Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Rockatansky » 08 Jan 2018, 21:26

Overdrive wrote:
08 Jan 2018, 20:20
ivan242 wrote:
08 Jan 2018, 18:23
Moj prijatelj svira 54,38 nota u sekundi na gitari koja nije,ali jeste,stanje u Srbiji,prosecna plata,10x 18 i... :bravo: Soitj rece: Djole,a,nema JV Squier-a iz 1983 za 500e....
brte..ko svira triesosam nota u sekundi ne može da ti bude prijatelj..

:mrgreen:
At 30 notes per secund, You have NO friends! :lol:

Salu na stranu, sto se tice teme, cenu zaista formira ponuda i potraznja, ali ne mogu sada ja da dam nesto u oglase sto kosta 100 evirca, i trazim 300 :) jer ja sam tako "ponudio" a cenu formira... ;) Ponuda i potraznja.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Jan 2018, 21:31

OVCA wrote:
08 Jan 2018, 18:38
metalstringer wrote:
08 Jan 2018, 02:50
Hvala ljudi. Kada sam mu trazio da mi posalje jasnije slike nekih delova gitare, pogotovu zadnju stranu headstock-a gde je serijski broj, poslao je sa 1-2 m daljine. Kada sam mu rekao da gitar nije japanac vec kinez i da moz vredi oko 100€ nastao je tajac, batalio covek razgovor
Evo ti ista gitara po "narodnoj ceni",tricavih 60e:https://www.kupujemprodajem.com/Squier- ... ilter_id=4
:1: :1:
praktično da, i tako nešto bih i ja uzeo da prepravljam zahvalni su za to, pogotovo indonežani...znam da su od drveta garant za razliku od mnogih Koreanaca a opet za razliku od MIJ imaju realnu cenu...Može od toga da se napravi super gitara imho....

Image

afinity debelo telo, Alder..milina..msm danas se prave daleko bolje itare nego pre, zaista u 80im bi puao tipa 400DM što je barem današnjih 200E - a verujem daleko više inflacija itd..i popiješ šperku...A danas fala Bogu za CNC i što su prozivali za šreku u prošlosti, može se kupiti stvarno dobra gitara....Jedino meni buni kako je kopano za magnete, jer želim 2 hambakera da zveknem i metalni plate gore....ubacim 2 point tremolo, čivije na zaključavanje, zvek super jumbo 6100 SS pragove i bude prava baba roga od gitare.... :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 08 Jan 2018, 21:41

Meni Nemci uvek kažu ''košta onoliko koliko je neko spreman da plati'' što pored ponude i potražnje, spinovanja itd sve čini neku papzjaniju..ali takva je trgovina...zato je tema popularna :ziveli:
što se neralenih cena tiče, ima ona ''čega se pametan stidi lud se ponosi'' mada bih ja to formulisao u ''čega se pošten stidi muljator se ponosi''... tipa ''e brate kupio sam gitaru za 50 evrića a prodao je za 300evrica''

kao dečko nedavno što je podelio link prodao je Koreanca koja je lepa gitara imali su dobro drvo za 50 evara, a lik traži baš 300e..No ima takvih par koji žive od tog muljisanja.........
Da su mi živi i zdravi ovi što donose od preko :ziveli: i kada bi vlast ukinula carine na pojedinačne instrumente tipa da imaš pravo eto par stvari godišnje da uvezeš gaso bih, koliko želim da barem to bude...Jer sa našim platama stvarno je teško...+ su cene najviše , kad pogledam po Italiji, Nemačkoj dođe mi da vrisnem...
naravno da ste mi živi and zdravi i svi Vi na forumu, srećan Božić jučerašnji internacionalna Nova god i dolazeđa pravoslavna... :ziveli: Da svi se ponovite barem sa po 1 pedalom, gitarom i pojačalom :) :ziveli: , zdravlje na 1 mestu a opreme će biti... :ziveli:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 08 Jan 2018, 21:51

Nemam volje da čitam napisano, ali očigledno je da ima puno nesporazuma.
Squier JV 1982, 1983 (mislim i nešto malo i kasnije) o kojem se ovde priča je eksportni model u Japanu. Ta gitara NEMA veze sa Squier brendom koji je kasnije građen, tj. nije početnička gitara, gde se štedelo. Pikapi na toj gitari svakako nisu korejski ili sl. Pikapi su originalni američki koji su išli i na američke Fendere. Kasnije su prešli na japanske koje su takođe kvalitetni. Za ovaj konkretan model gitare razlika u natpisu Squier, (japanski) Fender je u tome da li je za prodaju u Japanu ili za izvoz. Dakle, razlika nema veze sa kvalitetom izrade već plasmanom.

ivan242
Posts: 108
Joined: 17 Dec 2012, 21:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by ivan242 » 08 Jan 2018, 22:28

Postoji knjiga : The Fender Stratocaster 1954-1984 by A.R.DUCHOSSOIR stampana kod Meddiapresse .Tu je vrlo lepo objasnjeno Squire Squier Elit.....Ja je imam od 86-te

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 08 Jan 2018, 22:57

Miki, ono cudo od posta ja ne mogu procitati. Vidim da si guglao, to je dobro. Neka se zavrsi na ovome - ako nadjes negde JV Squiera sa americkim magnetima i americkim hardverom (za pocetak dobar giveaway je sto pise Fender na sedlima) iz 83-ce za 300 evra, javi mi odmah. Kupicu ga, a i casticu te. A do tad, ziv i zdrav bio. :ziveli:

Edit: Evo komil moze da okaci koju sliku da vidis kako izgleda, on ima jednog.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by komil » 08 Jan 2018, 23:40

Eh Tenji će me uvući sad :XD: Moja izgleda kao ta na oglasima, a ima takvu imaju još sigurno bar dvojica sa foruma.
Ne bih nešto posebno da je hvalim, niti zaista poredim sa američkim Fenderom iz tog doba. Samo sam se javio da kažem to nije uopšte na tragu indonežanskih, korejskih Squier-a.
Hardver jeste kvalitetan, što Tenji kaže. Drvo je solidno. Izrada je potpuno drugačija od Squier-a, npr pragovi su rađeni tako da krajevi ne vire, što ni Fender ne radi standardno. Telo je na kraju izvajano ručno (jer su se ugledali na proces i oblik strata iz 1962.). To su neke stvari zbog kojih je krenula ta priča "bolje od Fendera" - koju bih da zaobiđem, jer tu nisam ni na jednoj strani. Treba takođe imati na umu da su tada ljudi poredili sa američkim stratom iz te iste godine, a to nije još godina kada je kvalitet američkog Fendera krenuo ponovo na bolje (posle perioda koji je, izvikano ili ne, često označavan kao problematičan).

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 08 Jan 2018, 23:58

Ne bih ni ja potezao tu pricu da je nesto bolje ili nije. Mnogo je tu variranja od komada do komada, licnih preferencija, itd itd... Ali za 300 evra bih je uzeo, ne bih trepnuo.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 00:23

Tenji wrote:
08 Jan 2018, 22:57
Miki, ono cudo od posta ja ne mogu procitati. Vidim da si guglao, to je dobro. Neka se zavrsi na ovome - ako nadjes negde JV Squiera sa americkim magnetima i americkim hardverom (za pocetak dobar giveaway je sto pise Fender na sedlima) iz 83-ce za 300 evra, javi mi odmah. Kupicu ga, a i casticu te. A do tad, ziv i zdrav bio. :ziveli:

Edit: Evo komil moze da okaci koju sliku da vidis kako izgleda, on ima jednog.
Ne postoji Squier sa natpisom velikim squier sa US magnetima, već sam napisao imaš sliku glave i koliko i kada su naprvljeni...Svi ostale nemaju ništa ni blizu od toga...Kapiraš reč je o greški ili grešci ili ti premišljanju Fendera, posle su prosto razgraničili šta je Fender MIj a šta treba biti Squier da ne bilo zablude...I ne može biti 1983 jer su rađeni 1982 . A Squier Stratocaster JV sa velikim Squier mogu naći za te pare veoma brzo, samo zašto bih ti ja tražio :)

Sedi sam pa izguglaj po oglasima, pozovi ove momke što donose plati im oni će ti kupiti i doneti beše 10% uzimaju...Za jednu noć ćeš naći pa odaberi. Ne vidim u čemu je problem? sviđa ti se 57, 62 ima.... I ja bih da sedim a da mi neko drugi nabavlja :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 00:53

Ako si ozbiljan i imaš tih 300e naći ću ti bolju gitaru daleko bolju iz tog perioda, sa pravim harvedverom, čivijama i imho boljim magnetima...a drvo ne može da se poredi sa MIJ Fenderima ma koja god godina da je u pitanju.... a ako si zapeo baš da bude Squier JV na kraju može i to ali što ti napisah toliko možeš sigurno i sam... kucaj Squier kada tražiš jer ne nakupci oni ne pišu JV bla bla, prosti ljudi žele da otkače gitaru veoma prosto napišu Squier negde u opisu neko možda stavi da Japan ..tako možeš proći i ispod e cifre....Dobre prilike se traže ''među greškama'' na oglasima eto bi free savet žrtvuj malo vremena sedi po lokalnim oglasima EU i to je to...

a ta o kojoj ja pričam ja imam dve, drug želi da proda jednu ali sam ga već jednom odgovorio, pa se trudim i drugi put jer to ovde niko ne ceni....Međutim mimo nje ih ima još...Hteo sam da izbegnem da kačim slike ali izgleda da ću morati i to da radim..što se tiče opreme jer je bilo nekih prozivanja od ranije...Ne mislim na tebe...Pa mi se nekako skupilo sve :bambi:

Pa da saberemo koliko ko šta ima u opremi ja garantujem da za par Fendera i Marshala kojeg imam 99,99% njih na forumu može samo da mašta....ali mrzim q.rčenje jako, a drugo ne bih voleo da neko pomisli da sam buržuj ili da mi je stan prepun svega pa još neko da mi obija gajbu, skupe stvari su na sigurnom :) ....čisto ako neko ima fikx ideje :D ..... kad god dođem u Srbistan Fender mi se smuči kao firma na žalost..i onako joj nisam fan..šta je valjalo zna se kad je napravljeno...i od US i od MIJ. sve ostalo su pusti snovi...

ako si ozbiljan za tih 300e ti se javi.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 09 Jan 2018, 01:31

Sta je to sto nudis za 300 evra daleko bolje od JV-a? Firma i model, ime i prezime. Nemoj samo u nekim siframa pricati. "Ja imam Fendera i Marshalla o kojem neki ovde mogu samo da sanjaju", "Drug ima gitaru bolju od JV i prodaje je, a ja imam dve takve". Kojeg Fendera? Kojeg Marshalla? Koja je ta drugarova?

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by MIKI-DJORDJE » 09 Jan 2018, 03:46

Već sam kazao dovoljno , i po treći put davao sam i ime i prezime , pa potrudi se toliko pa nađi na forumu...Ako si sumnjičav msm čemu to? da ulazim u raspravu sa Fenderašima šta je bolje od ''svetog'' Fendera...eto neka ti guri koji sve znaju kad i ako zakačim slike kažu koji je model, ja neću napisati ama baš ništa.....Ko zna znaće ko ne zna ne mora ni da zna...A Maršalov kabinet je pripadao jednom velikom stranom bendu ....Njihov gitarista je prešao iz tog tada nepoznatog Nemačkog benda u Jedan UK i postao legenda..pa ko se razume u gitare bukvalno sam ga potpisao koji gitarista i koji bend, da li je on baš koristio taj kabinet ne mogu da dokažem...Ali bend jeste...

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 09 Jan 2018, 08:05

Ne mislim na tvoje ime i prezime, vec gitare. Tvoje me ne zanima. Da trazim kroz sve tvoje postove ne mogu i necu, niti znam sta bi trebalo da trazim, a ovo je vec ko zna koji put da ne kazes nista osim "ja sam vec sve kazao". Zao mi je, ali meni nista nisi kazao.

User avatar
Uncle Moe
Posts: 684
Joined: 10 May 2008, 01:39
Location: Space Ranch
Contact:

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Uncle Moe » 09 Jan 2018, 13:36

https://www.kupujemprodajem.com/Ibanez- ... =110419535

Svrbi me da je uzmem :3 , cena mi deluje ok, ne znam sta vi mislite.. (?)

Spoiler:
Tenji? xD

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Kupovina opreme preko oglasa V...2...3?

Post by Tenji » 09 Jan 2018, 13:46

Prodacu ti ja mog jeftinije. :D Dosta jeftinije. :mrgreen: Ali nije ocuvan kao ovaj, i refinisiran je u srebrnu boju.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest