS u na tolikom prostoru?! Cak i bez toga, svaka cast sto si sve umuvao unutra. Kako je sto se tice suma, cesto to zna da bude problem sa switch PS.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 29 Dec 2014, 12:21

nema suma...nema nikakvih nezeljenih efekata.Testirana je sama bez drugih pedala u lancu i radi stavrno bez ikakvih problema.Jedino bi trebao da zamenim u napajanju(adapteru koji napaja) elektrolite koji su na 2200uf na 25V sa nekim na 40-50V jer pri opterecenju pomalo greju,ne samo kod ove pedale vec i kod obicnih.
Mozda bi trebao koji otvor za hladjenje na kutiji,ali s obzirom da je pedla radila bar 2-3 sati nije bilo potrebe za tim sve je u granicama dozvoljenog sto se tice temperature unutar pedale...no par otvora sa strane nece da skodi :D

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Maxles pedale handmade

Post by Markony » 29 Dec 2014, 21:30

Makso,
po kojoj semi si radio preamp?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 31 Dec 2014, 10:54

Po semi jsm 800.No nikakav problem nije da se na ovako malom prostoru odradi i neka druga...ja vec jesam ....

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Maxles pedale handmade

Post by maksabass » 13 Apr 2015, 21:54

Image
Image
Trokanalni preamp za gitaru...Tezga varijanta :D sa di box-om za direktno u mikser i send/return za povezizavnje sa procesorom ili efekt pedalama.
Switching mehanizam kao i kod nekih drugih predjasnjih modela ... menja kanal bez predhodnog iskljucivanja

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: Maxles pedale handmade

Post by Karimii » 14 Apr 2015, 07:20

Ima jedan detalj koji privlači pažnju, a topic je predugačak da bih tražio jednu referencu / link. Možda možeš da mi pomogneš?

Kako "izvesti" štampanu ploču za jednu gitarsku pedalu?
Je l' postoji metod bez upotrebe hemikalija?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest