Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Bili D Kid » 06 Mar 2018, 20:31

MIKI-DJORDJE wrote:
06 Mar 2018, 05:26

PS2 gitrista sam delio na dobre i loše, sa tim što je dobar onaj je cool i drži gitaru nisko :bambi:
dozvoljeni maksimum je ovo

Image

ovako ni slučajno! :D
Image

MOLIM!? :shock:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 06 Mar 2018, 21:06

abogicevic wrote:
06 Mar 2018, 01:10
MIKI-DJORDJE wrote:
05 Mar 2018, 23:11
šta beše fbt pojačalo nešto mi zvuči poznato , doduše mogu i da izguglam...
Ja sam imao FBT Jumbo 600b, prava životinja od pojačala.
Takvih pojačala, u stanju sa kao ovo slike :XD: je bilo pregršt na buvljim pijacama Novog Sada. Kažem, bilo, jer nisam išao na buvljak bar godinu dana, ali ih je bilo toliko da ja ne znam kako su uspeli da ih prodaju. ~30e su tražili.

User avatar
abogicevic
Posts: 83
Joined: 07 Oct 2012, 13:56

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by abogicevic » 06 Mar 2018, 22:39

komil wrote:
06 Mar 2018, 21:06
Takvih pojačala, u stanju sa kao ovo slike :XD: je bilo pregršt na buvljim pijacama Novog Sada. Kažem, bilo, jer nisam išao na buvljak bar godinu dana, ali ih je bilo toliko da ja ne znam kako su uspeli da ih prodaju. ~30e su tražili.
Moguće. Viđao sam i ja na buvljaku slična "dinosaurus" pojačala tipa samick, solton, echolete, hohner itd...
FBT, iskreno, nisam video nijednom. A, model, koji sam ja imao, nisam video nikad čak ni na KP.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 07 Mar 2018, 09:43

Odavno mi neki oglas nije ulio više poverenja, tako da odmah naručujem 10 pedala da bih ostvario pravo na dva boost-era gratis. Uplaćujem unapred:

https://www.kupujemprodajem.com/Pedale- ... lter_id=18

I ovo je prilika, požurite dok ima po toj ceni:

https://www.kupujemprodajem.com/Tube-Bo ... -oglas.htm

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Margos » 07 Mar 2018, 18:14

Odvratno mu igledaju pedale.uzasan print.Podsecaju me na bugarske lunch boxove sa buvljaka 90ih.Kladim se da i unutra nije nista lepse.Ima mnogo boljih i urednijih graditelja pedala

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Mar 2018, 23:31

Bili D Kid wrote:
06 Mar 2018, 20:31
MIKI-DJORDJE wrote:
06 Mar 2018, 05:26

PS2 gitrista sam delio na dobre i loše, sa tim što je dobar onaj je cool i drži gitaru nisko :bambi:
dozvoljeni maksimum je ovo

Image

ovako ni slučajno! :D
Image

MOLIM!? :shock:
Bio sam klinac lepo piše u postu, pa sam tako delio gitariste...Što se tiče rock muzike imidž je isto tako važan, ja sam već navikao da gitaru držim nisko pa mi ne smeta.....ima video od Paul Gilberta nešto je pričao o držanju gitare jer on je relativno nisko drži tipa podlaktica i nadlaktica pod pravim uglom...Ja sam pre gitaru držao na desnoj nozi dok sedim pa shodno tome mi je gitara i tako nekako stajala više ka desno kad stojim...nakon operacije ruke lakše mi je bilo da držim gitaru među nogama, a i zgodno je kad imaš flaying V npr pa mi je prešlo u naviku sad tako obično sviram, kad stojim gitara mi je relativno nisko ali vrat mi je na gore...

U svakom slučaju da li je neko dobar ili loš gitarista nema veze sa tim kako drži gitaru, postoje neka načela o tehnici ali ima toliko svirača koji sviraju prema ''nekoj svojoj'' tehnici pa su uspešni npr Marty Friedman...ili na svakom videu koji postoji skoro svakom hajd kažu da trzalicu treba da nagneš prema dole dornji kraj ka tvom desnom ranemu a donji kraj/strana ka levoj nozi npr nekih 45 stepeni....A najbrži gitarista koji je ikada hodao planetom je držao potpuno suprotno..Kažu da ne pomeraš šrste da ih ''zaključaš' moj lični prijatelj koji je trenutno najbrži živi čovek pomera prske :D ...Naravvno brzina je samo alatka i barem je meni na pri zadnjem mestu...jer i onako kad sviraš stalno brzo to već barem meni gubi smisao, a i iritira većinu slušaoca...

kratko drži gitaru kako ti je zgodno..... A da setio sam i njega provali kaiš kako stoji, meni je naked ladno tako bilo lakše :D isam ni znao da postoji Albert...naravno danas držim kaiš ''normalno'' al u početku mi je bilo kao ''zašto mora'.......

Nekoj tehnici moraš da ''robuješ'' da bi bila ispravna npr sweep picking ini economy koji su meni bili jako čudni jer sam već sve radio sa alternative, dnas verovao ili ne opet učim sebe da sviram arpeđa tako jer se imho lepše čuje, sweep koliko god da je navežban provali se... to su sad finise... da ne trtljam o tehnici nije tema :D :bambi:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 07 Mar 2018, 23:45

sve zavisi ko koliko svira gitaru stojećki a ko sedećki.

Ako 90% vremena sediš dok sviraš, onda je neko nepisano pravilo da kajiš podesiš tako da ti tako stoji gitara i kada stojiš.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Mar 2018, 23:46

[/quote]Miki ne brukaj se! FBT je stara italijanska firma sa samog pocetka rock ere. Tu su od Italijana bili jos Meazzi, Davoli, Farfisa kao najpoznatiji.

FBT Yunior je moje prvo pojacalo koje sam imao u zivotu!!! Lampas naravno, 2xEL84, 4 kanala, tremolo. Ceo orkestar se kacio na njega jer drugo nismo ni imali :D! Ne mogu samo da se setim da li je bila 10-ka ili 12-ca od zvucnika, ali radilo je sjajno. Ono sto jos nema na ovim slikama su i nogice. Dobijao si 4 metalne nogice koje se usrafe odozdo u pojacalo, postojao je i namestaj sa slicnim fazonom. Ne znam sta bih dao da ponovo imam to pojacalo, ali slabo ih ima, gledao sam i po italijanskim oglasima.

To je ovo:
https://gravinatubeamps.com/2012/10/28/ ... unior-200/
[/quote]

Ma nije brukanje nego ja kažem ako ne mogu da setim, puno mi se stvari vrzmalo po glavi tada i beše rano jutro, i zato rekoh ajd da ne googlam vidim da je čovek tu...Nemam ja taj blam da pitam ako sam zaboravio ili ne znam... :D ...

Znaš da me to nekad kod ljudi začudi sve što ih pitaš znaju (ne mislim na tebe naravno) , ja sam onda bio bezobrazan :bambi: pa bih lupetao gluposti tipa pitao sam lika nešto o Jeff Becku a vidim da nije u materiji, on kao naslušan..i ja ga pitam ''A Rad Vulkana - Beckov živi album jel ti se dopao'' kaže ''u odličan je '' :XD: pazi još kakvo suludo ime ''rad vulkana'' , i ja sam kvaran....

uhvati me tako da se glupiram i da se zezam, na žurkama i slično...ljudi su čudo, i danas prepričavaju na nekoj proslavi diplomskog sve doktori mladi nafurani, i ono kako ko dolazi svi pre ime ''Ćao ja sam Dr ...'' ili ''Ja sam Dr-ka ta i ta'' i ja ladno sam se predstavljao ''Mile vodoinstalater, ako treba nekad neka šolja da se radi Vi javite'' ma šou i znaš ljudi umeju biti kvarni te mlade doktorke kao ja sam jel neki pacer pa se sad kao primam na titule jel, pa bi one da me ponižavaju.....Naljutile se neke, jer se raspativale ko je Mile vodoinstaleter :XD:

Nego pojačalo super je baš sam juniora 200 i probao, i pravo da ti kažem kupio bih ga...Znam za Italijane, ali sve se tako malo spominje danas, jedna od najlepših gitara koje sam svirao je Eko neka plava beše...a Ranger 12ca u nju sam obožavao..Čak ima puno Eko gitara Japnci su ih radili a oni samo stavljali Eko msm na Italijane...odrastao sam na njihov televiziji i crtanim filmovima.....

Tako da je Italija jako važna u mom životu... :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 07 Mar 2018, 23:51

moguće, ja sebe često uhvatim da kaiš visiiza tela gitare, ili ga samo prebacim preko leđa ako se zanesem da dohvatim kafu ili nešto pa da ne zvekne itara o pod..i toga je bilo kad sam bio mlađi vežbao sam kao bolesnik iza ponoći i dešavalo mi se da se uspavam..bilo pa prošlo....odoše snovi :bambi: ...LM da bolje je podesiti kaiš u svakom slučaju....Ovo što sam ja radio je ''kako ne treba''..

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Mar 2018, 00:17

Driver wrote:
07 Mar 2018, 09:43
Odavno mi neki oglas nije ulio više poverenja, tako da odmah naručujem 10 pedala da bih ostvario pravo na dva boost-era gratis. Uplaćujem unapred:

https://www.kupujemprodajem.com/Pedale- ... lter_id=18

I ovo je prilika, požurite dok ima po toj ceni:

https://www.kupujemprodajem.com/Tube-Bo ... -oglas.htm
wow
''Vecina sema je skidana sa originalnih delova, tako da moji kupci su zadovoljni sa zvkom! ''

E pa kad je skidao sa orginala e tu nema zezanja, aaa, vidiš ti to...Prati već 3 ljudi, Pazi šta Vam kažem kad dođu na forum da skaču u vatru da je ludilo dobra pedala :XD:

A ovaj sa ovom lampom, hmmmm čekaj da razmislim da li Black star ili Vox made in Japan lampaške vrhunske pedale po nižoj ceni ili njegova od 16 crvenih?

Da pa sasvim logično uzeću od 16 crvenih njegovu sklepanu jer kad šutnem ovu ne zaštićenu lampu ne da je zvuk nego strava!

JA SAM DRUGI naručujem 20 komada pa posle da preprodajem, čovek sa originala skidao....nije važno koji su ali su originali...To je posao veliki da on rasturpi pedalu pa svaki deo meri sv se plašim da je tako radio..No cenim iskrenost da nisu lični radovi već tuđi, poštenje n prvom mestu...

Na karaju kada se namnožilo ovih lemitelja pa što da i one ne radi? jel pošteno? jeste...

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 08 Mar 2018, 07:51

Ja volim Tom Morelo stajl drzanja gitare... :mrgreen:

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 08 Mar 2018, 08:16

Margos wrote:
07 Mar 2018, 18:14
Odvratno mu igledaju pedale.uzasan print.Podsecaju me na bugarske lunch boxove sa buvljaka 90ih.Kladim se da i unutra nije nista lepse.Ima mnogo boljih i urednijih graditelja pedala
Upravo to, nemam nameru da podcenjujem bilo ciji rad, ali ako se hvalis na sva usta "najbolje bla, bla na svetu.." i staviš takvu cenu, onda pruži odgovarajući kvalitet.

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Driver » 08 Mar 2018, 08:20

Spoiler:
MIKI-DJORDJE wrote:
08 Mar 2018, 00:17
Driver wrote:
07 Mar 2018, 09:43
Odavno mi neki oglas nije ulio više poverenja, tako da odmah naručujem 10 pedala da bih ostvario pravo na dva boost-era gratis. Uplaćujem unapred:

https://www.kupujemprodajem.com/Pedale- ... lter_id=18

I ovo je prilika, požurite dok ima po toj ceni:

https://www.kupujemprodajem.com/Tube-Bo ... -oglas.htm
wow
''Vecina sema je skidana sa originalnih delova, tako da moji kupci su zadovoljni sa zvkom! ''

E pa kad je skidao sa orginala e tu nema zezanja, aaa, vidiš ti to...Prati već 3 ljudi, Pazi šta Vam kažem kad dođu na forum da skaču u vatru da je ludilo dobra pedala :XD:

A ovaj sa ovom lampom, hmmmm čekaj da razmislim da li Black star ili Vox made in Japan lampaške vrhunske pedale po nižoj ceni ili njegova od 16 crvenih?

Da pa sasvim logično uzeću od 16 crvenih njegovu sklepanu jer kad šutnem ovu ne zaštićenu lampu ne da je zvuk nego strava!

JA SAM DRUGI naručujem 20 komada pa posle da preprodajem, čovek sa originala skidao....nije važno koji su ali su originali...To je posao veliki da on rasturpi pedalu pa svaki deo meri sv se plašim da je tako radio..No cenim iskrenost da nisu lični radovi već tuđi, poštenje n prvom mestu...

Na karaju kada se namnožilo ovih lemitelja pa što da i one ne radi? jel pošteno? jeste...
:XD:

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by hipihill » 08 Mar 2018, 10:12

MIKI-DJORDJE wrote:
07 Mar 2018, 23:46
Nego pojačalo super je baš sam juniora 200 i probao, i pravo da ti kažem kupio bih ga...
Gde si i kada probao Yuniora 200? Ja ga od kada smo ga prodali u istočnu Srbiju (Bor ili Zaječar) nikada i nigde ga više nisam video. To je pojačalo sa početka 60-tih i lično smo ga doneli, slabo je bilo FBT lampaša. Kasnije su oni prešli na tranzistorece pa na razglase i tu su nekako bili najpoznatiji kod nas.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Bili D Kid » 08 Mar 2018, 15:13

MIKI-DJORDJE wrote:
07 Mar 2018, 23:31
Bili D Kid wrote:
06 Mar 2018, 20:31
MIKI-DJORDJE wrote:
06 Mar 2018, 05:26

PS2 gitrista sam delio na dobre i loše, sa tim što je dobar onaj je cool i drži gitaru nisko :bambi:
dozvoljeni maksimum je ovo

Image

ovako ni slučajno! :D
Image

MOLIM!? :shock:
Bio sam klinac lepo piše u postu, pa sam tako delio gitariste...Što se tiče rock muzike imidž je isto tako važan, ja sam već navikao da gitaru držim nisko pa mi ne smeta.....ima video od Paul Gilberta nešto je pričao o držanju gitare jer on je relativno nisko drži tipa podlaktica i nadlaktica pod pravim uglom...Ja sam pre gitaru držao na desnoj nozi dok sedim pa shodno tome mi je gitara i tako nekako stajala više ka desno kad stojim...nakon operacije ruke lakše mi je bilo da držim gitaru među nogama, a i zgodno je kad imaš flaying V npr pa mi je prešlo u naviku sad tako obično sviram, kad stojim gitara mi je relativno nisko ali vrat mi je na gore...

U svakom slučaju da li je neko dobar ili loš gitarista nema veze sa tim kako drži gitaru, postoje neka načela o tehnici ali ima toliko svirača koji sviraju prema ''nekoj svojoj'' tehnici pa su uspešni npr Marty Friedman...ili na svakom videu koji postoji skoro svakom hajd kažu da trzalicu treba da nagneš prema dole dornji kraj ka tvom desnom ranemu a donji kraj/strana ka levoj nozi npr nekih 45 stepeni....A najbrži gitarista koji je ikada hodao planetom je držao potpuno suprotno..Kažu da ne pomeraš šrste da ih ''zaključaš' moj lični prijatelj koji je trenutno najbrži živi čovek pomera prske :D ...Naravvno brzina je samo alatka i barem je meni na pri zadnjem mestu...jer i onako kad sviraš stalno brzo to već barem meni gubi smisao, a i iritira većinu slušaoca...

kratko drži gitaru kako ti je zgodno..... A da setio sam i njega provali kaiš kako stoji, meni je naked ladno tako bilo lakše :D isam ni znao da postoji Albert...naravno danas držim kaiš ''normalno'' al u početku mi je bilo kao ''zašto mora'.......

Nekoj tehnici moraš da ''robuješ'' da bi bila ispravna npr sweep picking ini economy koji su meni bili jako čudni jer sam već sve radio sa alternative, dnas verovao ili ne opet učim sebe da sviram arpeđa tako jer se imho lepše čuje, sweep koliko god da je navežban provali se... to su sad finise... da ne trtljam o tehnici nije tema :D :bambi:
Izvini, nisam čitao ceo post, nego sam se nadovezao samo na deo sa slikama... ok... naravno da nema pravila nego kako je kome zgodnije tako treba i da svira. Meni lično negde na sredini, ni suviše nisko ni visoko.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest