Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Mar 2018, 16:53

Šta je moćno u ovoj pesmi, zvuči očajno!?
Nikad mi se nije sviđao Joy Division, a ni New order, totalno klinačka muzika, možda par stvari dobrih, a to nije dovoljno da bi se neko kovao u zvezde...
Ne kapiram ni ljude kojima je to dobra muzika...
Kapiram da je sve stvar ukusa, ali negde čak ni to, loše je loše, slabo mlako i kilavo je slabo mlako i kilavo... i to je to....

Pa sad možda jer on nije pevač i jer je snimano mobilnim meni nije potreban studijski snimak sastavljen iz 20 puta da bih uživao..Sve je super ritam, tekst poenta i način sviranja to je tada bila revolucija.

Da ti ne mrziš njih jer su kazali da '' da je jazz odlično skrovište za ne talentovane'' i ja se sasvim slažem sa njima i ako sam to pri studirao ...Dovoljno našu jazz scenu da pogledam i talnte treba da tražiš lupom.

Kako ti post punk i punk rock može biti kilav? No dobro sam si kazao stvar ukusa jel....Meni je 1 liga muzika nemoj da misliš da zato što tako drži bass nije u stanju da te raspameti sa nekim dosadnim stadardom, svi su odlični svirači...

Ti nađi orignalan snimak kad su bili jedva 20seto godišnjaci pa sudi tako o tome, ali vidim da su ti bljak...

meni da daš šlj snimak na kaseti ok mi je da čujem da li je neko dobar ili ne...važna je ideja i novina na sceni kao i svirka ne da jednu stvar napisanu pre 60 godina sviraš 1000 puta i kao super sam...mada ok i to ako ima nešto svoje...

što se tiče snimaka to redovno viđam da neko svira tako dobro a recimo snimo se mobom i zvuk zbog toga distorzira i kao dislajk, a daleko gori svirač snimio pri lepo iz ko zna koliko seckanja često i ubrzano, kompresovano isfiltrirano do zla Boga i ljudi ''jao strava''..e meni je to bljak... Zaboravljam da mlađi obično vole ispolirano ako si mlađi ne znam...

sećam se nekog takmičenja dečko je pobedio i definitivno je najbolji... snimak pri kilav garant bi to kazao, a ostali su ga napali pa kako pa šta jer su drugo dvoje imali bolje snimke čak jedan od to drugih 2 (znaš mesta 1, 2,3) pojma nema ali snimak je ok pa su valjda hteli da uvodolje - msm na žiri.... Uglavnom imho za prvoplasiranog se nisu zeznuli ni najmanje...

Ukusi šta ćeš..i meni je blues sa 17 bio ''ma daj bre''... pa sam ga zavoleo... :bambi: isto mi je alternativa nekad bila ''ma daj bre neki šred...'' sve se uči pa i to da kvalitet ne tražiš na istom mestu.... e još nisam jedino uspeo da zavolim folk od toga mi je jako loše :D i msm da nikada neću....

za svaki slučaj kad su bili mlađi ali opet je uživo i tada snimak nije sipoliran kao danas to su svirali u TV emsiji nije bilo plej beka i izmotavanja...
https://www.youtube.com/watch?v=6dBt3mJtgJc
i ploča https://www.youtube.com/watch?v=FnWPGSQjFUc

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Mar 2018, 17:21

Šta je moćno u ovoj pesmi, zvuči očajno!?
Nikad mi se nije sviđao Joy Division, a ni New order, totalno klinačka muzika, možda par stvari dobrih, a to nije dovoljno da bi se neko kovao u zvezde...
Ne kapiram ni ljude kojima je to dobra muzika...
Kapiram da je sve stvar ukusa, ali negde čak ni to, loše je loše, slabo mlako i kilavo je slabo mlako i kilavo... i to je to....
nisam stigao da dodam Cenim iskrenost tako da opušteno...ako se nešto čoveku ne sviđa zašto da se folira? tako da sve je OK . Iskreno ja nemam ni jednom izvođača, muzičara gde mogu da kažem volim sve 100% od prve do zadnje pesme....Sad da li je klinački ne znam, meni nije. Naravno sve je biznis u muzici..čik se snima i prodaje to je biznis.

User avatar
Bili D Kid
Posts: 138
Joined: 13 Mar 2012, 18:27

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Bili D Kid » 12 Mar 2018, 18:13

MIKI-DJORDJE wrote:
12 Mar 2018, 16:53
Šta je moćno u ovoj pesmi, zvuči očajno!?
Nikad mi se nije sviđao Joy Division, a ni New order, totalno klinačka muzika, možda par stvari dobrih, a to nije dovoljno da bi se neko kovao u zvezde...
Ne kapiram ni ljude kojima je to dobra muzika...
Kapiram da je sve stvar ukusa, ali negde čak ni to, loše je loše, slabo mlako i kilavo je slabo mlako i kilavo... i to je to....

Pa sad možda jer on nije pevač i jer je snimano mobilnim meni nije potreban studijski snimak sastavljen iz 20 puta da bih uživao..Sve je super ritam, tekst poenta i način sviranja to je tada bila revolucija.

Da ti ne mrziš njih jer su kazali da '' da je jazz odlično skrovište za ne talentovane'' i ja se sasvim slažem sa njima i ako sam to pri studirao ...Dovoljno našu jazz scenu da pogledam i talnte treba da tražiš lupom.

Kako ti post punk i punk rock može biti kilav? No dobro sam si kazao stvar ukusa jel....Meni je 1 liga muzika nemoj da misliš da zato što tako drži bass nije u stanju da te raspameti sa nekim dosadnim stadardom, svi su odlični svirači...

Ti nađi orignalan snimak kad su bili jedva 20seto godišnjaci pa sudi tako o tome, ali vidim da su ti bljak...

meni da daš šlj snimak na kaseti ok mi je da čujem da li je neko dobar ili ne...važna je ideja i novina na sceni kao i svirka ne da jednu stvar napisanu pre 60 godina sviraš 1000 puta i kao super sam...mada ok i to ako ima nešto svoje...

što se tiče snimaka to redovno viđam da neko svira tako dobro a recimo snimo se mobom i zvuk zbog toga distorzira i kao dislajk, a daleko gori svirač snimio pri lepo iz ko zna koliko seckanja često i ubrzano, kompresovano isfiltrirano do zla Boga i ljudi ''jao strava''..e meni je to bljak... Zaboravljam da mlađi obično vole ispolirano ako si mlađi ne znam...

sećam se nekog takmičenja dečko je pobedio i definitivno je najbolji... snimak pri kilav garant bi to kazao, a ostali su ga napali pa kako pa šta jer su drugo dvoje imali bolje snimke čak jedan od to drugih 2 (znaš mesta 1, 2,3) pojma nema ali snimak je ok pa su valjda hteli da uvodolje - msm na žiri.... Uglavnom imho za prvoplasiranog se nisu zeznuli ni najmanje...

Ukusi šta ćeš..i meni je blues sa 17 bio ''ma daj bre''... pa sam ga zavoleo... :bambi: isto mi je alternativa nekad bila ''ma daj bre neki šred...'' sve se uči pa i to da kvalitet ne tražiš na istom mestu.... e još nisam jedino uspeo da zavolim folk od toga mi je jako loše :D i msm da nikada neću....

za svaki slučaj kad su bili mlađi ali opet je uživo i tada snimak nije sipoliran kao danas to su svirali u TV emsiji nije bilo plej beka i izmotavanja...
https://www.youtube.com/watch?v=6dBt3mJtgJc
i ploča https://www.youtube.com/watch?v=FnWPGSQjFUc
Nije u pitanju uopšte bio kvalitet snimka, nego kvalitet svirke, a ne ni kako drži gitaru :))
Šta ćeš, ima u punk rocku takođe kilave svirke, nemoj da misliš da je sve pod tim žanrom dobro, ima itekako pozeraja i sranja...
To što je rekao za jazz nisam nikad čuo, ali nije ni bitno, glupo je generalizovati bilo šta, pa čak i to...
A ne dira to mene uopšte, meni su dragi i punk i jazz, zavisno od raspoloženja, kao i neke druge stvari, delim muziku na radi me - ne radi me... i to je to.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Mar 2018, 18:47

[/quote]

Nije u pitanju uopšte bio kvalitet snimka, nego kvalitet svirke, a ne ni kako drži gitaru :))
Šta ćeš, ima u punk rocku takođe kilave svirke, nemoj da misliš da je sve pod tim žanrom dobro, ima itekako pozeraja i sranja...
To što je rekao za jazz nisam nikad čuo, ali nije ni bitno, glupo je generalizovati bilo šta, pa čak i to...
A ne dira to mene uopšte, meni su dragi i punk i jazz, zavisno od raspoloženja, kao i neke druge stvari, delim muziku na radi me - ne radi me... i to je to.
[/quote]

da kazao je ali nije rekao svi jazzeri već da ih ima da se tu mnogi kriju....naravo da ne valja generalizovati... Meni je buraz koji vrhunski jazz bubnjar skrenuo pažnju na njih :bambi: davno beše....

Bez poziranja ništa pa to je taj fazon, iha poziraju i đezeri samo tako doduše manje šminke....

Ja sam kao klinja mislio da su to sve neki čistunci strejteri jao al sam se zeznuo :D

Seks Pištoljsi vazda ih je pratilo kao nemaju pojma da sviraju mada nije baš tako znaju i te kako.... Nema par dana sam gledao njihog gitaristu ja poja nisam imao da lik svira i metal, i jazzericu i rokabili, i cema solo samo tako...ostao sam bez teksta....Pojma nisam imao ali pojma, nego i on se zeza pa fura taj fazon kao pa šta cepam par akorda i namlatio sam lovu....

ovaj snimak me podstakao da tražim pa se zabezeknuh jer ga nisam tako doživljavao, čak sam mislio da je te kratke solo deonice možda neko drugi svirao u studiju..to je bio fazon Punk..



priča koja kreće na 1 min 33 sekundi me potakla da tražim....

i meni se dešava da imam periode kada me ista pesma radi a nekad ne, zavisi od raspoloženja.....

bubnjar Ramonsa koji cepa onaj jedan zaključan ritam za njega sam znao, davno sam video snimak kada je razvalio bubanj u fazonu ''ne sviram to jer to svako zna i puno njih može a sad znate da mogu i ja...ali ovo'' i onda njegovo čuveno sviranje i komentar ''neka neko poba da svira ovo satima'' što je stvarno tako... biznis, fazon, poza, štos, imidž sve to rnr

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Marens » 12 Mar 2018, 20:57

Pratim ovaj forum dosta dugo i to baš ovu temu, jer smatram da je zaista praktična i da može da pomogne, a i dobra je za psihu jer vidiš da ima još ljudi koji kapiraju kako stvari (ne) funkcionišu na našem tržištu polovne opreme.

Otuda, nije mi jasno otkud ta rasprava o stilovima muzike i kome se šta svidja ili ne, kao i neka ranija zatrpavanja teme o tome koje su gitare "bolje" ili "lošije", skvajeri, ibanezi, bla bla....

Zar to nije debeli Off-topic?!

Gubi se želja za praćenjem teme, a tema je komentarisanje oglasa, prepoznavanje lažnjaka i slične, korisne stvari. Za razlike u mišljenjima po pitanju stilova muzike i ostalih stvari postoje odgovarajuće teme, zar ne?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 12 Mar 2018, 21:03

Marens wrote:
12 Mar 2018, 20:57
Gubi se želja za praćenjem teme, a tema je komentarisanje oglasa, prepoznavanje lažnjaka i slične, korisne stvari. Za razlike u mišljenjima po pitanju stilova muzike i ostalih stvari postoje odgovarajuće teme, zar ne?
saću ti obajasnim..
forumi su nekada generalno bili kao recimo stnovi sa više soba.
U i svakoj sobi si imao buljuk ljudi za ove i one teme i nije se mnogo preskakalo iz sobe uz sobu. Nije ni bilo potrebe.

Ali dođe vreme kada su forumi prsli, roditelji napustili gajbu a malobrojna deca koja su ostala sada jurcaju kroz ceo stan, pretrčavaju iz sobe u sobu, pa tako u dnevnoj možeš da vidiš kako igraju fudbal, u kuhinji neki prave avione od papira i gađaju se, u kupatilu neko svira bubanj i tako to..
:ziveli:

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Marens » 12 Mar 2018, 21:12

Overdrive wrote:
12 Mar 2018, 21:03
Marens wrote:
12 Mar 2018, 20:57
Gubi se želja za praćenjem teme, a tema je komentarisanje oglasa, prepoznavanje lažnjaka i slične, korisne stvari. Za razlike u mišljenjima po pitanju stilova muzike i ostalih stvari postoje odgovarajuće teme, zar ne?
saću ti obajasnim..
forumi su nekada generalno bili kao recimo stnovi sa više soba.
U i svakoj sobi si imao buljuk ljudi za ove i one teme i nije se mnogo preskakalo iz sobe uz sobu. Nije ni bilo potrebe.

Ali dođe vreme kada su forumi prsli, roditelji napustili gajbu a malobrojna deca koja su ostala sada jurcaju kroz ceo stan, pretrčavaju iz sobe u sobu, pa tako u dnevnoj možeš da vidiš kako igraju fudbal, u kuhinji neki prave avione od papira i gađaju se, u kupatilu neko svira bubanj i tako to..
:ziveli:
Hahahahaha. Upravo tako kako si opisao. :ziveli:

Inače htedoh da pitam - da li uopšte postoji moderator foruma?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Overdrive » 12 Mar 2018, 21:16

Marens wrote:
12 Mar 2018, 21:12
Hahahahaha. Upravo tako kako si opisao. :ziveli:

Inače htedoh da pitam - da li uopšte postoji moderator foruma?
postoji nekoliko njih, ali jedan se propio pošto je sebi na nadlaktici (pod uticajem Nirvane) istetovirao "Čemu sve to..", a drugi je medved i još uvek je u hibernaciji.

Kada se probudi, očekujemo da odmah pojede nekog od forumaša.. :mrgreen:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 12 Mar 2018, 22:37

Marens wrote:
12 Mar 2018, 20:57
Pratim ovaj forum dosta dugo i to baš ovu temu, jer smatram da je zaista praktična i da može da pomogne, a i dobra je za psihu jer vidiš da ima još ljudi koji kapiraju kako stvari (ne) funkcionišu na našem tržištu polovne opreme.

Otuda, nije mi jasno otkud ta rasprava o stilovima muzike i kome se šta svidja ili ne, kao i neka ranija zatrpavanja teme o tome koje su gitare "bolje" ili "lošije", skvajeri, ibanezi, bla bla....

Zar to nije debeli Off-topic?!

Gubi se želja za praćenjem teme, a tema je komentarisanje oglasa, prepoznavanje lažnjaka i slične, korisne stvari. Za razlike u mišljenjima po pitanju stilova muzike i ostalih stvari postoje odgovarajuće teme, zar ne?
Sve je off topic realno, ja pa ne kapiram što ti smeta ako sam sa dečkom razmenio koju rečenicu.

Na kraju to je baš tema, zavisno kako gledaš, jer šta sad neko svira punk i hoće da kupi gitaru i gde će naći informaciju? Ili koja je gitara loša a koja dobra isto vezano za kupovinu....
A imaš tamo predlozi u vezi foruma i pitanja pa ih pitaj slobodno verujem da ćeš dobiti odgovor....
Ako baš hoćeš da teraš mak na konac pričanje šta je lažnjak ili nije takođe nema veze sa temom, jasno stoji kupovina opreme preko oglasa.... Logićno da loša ili dobra gitara ovo ibanez itd imaju čak i više veze sa temom nego li lažnjak, tema o lažnim Fenderima itd postoji, imaš o Kramerima o raznim drugim đitrama..valjda ima :D za Kramere znam jer sam ja načinio a za Fendere videh...

teško se tu može povući granica, ti bi bio u pravu kada bi sad narednih 20 postova i x dana krenuli o stilovima muzike da niko ne pomene kupovinu...čisto primer...

ako prelistaš videćeš da ovde tek bilo pomena o svarima koje veze s vezom nemaju a ne sa kupovinom i oglasima, preko ličnih prepucavanja, jao gle šta sam kupio, obilnog psovanja familije i to stoji, reklamiranja na prijateljskoj osnovi tipa ''znaš me znam te zajedno smo jači'' , deljenja sličica pa i diploma - zamisli tek to!, otvorenje mržnje prema Azijatima, Stalno kritikovanje običnih ljudi a glavnih zverki niko da se privati, znači baš svašta, e da PRAVOPIS jao tu svuda upada u svaku temu svako malo.....Čak i tvoje pitanje i ovo moje sad pisanje je isto možda izvan teme...... :ziveli:

Nego da te pitam, jel imaš ti ikakve veze sa onim likom istog imena sa kupujem prodajem? Ne znam kako se sad zove ali bio je Ronaldinjo, pa kao ti pa Mare sad ko zna koji mu je name...čisto pitam

a moderatori oni su tu veruj mi, sad zavisi ako slučajno nešto napišeš za nekog njihovog oooo rekacija je very fast , ko su njihovi? znaćeš po reakciji, ne kažem da svi imaju ''njihove'' to još nisam baš izbistrio znam da su neki super cool, a neki su very zeznuti igrači jer ipak je ovo njihovo

Ja sam išao prošle nedlje nešto u opštinu i sretnem druga i bezveze spomenem forum, kad lik iza šaltera samo podiže glavu spusti naočare i odmeri me, nešto reče u motorolu ''imamo poz identifikaciju'' odmah sam pretrnuo.... Svašta se može naučiti, ja očekujem da otkrijem neko tajno društvo kao ovi Masoni itd... Eto ja neću više o stilovima obećavam. pozdrav. PS kazne su realne ja sam npr kažnjen i nema nazad....ne brišu su, ostaje kao trajan žig e sad jesi li kriv nisi li kriv nema veze on je uvek u pravu...Teško je znam.... Odoh :bambi:

Marens
Posts: 29
Joined: 11 Sep 2013, 20:37

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Marens » 13 Mar 2018, 11:48

@MIKI-DJORDJE

Moje pisanje nije bilo ništa lično, niti upućeno isključivo tebi, niti treba da bude shvaćeno kao napad.

Ali, činjenica je da je van teme upravo gomila stvari koje si naveo (samopromocija, vređanje i ostalo), izuzev komentarisanja lažnjaka i otkrivanja prevaranata. Između ostalog, UPRAVO TO i jeste tema po meni. Tema je i navodjenje karakteristika određenih gitara (koji magneti su korišćeni, kakvo drvo ili natpis u kojim periodima, i sl.), ali se često to pretvaralo u razmenu ličnih stavova, tipa "koja je gitara bolja", što je zaista uzaludno, obzirom da svi mi imamo svoje favorite i različite ukuse, složićeš se.

Na KP sam godinama unazad, ali uvek i samo pod svojim ličnim imenom, nikada nadimci, imena fudbalera i slično. :)


MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Mar 2018, 13:59

Marens wrote:
13 Mar 2018, 11:48
@MIKI-DJORDJE

Moje pisanje nije bilo ništa lično, niti upućeno isključivo tebi, niti treba da bude shvaćeno kao napad.

Ali, činjenica je da je van teme upravo gomila stvari koje si naveo (samopromocija, vređanje i ostalo), izuzev komentarisanja lažnjaka i otkrivanja prevaranata. Između ostalog, UPRAVO TO i jeste tema po meni. Tema je i navodjenje karakteristika određenih gitara (koji magneti su korišćeni, kakvo drvo ili natpis u kojim periodima, i sl.), ali se često to pretvaralo u razmenu ličnih stavova, tipa "koja je gitara bolja", što je zaista uzaludno, obzirom da svi mi imamo svoje favorite i različite ukuse, složićeš se.

Na KP sam godinama unazad, ali uvek i samo pod svojim ličnim imenom, nikada nadimci, imena fudbalera i slično. :)
sve ok :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 13 Mar 2018, 14:02

Kažu da su ti sa zlatnim slovima Squier bolji, nisam poredio ali ljudi koji se bolje razumeju oko Squiera tako tvrde...Sad verujem da se ne može generalizovati...Da je barem stavio cenu ako je povoljno opraštamo Meico..ja sam kontao nešto takvo da uzmem da treniram izradu finiša...Ali realno za oko 100 evara i to je max koji bih dao.

User avatar
OVCA
Posts: 221
Joined: 26 Jan 2015, 15:04

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by OVCA » 14 Mar 2018, 11:55

Kod Ljubisu,zesca rasprodaja... :XD: Al samo konj ima kintu :cry:

https://www.kupujemprodajem.com/Tri-Pro ... ilter_id=4

User avatar
Margos
Posts: 672
Joined: 28 Oct 2009, 22:57

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Margos » 14 Mar 2018, 13:26

I dalje ima te mocne magnete na gitarama .Ja da sam na njegovom mestu zapoceo bih serijsku proizvodnju magneta marke Mocni ,ili bih lepio nalepnice na one kineske sa ali ekspresa

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest