Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nenadg » 09 Feb 2017, 21:48

Ja na KP imam dva oglasa;

Za Takamine EG 523 SC mi je jedan lik nudi Ovejšna - "Meni odgovara Takamine, a ti si možda umešniji pa ćeš već nekako da prodaš moju gitaru . . "

Danas mi je stigla ponuda I za Vošburna J 10: " Imam neki HiFi audio, a vi Nišlije ste poznati kao poznavaoci audio tehnike, pa češ već to ti negde moći da prodaš"

Uzgred budi rečeno, ni u jednom oglasu nisam naveo da je zamena moguća.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by alfonso » 10 Feb 2017, 06:40

Iskreno,ako mi se nesto bas svidja a nemam kesa ponudim opremu uz veoma korektnu doplatu (da ide bar 20€ vise od onoga sto trazi covek, i to ako mojoj opremi spusti cenu da bi brze prodao), pa tek onda probam sam da prodam na brzinu (nikad nije na brzinu). Ali ovako nesto je bezobrazno

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 07:11

By the way, El Maya Em 1000 Ja je prodao za 370 .............. Cak i taj model Future Four ili kako vec to je identican model. Ni on ne vredi vise od 400 eura ma koliko redak ili...
Mislim ono nema ljutish, kako se nesceah za koliko si prodao? ali dobro desi se i meni...LM taj model za koji kazesh da si imao nema nikakvih dodirnih tacaka sa ovom gitarom na oglasima osim da je oblik slican...Tu za koju kazesh da si posedovao ima srafljen vrat i samo su se radile u jet black boji, telo mahagoni i vrat, nut pri neka varijacija kosti, rouzvud fingerord...znaci nema veze sa ovom gde je nut mesing , ebonovina finger board itd....

em 1000 je sam pocetak te serije i naj losija...
ova na oglasima je Japan Ash sa maplom i ebonovinom i konstrukcija je neck-trough i to sendvich Kandski hard maple sa ebonovinom kroz centar sto je nebo zemlja u odnosu na bolt on mahagoni vrat, na kraju najskuplja izrada gitara je bash neck trough ...Ja se ne lozim na Vintage vec na kvalitet, da li je to gitara od prosle godine neka kopija iz Kine, ili neki stari zaboravljen brend uopste mi nije vazno vec da je dobra...znaci moze da kosta i 100 evra i da bude odlicna a moze i 3000 ili 5000 e kao sto ih ima po oglasim a da su zivi shit.

Na kraju niko nije blesav preko ljudi poseduju na 100 ne gitara i kupuju sta je dobro, tu Deryl sto ima je Antique model i potpisujem da je bolje od icega sto je Fender izbacio u tom periodu ako imash Fendera sa kraja 70ih i pocetka 80ih donesi emo ti probaj sa mojom koja je malicice drugacija od Derylove ali opet bolja nego Fendi da ne bude da je moj Fender losiji zato ponesh nekog ok bocni u pojcalo imash da birash izmedju 3 lampasha ima i 1 solid state ali je mali za vezbu mada odlican....i nekih 20+ pedala i oceni sam.....veruj naci cu vremena jer ja volim da isto probam nesto novo sto nisam do sada...a svaka gitare je drugacija p ai ta koju cesh npr doneti...

na kraju sam Deryl kaze i ako je placen dobrano bio od Fendera da ih svira, svoju djitru je platio 300 i kusr funti bla bla te kaze ''da je najbolji start kojeg poseduje'' isto je neck trough itd itd...Genesis je tada harao ali bukvalno, i sada lik mrtav ladan umesto da stalno svira Fendera stalno on vishe cepa neku tada nepoznatu firmu ( ono i danas je neoznata manje vishe osim kod nas kraljeva ☺) pa nije to sigurno radio znaci zbog para, vec zato sto je dobra. Fendera je ispostovao tako ide to sa endorsement-om tacno stoji koliko morash da svirash to pred publikom-zavisno od ugovora...moze da bude i da nema sviranja vec da slika ili sta god..nije ni vazno...mada ono zavario je smarcinu velikom Fenderu samo tako...ko voli strata naici ce po forumima i fun grupama gde cesto ljudi pitaju sta to Deryl svira....nego dosta o Derylu ono treba da mi plati ovo propgandu ☺ :ziveli:

ja sam svoju prodao po x studija preko i za mene ne postoji bolja sa fiksinm bridzom, imam i Gibaju i ovo i ono ali prosto ova je bolja po izradi i po zvuku...da li je ona vintage, ili nije da li je neko zeli kupiti ili ne- ja svoju ne bih prodao nema tih para ali bukvalno ......Jeste Gibaja vishe kosta a bogme i stari Strat...ono neke Gibaje su i po 20+ hljada mada tesko da svira za te pare , ili ove neke nove od po 6-7 soma..

tako da nije isto to sto si ti imao i ovaj cova sto prodaje, ne znam kao se iskreno ovde ;;kacu'' slike pa da podelim na kraju neka ljudi izguglaju EM 1000 i EM 13000 pa neka uporede..,,ali da se ogradim OGLAS JE PRETERAN ZA SRBISTAN I TO TOTALNO jel od vazduha ili cega ne bih znao...

a sto se izvikanosti tice to mogu da kazem za neke druge firme za ovo ne...prosto imaju dobre gitare i loshe...na kraju kako si ti uspeo da prodash nesto loshe za 370 e? pa to je po meni odlicno. :ziveli:

pretpostavljam nisi imao kofer ili vec jesi? evo je Em 1000 inace ovo je jedan od naj naj naj sajtova i ti mislish da su Nemci budale? da oni ne znaju sta je dobra gitara? moguce.....LM civije su ono obcine zatorene dok Em 1300 ima jednu od prvih serija Gotoh magnum lock znaci ne uporedivo...i evo ti em 100 opa 790 evra http://www.wutzdog-guitars.de/inventory ... a-em-1000/

mada evo je EM1300 haha evo raspravljao se na forumu o tome strasno ako je otisla za 200-300 evra pa to je Bogu za plakati viewtopic.php?t=8363

ali slika je od jednog Bogatog Cike iz USA inace advokata odavde je potekla i sad pazi sa cim je on predi sa smim ;;vrhom vrhova'' naravno zli ja sam se umeso i posalo advokatu cataloge ha ha ha a zamisli nisam trazio pare , ebiga http://alembic.com/club/messages/449/41 ... 1182026941

e sade futura pazi opa ode za 500 i kusr oma..ali ima i da je otisla za 1500evra kao sto rekoh IME JE KOLJE a kvalitet je bomba moze da prica ko sta hoce.....http://www.ebay.de/itm/291934390449

na kraju gitara vredi koliko neko hoce da je plati u cenovnom smislu, u smislu kvaliteta ova gitara je nesto najbolje sto drzao u rukama i libo me koji je neki veliki brend ovde popularan i jeli je Sima, Cuku, Muki pravio prosto il je dobro ili ne a ova gitare je VRHUNSKA. :ziveli: :ziveli: :ziveli: :bambi: :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 07:25

na kraju kako zvuci evo ''ovdena'' pazi sada ladno ja nesto kao pomazem ovom sa oglasa iz Panceva? naravno da ne ali ako citash i prodash ja hocu svoj deo ''necete me prevariti''..naravno segacim se....

kralju ne zameri pls...ja bih bez sale cenio bilo sta da mi neko sheruje od gitara neki info koji ne znadem, kao sto napisah jednom ja o Fenderima i Gibajama nisam nesto potkovan...ali ove retke Japan, pa Bogme i korea hmmm cenim ga da znadem po nesto....ono skromno sitno kaludjerski :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=DQcVM_4I0GQ :bambi: steta nemam pojma da li ima zvuk negde sa OD e tu zasita djitra ne cici nego saranjuje Gibaju do temelja sustain je bolesno dobar, a za metal kako god cudno da zvuci dushu dala a Bogme i za Blues. samo da dodam jako su teske ko olovo znaci nije lagana gitara, ono za mene i nije gitara ako je laksa od 3,5 Kg-a Gibaje su Beshe 4 i kusur ova ima brat bratu 5 ...nisam merio...ej nemojte zameriti stvarno na posalicama i tako tome...nije mi namera da nekog spustam i kao ''ja sam bre tatko bre bate bre'' ili sumadinci sto koriste ove stare BG izraze 'sine'' ( inace to sine mi ide na nerve) ...LM cisto sam eto hteo da podelim po nesto, e sada za mene je to loshe jer sada nema snase da ugrabim nesto sa ovom znackom jeftnio...srmc smrc smrc....bez sale ove Stratove obicne da isu senvich drvo, da su farbani, ovi LPiji sa srflenim vtarovima nothing special ...mada.... :bambi: :mrgreen: :D

LM ima li to link za neku dobranu a proverenu stranu o Fendericama i Gibajama, hvala pozdrav. :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 07:37

Mancha wrote:
09 Feb 2017, 16:07
Eto, sad mi prosto žao što sam prodao svog Cort strata od šperploče koji je samnom proveo godinu i po koliko sam živeo u Pančevu.
A učinilo mi se da odjednom zvuči bolje od bilo kog USA strata, samo nisam znao zašto :mrgreen:
nemoj da zezash...ja Corta od sperke nisam nikad video. ono pricam da pishe Cort a ne da je neki koreanac pravljen u toj fabrici kao npr Squier spreka......mada ima jedna slika neki super jeftini Telekster iz ko zna koje 80te i nesto radjeno po njemu i reko bi da je sperulja zla....mada kazem nisam nikad imao u rukama...od Cortova od 2000te na ovamo nikad nisam video a i ne postoji telo od spere 100000% ...Kako bilo Panecvo je super, ne bi vljada tamo snimali horor fiml ovaj naski da tu nema neceg... a ova mala sto je plivala i ona je iz odatle....steta prokocako si sansu da poboljasas djitru :D kako bilo ja sam cuo da drvo najbolje prolazi kod nasih ''majstora'' jer od stovarista postaje nesto extra i opa kosta 1000+ evara cak sa super cheep Boston delovima .. a Bogami imade tu i ''oridjinala'' sa Ali sajta u vidu magneta i tako toga...mada vazduh nije za poteciniti nikako ☺....Pancevo ili Kina mrtva trka

nego bez zezanja koji je taj Cort? daj da znamo da ne neko ne pogresi. ne se salim. :ziveli: :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 08:16

em bezobrazno em zlo, em eto ljudi lazu varaju...ja se zaista osecam kao tenkre sto hocesh nekome da pomognes em izgubish vreme em skapirash da te preveslao...ma trziste je totalno izvan dodira sa relnim svetom....

Ja sam mozda ponudio 2-3 puta nesto kao zamenu ali kad vididm da moja npr nova pedala za koju imam i racun i kutiju sve se cakli i ja kazem eto ''neka je u pola cena'' kad druga strana hoce to josh da spusti a za sugavo nesto njegovo nakupacko mi odvali cifru :!: tako da je i ova Futura nakupacka reko bih....

nema vajde ovde za kupovinu samo zivce covek gubi...razumem kada se nema novca, razumem i da neko hoce da zaradi, ali zasto bre svi koji u nicemu nisu uspeli 'oce da sisaju muzicare? meni je licno muka od toga vishe...dovlace djubre sa zapada, donose kradenu robu i to mnogi i onda zviz cenu...nakupci ako nije duplo zaradio nista od trgovine i to mislim na ono platio je 300 opa cena je min 600evra....

nisam programer, nemam pojma kako se radi sa forumom, ali daj neku FB grupu da napravimo bar....sto se mene tice neka kaci ko sta hoce ali samo da ne lazu! ako imash podatak daj bre katalog... ako je nova gde je bre racun! ne ''ujak od strine preko strica od tetke doneo iz Nemacke'' ili ''ovo je najbolja gitara'' ili'' ima ovo najbolje, a deo je Gotoh, wilkison...'' a veze nema sa tim....na kraju kad te prevare mora da se ponashas kao divljak da bi dobio pare nazad...od finoce nema vajde....
ljut sam ina zemlju a ina nas muzicare kako bre svi imaju nekog kao Thoman i prilicno manja trzista od Srbije? a mi nista?

sve neki uvoznici trt mrt a cene min 30% vece pa kav je bre to crni uvoznik? sve ima na web strani a kad pozevesh ''nema, nema nema ali imamo ovo''...nisam siguran jel ovo pravo mesto ali ako hocete dajte da sakupimo bar 30 ak potpisa ja cu da ishem Thomanu, Music Storu ili Music Alinace neka otvore neku radnjicu ovde 1 bilo gde...


svuda u svetu cim izneses iz prodavince to je 30 do 50% nize , a ne kupi sam zeznuo sam se ''ne mi se svidja;; e sad hoce da prodam za iste ili vece pare ☺...svira covek gitaru staro pragove i ono ''kao nova'' .... katastrofa. :ziveli:

edan ovak LTD ovde mi traze po 150 i 200 evra u super slucaju...a evo kao lik daje sve samo lemnesh i ok cena, na drgoj da prisrafish jack i onda nasi kupe i kao ''nemackaaaaa'' i zviz 200+ evra mislim ...https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 1139-74-54 https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 72-74-8958

kad sam kod LTD e potpuno nova sa sve koferom 550E + gig beg njihov ptop model a ovde izdrdana+ silovana+ nema kofera+ rdja napala dridz pa je 600 + ...strasno https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 22-74-8929 znaci izneo si iz radnje zna se 50% dole cena...

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Mancha » 10 Feb 2017, 12:28

MIKI-DJORDJE wrote:
10 Feb 2017, 07:37
nego bez zezanja koji je taj Cort? daj da znamo da ne neko ne pogresi. ne se salim. :ziveli: :bambi:
Sreća te su mi ostale slike. Ja sam je uzeo polovinom devedesetih, pretpostavljam da je pravljena krajem '80.
http://s411.photobucket.com/user/ivanma ... brary/Cort

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 12:37

:bambi: :bambi: :bambi: zaista pa da logicno je platiti polovno na oglasima 40 evra vishe, jao ja tek sada to razumem https://www.kupujemprodajem.com/Suzuki- ... d=98233921

jer glupo je da ne das 110 evra nekom tamo kome je to sigurno potrebnije nego da zloj prodavnici :twisted: dash 69E http://www.player.rs/elektricne-gitare/ ... l/pro/6571

ajd 110 nego zasto da ne i 150 jer kad skinesh masku pa da to je custom shop garant :shock: https://www.kupujemprodajem.com/Telecas ... -oglas.htm

sasvim logicno...treba uvesti neki novi predmet tipa Srpska malo prodajana vacaroska logika :D

''ma idi begaj brate'' evo za 109 Evra ovde ali! solja sas Fendrce ubavo naslikano, izede gu babka pametog :Teddy: https://www.kupujemprodajem.com/Suzuki- ... -oglas.htm

omasio sam ovo je sine Bg mislim ne mislim ovo ono , solja Fender, magija asfalta , dotako je neko iz nekog benda mozda cak i pogledao https://www.youtube.com/watch?v=g7-5io1muSQ

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 12:46

Sreća te su mi ostale slike. Ja sam je uzeo polovinom devedesetih, pretpostavljam da je pravljena krajem '80.
http://s411.photobucket.com/user/ivanma ... brary/Cort
da moram priznati da telecaster taj period ali kao pri simetrican cut jeste na slici nekoj ko ga je rasturao pa mi cinilo kao sperulja...ako si proverio nemam razloga da sumnjam...ono 80ih je svako uvaljivo speru ko je mogao, mada stvarno ja nisam drzao u rukama speravog Corta ali ruku na srce nisam ni drzao nize klase ...vamo od 2000tih sto posto nemaju usudim se reci vec i krajem 90ih ali neka bude 2000...danas su to zaista odlicne gitare ....ako je imala one tipicne Korenske cover civije onda veoma moguce da je moze biti....

svaka cast ja nisam sve gitare bash uvek slikao tj nisu ovakve slike da je lepo islikana gitara posebno...ok dobro je znati bez sale. hvala. :ziveli:

npr na ovo mislim pod dobar Cortic ove djitre su tipa 300 evra ali su 1 liga... https://www.youtube.com/watch?v=5jdQFdHTujs :ziveli:

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Mancha » 10 Feb 2017, 15:43

Lepo je ona zvučala i bila ok za sviranje, da je nisam rastavljao ne bih verovatno ni posumnjao da je šperploča.
Čivije su bile vrlo slične ovim:
Image

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 10 Feb 2017, 18:05

Mancha wrote:
10 Feb 2017, 15:43
Lepo je ona zvučala i bila ok za sviranje, da je nisam rastavljao ne bih verovatno ni posumnjao da je šperploča.
Imao si razlog da posumnjas, na Stratocasterima od sperke koji su sunburst uvek ofarbaju onu konturu za ruku skroz u crno, bas kao na toj tvojoj gitari.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 18:26

Lepo je ona zvučala i bila ok za sviranje, da je nisam rastavljao ne bih verovatno ni posumnjao da je šperploča.
Čivije su bile vrlo slične ovim:

ono jeste nema jeftnijih od tih civija....da to su pri takve ma vrtio se jedan sa pri takvim civijama ali neka varjatna mutant telca....steta cenim ga da je vrat pristojan...Verujem da je zvucala ok, gitara za kojom sam ja ''patio'' ko klinja beshe Lead Star 4 katastrofa speretina samo takva ima ih par na oglasima crne su ..a pazi ladno imaju blok od mesinga na tremolu...e sad da budem tacan morao bih proveriti tj obnoviti malo znanje iz materijala, spera je jelte vishe slojeva drveta kao vishe furnira :D a iverica je piljevina sa lepkom pa sve pod presu ?, e Lead Star je ok Sperka ali neke su od piljevine te ili sam pobrkao materijale davno beshe OTO u osnovnoj, kako bilo da bilo...hvala na slikama i informaciji :ziveli:
spera ili jao zaboravih, ima ono kad ide sloj drveta tipa 1 cenat pa parcad kao letve pa opet sloj drveta kako se beshe to zove stade mi mozak? bruka a imao sam 5cu :cao:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 10 Feb 2017, 18:29, edited 1 time in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 10 Feb 2017, 18:29

Imao si razlog da posumnjas, na Stratocasterima od sperke koji su sunburst uvek ofarbaju onu konturu za ruku skroz u crno, bas kao na toj tvojoj gitari.
nisam znao za tu foru........one Squere Korence na koje rezu vene da li beli ili kakvi god sam provaljivao po civijama, pa kad bi pritisnuo tremolo vidi se tacno slojevi u onoj rupi....

ma dzaba ovi video zapisi da kao drvo nije vazno...meni fizika kaze da jeste...nego druga je to tema...dobra fora ovo za sunburst, danke :ziveli:

User avatar
alucard_earl
Posts: 251
Joined: 05 Mar 2012, 21:53

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by alucard_earl » 10 Feb 2017, 21:42

Jel cita neko ove kilometarske postove... Mene iskreno mrzi. A sto se tice iste el maye iliti LM Zoranahh itd stvarno mi je zao ako samo sa interneta znas kako su se pravile i koliko su retke. Najradije bi bilo kul da skupis 1800 juriski pa da lepo pazaris, onda ces imati materijala za knjigu. I opet niti sam citao a konstantno imas neke postove od dva miliona karaktera. Ne kazem da se ne razumes samo ovu temu pratim jer se ljudski ismejem svaki put na razne komentare. A kad pocne varijanta ubedjivanja ovo vredi i ovo ne vredi u to ne bi ni zalazio. Sad ozbiljno kazem, otidji i probaj istu gitaru. Ako je toliko dobra napisi utiske i ja castim pivo. Ako nije onda ti.
:ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 10 Feb 2017, 21:55

+1 nekako je ovaj thread izgubio faktor zabave

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest