Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 12 Sep 2013, 00:07

nesharm wrote:Video danas Joyo pedale u novoj Skymusic radnji, obisao je sa Muzzyjem. Cene solidno jace nego na Thomannu, to je malko bzvz, ali kome treba...
Super je da ih bar neko ima na tlu Srbije, pa makar i po nesto jacim cenama (sto jeste bedak,ali jbg)... Kakva je ponuda, samo po koja pedala, ili vecina/sve iz Joyo ponude?
Kill surf city wrote:Meni stize americki zvuk™ za koji dan. Kupljen pocetkom leta, ali sam morao cekicati da neko donese iz us. :kokice:
No jope, poklon je, so it's all good. :ziveli:
Drago mi je da ti se svidja, i verujem da ce ti sluziti - mene do sada sluzi bez greske, da ne ureknem, pu pu pu ... :)

Inace, mislim da se American sound vraca iz glavne u backup varijantu (kao sredstvo sprovodjenja zvuka do razglasa jer ne koristim mikrofon), obzirom da mi stize novo pojacalo (ako sve bude kako treba - slike za koji dan), koje cu povezivati na razglas preko RedBox cab.sim-a.
Jedino jos da probam "stereo" setap -> preko pojacala+cab.sim, a drugi signal da bude iz drugog izlaza dileja pa kroz American Sound u razglas. :kokice: :)

nesharm
Posts: 520
Joined: 15 Feb 2011, 01:05
Location: Beograd

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by nesharm » 12 Sep 2013, 00:43

Deluje da imaju dosta, videh barem 12-13 komada. Vrlo moguce da imaju sve.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 05 Feb 2014, 19:48

Uzeo i ja ovaj američki zvuk™ da mi se nađe sledećeg vikenda na neke dve kluPske svirke u inozemstvu.

Damn you guys... :mrgreen:

Isprobao sam američki (fender), britanski (marshall) i aceton (vox). Sva tri rade odlično direkt, možda je aceton i najzanimljiviji zbog tog voxovskog čajmića™, ali samo američki nije imao neki čudan fiz kada ispred dođe drajv pedala.

Jedno pitanje za live korsnike:
I ako su pedale predviđene da idu direkt u mikser, da li je neko probao i čuo razliku sa i bez DI box-a?

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 05 Feb 2014, 19:55

Cestitke! :D

Ja svoju prodao, ali ko zna, mozda je ponovo nabavim kad budem imao love za ne-daj-boze™ jer sad nemam ama bas nikakav backup, prodao sam i Pocket POD. A i mogao bih da se zajebavam sa pseudo-stereo namestanjem setapa. :)

Sto se tvog pitanja tice, nisam probao razliku sa i bez DI-boxa. Ali koliko sam citao na tu temu, balansirani signal je jedino u velikoj prednosti u odnosu na nebalansirani u tome sto kabel sa balansiranim signalom moze da bude i 100m dugacak bez ikakavog gubitka, suma i sranja, dok se za nebalansirani signal ne preporucuje kabel duzi od 6-10m (podatak varira kod raznih izvora), jer kod kablova vece duzine kapacitivnost postaje izrazenija, a svi su ovde osetili to umrtvljenje tona zbog duzine kablova...

Ja sam do sada iz te pedale direkt u miksetu koristio kablove 3-6m duzine i nikakvu razliku nisam osetio/cuo.

EDIT:

Ne znam da li sam uopste pominjao ranije, ali u jednom momentu kad me je mrzelo da spajam sve pedale na Blues Juniora da bih svirao u stanu, rekoh - ajd samo American sound da spojim ispred pojacala da cujem kako se ponasa kao drive. I JAKO prijatno sam bio iznenadjen - odlicno se ponasa kao klasican OD, veliki raspon gaina, naravno voicing kakav hoces, moze i kao masan OD da radi, i kao clean boost opusteno, pa taman samo da doda taj Fenderovski klin smek povrh osnovnog zvuka... Bas sam bio prijatno iznenadjen, mislio sam da ce biti sranje zbog te simulacije kabineta koja ne moze da se iskljuci, kad ono, sve samo nije sranje zvuk.

Vrh upotrebljiva spravica, nema sta.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 05 Feb 2014, 20:25

Razgovarali smo telefonom kada si to isprobavao. Ne znam da li si tada probao prvi put ali se sećam da je sjajno zvučalo.
Sada mi nije pojačalo u kući, pa ne mogu da isprobam ali mislim da će i tako sjajno raditi, jer mnogi kažu da je super i u toj aplikaciji, sve dok ne otpanjiš drajv do samog kraja. A ja baš i nisam nešto u tom fazonu. :)

Koliko znam ni jedan kabl mi nije preko 6m, nego pitam jer ne bih nosio previše stvari, a opet ne znam koliko bi mi i da li bi mi koristilo da imam onaj Behringer preamp što si i ti uzeo i da li da jurim gde mi je nestao UltraG GI100...

Ope se vraćamo na ono o čemu smo pričali, nikada ne znaš ni kakav će te krš od miksete sačekati i da li će krenuti da pršti i šušti ili će sve biti ok. :bambi:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 05 Feb 2014, 20:33

guv'nor wrote:Koliko znam ni jedan kabl mi nije preko 6m, nego pitam jer ne bih nosio previše stvari, a opet ne znam koliko bi mi i da li bi mi koristilo da imam onaj Behringer preamp što si i ti uzeo i da li da jurim gde mi je nestao UltraG GI100...

Ope se vraćamo na ono o čemu smo pričali, nikada ne znaš ni kakav će te krš od miksete sačekati i da li će krenuti da pršti i šušti ili će sve biti ok. :bambi:
Sto se zvuka tice i uticaja Behringerovog Ultragain MIC100 na njega, ja skoro da nikakvu razliku nisam osetio koristeci ga sa akustarom. Bog zna da li bi bio veci uticaj kod elektricne na kraju lanca, ali nesto sumnjam iskreno. Kristijan je napisao fenomenalnu recenziju za MIC100 u primeni sa akustarom kad sam mu poslao spravu da je isproba (potrazi ako te zanima), ali ne znam da li bi to ovde imalo nekog znacajnijeg uticaja. Uticaj postoji sigurno, samo je pitanje da on opravdava nosenje dodatne opreme.

Ja ga ne bih kupovao, ako ga vec ne posedujes, a koliko se secam rekao si mi da ga imas (osim ako je bio od nekoga na pozajmici, a ja pogresno razumeo da je tvoj).

A ako posedujes G100 DI box taj crveni, nista te ne kosta da ga nadjes kod koga ti je, i da ga spakujes, lagana je sprava, 'leba ne trazi. Mada kazem ti, na svim razlitim miksetama na kojima sam koristio H.B.A.S. povezan direkt instrumentalnim kabelom u mix, ni na jednoj nisam imao ama bas nikakvo zujanje, a miksete su bile od odlicnih, do najgorih kineskih krseva (Aster, Behringer, i sta ti ja znam).

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Gagi » 06 Feb 2014, 12:55

guv'nor wrote:Uzeo i ja ovaj američki zvuk™ da mi se nađe sledećeg vikenda na neke dve kluPske svirke u inozemstvu.

Damn you guys... :mrgreen:

Isprobao sam američki (fender), britanski (marshall) i aceton (vox). Sva tri rade odlično direkt, možda je aceton i najzanimljiviji zbog tog voxovskog čajmića™, ali samo američki nije imao neki čudan fiz kada ispred dođe drajv pedala.

Jedno pitanje za live korsnike:
I ako su pedale predviđene da idu direkt u mikser, da li je neko probao i čuo razliku sa i bez DI box-a?
:čestitanje: :D izbaci neki test ako mogadneš, sa tvojim tonom sam već nekako upoznat :bambi:. U čemu je razlika između Marrshala i Fenndera (chinese spelling included :lol:). Kako se ponaša u kombinaciji sa OCD-om? :bounce:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 06 Feb 2014, 14:12

Čuo sam se sa Baba Slim-om, čisto da ne mislite da kuliram njegov post. :lol:
Gagi wrote: izbaci neki test ako mogadneš
Hoću, baš ću da ga nataknem direkt u ipad pa ćemo vidimo šta će da ispadne. Nisam ga (AmericanSound) nešto svirao od kada sam ga uzeo, ali po onome što sam stigao da čujem, kratko u kući, mnogo "prirodnije" reaguje od Amplitude i sl simulacija. Btw, to sam poslednji put koristio kada sam morao da kačim pedalboard u razglas.
Gagi wrote:U čemu je razlika između Marrshala i Fenndera (chinese spelling included :lol:). Kako se ponaša u kombinaciji sa OCD-om?
Jedna bitna razlika zbog koje sam i uzeo Fenjder nasuprot MarRšalu i Acetonu je stackovanje sa OCD-om.
Kod ova dva kasnija se uvek javljao neki fizz kada uključim OCD, dok je FeMder primao OCD kao što bi ga primilo pojačalo bez bright cap-a. Sasvim normalno i lijepo™.

Druga bitna razlika je Character pot, tj kod Joya™ je to Voice pot.
Kod svih pedala dodaje srednje, ali na Fenderu i Voxu dobijaš neke predebele tweed raspadanje srednje, dok na Maršalu pored tih srednjih dobijaš i ono JCM zrno. Malo više ubaci nekog presence-a pa se nota ne čini toliko debelom pored toliko srednjih. Veoma interesantno ako bi svirao samo nju, ali malo bespotrebno ako ispred guraš ceo bord.
Msm, JCM800 kada mi naiđe na vel'kim binama nameštam - pre-amp pot što niže, a master pot što više. :facepalm: :mrgreen:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by fattwang » 08 Feb 2014, 09:47

Probao sam Joyo "American sound".
Uključio sam ga u Hi-Fi. Radi kako treba. Čak i kada je isključen nagazni prekidač gitara zvuči kako treba. Svetla je a ne mutna jer prekidač nije true-bypass tipa već je baferisan tako da pedala može da služi i kao DI box. Zvuk kroz Hi-Fi ima karakter gitarskog pojaćala, i u klinu i u drajvu. Sigurno će dobro raditi na mikseti ili razglasu.

Kada se ukljući na gitarsko pojačalo ponaša se kao klasična overdrive pedala ali sa velikim rasponom regulacije boje tona.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 08 Feb 2014, 10:01

Mislim da pedala jeste true bypass, jer koliko se secam (a moguce da gresim), provodi zvuk i kad nema napajanja. Kao DI box mislim da ne moze da radi, jer koliko se secam specifikacija na koje sam naleteo dok sam iscitavao, nigde se ne pominje da na izlazu salje balansiran signal (cak ni na Tech21 sajtu kod originalnih Character series pedala, ciji su ovo klonovi), sto je nekako i poenta DI boxa (nebalansiran signal visoke impedanse -> balansiran signal niske impedanse).

Sto se tice toga kako radi sa drive pedalama ispred nje, ja sam bio prezadovoljan kako je radila sa Nova Systemom ispred nje, a u nekim raznim prilikama sam spajao i isprobavao sa drugarima razne pedale, i sa svim drajvovima (a i ostalim efektima) koje smo spajali ispred je radila super.

Elem, cuo sam se sa Guv'nor-om i kaze da su mu utisci sa probe fenomenalni - koliko kapiram koristio je standardni pedalboard i American Sound na kraju lanca, i iz toga u mix. Ali verujem da ce on vec napisati koju rec o tome kad bude bio u prilici. :ziveli:

Evo jos jedan odlicno snimljen demo na koji sam upravo naleteo, direkt iz pedale u komp (kako bi i trebala da se koristi -> direktno u mix)...


User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by fattwang » 08 Feb 2014, 11:10

Nije true-bypass, bez baterije (napajanja) nema zvuka.
Izlaz nije balansiran ali je zato niske impedanse pa može da se uključi u Hi-Fi ili miksetu a da pri time gitara ne izgubi visoke tonove. Upodedio sam zvuk gitare uključen u Hi-Fi sistem preko Joyo pedale i Marshall Guvnor (true bypass) pedale sa isključenim prekidačima. Kroz Marshalla je ton mutan a kroz Joyo svetao, prirodan, kao kroz pravo gitarsko pojačalo.
Zvuk kroz Joyo je, kako kaže baja iz prezentacije, topao i veliki. Pedala je analogna.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 08 Feb 2014, 11:25

Jos bolje onda ako je tako. :ziveli: Da se razumemo, ja ne zagovaram true bypass kao nesto sto je obavezno dobro, i pod-moranje™ da se ima. :)

Steta je sto, 99% prezentacija za te Joyo pedale koje imitiraju pojacala, radjene su tako sto su ljudi pedalu koristili povezanu na pravo pojacalo, sto zapravo pobija svaku svrhu - pedala je napravljena da zameni pojacalo i da se spaja direkt u mix. To sto moze i ispred pravog pojacala da se koristi da odgovarajuci karakter (kao boost ili OD, kako god), to je drugi par rukava i samo dodatni plus...

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by fattwang » 08 Feb 2014, 12:14

Test:
Lanac signala: Strat -> Boss BD2 -> Joyo American -> kućni HiFi (line in)
Namestio sam prvo na Joyo-u mali gain (na 10 sati), boje na 12h, volumen toliko da bude istoglasna kada je isključena ili uključena. Ton gitare kroz razgles je bio klin tipa i, uslovno rečeno, sličan pri uključenju Joyo simulatora. Boss BD2 je pri tome bio isključen.
Zatim sam uključio BD2 overdrajv pedalu (gain na 13h, vol na 10). Kada je isključen Joyo, ton je grozan, plastičan, pun parajućih visokih. Kada se uključi Joyo, druga pesma, dobije se pravi gitarski kremasti overdrajv zvuk. Vrate se srednji, nema parajućih visokih.
Izgleda da simulator pedala upravo radi zašta je i namenjena. :ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 08 Feb 2014, 13:31

fattwang wrote:Izgleda da simulator pedala upravo radi zašta je i namenjena. :ziveli:
I to radi odlicno sto se mene tice. :ziveli:

Bas sam rekao Guv'noru kad smo se culi - koristio sam tu pedalu na raznoraznim miksetama i razglasima, od odlicnih do katastrofalnih, i to samo obicnim instrumentalnim kabelom direkt u mixer (nikad duzi kabel od 6m doduse, nije bilo potrebe posto je mikseta na svirkama uvek do mene) i pedala niti u jednim okolnostima nije sustala, brujala, sveukupno nije se ponasala neobicno.

Medjutim, kada se sve EQ kontrole stave na "podne", to po meni nije najbolji zvuk koji pedala moze da pruzi, jer je tada dosta tanak zvuk, ako moze tako da se kaze. Ako se dobro secam, moja podesavanja sa Telcem sa singlovima su bila:
- Bass i Middle na 2:00, Treble na 3:00 uglavnom,
- Gain mislim da nisam stavljao preko 10:30 ako se dobro secam, jer sam hteo da i pri najjacem udarcu desne ruke i dalje sve bude strogi klin,
- Omiljena Voice pozicija mi je na 11:00,
- Volume sam gurao izmedju 2:00 i 3:00.

Jednostavno, na tim podesavanjima je pedala davala najdeblji, najpuniji zvuk, i po meni barem - oseti se itekako razlika u debljini tona kada se EQ kontrole i Volume poguraju preko polovine, ili cak 2:00...

Taj osnovni zvuk za koji sam opisao podesavanja je snimljen ovde na pocetku, pa su efekti sa Nova Systema dodavani redom na taj osnovni zvuk. Znam da sam ovaj demo kacio ovde vec nekoliko puta, ali ako nekoga zanima, a promaklo mu je, eto informacije. :ziveli:

https://app.box.com/s/pfa2j05l3gc8manxhx3t

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 19 Feb 2014, 15:01

Gagi, rekao sam da cu nesto d'usnimim, pa sam sada na brzaka proleteo kroz Voice pot, cisto da steknes utisak sta radi.

http://soundcloud.com/wannabeplayer/joyoasffcut

Ovako je bila namestena pedala za poslednji deo snimka, kada sam koristio i Fuzz Face, a od pocetka do tog dela setam Voice pot od min, preko 9h, 12, 3h, pa do max. Meni se cini da sasvim lepo prolazi od Fender Twin-a (UL 135W :mrgreen: koji nema nista sem basa i visokih) pa sve do Tweed-a koji ce uskoro da rikne.

Image

Edit:
Zaboravih, gitara - FF - Joyo AS - iPad (Garageband, voice record - nikakve simulacije, i malo reverba). Posle sam samo secnuo par sekundi snimka kada sviram FF i prebacio u .WAV

Sav sum u snimku se javlja samo kada Stratov prekidac nije u medjupoziciji, jer sedim ispred kompa.
Mislim da to bas par puta moze da se cuje, susti, pa prestane kada ga stavim u 2. ili 4. poz.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest