Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 22 Oct 2017, 11:26

Sta mislite, da li je bolje da uzmem ovog nemca ili neku ei nis melodiju a?
https://m.kupujemprodajem.com/Kaps-nema ... .htm#start

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 22 Oct 2017, 11:28

jesi izucio koje lampe ima i slicno? Jedna od stvari za obratiti je omaza zvucnika, uzmi onaj radio koji ima zvucnik iste impedanse ko tvoj gitarski inace neces moci da iskoristis izlazni trafo.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by metalstringer » 22 Oct 2017, 11:38

Pa vecina tih starih radia sto sam gledao imaju el84 lampu u izlazu ali nisam video za izlazni trafo i zvucnik. Ako je npr izlaz 4 ohma a radio ako se konverzuje u gitarski amp i bude oko 5w koji gitarski zvucnik moze da se koristi? Naravno zvucnik od 4 ohma ili vise ali moze li vise od 5w i koliko inca najvise?
https://www.radiomuseum.org/r/kapsch_harmonie_ukw.html

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 22 Oct 2017, 19:09

moze to da tera i 4x12" bez problema, bilo koji gitarski radi, samo da je dobra impedansa.


User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 28 Oct 2017, 00:44

Ni prvi ni poslednji..

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 28 Oct 2017, 02:23

Rockatansky wrote:
28 Oct 2017, 00:44
Ni prvi ni poslednji..
I to što kažeš....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Oct 2017, 09:56

a čini mi se da sam primetio da taj odvrne cene tu i tamo..ako nisam pomešo sa još jednim koji kupuje pa prodaje..msm da nisam...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 29 Oct 2017, 11:56

Odvrne taj cene za neke stvari, ali nije samo to, piše svašta a uživo je khm neobičan. Jednom sam trgovao sa njim i jedva smo se na kraju dogovoril. Trebalo mi je hitno neko pojačalce, njegovo je bilo na oglasima u mom gradu, cena možda nešto veća od realne, ali trebalo mi je. Dođem ja tamo kad on ne želi da se proba pojačalo, sa obrazloženjem da on ima puno pozitivnih ocena na KP pa je to onda garancija da je pojačalo i u redu i prema mom ukusu. I onda sam slušao tu filozofiju pola sata u hodniu zgrade, dok nije popustio i dozvolio da se proba. Da mi nije hitno trebalo, verovatno bih se prosto okrenuo i otišao.
To je onaj isti što valja El Degas Les Paul gitaru preko oglasa, godinama je bezuspešno prodaje jer traži previše para, pokušava na ime sebe, žene i o ko zna koga još. Gitaru je kupio u ulici pored, za neke realne pare, koristi i komšijine slike. Samo što je dodao da je gitara iz 60-ih, a tada nisu japanci ni pravili Les Paul kopije.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 29 Oct 2017, 12:06

strašno..meni bi to odmah pobudilo sumnju...da budem iskren kada krenu sa tim ''imam puno poz. oc.'' odmah mi je frka...ali razumem tvoju situaciju...oni tako i zarade. Čisto sam video neke stvari sa oglasa da ih uzme i cena skoči, da primetio sam neke pa da budem iskren nebuloza opise nakićene i sl. al hajd da ne kritikujem pa rekoh neću komentarisati suviše...hvala za info dobro je to znati..Ono da sam u tvom gradu rado bih ti pozajmio pojačalo dok ne iskrsne neko pristupačno...
dešavalo se meni da okrenem nakupca nije mi bilo nužno ali eto nisam pratio oglase pa je nešto završilo kod istih, i tipa gitara košta npr 200e ja pitam jel može za 190e keš, e odmah ''ne to je cena, bla bla znaš ona je bla bla'' tj idu logikom ''kad je dao 190 neka da i celih 200'' i ladno bih ga iskaširao, ono ok hvala ćao...i onda bude nakon par sati može..i zato su mi ono..ne mirišem ih puno...naravno nikad nisam pristao na ta premišljaja nakon nekog vremena prosto neću, neki inat šta li je ☺

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 29 Oct 2017, 17:48

komil wrote:
29 Oct 2017, 11:56
Odvrne taj cene za neke stvari, ali nije samo to, piše svašta a uživo je khm neobičan. Jednom sam trgovao sa njim i jedva smo se na kraju dogovoril. Trebalo mi je hitno neko pojačalce, njegovo je bilo na oglasima u mom gradu, cena možda nešto veća od realne, ali trebalo mi je. Dođem ja tamo kad on ne želi da se proba pojačalo, sa obrazloženjem da on ima puno pozitivnih ocena na KP pa je to onda garancija da je pojačalo i u redu i prema mom ukusu. I onda sam slušao tu filozofiju pola sata u hodniu zgrade, dok nije popustio i dozvolio da se proba. Da mi nije hitno trebalo, verovatno bih se prosto okrenuo i otišao.
To je onaj isti što valja El Degas Les Paul gitaru preko oglasa, godinama je bezuspešno prodaje jer traži previše para, pokušava na ime sebe, žene i o ko zna koga još. Gitaru je kupio u ulici pored, za neke realne pare, koristi i komšijine slike. Samo što je dodao da je gitara iz 60-ih, a tada nisu japanci ni pravili Les Paul kopije.
El to ovaj https://www.kupujemprodajem.com/Fender- ... =151446528?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 29 Oct 2017, 19:37

Jok, ovaj je (circa 2 godine ga vrti)
https://www.kupujemprodajem.com/El-Dega ... =151475086
p.s. Osim ako si mislio na Zvonka, to je isti taj Zvonko.

Pre neki dan gledam oglase, novo mu je da prodaje polomljene Harley Benton gitare po ceni novih.

Ovaj oglas za Strata isto interesantan: tri puta je napisao originalno, dakle, osnove psihologije govore da... :lol: A i vidi se sa slika...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 30 Oct 2017, 04:25

strašno, stvarno mi se gade ..da ja sam video sa slomljenim vratom tipa ''sitnica ko ume da popravi'' msm..a koliko je platio El Degasa ako znaš? ofrlje ne mora tačno...naravno kakve crne 1960te...ma čim tako dele oglase ili ne vidiš druge...hmmm...ima još rekordera ja znam za giare stare 4 godine na Kp sad ću ti naći čekaj ☺

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 30 Oct 2017, 07:31

možda da uvedemo temu koji oglas najduže stoji, LM ovaj čova se pre zvao Lola beše a ove pedale stoje bar 4 godine msm da je baš i toliko jer sam ja zvao za iste negde 2013 i hteo da kupim 1, ali kaže može 50e za jednu..nije hteo za manje ja čak kazah da može e onda kad je provalio da hoću da dam 50e onda je kazao cenu 60e msm..na kraju to je preskupo za te pedale njihova cena novih je bila oko 20ak evra zavisno od modela u music store.de ...znam jer sam naručio na kraju imam ngde PDF predračuna...
https://www.kupujemprodajem.com/4-Fame- ... =151550064

a ima i neku đitru jako dugo stoji nego da ne tražim...
a ovaj je super, kako piše na pedali slasher reklama aka tekst je prva liga :metal:

https://www.kupujemprodajem.com/Slasher ... =151550064

videh i oglas neki prodaje DIY marshal i piše 100% bolje od originala :D ...eh mašta i kitnjasti tekstovi su strava...

nenadg
Posts: 159
Joined: 06 Dec 2013, 15:42

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by nenadg » 04 Nov 2017, 14:24

Ajd fenderaši pomagajte,.. . vredi li ovaj LG Legacy Tribute u smislu kad se poredi sa USA standard Stratocasterom istih karakresttika (SSS, ash), mada sam na YT našao da je ovaj model napravljhen od johe. Da li je ovo uopšte USA made gitara?

https://www.kupujemprodajem.com/G-L-Tri ... -oglas.htm

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest