Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 19 Mar 2013, 15:37

Uh extra ovo zvuci vec sam preslusao i ovaj test i onaj drugi sto si postavio :kokice:

Sad ozbiljno razmisljam da menjam proc i kupim ovu tvoju kombinaciju a pogotovo sto imam varijantu za Thomman :)

Jel ovo tacno ono sto je na snimku?

http://www.thomann.de/at/tc_electronic_nova_system.htm

http://www.thomann.de/at/harley_benton_ ... uetone.htm


I da,koja gitara je na snimku?

PS
Ako imas neki snimak sa svirke mozes li da postavis?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 19 Mar 2013, 16:17

To je ta kombinacija pedala... Ali, za 400 i kusur evra koliko ce te verovatno sve ovo izaci, zast npr ne uzmes neki Line6 iz HD serije, gde imas mnooogo vece mogucnosti, ako ti je cilj spajanje direkt u razglas? Iako, mnogi uporedjuju Line6 HD seriju sa Novom, pa neki daju prednost Line6 a neki TC-ju... Ja licno mislim da ta HD serija dobro radi, i samo je pitanje da ljudi treba da ZNAJU da PODESE kako treba, i pitanje je koliko se ljudi razumeju i koliko su spremni da provedu vremena cackajuci. Sto se tice kolicine opcija, Line6 daaaleko prednjaci. Ali, meni to sve nit' treba, nit' me zanima, pa mi je TC zaista odlicno resenje.

I, koji procesor imas, pa da zelis da ga menjas?

Za pocetak, da sam na tvom mestu, prvo bih nabavio samo pedalu jer je realno, prejeftina. Pa bih onda sa tim procesorom koji vec imas kombinovao, namestao, isprobavao... Menjanje procesora ostavi za sam kraj, nemoj da pucas pare odmah i da se zaleces...

Snimak sa svirke sa tom pedalom i procesorom jos nemam.

Gitara koriscena je ovaj plavi telecaster, iz druge polovine ovog klipa, s tim sto je taj plavi telac sniman sa Nova Systemom i Fender Blues Juniorom...

http://www.youtube.com/watch?v=SmQJinfyjxU
viewtopic.php?f=18&t=16032&start=135

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 19 Mar 2013, 16:47

Ima moj brat taj line6 ali mi se vise svidja Nova koju doduse nisam cuo live pa moze biti i da imam pogresan utisak.

Ja imam iPB10 koji zaista dobro radi,ali mi uvek fali "ono nesto" a pogotovo sad kad sam pazario i malog bandita 112 koji inace ne nosim na svirke vec samo kuci cackam pa mi taj sound u glavi non stop :)
Da,direktno u mixer idem uvek posto prelazim hiljade km svaki vikend i jedva se potrpamo u prevozno sredstvo :) a da ne pricam da se svira na "milion" vati i naravno pevaci su jaci 200% od mene i klavijaturiste(aranzer sa kojim se takodje trreba izboriti i nekako "izaci" sa gitarom) tako da nekada jednostavno pomislim da mi nista na svetu ne moze pomoci od opreme :) i samo gledam na sat kad ce kraj svirke...a zaista ne zalim da dam pare za kvalitetnu opremu i uvek sam probijao led sa procesorima u Srbiji jos od Digitecha 2101 artista,preko VG88, 99 na kraju sa ovim iPB10

Svakako cu prvo tu pedalu prvo uzeti tj vec sam malopre rekao "tetki iz Beca" da mi naruci :D ali sto vise gledam Novu po YT i sl sve mi se vise svidja...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 19 Mar 2013, 16:56

Taj iPB10 ima simulacije pojacala koliko vidim, pored simulacije pedala, pa mi je steta da nisi uspeo da namestis neki zvuk kojim bi bio zadovoljan, ali nemam pojma nisam ga cuo uzivo tako da ne znam kako radi.

Ova pedala bi ti svakako dala neki drugaciji smek (e sad da li bolji ili gori od toga cime trenutno raspolazes od simulacija, ne znam), jer onda bukvalno samo na kraju lanca dodas simulaciju klin pojacala, koju stalno drzis ukljucenu i to je to.

Ja sam zaista zadovoljan kako prima efekte ispred sebe i kako zvuci u razglasu. Licno, mislim da je bolji rezultat nego da se neko osrednje ili dobro pojacalo ozvucava osrednjim mikrofonom. Ali ne znam kako bi ta pedala radila u poredjenju sa simulacijama koje imas instalirane...

Takodje, ne znam kako se Line6 HD serija meri u odnosu na Novu, ali znam da HD-ovi imaju mnooogo vise opcija, tako da, mozda ti to ne bi bio los potez ako ne zalis da das 500e. Mislim, ne mogu da te nagovaram ni na ovu ni na onu stranu. Cuo sam ujedno i jako dobre i jaaako lose namestene presete na tim jakim procesorima, i na slabijim cak (Line6 PD XT Live, drugar je npr. fenomenalno namestio presete da se onesvestis), tako da, nema pravila - mora se posvetiti vreme za podesavanje u svakom slucaju.

Uglavnom ljudi na netu koji su probali Line6 (bilo M5/M9/M13, ili neki od POD-ova) i Novu uporedo, kazu da im se Nova cini mnogo lepsa, konkretnija, jednostavno ubedljivija, iako je i u Novi SVE DIGITALNO osim OD/Dist sekcije koja je analogna ali sa digitalnim kontrolama...

Cesto ljudi izaberu i manji broj opcija, ali da te opcije rade lepse i konretnije u odnosu na brdo svega sto radi osrednje. Mada, opet kazem, po onome sto sam ja do sada video/cuo u svojoj okolini, mislim da se velika vecina ljudi jednostavno nije dovoljno bavila svojim procesorima, i olako odbacuju neke sprave kao lose.
Last edited by Baba Slim on 19 Mar 2013, 17:09, edited 1 time in total.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 19 Mar 2013, 17:08

Vise ni sam nisam pametan...
Pazi, nije da nisam zadovoljan ovim sto imam ali konkretno skoro sam bio npr u Zrenjaninu u nekoj velikoj diskoteci i tu mi je ton bio savrsen za moj ukus tako da sam se iznenadio kad pre dodje kraj svirci :) a posle par dana redovna svirka u BG Teatro, ton uzas uzasa ma koliko se trudio i cackao opremu te poslednjih pola sata svirke uvalih gitaru drugom pevacu koji nabada akorde :D

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by dikan » 19 Mar 2013, 19:02

@doksas Ja je još uvek nisam probao na razglasu, ali ako misliš da koristiš pre nje neki procesor od 400-500 evra mislim da ti ona nije potrebna, jer procesori tog cenovnog ranga imaju više nego dobre simulacije pojačala. Ali jedno je sigurno da American Sound radi mnogo dobro za ove pare, mene je koštala 34 evra sa poštarinom.

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 19 Mar 2013, 22:46

Znam da procesori imaju dobre simulacije u to sam se i sam uverio poslednjih par sati tako sto sam povezao iPB10 na bandita 112 ali four cable metodom.
Znaci ludnica koliko su dobre simulacije kako pojacala tako i pedala tako da definitivno i odustajem od kupovine pedalboarda jer sve to imam u procu(small clone,mxr distove analogne i digitalne reverbe i delay itd itd itd)

Glavni problem je sto direct u mixer ne daje ni blizu takav ton pa moram da eksperimentisem kupovinom raznih stvarcica da bih koliko toliko bio zadovoljan :(

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Kill surf city » 26 Mar 2013, 23:46

od Kill surf city na 27 Jul 2012, 23:01
Prosle godine u ovo vreme, razmisljao sam o istoj stvari. Jos uvek razmisljam, povremeno. :1:
Thnx za demo @Baba, kupujem ovo uskoro. :bambi:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 27 Mar 2013, 00:33

Kako kaže brat majti - služimo narodu... :) :ziveli:

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Destisthebest » 24 Aug 2013, 00:20

Pošto vidim da se u ovom postu pominjala firma OKKO da postavim ovde pitanjce:

Da li neko ima iskustva sa OKKO Diablo, u Nemačkoj ih hvale kao High End.

U prilogu šema ako neko hoće da improvizuje

http://revolutiondeux.blogspot.de/2012/ ... boost.html

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 24 Aug 2013, 12:11

Pogresna tema druze... preporucujem ti da otvoris novu temu, sa konkretnim pitanjem, verujem da ce tako vise ljudi videti, nego da obracaju paznju na prastaru temu...

Ako tebe zanima da je nabavis, citao sam da je Maksa iz Leskovca uspesno pravio klonove i OKKO Diablo i Dominatora ako se ne varam. Potrazi na njegovoj temi ovde -> viewtopic.php?f=43&t=18086&hilit=maksle ... &start=645

Destisthebest
Posts: 58
Joined: 24 Dec 2012, 14:58

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Destisthebest » 24 Aug 2013, 12:25

Hvala na paznji

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 24 Aug 2013, 12:27

Nema frke naravno... :ziveli: Ovo ti samo kazem jer mislim da je to u tvom interesu, i da bi tako vise ljudi videlo temu/pitanja, da me ne shvatis pogresno. :)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by nesharm » 11 Sep 2013, 19:12

Video danas Joyo pedale u novoj Skymusic radnji, obisao je sa Muzzyjem. Cene solidno jace nego na Thomannu, to je malko bzvz, ali kome treba...

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Kill surf city » 11 Sep 2013, 19:40

Meni stize americki zvuk™ za koji dan. Kupljen pocetkom leta, ali sam morao cekicati da neko donese iz us. :kokice:

No jope, poklon je, so it's all good. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest