Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Dec 2017, 10:36

"Isto tako gadio mu se ovaj narod, i to muslimani kao i hrišćani, koji je spor i nevešt u poslu, ali brz na podsmeh i nipodaštavanje, i tako dobro ume da nađe podrugljivu i razornu reč za sve što ne shvata ili ne ume da uradi."

Ivo Andrić
"Quick to judge...quick to anger...slow to understand.
Ignorance...and prejudice...and fear...walk hand in hand."

~ Neil Peart, Rush, "Moving Pictures", "Witch Hunt"


P.S. U prilog Ivinoj konstataciji, nikako kao antiteza.

:1:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 14 Dec 2017, 10:54


Sad će ispasti da branim ovog bolesnika sa KP, ali nisi u pravu :) Prije nekoliko stranica sam kačio taj njegov oglas još prije mjesec dana, kako pedala košta 75 ili 79 nova, a on traži 130-140.
tačno sećam se otprilike...onda je otišla negde drugo.....Ali ih je imao nekoliko nisam zapitkivao...ne znam šta je unutra nisam nigde našao slike...

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by zwelj » 14 Dec 2017, 11:33

ProfessorBaltazar wrote:
14 Dec 2017, 10:01
Pazi kad se i Zoki udostojio da se pojavi. Silent witness.
:cao:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 14 Dec 2017, 15:45

Kako ja volim ove oglase, tipa kupljen u Americi ili Njemačkoj :-)
Ne kapiram šta to znači?

https://m.kupujemprodajem.com/BOSS-Ch-1 ... 3262607704

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by RadeRas » 15 Dec 2017, 21:09

tocilj wrote:
14 Dec 2017, 15:45
Kako ja volim ove oglase, tipa kupljen u Americi ili Njemačkoj :-)
Ne kapiram šta to znači?

https://m.kupujemprodajem.com/BOSS-Ch-1 ... 3262607704
Ne volim ih ni ja, nikada ih ne uzimam u obzir, ali imaju neku tezinu koja ne mora biti tacna uopste ali da je prokomentarisem.
Recimo, primera radi, to znači da se prodavac vodi logikom da ce japanac bolje komponente ugraditi u pedalu za prodaju u Americi nego u pedalu koju planira da prodaje preko Mitros Music u bednoj i nerazvijenoj Srbiji i tako redom.
Jer, ako procitas skorasnje vesti da se tamo neka tečnost za pranje prozora tipa ne znam, recimo "Ajax" za EU trziste radi u 40% boljem kvalitetu nego za ne EU i neke manje razvijene EU zemlje, a da se pakuje u identičnu ambalazu sa identičnim natpisom i prodaje po istoj ceni pa čak i većoj u nerazvijenim drzavama, onda se prodavci gitarskih pedala vode istom logikom.
Da li je adekvatno poredjenje sa namirnicama i hemijom za pokucstvo, nebitno je, postoji prostor za sumnju a to je dovoljno jbg.

Mene iskreno više nervira kada pročitam da su stvari kupljene u Mitros Music, prodavac pokaže i račun i cenu u oglasima podigne za 30% od realne u svetu. Jer jebiga, Mitros toliko ceni u katalogu. E ti su mi mnogo gori od ovih što donose preko i vade se na strano trziste.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by pisac » 15 Dec 2017, 22:48

Pedale pojacala zice kablovi i gitare koje se prodaju u Srbiji su potpuno istog kvaliteta kao one koje se prodaju u Italiji Holandiji Rusiji Spaniji i USA.
. Cak,jedna gitara koja je kupljena u Srbiji pre nekoliko godina bolje zvuci nego isti taj model sada,koji se prodaje u jednoj zapadnoevropskoj zemlji.Nema selekcije po drzavama.Ista stvar je i sa telefonima,TV aparatima ,kompjuterima i automobilima.Kupac nema nacionalnost,a industrijalcu i prodavcu je samo on vazan,znaci-trziste.I MileDJole rece pre par dana da je za Srbiju rezervisan Fender druge klase,takoreci-skart,ali to nije tacno.
Kozmetika garderoba konditorski proizvodi cigarete i uvozna alkoholna pica su vec druga prica,tu ima mnogo sporednih prolaza i manevarskog prostora za falsifikate i sl.,ali Mazda je Mazda svuda,i Boss jeBoss svuda
.isti.Biznis je ozbiljna stvar.

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 15 Dec 2017, 22:53

Da, to sam i ja ranije komentarisao....
Dešavalo mi se npr. sa Dark matter pedalom, da lik prodaje pedalu za 70 a nova u Artistu i Thomann-u 50 (jbg. pala cijena drastično)...i ja mu kažem da sam zainteresovan za pedalu, samo da spusti bar na cijenu nove, a on kaže da to nije realno jer ju je on platio 100 i cijena u Mitrosu je tipa 80. Tako mi se više puta dešavalo da ljudi cijene ono što prodaju ne po trenutnim cijenama na tržištu, nego po cijeni po kojoj su oni platili to....meni je to smiješno.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 15 Dec 2017, 23:46

MileDJole rece pre par dana da je za Srbiju rezervisan Fender druge klase,takoreci-skart,ali to nije tacno.
Ja to nisam rekao već da uvoze naši, i da ne daju da se registruje ''original'' kupljen ovde na sajtu pa jer sam probao a verujem i drugi ne može.... a sigurno ne sedi neko tamo i štanca sad kaže '' aha e ova ide za Srbistan'' ..možda i radi..ali uz naše halapljive trgovce (čast izuzecima) nemaju potrebe za tim.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Dec 2017, 01:34

Kako si ti zaštićen ko Beli Medved a tema su oglasi, ti prodaješ pa što bi ćutao....

tvojim rečima
MIT je da se od govana moze napraviti pita. ;)
i potpuno si u pravu tebi to polazi za rukom i nisi jedini evo kako to izgleda

Image

ni ovo nije bolje ti si zakačio ne ja jer po temi može i lična promocija proizvoda , tvje je boljše ti kaćio slike od drugijeh gurua da istakneš kvalitet svoje pite

https://postimg.org/image/jgkrgvexz/

A ovo se zove gitarska pedala ne pita, P-E-D-A-L-A pravi se od pcb-a itd kvalitet i preciznost izrade u odnosu na pitu ne može da se poredi
nema veze što je Joyo za pitu je space shuttle

Image

a ovo je iz drugog klastera galaksija

Image

kao najboljem đaku el prestižne škole to je moje mišljenje, daju mi 4 godine škole i sve 5 ce i diplomski sa svim peticama ''iz pojačivača snage u integrsianoj tehnici'' i ''elektronski pojačivači'' da to kažem, kao i medalje sa takmičenja...

Sto opet govori da trziste tacno odredi koja gitara koliko vredi i da tu nece meni da dodje ovde na forum neki Miki Djordje koji ce da mi trubi o tome kako on poznaje jeftine a dobre gitare. E to je MIT.
u pravu si bravo, će dođe dužda iz donji moj i svima će da otvori vidike , potpuno si u pravu :bow:
Mozda kod vas preprodavaca postoje neki drugi kriterijumi, ali to posten svet zove - prevara!
tako je bravo! ja se čudim kako ste uspeli narod da hipnotišete tim pitama , no to nije moj domen možda nekad pitam vidovitu Ćorku koje su to psiho fore znam da se svodi na

''ja ja ja ja ja ja pa opet ja ja ja ja ja i samo ja ja ja ja ja ja ja ja, znam znam znam znam znam znam nemam školu nemam školu nemam školu nemam školu ali znam znam znam znam znam znam znam, kina kina kina kina kina kina je smeće pa opet azija azija azija azija azija azija azija azija je smeće pa usa usa usa usa usa usa usa je smeće , dođi do mene da ti Baki napravi i srola pitu prste da poližeš'' tako neka mantra...
Nema jeftina a dobra gitara. Amin!
istina opet bravo, ti si moj idol svi Vi takvi ste moji idoli :bow: živa istina samo udri po ceni pita plane ko prstima puc, i kada daš po filu

''naj ovo, naj ono, naj od naj, po naj naj naj, extra naj , extra nad extra pod extra samo za Vas extra jer ste Vi extra, vrh vrh vrhova, nad svim vrhovima '' pa zasoliš sa mantrom ja Vam skidam kapu ....

Šta sam ja to prodao, ili neko drugi evo ga moj KP nemam šta da krijem

https://www.kupujemprodajem.com/review.php?action=list

a ovo je tvoj od KP prodao si 19 stvari https://www.kupujemprodajem.com/56827-1 ... eview%5D=0

pa kad ti mene možeš da psuješ, zaštićen si, tema su oglasi valjda je u temi ili nije..msm i briga me iskreno..stalo mi je samo da zadržim kontakte sa par ok ljudi

izvinjavam se ostalima
na temu se više ne vraćam sigurno...hajde let the hate flow

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 16 Dec 2017, 03:33

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Dec 2017, 01:34
Šta sam ja to prodao, ili neko drugi evo ga moj KP nemam šta da krijem

https://www.kupujemprodajem.com/review.php?action=list

a ovo je tvoj od KP prodao si 19 stvari https://www.kupujemprodajem.com/56827-1 ... eview%5D=0

pa kad ti mene možeš da psuješ, zaštićen si, tema su oglasi valjda je u temi ili nije..msm i briga me iskreno..stalo mi je samo da zadržim kontakte sa par ok ljudi

izvinjavam se ostalima
na temu se više ne vraćam sigurno...hajde let the hate flow
Pa naravno da nema šta da kriješ kad taj link vodi na moje ocjene na KP......hahahahahahahahahh....

Da se nisi malo zeznuo u nečemu? Ili si ti moj alter ego?

Na taj način se ne mogu linkovati svoje ocjene.....

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 16 Dec 2017, 06:56

tocilj wrote:
16 Dec 2017, 03:33
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Dec 2017, 01:34
Šta sam ja to prodao, ili neko drugi evo ga moj KP nemam šta da krijem

https://www.kupujemprodajem.com/review.php?action=list

a ovo je tvoj od KP prodao si 19 stvari https://www.kupujemprodajem.com/56827-1 ... eview%5D=0

pa kad ti mene možeš da psuješ, zaštićen si, tema su oglasi valjda je u temi ili nije..msm i briga me iskreno..stalo mi je samo da zadržim kontakte sa par ok ljudi

izvinjavam se ostalima
na temu se više ne vraćam sigurno...hajde let the hate flow
Pa naravno da nema šta da kriješ kad taj link vodi na moje ocjene na KP......hahahahahahahahahh....

Da se nisi malo zeznuo u nečemu? Ili si ti moj alter ego?

Na taj način se ne mogu linkovati svoje ocjene.....
do sada je moglo i uvek kad sam delio niko se nije žalio, proverio sam i može....
ali evo i na možda lakši način za nekoga ko nema korisničko ime, da nisi ti mozda se ulogovao pa otvorio prvo svoju stranu? LM nema veze kako god

ostajem pri napisanom u poruci iznad i to uvek mogu rado potkrepiti sa onim što sam naveo na kraju na mojoj FB strani je

za mene su ti zapetljaji žica ''pita od govana'' u bukvalnom smislu ko ne veruje neka ode ko nekog stručnog fakulteta pa pita. u stvari neka veruje ko šta želi i don't care :D

evo od nakupca Mikija
https://www.kupujemprodajem.com/520259- ... -ocene.htm

evo ovog koji sme da psuje, majke, rani čime stigne što ih rola

https://www.kupujemprodajem.com/56827-1 ... -ocene.htm

sad je valjda u redu za sve da se ne varćam na temu da ne gazim reč zbog gluposti.


odoh

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 16 Dec 2017, 10:10

pisac wrote:
15 Dec 2017, 22:48

Ista stvar je i sa telefonima,TV aparatima ,kompjuterima i automobilima.Kupac nema nacionalnost,a industrijalcu i prodavcu je samo on vazan,znaci-trziste.

Mazda je Mazda svuda
For sure... ;)

Za neke stvari znam provereno... Za neke je ocigledno da nije tako.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 16 Dec 2017, 10:14

tocilj wrote:
16 Dec 2017, 03:33
Pa naravno da nema šta da kriješ kad taj link vodi na moje ocjene na KP......hahahahahahahahahh....
HAhahah taj link vodi svakome na svoje ocene, ja gledam sta sam kupio i mislis jbt pa ja sam trgovao sa MikiDjordjem nisam ni znao, a ono moje ocene... :XD:

tocilj
Posts: 798
Joined: 25 Aug 2014, 18:50
Location: Novi Sad

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by tocilj » 16 Dec 2017, 10:35

Rockatansky wrote:
16 Dec 2017, 10:14
tocilj wrote:
16 Dec 2017, 03:33
Pa naravno da nema šta da kriješ kad taj link vodi na moje ocjene na KP......hahahahahahahahahh....
HAhahah taj link vodi svakome na svoje ocene, ja gledam sta sam kupio i mislis jbt pa ja sam trgovao sa MikiDjordjem nisam ni znao, a ono moje ocene... :XD:
Pa da. Miki nam je ugatao da čitamo njehove postove a vidimo sudbu i sve što nas čeka.....no strah nam neće.... :D

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 16 Dec 2017, 15:36

Znate onu priču kad je Beethowen dirigovao svom orkestru od 100 muzičara, pa onda u sred svirke prekinuo, prišao jednoj ženi sa violom tamo negde u trećem redu levo i rekao „gospođo, koji kalafonijum koristite za vaše gudalo?“ a ona rekla „ pa...italijanski..“ „Pa da !! I kako onda mislite da ja sada napravim čistu Nemačku simfoniju ?!“
Šalim se, anegdota je izmišljena..a i Beethowen je bio nagluv..

Dakle, malo bih o drvetu i o tonu ikakve oni veze imaju na prodaju apaurina u Srbiji :)
Eto me dakle drugari, posle dužeg vremena provedenog na Drvetu mudrosti.
Što sam stariji to mi manje prijaju diskusije, pa više nekako čekam da smislim nešto mudro i duboko, te da to podelim sa vama po sistemu „ja tako – a vi kako oćete“ :D

Forumi su me definitivno smorili, što zbog učesnika (koji nikako da sebi priznaju da forumaše samo i jedino zbog usamljenosti, a ne zbog tema i dilema) a i moderatora (koji nikako da priznaju da moderiraju samo i jedino zbog usamljenosti a izgleda i osećaja nebitnosti u svojoj okolini ).
Muzički, filosofski, ovakvi onakvi..mnogo se tu vremena troši ni oko čega znate..

Eto recimo, tema nad temama „tonsko drvo“ (sa posebnim osvrtom na gitare od punog drveta)
Ono što je fascinantno je da tu glavnu reč vode uglavnom nekakvi „majstori“, „graditelji“ i „lutijeri“. Oni se jel’te razumeju u drvad. Znaju tačno da kad čuknu vo drvo i načulje uši, to drvo ima da peva, da vibrira..i tu nema dalje priče. Ko da im protivureči kad ljudi žive u piljevini?
To što ti isti majstori zapravo ne sviraju, nema nikakve veze. (logika dabome nalaže da, ako ogroman deo svojeg vremena provodiš u šmirglanju, lepljenju, brušenju, uglavljivanju, lakiranju itd) ti batice ne da nemaš dovoljno vremena ta sviranje, nego je pitanje da li ti je poznato kako izgleda Cmaj7.

A ako mnogo više sviraš nego što majstorišeš, onda ti i nisi neki majstor.
Logika dalje nalaže, da onaj ko se bavi sviranjem, ima mnogo više vremena da osluškuje zvučne finese izmežu ovog i onog jeltakotakoje
Tako da bih ovom prilikom ostavio „graditelje“ i „lutijere“ po strani, a akcenat stavio upravo na ove druge.
Kada vidim da neko kaže da neka električna gitara „bolje zvuči“, meni je već to nekakav znak da je taj čovek žrtva.
Da vidimo čega je on to žrtva.

Ja bih rekao da su u pitanju dve stvari: jedna je „amerikanizacija“, druga je „ego“.
Mogu ljudi da pričaju šta hoće, ali električnu gitaru su izmislilii Ameri. Oni su je proslavili, plasirali i lansirali i sa njom sve ono što ide uz svaku fetišizaciju. Od oblika, boje, vrste drveta pa do magneta i tranzistora i na kraju likova koji su je svirali (uz čitavu novu paletu detalja, pojačala, lampi, kablova grupi devojaka, love i svega ostalog)

Sumornu, buđavu, izmorenu ratom Evropu kao malj je u glavu tresnula informacija o tome kako Ameri dobro žive. Naročito 50-tih godina
Svi su hteli da žive kao Ameri.
Najbolja kola, najbolja muzika, najbolji standarad..

I danas je tako.
Ceo svet posrće od upinjanja i pokušaja da žive makar približno kao Ameri.
Kada se to (i pored užasnih napora) ne desi, na scenu izlazi Ego, sa svojim psiho-varijantama negiranja, potiskivanja, projekcije i „kisleog grožđa“ po sistemu „ma imamo mi bre naše i to bolje!“. Primeri za to su naši muzikanti koji hvale „србско дрво“ I koje je je tonski triput bolje I bla bla..
Svi naravno rаzumemo da su Ameri koristili brazilski rosewood, razne bubinge isl, jer nisu znali da u Srbji ima bolje (što bi rekli Japanci Shio Mi Ga Djura).

Vreme je da shvatite jednu stvar, postoje samo dve električne gitare: to su Fender u.s.a. i to je Gibson takože ju es of ej. Sve ostalo su kopije, imitacije, novotarije za mlađe i starije proistekle i proizašle od mamas and papas tj „fenderki i džipsonki“
Da li su kopije lošije, bolje? Nebitno je. Jer kod Ego-a u celoj priči oko tona i drveta, glavnu stvar igra emotivni, a ne racionalni momenat.
Uzmimo primer lika koji ima recimo Tokai gitaru Les Paul type.
li Fender stratocaster proizveden u Japanu, Meksiku..

Da li su to dobre gitare? Vrlo verovatno. Čak sa 99% sigurnosti mogu da kažem da jesu jer, da bi gitara električna gitara bila dobra treba da ispuni samo jedan uslov: da može da se podesi za sviranje. A kod tih gitara to podešavanje (kao što znamo) svodi se na tu i tamo fino turpijanje pragova (kako ne bi bilo mrtvih tonova, posekotina isl ), tu i tamo fino turpijanje slotova (kako ne bi pucale žice i kako se ne bi raštamivala), možda vamte namte visinu magneta i? I to je to. Sve ostalo su varijante na temu, kako sviraš koju vrstu muzike i bla bla..
Ali..da li su to gitare koje će nas povezati sa Amerikom? Naravno da neće.

Čak i oni koji imaju meksikance, kad god pogledaju u gitaru negde ih boli ta razlika od par desetina kilometara između dve fabrike. (neki idu čak i dotle da ne žele da znaju da je u izradu njihove, inače original u.s.a. električne gitare, učestvovao neki Meksikanac, ili nedajbože Indus (ili..Srbin ?!)

Ne. Za pravog ljubitelja električne gitare, samo američke gitare mogu biti dovoljno dobre.
Čak i kada nisu.
Čak i kada posle spucanih i s teškom mukom namaknutih hiljadu i više euraj, vidimo kako u.s.a. gitara treba da se podešava, doštimava, podmazuje – čak i tada sve to nije važno. Važno je da je iz U.S.A. Da su je pipale ruke amerikanaca..da je ta gitara živela malo tamo taj u.s.a. vazduh..gde ne možemo mi. tamo gde je život bajka, a gitare lako dostupne, a muzika mnogo bolja..tamo..daleko..
No da se vratim malo na ton.

Elem, u toku jednog jedinog dana, bar dve važne komponente koje utiču na ton gitare se promene. I to više puta.
Znate onaj osećaj kada u utorak namestite sve na pojačalu i gitari i svirate 4 sata bez prestanka, jer vas je zvuk poneo, jer ste uboli pravi ton..? I znate onaj osećaj kada sve to sa radošću krenete da ponovite u sredu, ali sada su i ton i gitara i pojačalo..celokupni zvuk i osećaj bulja? E, to.
To se dešava jerbo naš sluh varira.

Na dnevnoj bazi. Nekada i u razmaku od samo par sati.
Varira krvni pritisak, varira položaj tela (da li sedimo ili stojimo), varira količina tešnosti u telu i bla bla...obrni okrenu, sluh nije isti.
Vlažnost u prostoru u kome smo. Pritisak spolja, temperatura...sve su to veoma promenjive stvari u toj jednačini gde je zvuk vazduh koji se kreće. Stoga, onoga koji kaže „ova gitara bolje zvuči od one“ treba mlatnuti tom istom gitarom po potiljku, i pitati ga kako mu se čini sada ;)
Ego međutim, ne želi da zna za ove dve promenjive u jednačini.

Ego ne želi da zna ni da je žica najvažniji deo gitare. Niti da je način kako se i čime žica okida sledeći najvažniji faktor. Ne, ego voli da priča o drvetu, jer..drvo je plemenito, drvo je toplo, drvo zahteva „poznavanje materije“, drvo (paj sad) vibrira ! Dabome..Ono prenosi vibraciju na celo telo i neretko, kod pravih znalaca, ako se vibracije drveta i tela potrefe, korisnik gitare može da doživi organizam. (pa ne mislimo valjda da sve velike zvezde tek tako prave one retardirane face dok sviraju?)

Dalje, ego ne želi plajvud.
Neče šper-ploču i kompozitne materijale.
To nije dovoljno dobro.
Mora da bude drvo pravo, tvrdo, sušeno zna se kako, sa zna se kakvom gustinom jer, samo takva gitara može dobro „da radi“. To je taj odnos, to je taj “balans“

Za tu i takvu gitaru možemo da kažemo „dobar komad“. Naročito mi, koji smo svirali pet hiljada „komada“ gitara sve kroz referentna pojačala sa lampama neutralnog tipa u akustičnki obrađenim prostorijama namenjenim samo u tu svrhu ! Hm..

U situaciji kada Ego ne može da otputuje u Ameriku, kada nema para, kada liči na teroristu ..kada mu je ukratko American dream nedostupan, Ego će da pronađe i iskopa takav komad drveta, da može cela Amerika samo da mu pu..zavidi.
I da, sam – dabome svojeručno, uz Wobby alat napravi takvu gitaru koja neće ni imatu cenu (osim možda na Kupujem Prodajem, i to oko dva soma evritja, ni manje ni više) Jer, to je „rad čuvenog tog i tog..koji dabome, živi i radi – u piljevini“

Ne vrede nanomettri, ne vrede osciloskopi..oni mogu najbolje da osete kako drvo vibrira i kako ima sustejn. A to je kao što znamo nešto bez čega neće ni da uhvate gitaru u ruke..(mandušića vuka..)

Eto čini mi se da su mnogi ljudi ugazili u to go..vrzino kolo iz kojeg neće i ne žele (i ne mogu) da izađu.
Tu sama muzika više nije bitna (ako je ikada i bila)

Tu je bitan Ego kome fabrički tranzistor u potenciometrima nije dovoljno dobar, jer oni sviraju sa takvim tonskim finesama, koje bez nekakvih „apgrejdovanja“ i „modova“ jednostavno nisu izvodive.
To je drugari dragi, emotivno, a ne muzičko pitanje.

Kao što je i pitanje Zemlje kao ravne površine pitanje emocija, a ne činjenica.
Ego ne želi da vidi (a ni da čuje) činjenice.

Ego je emotivna, osetljiva biljčica. Zato mu svako skakanje po žicama (ili drvetu) predstavlja bol, izazov, strah, otvaranje neke druge Pandorine kutije iz koje može svašta da iskoči ako se sa tim skakanjem nastavi.
A ima naravno i onih kojima je od svega toga lepše i zanimljivije da se bave muzikom, sa u.s.a gitarama ili bez njih.
Ve vi pozdravevuveme site :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest