Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Revolver » 12 May 2012, 23:40

Oket, posto smo odlucili koju cu gitaru da kupim, ostaje mi samo pojacalo. Vec davno sam odlucio da cu ovo da uzmem: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/983 ... IX-VT-40-/, ali moguce je da gresim i da ima boljih kombinacija i opcija od ove. Naucen iskustvom predjasnjeg mi threada, sad sad odmah potpuno otvoren za savete, tako da cemo sve ovo zavrsiti za manje od 20 postova, nadam se. Naravno, pojacalo ne mora da bude novo. Sta vi mislite koja je od ovih opcija najbolja: Modeling Solid State sa Efektima, kao onaj Vox, neko iste cene, ali bez efekata, (Valjda ce da ima neke svoje prednosti) jeftinije pojacalo bez efekata, (pa da kupujem efekte posebno) jeftinije pojacalo sa efektima (Lanley MXD 30, drug oce da mi proda to, ali nema amp modeling, ima efekte, 10 ina, 30 vati) pa da kupim samo neku ozbiljniju distorziju (Boss) i wah. (Dunlop Classic) Ne odmah, postepeno sve. Pojacalo ako moze da kosta do 25 iljada i da ima makar 30 vati. Ako znate jos neke kombinacije, super. Hvala unapred. :kokice:

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by nebojsak » 12 May 2012, 23:41

Uzmi sva pojačala, sve distorzije i sve wahove. Video sam skoro na KP, ima povoljno.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Cortex » 12 May 2012, 23:49

U kojim uslovima cesh da koristih pojachalo? U kuci/stanu ili u studio-u na probama?
Ako cesh u kuci stanu, a svirao bi rock/metal [ne znam shta bi svirao, mozhda si i napisao u onoj temi ali naravno da me je mrzelo da chitam :D] onda ti je i 5W sasvim dovoljno. Hellz sa 5W lampe gurash i probu razumne glasnoce i ako se ne radi o pantera tribute-u.

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by nebojsak » 12 May 2012, 23:50

Cortex wrote:U kojim uslovima cesh da koristih pojachalo?
Na forumu.

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Revolver » 13 May 2012, 00:05

Cortex wrote:U kojim uslovima cesh da koristih pojachalo? U kuci/stanu ili u studio-u na probama?
Ako cesh u kuci stanu, a svirao bi rock/metal [ne znam shta bi svirao, mozhda si i napisao u onoj temi ali naravno da me je mrzelo da chitam :D] onda ti je i 5W sasvim dovoljno. Hellz sa 5W lampe gurash i probu razumne glasnoce i ako se ne radi o pantera tribute-u.
Pa za sada bih samo za vezbanije... Daleko su probe i svirke jos, ne pre godinu dana... Neki dzem mozda i ranije... Mada, dal je bolje da kupim neko jace odmah, da ne bacam pare opet kad ovo prerastem? Da, rock/metal uglavnom.

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by umart » 13 May 2012, 00:12

rock/metal?mene tu ti vox-ovi nisu odusevili,daleko od toga.

kad vec kupujes pojacalo za po kuci,sto ne bi uzeo neko stvarno kvalitetno kucno pojacalo,a onda kad dodje vremena za jacu snagu,kupis za probe/svirke,a ovo ostane za po kuci?za te pare ne moze i jedno i drugo.

idi u mitros i vidi kojeg blackstar-a mozes da uzmes za pare koje mozes da skrpis.probaj ga,i dodji onda sa utiscima.ako ti se bas dopadne,to je to,ako ne,znacemo otprilike najsiri skup tonova koji su ti u glavi,dal u stvari zelis namunjen gejn i drajv,ili neki vintidzastiji.

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Revolver » 13 May 2012, 00:19

umart wrote:rock/metal?mene tu ti vox-ovi nisu odusevili,daleko od toga.

kad vec kupujes pojacalo za po kuci,sto ne bi uzeo neko stvarno kvalitetno kucno pojacalo,a onda kad dodje vremena za jacu snagu,kupis za probe/svirke,a ovo ostane za po kuci?za te pare ne moze i jedno i drugo.

idi u mitros i vidi kojeg blackstar-a mozes da uzmes za pare koje mozes da skrpis.probaj ga,i dodji onda sa utiscima.ako ti se bas dopadne,to je to,ako ne,znacemo otprilike najsiri skup tonova koji su ti u glavi,dal u stvari zelis namunjen gejn i drajv,ili neki vintidzastiji.
pa za ne mogu odmah da kupim neko bolje, pa samo smanjim master za po kuci? Tako sam ja planirao, ali buducim da mi neka jaca snaga nece skoro trebati, mozda je i ta varijanta dobra... Hmm, sad videh na sajtu blackstrove, i boooooooooooooo sto bi nasi preci rekli, najjeftinije im je ovo: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/993 ... LVE-COMBO/, 20 iljada, jedan vat. -.- Dobro, cista lampaska snaga, jedan vat za vezbu je sasvim u redu, rekao bih? I imaju neko od 24, valjda isto to, samo dodat reverb. daj, nema ni podesavanja high, mid i low...

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by nesharm » 13 May 2012, 09:07

Roland Cube, pojacalce napravljeno za kucu...ali ne Microcube, vec klasican Cube, od 15X pa nadalje...

Historik
MF veteran
Posts: 459
Joined: 13 Sep 2007, 22:20
Location: Beograd

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Historik » 13 May 2012, 10:52

Za to sto ti zelis da sviras Vox odmah zaobidji, Vox je previse vintage i uglavnom ne prima dobro pedale. Takodje, moj ti je savet i da zaobidjes modaling pojacala. Zlatno pravilo gitarske elektronike ti je: sto manje dugmica i potova, to bolje. Ja bih ti skrenuo paznju na Orange trazistorce (imas ih u Music media centru) i Marshall-e MG serije (idealni su za po kuci, imaju najprirodniji overdrive od svih malih kucnih pojacala). Ja npr. furam jednog takvog Marshalla (MG15cd) vec 10 godina, a naravno vremenom kupis i pravu stvar za svirke i probe (sto ce te inace, ako adekvatno napredujes, kostati mnogo vise od 250e). Ako nisi dovoljno iskusan i siguran u to sta bi tacno svirao, nemoj da se razbacujes previse sa novcem. Kupi dobru gitaru koja ce ti dobro lezati i vuci te da sviras i vezbas i neko pristojno kucno pojacalo. Posle ces, kada uvezbas sve sto zelis, i sam bolje kapirati sta ti treba od opreme i kakav zvuk tacno zelis. Plus ima jos jedna stvar na koju bih ti skrenuo paznju> to sto bi ti sad svirao nesto uopste ne znaci da ces i svirati to za 2-3 godine, pogotovo ako ne nadjes adekvatne ljude za bend. Zato oprezno za kupovinom opreme.

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by MUzzY » 13 May 2012, 10:57

Rolanc cube, bilo koji. Odlican celan i odlican drive. Simpa efekti.
Mali blackstar je dno.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Kristijan » 13 May 2012, 12:00

И ја бих гласао за Коцкицу. Одличан избор за некога ко тек треба да формира јаснији став какво појачало ће касније да користи, и увек је корисно имати га као собно појачало за вежбу.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Baba Slim » 13 May 2012, 12:40

Kristijan wrote:И ја бих гласао за Коцкицу. Одличан избор за некога ко тек треба да формира јаснији став какво појачало ће касније да користи, и увек је корисно имати га као собно појачало за вежбу.
:1:

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Revolver » 13 May 2012, 12:58

Rolandica, a? Sta mislite na ovaj: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/951 ... Amplifier/ Ima efekte, 40 wati, 10 inca, tranzistorac.. Ali 29 iljada, skuplji je od Voxa (A vox je 60 vayi)... Mada, i drug mi je rekao da mu taj Vox ne proizvodi bog zna kakav zvuk, a i govori se da nije bas pogodan za neke zesce svari. (Mada, ja to i ne bi previse svirao) Kao sto sam rekao na onoj temi., neki classic rock, doom... Ovaj roland ima manju snagu i manje efekata, ali mozda je bolji zvuk i kvalitetniji procesor... A ima i ovaj metalni gil, da mi ga ne sutne neko i sjebe zvucnik. mada, taj Vox ima lampu, tako da je hibridno mada svi govore da je to tu stavljeno samo zbog reklamiranja, i da nema neki uticaj na zvuk. U svakom slucaju, moram opet da probavam. Ima jos neki predlozi, da sve isprobam odjednom? Drug oce mi proda nesto ovako: http://www.mitrosmusic.com/proizvod/2142-Laney-LX35R/, samo sto je taj njegov neki stariji model, sa efektima. Isto 30 vati. Ne znam kolko para, ali manje od 9 iljada sigurno, negde 7, 8.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by mislim_stvarno » 13 May 2012, 13:04

roland cube, ili blackstar ht1 ht5. Modeling nikako jaci od 30w sve preko je cisto bacanje para (i 30w je mnogo, ali roland cube 30 ima vise opcija od 20 i 15 verzija)

btw, ove nedelje nisi u komunistickom fazonu, nego si sada u borbi za rasna prava? :ma bravo:

User avatar
Revolver
Posts: 132
Joined: 06 Apr 2012, 22:23

Re: Saveti Povodom Kupovine Pojacala

Post by Revolver » 13 May 2012, 13:11

Taj blekstar nema sanse da kupujem, ali Rolda cu da proverim. Ha, nemju model od 30 vati sa efektima, samo daves i 40... Znaci, ovaj od cetres da uzmem? To je to, neam vise nekog izbora, jel? To sam i ja mislio za modeling, dobro je za dzem i vezbu, ali ne za svirku... Cak i ako ima dobar zvuk, ne koriste se ti ugradjeni efekti za to... Uvek sam se i pitao sto ih prave sa tako velikom snagom... Najbolja opija za vezbu mi je modeling amp? A sta mislite za Lanley, niko mi ne odgovara. :(
Uvek sam tamo gde je najteze!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest