pitanje

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

pitanje

Post by kreptoman » 24 Dec 2011, 19:54

Apelujem odmah na moderatora da premesti temu gde treba, ja nisam našao neku temu sa opštim pitanjima o ovome, al opet možda sam slep kod očiju :)
Dakle, jel može neka preporuka za pojačalo do 250 evra? Ma i ne mora preporuka, barem mi recite šta da gledam kada biram, to jest kad budem birao. Da li uopšte pojačalo do 250 evra može da bude dobro?
Dalje, s obzirom da sam našao stalan posao (škola u autu :( ), kontam da sam u nekoj lovi perspektivno gledano tako da razmišljam i o nekim efektima, kontam Delay, mada hebem li ga, ja se malo ložim na taj efekat...Koliko su jeftini, a koliko dobri za cenu, bacite tu neku preporuku, opet da ne bude 500 jura, nisam tolko dobar :D Ili da uzmem neki procesor, nisam pametan...

Btw, gitarica koju posedujem nije ništa posebno, epiphone SG, a pojačalce neko matoro polovno pivi 20 wati, a krči mi nešto stalno, gubi se negde ne znam šta da mu radim razbio bih ga, tako da mi to prvo na listi za obnavljanje, raspašće mi se dok sviram koliko ne valja :D

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: pitanje

Post by Z*Z*Z » 25 Dec 2011, 01:56

Koji stil muzike? Bugere su ok, stari Rolandi za strpljive ljude koji redovno cekiraju oglase, Ampeg SolidState, HH...
Na brzaka, sa KP, iscekiraj:
http://www.kupujemprodajem.com/Bugera-v ... id=7661413
http://www.kupujemprodajem.com/Full-lam ... id=7661396
http://www.kupujemprodajem.com/Roland-s ... id=7661391
http://www.kupujemprodajem.com/Roland-J ... id=7661397
http://www.kupujemprodajem.com/Shaller- ... id=7661410

Sto se tice efekata, za kucne uslove preporucio bih ti multiefekt procesore malo starije serije Roland ili Korg na prvom mestu, prvenstveno zbog analognog drajva i kompresije, nakon toga Line6, Vox... Ako imas u planu bend - pedalice - digitech digidelay je best buy vec nekoliko godina, marshall serija pedalica je isto dobra... Biyang su recimo odlicne pedalice Boss klase za nizu cenu...

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: pitanje

Post by kreptoman » 25 Dec 2011, 18:51

matori hvala na odgovoru, cenim zaista :)
Pazi, što se tiče stila, stvarno svašta, al recimo da najviše gotivim floyde da sviram i ta fora, taj gilmorov zvuk mi je nešto što jurim :D
Sto se tice efekata, za kucne uslove preporucio bih ti multiefekt procesore malo starije serije Roland ili Korg na prvom mestu, prvenstveno zbog analognog drajva i kompresije, nakon toga Line6, Vox... Ako imas u planu bend - pedalice - digitech digidelay je best buy vec nekoliko godina, marshall serija pedalica je isto dobra... Biyang su recimo odlicne pedalice Boss klase za nizu cenu...
Hvala na preporuci :)
pazi, deluju mi ok, mada možda malo precenjeno al ko sam ja da pričam.
Jedna stvar, ja nisam imao iskustva sa lampaškim pojačalima, več samo sa ovim...običnima, kako da ih nazovem :D Jel ima neke prednosti ili mane, ili da ne gledam to uopĆe? :D

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: pitanje

Post by nikolic025 » 25 Dec 2011, 20:55

Ako ti ne treba lampas,pogledaj koji Laney,imas sada popust u Mix-u,a cini mi se i u Mitrosu na neka druga pojacala,tipa Fender i Blackstar (fendera bih preskocio,ako je FM serija)...

A sa kolegom se ne bih slozio sto se tice starih procesora...To ipak nije fora pojacala i gitara,nego se ti cipovi iz dana u dan poboljsavaju i mislim da je bolje nesto novije da gledas,probaj vise stvari,pa se odluci za onaj koji ti najbolje lezi...

Ja sam imao jednu lampasku glavu Stinger,extra je radila,boljeg lampasa do 500E nisam probao,do duse isao je preko JCM800 kutije,ali je radio extra,po meni bolje od TSL60 glave...

Bio je skoro Roland Bolt 60 za nekih 250E,to je lampas,veoma kvalitetan...Najbolje da probas sve sto mozes i da izaberes po svom dzepu i sluhu,jedino prihvatas savete oko kvaliteta...Ostalo sve mozes sam...

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: pitanje

Post by Hillybilly » 25 Dec 2011, 22:53

Koji je to Peavey sto te muci?

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: pitanje

Post by Wagorth » 26 Dec 2011, 16:37

Ja tedo da kupim lampasha, skoro tu negde.. i kupio sam na kraju.
Neznam sta da ti kazem, al to je to... zena preti da ce da me ostavi, a i familija me nesto mrko gleda....
Svirao ja par tranzistorskih pojacala, manjih, vecih snaga... uterivao u njih i procesore (jeftine, a bogami sam drndao neko vreme i digitech RP1000, koji spada kao u vishi rang.. ono kao malo),
i pedale, i to jbg. nije to..
Simple guitar, kabl i boc u lampashko pojacalo.. i ja brate nemam reči. Verovatno sam u hajpu, u koji je pola foruma upalo godinama i godinama pre mene, al ja stvarno sa lampa pojacalima osim na jutjubu dodira nisam imao.
Moj skromni savet, ako si spreman da dash te pare koje spominjesh, samo lampa, i to ful lampa... i bices prezadovoljan.... neznam sta ce ti reci okolina...al ti ces biti prezadovoljan, garantujem.

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: pitanje

Post by kreptoman » 26 Dec 2011, 21:05

Hillybilly wrote:Koji je to Peavey sto te muci?
blazer 158, kupio sam ga polovnog, vidi se da je opravljan x puta, on mi je bio rešenje zapravo privremeno, međutim to mi se odužilo, ja sam se nešto oladio, para sve manje te mi stoji već godinu dana fazon, drndam na njemu. Na početku nije bilo problema, međutim nešto je krenuo da krči, ja sam kontao da je to do kontakta, dotezao matice one, ovo ono, ne pomaže, pomoglo jednom, otad ne ide na taj fazon. Ja da otvaram ni gitaru ni pojačalo ne smem jer sam duduk. Distorziju ne smem ni da upalim znaš kako krči glava boli.
Kontam da postoji mogućnost da je to i do gitare, al ne znam stvarno. Sad ti možeš reći što ga nisi utako drugde da proveriš, al veruj mi neam de da ga utaknem :D Mada sam skoro siguran da je to do pojačala, nema razloga da bude do gitare.

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: pitanje

Post by kreptoman » 26 Dec 2011, 21:07

Inače, stvarno cenim odgovore, očekivao sam da ćete me odHebati u fazonu vidi ga ovaj klošar smara za gluposti, prijatno sam iznenađen :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: pitanje

Post by Trooper » 26 Dec 2011, 21:25

Ne znam, moja preporuka je da probas odneti kod nekog na servis to pojacalce sto vec imas, za 250e se neces nesto provesti. Koju muziku bi svirao? Za te pare je moja preporuka da juris neki stariji Marshall tranzistorac po oglasima, pa kasnije da polako kupujes pedalu po pedalu

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: pitanje

Post by Wagorth » 27 Dec 2011, 03:42

A sto se za 250e nece provesti???. misim bar ima u najgoru ruku 2 ipo sata extra vremena.... :mrgreen:
A ako kazes da za te pare nema da kupi pojacalo koje je ok, onda jbg ja odgovorno tvrdim da gresis.. al ono bez uvrede...
Ima da ga svira za te pare i to samo tako... :kokice:

Wagorth
Ex Cane
Posts: 75
Joined: 17 Feb 2009, 18:16

Re: pitanje

Post by Wagorth » 27 Dec 2011, 04:01

U stvari da ne smrdim ovde, nisi rekao da NEMA da se kupi pojacalo za te pare koje vredi, nego si mu preporucio da kupi tranzistorsko pojacalo u tom rangu cene.
Ja kažem NE, kupi lampaša, ful lampaša, za tu istu kintu i pitaj si q....UŽIVAĆEŠ!
Ja sam novoverac, od skora....skromni potrošitelj lampaškog zvuka, i meni je to, pravo, ali bash, pravo pranje ušiju, od tog trandža zvuka.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: pitanje

Post by mislim_stvarno » 27 Dec 2011, 09:22

Ako neces da radis svirke, mozes komotno da uzmes bilo koji lampas male snage koji se uklapa u budzet. 1-5w ce ti biti dovoljno glasno za sviranje u sobi. Mogu i oni da se koriste za svirke, ali onda moras da razmisljas da li ces imati mikrofon za ozvuku, kad dodjes u klub, a kakva je trenutno situacija, to je vrlo rizicno. Vrlo cesto se desi da nema dovoljan broj mikrofona. (to su bar iskustva sa mojim bendom koji ima 3 vokala. Mi cak i nismo previse aktivni sto se svirki tice, ali cesto se desi)

Ako ti treba za svirke, ja bih uzeo pivi bandit ili matori tranzistorski marsal iz 80ih. Ja imam marsal tranzistorac od 50w sa 2x12" zvucnicima, platio sam ga 200e, a probe radim na banditu, i oba su odlicna pojacala. Dovoljno glasna, meni vise nego zadovoljavajuci klin. Vise volim njihove drive kanale nego procesor ili neke pedale da koristim... Meni je dovoljno...
govorim o ovom pojacalu:
http://www.youtube.com/watch?v=Zl5SI5BStM0
http://www.youtube.com/watch?v=XNz9gPzIBww

Postoji i treca solucija, ljudi kazu da i sa tim moze da se rade svirke bez ozvucavanja, ja ne znam, nisam probao, a to je 20ak w lampas (mada je pitanje kako ce se uklopiti u budzet). Neko ce potvrditi ili negirati ovo sto sam napisao, ako je tako, dobijes lampas koji moze da radi svirke sto je super.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: pitanje

Post by Trooper » 27 Dec 2011, 09:49

Wagorth wrote:A sto se za 250e nece provesti???. misim bar ima u najgoru ruku 2 ipo sata extra vremena.... :mrgreen:
A ako kazes da za te pare nema da kupi pojacalo koje je ok, onda jbg ja odgovorno tvrdim da gresis.. al ono bez uvrede...
Ima da ga svira za te pare i to samo tako... :kokice:
Hteo sam da kazem da mi deluje besmisleno da pored pojacala koje ima (od 100-150e verovatno) kupuje nesto od 250. Bolje mu je da za 10-20e sredi ovo sto ima, i posle uzme once-in-a-lifetime pojacalce. Al ono, to je samo moje misljenje :).

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: pitanje

Post by Bane bass » 27 Dec 2011, 11:02

Kazu da je Bugera V22 vrlo zanimljivo pojacalo.Jos kada se zamene lampe...
Cena je tu negde,malo preko 250 EUR.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: pitanje

Post by nikolic025 » 28 Dec 2011, 01:42

Ako u Bugeru stavljaju Bugera lampe,onda nema potrebe da se menjaju...Koliko sam ja video po nedu,dosta su skupe i ljudi kazu da su dobre...Cak su ovde kod nas neki stavljali njih u Fendera i placali ih skuplje od EH i JJ i slicnih...Mislim da su u Artistu bile...Konkretno sam ja dobio tri paketa iz nemacke 5881 (jedno prodao,jedne sacuvao,a jedne ubacio u JCM900) i zadovoljniji sam nego sa Sovtek lampama...Do duse EI su u preampu,ali clean extra,drive bruka...Jedino da te fabricke,reklamne lampe nisu kao reklamne plastike na bubnjevima,pa da su zivi krs...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest