Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 19:25

ivan242 wrote:
01 Feb 2018, 18:57
Samo u Mikijevim snovima
aha isto kako beše da nema nikakvijeh Squier-a džejvija za 350e pa eto za 300e danima stoji na KP pa što ga ne kupi :lol: :ziveli:
Last edited by MIKI-DJORDJE on 01 Feb 2018, 19:39, edited 2 times in total.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 19:29

d-e-x wrote:
01 Feb 2018, 16:55
Gde ima fender,japan,nov za 600€ ?
u privatnim ću ti poslati, ovako kad pametuju i provicaraju odmah pišem onome ko pita u private. :ziveli:

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ProfessorBaltazar » 01 Feb 2018, 19:49

džejvi je onaj 'pravi', koji kosta puno vise, samo do marta '84. Iako posle toga imaju isti serijski prefix to nije to i 'vredi' znacajno manje ali onda ljudi izostave datum proizvodnje i samo metu prefix i traze iste pare kao za prvobitnu seriju koja je radjena samo prvih godinu dana, a i to sa manjim izmenama, svaki cas su nesto dodavali/oduzimali. znaci do marta '84. ili nista.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 19:57

Margos wrote:
01 Feb 2018, 11:38
Kazu da su ti Squieri do 83,84 najbolji.Kao najpriblizniji Fenderu .Posle im polako pada kvalitet i sta ti ja znam
Da nemam plocicu orliginalnu.Gitaru sam uzeo od nekog matorog tezgarosa.Svirao je svadbe godinama pa je shodno tom mentalitetu :D stavio plocicu sa njegovim inicijalima ugraviranim .Bio je na njoj i pokusaj neke pozlate.Ja sam je skinuo naravno i kupio neku sa nekog skvajera
to je mit veruj mi, da se ne ponavljam pogledaj par strana u nazad napisao sam baš kada su izašli ali u dan tačno kad su predtsvaljeni gde, prvo je Fender radio par komada sa Fender velikim imenom kao na pravim F e oni su traženi ne zbog kvaliteta već jer ih nema puno neko kaže 3 hiljade neko nešto ispod. Ostalo su Squieri imaju kalsičan natpis kakav znao sa VELIKIM Squier i cene su bile šarene zavisno od tipa, ljudi se lepe za 57 i sl ...kada se zavrti priča to je čudo, naravno sada je bolje vreme za informacije ali isto tako neko nešto ''lupne'' na nekom forumu neko prekopira i krene da se vrti....Primera Tokai iz tog vremena ili Fernandes je bio osetno bolja gitara, fender i dan dans besni zbog toga i uvek ih ponižava ali džaba im je Tokai je tata :bambi:

U svakom slučaju su OK (Squier JV) gitare bilo te 83 ili bilo koja druga godina sve do 90 naravno MIJ i neke naravno zavisi od modela koji je koliko koštao. Počeli su stranci naravno prvo da ih sviraju jer su jeftne bile a dobre i onda par slika nekih zvezda sa tim gitarama i onda krene priča ''što bi on svirao Squiera a milioner je?'' pa svira je mu je ok ili je trnutno ona bila spremna za svrku, 90ih si mogao da ih kupuješ stvarno jeftino nove su išle ispod 200 funti na sniženjima. Nema veze za pločicu ako je ona tvoja i tebi se sviđa i radi ti posao, šta te briga.....

Mada ako skidaš vrat tu lako može biti datum osim ako neko nije gulio sve da bi lepo ulegao vrat u telo ili da je malo nivelisao jer i to ljudi rade...Ja trenutno na gitari jednoj imam nalepnicu preko koje je zveknut lak i lepo stoji datum i model ali me nervira hteo sam ga odulim da ne ulazim u majstorirasanje sad zašto se to radi sve. I iskreno već skoro pola god kontam šta da radim jer džaba ja to slikam i sve, posle nekad ako poželim da je prodam to umanjuje vrednost i sad slika kao slika uvek može da budi sumnju..No kako je izgleda neću prodavati msm da će pasti guljenje ☺

Znači kada se srede mogu i jesu ok giatare skroz, kao i kod svih bolt on-a malo je problematičan sustain ali i tu ima leka , za razliku od bolt on i neck trough gitra pa imaju prednost menjanja vrata - lagano, i da se vrat može staviti pod uglom koji ti je OK...

Sad se setih imaju oni korea fenderi jako lepi sa SD magnetima showmaster fender korea koji su tipa 300+ evra do 500 i ako volim MIJ gitare realno za te tražene JV-ije to je gitarčina i po.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 01 Feb 2018, 20:04

MIKI-DJORDJE wrote:
01 Feb 2018, 19:25
ivan242 wrote:
01 Feb 2018, 18:57
Samo u Mikijevim snovima
aha isto kako beše da nema nikakvijeh Squier-a džejvija za 350e pa eto za 300e danima stoji na KP pa što ga ne kupi :lol: :ziveli:
Znas i sam da ono nije JV. Nego daj i meni tog Fendera Japanca za 600 evra u private. :-D

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 20:05

ove i ima baš kao strat da ne tražim ja ih zovem Ash a moguće da im je baš i to ime, ne zameri mozak ni je leru...
Image

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 20:11

Tenji wrote:
01 Feb 2018, 20:04
MIKI-DJORDJE wrote:
01 Feb 2018, 19:25
ivan242 wrote:
01 Feb 2018, 18:57
Samo u Mikijevim snovima
aha isto kako beše da nema nikakvijeh Squier-a džejvija za 350e pa eto za 300e danima stoji na KP pa što ga ne kupi :lol: :ziveli:
Znas i sam da ono nije JV. Nego daj i meni tog Fendera Japanca za 600 evra u private. :-D
Delio sam Vam, ja u klin Vi u ploču protiv sveta, treba snkcije oper da nam uvode :D nemo pravite poličti conflikat :D počeće WW3.... svuda u svetu se zna šta je JV samo Vi izmišljate rupu on the saksija. Onda lepo krstite JV 83 ili JV 84, šta je JV 87? Japanska Veverica 87? Sad svi što skupljaju đitre i magazani greše i plava knjiga a Vas par je u pravu, pazi moguće je sve danas :D :bambi: :ziveli: ..A možda sam ja kvaran pa posle obrćem politiku da za neke kršine pričam da su super a ovim dobrim cena da tropne ( twilight zone). ču ti dam al oću koka kolu :D moram nešto da završim neko me čeka i ODiju sam dužan neke linkove koje sam pogrešno posalo, čoek me čeka 2 dana a drug on line od jutros nikako Cd-a novoga da mi pošalje..pa ču ti pošaljem.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 01 Feb 2018, 20:15

https://m.kupujemprodajem.com/Squier-Af ... 7512450009

O ovome pricas? Nije JV, ni 84, ni 87. Ovo je ko zna sta...

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 01 Feb 2018, 20:23

Miki, prvo si govorio npr. da su magneti na JV Squier-u keramički i nekvalitetni. Onda je tri četiri osobe govorilo da nisu. Ti si opet ponovio da jesu. Onda si nedelju dana kasnije ti krenuo da poučavaš da su Alnico... itd. Sad pričaš da je tu tremolo blok loš :D i da nije od rostfraja :) Blok je inače masivan i čelični, dakle, nekih 99% isti kao na američkom matorom Fenderu. Uglavnom, ne kažem ni da sam sve to čitao, jer je meni lično jako teško za čitanje, ali ne vidim šta mi ovde radimo. Prvo ga pljuješ strašno, sada ga kao hvališ....
Termin Japanese Vintage se koristi u dva-tri konkteksta, i nema tu nikakvog brkanja. U najširem kontekstu pod JV se govori o , pa, skoro svemu iz 80-ih iz Japana. Kada se kaže Squer JV onda se najčešće misli baš na tu jednu (ili trunka više) godinu strat gitare, nezavisno od baš tačnog natpisa na glavi. U časopisima takođe svako pojasni na šta tačno misli kada za to ima potrebe. Uglavnom, to jeste solidan strat.
Last edited by komil on 01 Feb 2018, 20:27, edited 1 time in total.

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Margos » 01 Feb 2018, 20:26

[/quote]

Tu sad nisi "na konju".Sve sto odudara od originalnog stanja budi sumnju I pad cene.Bio je na oglasima strat Dzon Mejer,sve originalno ALI stanjen vrat :hide:
[/quote]

Pa to da.Ma ja sam za mog trazio 350e cini mi se kad mi je stvarno bila frka za kintu.Sva sreca pa nije bilo ozbiljnijih ponuda.Ne planiram da ga prodam.Stavio mi je NikolaNis bone nut i sad cepam :)

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 01 Feb 2018, 20:29

Margos wrote:
01 Feb 2018, 20:26
Pa to da.Ma ja sam za mog trazio 350e cini mi se kad mi je stvarno bila frka za kintu.Sva sreca pa nije bilo ozbiljnijih ponuda.Ne planiram da ga prodam.Stavio mi je NikolaNis bone nut i sad cepam :)
Mislim da su blanko pločice jako jeftine, bar na aliju jesu. Možeš da uzmeš jednu i ugraviraš JV kako bi gitara bila bliže originalu.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 20:48

komil wrote:
01 Feb 2018, 20:23
Miki, prvo si govorio npr. da su magneti na JV Squier-u keramički i nekvalitetni. Onda je tri četiri osobe govorilo da nisu. Ti si opet ponovio da jesu. Onda si nedelju dana kasnije ti krenuo da poučavaš da su Alnico... itd. Sad pričaš da je tu tremolo blok loš :D i da nije od rostfraja :) Blok je inače masivan i čelični, dakle, nekih 99% isti kao na američkom matorom Fenderu. Uglavnom, ne kažem ni da sam sve to čitao, jer je meni lično jako teško za čitanje, ali ne vidim šta mi ovde radimo. Prvo ga pljuješ strašno, sada ga kao hvališ....
Termin Japanese Vintage se koristi u dva-tri konkteksta, i nema tu nikakvog brkanja. U najširem kontekstu pod JV se govori o , pa, skoro svemu iz 80-ih iz Japana. Kada se kaže Squer JV onda se najčešće misli baš na tu jednu (ili trunka više) godinu strat gitare, nezavisno od baš tačnog natpisa na glavi. U časopisima takođe svako pojasni na šta tačno misli kada za to ima potrebe. Uglavnom, to jeste solidan strat.
Da jesam i to stoji sve zavisi od modela za magnete. Msm Komile šta je važno šta mi kažu ovde 4 osobe kada pričam sa drugom koji je bio distributer za određeni grad u Uk da ne znate bolje od njega i kataloga? Da za blokove stoji od modela do modela, ma kakvih 99% isto ? Znači ljudi kada su kupovali vide da je isto Fender i Squier i onda kupe Squier ovi što nemaju kintu a ovi koji imaju čisto eto iz štosa plate duplo više i kusur jer eto tih 1% je prestiž. pa možda :ziveli: sve može kod nas pa i to
sa ''pljuješ strašno pa ga kao hvališ'' malo si cross the line i na kraju sve lepo piše, kako znaš da li pljujem ako nisi čitao :) kako kažeš? Ti ćeš kao onaj naš novinar ''Ja znam jel znam '', voditeljka - ''ali gospodine niste bili tamo, niste ni upućeni sa tekstom nacrta pa kako znate''? , Novinar - ''Jer znam, ne treba da budem tamo ni da čitam '' :bambi: . molim te nemoj i ti sada sa apsurdima, ako nisi čitao i žališ se kao neki čemu razgovor, to je stvarno ono krajnje ne umesan kvazi argument. MSM ako hoćeš nastavi ja nemam nameru da učestvujem.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 01 Feb 2018, 21:12

Za ovo o čemu pišem sam čitao, zato i komentarišem. Nema tu "od modela do modela" ima dva modela beli i crni vrat. Da je bilo nejasno, onih šurnaest poruka kasnije bi objasnilo na šta su svi tačno mislili pod JV.
Da, Squier u tom momentu nije bio brend koja označava da je gitara lošija od drugih, to je došlo kasnije. To smo isto prežvakali sto puta.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 01 Feb 2018, 21:39

Pretražiš sve ni reč nisam lošu a kamo li ''pljuvao'' već ozne činjenicu sa komo se slažu daleko bolji poznavaoci nego par ovde - znači da je izvikan i mit i objasnio zbog čega potencijarujući skupe, naveo koji su bili dobri i zašto. Ja volim da sagledam gitare iz svih uglova ako na nekom modelu nešto nije dobro ili istog kvaliteta kao drugi delovi zašto bih sebe ubeđivao u drugačije.
na kraju kazah svi pričaju o nekom novcu, velika lova, besna oprema sve znaju, pa članirina ili plava knjiga nema neku ekstremnu cenu ni sajtovi gde ima more cenovnika te fabričkih specifacija i kataloga. Učlanniti se nije zabranjeno. Ubeđivanje u ne očigledno i izmišljanje stvari pa nismo deca, ne nego su iste magnete stavljai u sve.
maločas si rekao da nisi čitao, sad jesi. Pa čekaj ili jesi ili nisi?
Ma koje da bih Objasnio? JV je Japan Vintage a to što Vi/Ti izmišljaš-te nešto msm, pazi na kraju zaista me ne interesuje.Jel za VAs JV samo 57ca 83 i 84? OK važi , za mene i svet nije.

Napišem nekom odgovor i uvek se neko peti zalepi, daj ima i drugih zanimacija neko da se prepucavate i stalno mi kontrirate, hajde daj mi katalog i pokaži mi to o čemu pričaš ne sa nekog foruma već official katalog Fender je ozbilnjna firma sve je dokumentovano, ne mora ovde u istom smo gradu eto pa nađemo se i pokaži mi jer ih imam pa možda ti imaš neko spec izdanje. sve je moguće zašto da ne? Em započnete em upadate u komentare koji nije namenjen Vama i pitanje ''šta mi radimo'' ne znam za druge za sebe znam ... Idem napolje, previše vremena provedoh ovde od juče. :ziveli:
e da stoji da sam kazao da mi presedne Fender svaki put kad dođem kući - u zemlju :D i Squier da mi je preseo u tom fazonu da sam sebe parafraziram :D
Last edited by MIKI-DJORDJE on 01 Feb 2018, 21:45, edited 1 time in total.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by bancika » 01 Feb 2018, 21:44

MIKI-DJORDJE wrote:
01 Feb 2018, 20:05
ove i ima baš kao strat da ne tražim ja ih zovem Ash a moguće da im je baš i to ime, ne zameri mozak ni je leru...
Image
Showmaster

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest