Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 02 Aug 2012, 22:56

Hehe, stvarno ima super, konstruktivnih predloga... :D :ziveli:

Međutim, stvarno mislim da sam najbliži tome da uzmem Harley Benton (Joyo) American Sound, ubedljivo je najjeftinije rešenje (29e na Thomann-u), a drugar ide u Austriju pa će moći da mi donese bez problema... Bez obzira što je najjeftinije rešenje (čak je i Behringer GDI21 skuplji, nepunih 5000rsd), po klipovima barem, daleko najviše mi se sviđa od svega predloženog.

Svakako ću uraditi nameštanje clean preseta na Pocket POD-u po uzoru na Blues Junior + Red Box, pa mogu i snimiti klip koji prikazuje taj preset.

Ako se odlučim na kupovinu American Sound-a, prvom prilikom, kad mi stigne pedala, i nju ću snimiti direkt u laptop, pa ćemo videti i kako to zvuči. Da podsetim, evo klipova te pedale snimljene direkt:

http://www.youtube.com/watch?v=5Nju7s9d ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=adRwlbet ... r_embedded

Svima hvala na doprinosu temi, i slobodno nastavite diskusiju, možda neki od predloga pomogne nekome ko se bavi sličnom problematikom. :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by maksabass » 03 Aug 2012, 00:10

Tako i ja gledam na stvari CLEAN je clean,a DIRTY je malo ili vise dirty :D

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 03 Aug 2012, 00:13

Stvar je u tome što ja striktno koristim clean podešavanje, bez ikakve trunke break-up-a jer ne štedim desnicom, pa kada bih namestio na granici break-upa ili ne-daj-bože™ još jače, sigurno bih pri clean-u išao u crunch, a to mi jednostavno ne radi posao. Tako da FF i slična rešenja otpadaju. Strogi clean. :)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by maksabass » 03 Aug 2012, 00:29

Da vidim da se slazemo -otprilike o clean-u.Imas jos i recimo varijantu da ispred H&K stavis microamp booster.Meni se on jako svidja.Jes da sam basista ali sam ga svirao bas u takvoj kombinaciji na jednoj svirci,direktno u mix.Meni se mnogo dopalo tako kako je,jer on nema parametre za podsavaje boje tona-al ima TON

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 03 Aug 2012, 09:47

Da, isto to mi je predložio drugar koji je i pravio ovaj klon Red Boxa koji koristim... Kada sam ga pitao za takvu neku varijantu direkt-u-mix, i da li je radio tako nešto, rekao mi je da ga je on koristio sa Super Hard On boosterom povezanim na kraju lanca (i uvek uključen), a pre Red Boxa, i direkt u mix, i kaže da je to super radilo posao.

Mogao bih da napravim Super Hard On, ali ova H.B. American Sound sa Thomann-a je toliko jeftina, da jednostavno ne vredi da se cimam oko bilo kakve izrade. Ali drago mi je da čujem da je i tebi takva kombinacija radila dobro, svakako i to treba imati na umu za ne-daj-bože varijantu.

:ziveli: :ziveli:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by bancika » 03 Aug 2012, 10:12

Taj joyo bi trebalo da je knockoff tech 21 california pedale koja bi trebalo da je pristojna, hteo sam da je kupim svojevremeno...mada ne za clean. A SHO je greota napraviti da bude zadnji u lancu, valjda je poenta da njime gurnes pojacalo u slatki overdrive a ne da samo pojacas signal koji je vec overdriveovan :)

Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 03 Aug 2012, 10:16

Da, znam da je kopija iz te serije, doduše druge pedale, ne California, napisao sam u prvom postu kada sam priložio i klipove. :ziveli:

Ja ganjam kopiju ove:

Image
bancika wrote:A SHO je greota napraviti da bude zadnji u lancu, valjda je poenta da njime gurnes pojacalo u slatki overdrive a ne da samo pojacas signal koji je vec overdriveovan :)
Pa dobro, moguće su razne primene, je l'? :) :ziveli: Ja SHO recimo nikada nisam koristio ispred drajvova, već strogo iza, jer mi je trebao baš za svrhu dizanja nivoa glasnoće, a ne da dodatno ''masti'' drive.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by bancika » 03 Aug 2012, 10:54

true, true... :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 10 Feb 2013, 21:08

E pa drugari, nakon pola godine, da i ova tema dobije epilog. :lol:

Image

Hvala puno svima koji su učestvovali na temi, i davali savete. :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Na kraju sam nabavio Harley Benton American Sound (prepakovani Joyo American Sound), kopiju Tech 21 SansAmp Character - Blonde...

Sad ću da pokušam da snimim kratak test, pri čemu ću proći kroz razna podešavanja pedale. Koliko sam isprva uspeo da zaključim, opseg svake kontrole je ogroman, pri čemu Voice kontrola treba da menja 3 različita karaktera Fender pojačala, ne mogu da se setim koja tačno, piše na Tech21 sajtu...

Sledi test same pedale, kao i TC Nove Systema spojene pre pedale, tako da bukvalno pedala imitira čisto pojačalo...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 10 Feb 2013, 22:01

Evo dva testa na brzinu. Naravno, sviranje je aljkavo, stihijski, tako da nemojte zamerati. :)

Prvi test je samo American sound direktno u integrušu od laptopa, pri čemu su isprva sve EQ kontrole kao i Drive na 12h, a Voice kontrolu koja menja karakter pojačala lagano podižem od minimuma prema maksimumu. Kasnije sam čačkao EQ i gain kroz ceo snimak, ali nadam se da otprilike može da se stekne osnovni utisak kako pedala radi sama za sebe.

https://www.box.com/s/7z3kbvqw3fwz650b63m5

Drugi test je TC Electronic Nova System spojen pre American Sound pedale, tako da H.B. A.S. imitira clean podešeno pojačalo na kraju lanca. Na početku klipa se čuje osnovni zvuk, sa ugašenim svim efektima, pri čemu palim efekte jedan po jedan, i menjam presete, da steknete utisak kako se A.S. ponaša sa svim tim efektima, i što je najbitnije kako prima Drive zvuk sa Nove ispred sebe.

https://www.box.com/s/pfa2j05l3gc8manxhx3t

Ja sam iskreno prezadovoljan, na osnovu ovoga što sam na brzinu čuo i isprobao. Nameravam da je držim u koferu sa ostalim neophodnim stvarima kao backup za pojačalo, ali ću je sigurno, možda čak i na sledećoj svirci za 5 dana isprobati da mi on bude osnovni zvuk za razglas, a da mi drugi izlaz iz TC Nove ide u pojačalo čisto radi monitoringa na bini. Mogu čak i da pravim stereo postavku pri čemu jedan izlaz iz Nove ide kroz HB AS-a u razglas a drugi izlaz u pojačalo koje bi bilo ozvučeno mikrofonom. Verujem da bi rezultat bio zanimljiv. Mislim da ću i to sigurno isprobati nekom prilikom... :)

Dogovorio sam se sa Nemanjom da je pošaljem uskoro njemu na isprobavanje, pa verujem da će to biti jedan kršten, detaljan test, za razliku od ovih gore okačenih. :lol: :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by MUzzY » 11 Feb 2013, 00:41

Mislim da ce ovo na razgalsu biti jako, jako dobro :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 11 Feb 2013, 09:39

Nadam se da si u pravu Muzzy. :) Drago mi je da ti se sviđa, obzirom na tvoje iskustvo i praksu. :ziveli:

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Perce » 11 Feb 2013, 15:56

Ovo jako lepo radi. Cestitam.

Iako si napisao da je ovo prepak, da li ima neke razlike izmedju HB-a i Joyo-a?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by bancika » 11 Feb 2013, 15:58

Perce wrote:Iako si napisao da je ovo prepak, da li ima neke razlike izmedju HB-a i Joyo-a?
mislim da nije prepak, nego dogovoris sa joyo da ti ofarbaju drugacije kuciste i to je to....kinezi nece odbiti priliku da zarade. Cak bese neka "boutique" americka marka na kraju se ispostavilo da su joyo :)

User avatar
Perce
Posts: 438
Joined: 04 Feb 2012, 22:46
Location: Bergen, Norge

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Perce » 11 Feb 2013, 16:16

Pa deluje mi "k'o jaje jajetu" al reko da priupitam za svaki slucaj:)

Koliko te izasla pedala Baba, ako nije tajna?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest