Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by fattwang » 19 Feb 2014, 20:14

Milina, Joyo + FF mogu da stanu u džak od gitare pa ne moraš da se ovako mučiš :ziveli:
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Overdrive » 19 Feb 2014, 20:38

Momci, ako nekome treba Joyo AS, imam višak tu pedalu novu, sa sve ambalažom, pa nek me cimne na pp :)

Cijena, sitnica 8)

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Gagi » 19 Feb 2014, 22:04

guv'nor wrote:Gagi, rekao sam da cu nesto d'usnimim, pa sam sada na brzaka proleteo kroz Voice pot, cisto da steknes utisak sta radi.

http://soundcloud.com/wannabeplayer/joyoasffcut

Ovako je bila namestena pedala za poslednji deo snimka, kada sam koristio i Fuzz Face, a od pocetka do tog dela setam Voice pot od min, preko 9h, 12, 3h, pa do max. Meni se cini da sasvim lepo prolazi od Fender Twin-a (UL 135W :mrgreen: koji nema nista sem basa i visokih) pa sve do Tweed-a koji ce uskoro da rikne.

Image

Edit:
Zaboravih, gitara - FF - Joyo AS - iPad (Garageband, voice record - nikakve simulacije, i malo reverba). Posle sam samo secnuo par sekundi snimka kada sviram FF i prebacio u .WAV

Sav sum u snimku se javlja samo kada Stratov prekidac nije u medjupoziciji, jer sedim ispred kompa.
Mislim da to bas par puta moze da se cuje, susti, pa prestane kada ga stavim u 2. ili 4. poz.
Da l' postoji veći kralj od tebe na forumu? :D Prvo svaka ti čast za ovo cimanje&snimanje, definitivno moram da ti pošaljem gajbu Zaječarskog preko brze pošte :bow:
Pošto sam već upoznat sa tvojim stilom svirke :1: sasvim lako mogu da izvučem zaključak o ovoj spravici, totalno sam iznenađen versatilnošću i upotrebljivošću, jedino ostaje nepoznato kako se ponaša sa nekom malo jačom gain pedalom ispred, prevashodno mislim na mikrofoniju iz ozvučenja-kutija, ali o tom potom...
Posebno je indikativno čišćenje volume potom preko FF (ako sam dobro čuo da to radiš?), super je.
Plašio sam se da će Joyo da ukrade onaj mali početni deo udarca trzalice o žicu ali ne, prisutan je sasvim...
I ništa ja tu više ne bih dir'o, hvala još jedanput! :bambi: :ziveli:

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by guv'nor » 21 Feb 2014, 16:06

fattwang wrote:Milina, Joyo + FF mogu da stanu u džak od gitare pa ne moraš da se ovako mučiš :ziveli:
:lol: :ziveli:
Eee, kada bi prasetu bilo dovoljno da nosi samo AS i jednu pedalu... :bambi:
Image

Mada, ako Babin novi Zoom ispuni očekivanja, eto meni board-a koji stvarno staje u džep od futrole za ove leteće varijante.
Gagi wrote: Da l' postoji veći kralj od tebe na forumu? :D Prvo svaka ti čast za ovo cimanje&snimanje, definitivno moram da ti pošaljem gajbu Zaječarskog preko brze pošte :bow:
Pošto sam već upoznat sa tvojim stilom svirke :1: sasvim lako mogu da izvučem zaključak o ovoj spravici, totalno sam iznenađen versatilnošću i upotrebljivošću, jedino ostaje nepoznato kako se ponaša sa nekom malo jačom gain pedalom ispred, prevashodno mislim na mikrofoniju iz ozvučenja-kutija, ali o tom potom...
Posebno je indikativno čišćenje volume potom preko FF (ako sam dobro čuo da to radiš?), super je.
Plašio sam se da će Joyo da ukrade onaj mali početni deo udarca trzalice o žicu ali ne, prisutan je sasvim...
I ništa ja tu više ne bih dir'o, hvala još jedanput! :bambi: :ziveli:
Za sada znam barem petoricu sa MF-a kojima nisam ni do kolena, ali nećemo o tome. :P (Vops može samo zajedno :wink: )

Ne verujem da može da ima problema sa mikrofonijom ako ne sviraš akustaru ili kakav jazzbox, ali može da ima frke sa muljom, definicijom i brundanjem. Ipak je to već, čak i ako je namestiš skroz čisto, klin sa ograničenim headroom-om pa je OCD sa drajvom na nekih 10sati već sasvim ozbiljan nivo drajva.
Jeste, kada uključim FF, ono dalje je sve "na pot".

Sve u svemu, za slične akcije, kome ne smeta da se sluša sa monitora (aka bez vazduha u leđima) ovo je skoro sigurno najjeftinija & najnormalnija varijanta.
Odradio sam (pre oko god dana) i jednu sličnu svirku sa Amplitube-om, i bilo je ok, ali ovo je def mnooogo bolje.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by hipihill » 21 Feb 2014, 18:24

Gagi wrote: :D Prvo svaka ti čast za ovo cimanje&snimanje, definitivno moram da ti pošaljem gajbu Zaječarskog preko brze pošte :bow:
Ali u starim flasama 8) !!!

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 21 Feb 2014, 19:17

guv'nor wrote:Mada, ako Babin novi Zoom ispuni očekivanja, eto meni board-a koji stvarno staje u džep od futrole za ove leteće varijante.
Stize mi u ponedeljak iz Beca, i od 8.marta do 19.marta necu imati svirke, pa ako hoces, lepo ti posaljem spravu u tom periodu na detaljno isprobavanje. :ziveli:

User avatar
Gagi
Posts: 756
Joined: 28 Apr 2011, 20:16
Location: Timacus regio

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Gagi » 22 Feb 2014, 16:40

hipihill wrote:Ali u starim flasama 8) !!!
Može u ovim jedino (ima i jedno zeleno :1: ) :)
Spoiler:
Image
Spoiler:
Mada se lepše odrastalo uz ove:
Image
Elem, stigao mi je juče American sound od kolege Ovedrive-a kome se ovim putem zahvaljujem :), probao sam ga na nekom hi-fi-ju pa nemam šta posebno da dodam jer je fattwang ranije sve sažeto opisao što se toga tiče. Najupečatljiviji utisak bi bio da stvarno radi to što i obećava, nakon par podešavanja lako se pronađe ton koji može da bude realno iskoristljiv, napominjem da nisam probao preko razglasa niti sa pojačalom jer trenutno nije kod mene, o tom ću izvestiti naknadno...
U svakom slučaju voleo bih da Joyo trajno ostane na pedalboardzu, bilo kao 'pojačalo', bilo kao neki booster/ton changer. Još jedanput hvala guv'noru, Baba Slimu i ostalima, vaši veoma precizni, detaljni i realni komentari su prelomili da se učlanim i klub :ziveli:
guv'nor wrote:(Vops može samo zajedno :wink: )
Done deal! (Ali obavezno :) ) :bambi:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 22 Feb 2014, 19:07

Gagi wrote:U svakom slučaju voleo bih da Joyo trajno ostane na pedalboardzu, bilo kao 'pojačalo', bilo kao neki booster/ton changer. Još jedanput hvala guv'noru, Baba Slimu i ostalima, vaši veoma precizni, detaljni i realni komentari su prelomili da se učlanim i klub :ziveli:
E neka te bez problema sluzi u zdravlju i veselju... :D :ziveli: Kapiram da je to jedna od onih sprava za koju se potrefilo da vise razlicitih funkcija obavlja odlicno, i jednostavno - za te pare koliko kosta, svako bi trebao da je ima. :lol:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Overdrive » 24 Feb 2014, 09:21

Super Gagi, baš mi je drago da je sve prošlo ok :)

Inače, koga zanimaju te Joyo pedale, ima lik na youtube koji radi odlične probe razne opreme od jeftinije pa do skuplje.

Zove se intheblues, dosta realno pokazuje kako oprema radi, pa sam između ostalog, preko njega i saznao za AS, a i ostale pedale koje su, ispostavilo se, radile upravo onako kako ih je i predstavio.

Čekirajte njegov kanal, nećete se pokajati

:ziveli:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Baba Slim » 24 Feb 2014, 09:26

Overdrive wrote:Zove se intheblues, dosta realno pokazuje kako oprema radi, pa sam između ostalog, preko njega i saznao za AS, a i ostale pedale koje su, ispostavilo se, radile upravo onako kako ih je i predstavio.
Pogledaj na prethodnu stranu. :wink:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by Overdrive » 24 Feb 2014, 09:42

Baba Slim wrote:
Overdrive wrote:Zove se intheblues, dosta realno pokazuje kako oprema radi, pa sam između ostalog, preko njega i saznao za AS, a i ostale pedale koje su, ispostavilo se, radile upravo onako kako ih je i predstavio.
Pogledaj na prethodnu stranu. :wink:
e to je taj, bravo :ziveli:

User avatar
doksas
Posts: 122
Joined: 18 Oct 2012, 04:13

Re: Koja pedala za ulogu Clean Amp simulatora?

Post by doksas » 13 May 2015, 15:47

Od pre neki dan ponosni vlasnik Joyo AS i to zahvaljujuci ovoj temi i posebno konsultantu Baba Slimu koga sam smarao oko godinu dana u vezi Joyo AS i TC Nova systema :D

Za ulozeni novac ova pedala daje mnoooogo tonu gitare, i to daje bas ono sto nedostaje kada se svira proc direct to PA.
Dalje, toliko je versatilna da bukvalno moze da se napravi ton za skoro sve pravce muzike a posebno mi se dopada sto na ovoj pedali ne mozete pokvariti ton koliko god "vrteli" potove, jednostavno to ce uvek biti prirodan zvuk gitare koji se retko kojim ili niti jednim procesorom moze dobiti .
Sve u svemu, Joyo American sound apsolutna preporuka za prirodan ton gitare bez pojacala :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest