Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by maksabass » 06 Sep 2012, 19:11

Ma pravi,sta cekas...pedala je super,a ako ti fale basovi.moduj...ne mora biti sve po semi,osim onih vitalnih stvari,neke definitivno zavise od ukusa.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by maksabass » 06 Sep 2012, 21:21

Evo druze ja sam se potrudio da koliko toliko cuje i uporedis zvukove pedala.Vejujem da bi bilo mnogo boje da je u pitanju ziva gitara,al eto nadam se da ce ti i ovo biti od koristi.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Baba Slim » 06 Sep 2012, 22:09

Kao sto rekoh na tvojoj temi, hvala puno, zaista korisna informacija. :ziveli:

Riot ide definitivno. :-)

E sad, svidja mi se u sva tri kliping moda, i na prvu loptu ne znam koji bih odabrao (jer necu stavljati prekidac za to biranje), iako si najvise vremena proveo u skroz levoj poziciji prekidaca, gde je drive ujedno i najzasiceniji koliko sam mogao da zakljucim.

Jymaze je na svom layoutu ostavio samo jedan kliping mod, pa ako mozes da mi kazes jos samo - koji je taj od tvoja tri (preslusavacu klip ponovo svakako), to bi bilo super, da znam sta da ocekujem kad napravim, jer cu praviti sa njegovim modifikacijama.

Hvala puno jos jednom! :-) :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by maksabass » 06 Sep 2012, 22:17

Taj o kome pricas je crunch(Dve crvene led diode),srednji je Germanijumski(ja sam stavio Dve 1n60,mada bi trebalo da budu 4,al sam namerno ovako ostavio),treci je plava i 1n914-takodje odlican mod koji mozda i najvise karakterise ovu pedalu.Razlog je jer se svima koji su probali svidja.to zvuci kao nesto izmedju ova dva.
Imas i Layout koji je verzija 2 a ima sva tri kliping moda...pa uradi nju.verujem da kad kad je budes napravio ima da ti fali to.jer zasiti se uvo,pa ovako uvek mozes da se zezas ,tj da sviras sa sve tri opsije.E sad tu je malo problem prekidac :D
Al nista za to...pomoc prijatelja foruma je uve tu :ziveli:
Last edited by maksabass on 06 Sep 2012, 22:24, edited 1 time in total.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Baba Slim » 06 Sep 2012, 22:22

Ok hvala, potrazicu malo po netu tu verziju 2 pa cu procitati o tome sta nadjem...

Znaci, kod tebe su skroz levo par crvenih, u sredini su 2 Ge, a desno plava i 1n914, ako sam dobro razumeo...

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by maksabass » 06 Sep 2012, 22:27

tako je ...ako je bilo sta nejasno,a mislim da nece da bude ,jer je sve cisto,tu sam.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Cortex » 06 Sep 2012, 22:30

BAT41?

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Mugen_Gica » 09 Sep 2012, 11:44

Cortex wrote:BAT41?
BAt85 :), narandzasta plus ge dioda pa onda mali kondenzator da zasladi, Fet/mosfet-i povezani kao diode ... Eksperimentisi. Ako vec pravis sebi zasto bi radio stock? Bolje prilagodi svojim potrebama i usima.

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by RadeRas » 06 Jun 2016, 19:30

ima tema i o ovoj pedali koja je moja neredna preokupacija. Suhr Riot klon. Šemu koju sam našao je sledeća:
Image
Već sam razvio pločicu 5.5cm dužine prema njoj i zalemio par komponenata dok ne stigne ostatak:
Spoiler:
Image
ako ne valja šema kažite da se ne mučim kasnije dž. hehe :ziveli:

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by RadeRas » 06 Jun 2016, 21:34

imam ideju. Kad je Suhr pravio svoju pedalu od drveta bez natpisa
Image
Ovakvo drvo kod nas se može dobiti od šljive recimo, još tamnije i zanimljivije. Stave se ove bele plastične kapice koje koštaju 130 dinara komad u oglasima i ista pedala hehe
Probaću da uradim jednu ovakvu kada se dočepam komada šljivke ;)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by metalstringer » 06 Jun 2016, 22:06

RadeRas wrote:imam ideju. Kad je Suhr pravio svoju pedalu od drveta bez natpisa
Image
Ovakvo drvo kod nas se može dobiti od šljive recimo, još tamnije i zanimljivije. Stave se ove bele plastične kapice koje koštaju 130 dinara komad u oglasima i ista pedala hehe
Probaću da uradim jednu ovakvu kada se dočepam komada šljivke ;)

ja mislio vec si je zavrsio :D

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by RadeRas » 08 Jun 2016, 13:27

Završio sam vezivanje i proradila iz prve! :) Fina distorzija je ovaj Suhr Riot klone. Više podseća na distorziju pojačala nego na efekte. Ne znam da objasnim ali nije zujalica kao neke. Nisam imao onaj DPDT on/on/on prekidač pa sam stavio dva da iskombinujem vezivanje, ali nije neka velika razlika izmedju pozicija. Najviše mi se svidja srednja. Ima distorzije dovoljno, nije mutna, tone pot sam okrenuo naopako vezivanje jer nemam naravno taj "reverse" i radi lepo.
U kompletu, još jedna distozija u moru distorzija. Uz delay radi super. Pa ko voli. Sad moram lepo da spakujem sve u kutiji, zatvorim, stavim kapice i eto Suhr Riot klona za male pare. :)
Spoiler:
Image

RadeRas
Posts: 675
Joined: 21 Feb 2016, 21:30

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by RadeRas » 08 Jun 2016, 13:34

Ovako je ispala pločica:
Spoiler:
Image

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Post by metalstringer » 08 Jun 2016, 18:09

RadeRas wrote:Završio sam vezivanje i proradila iz prve! :) Fina distorzija je ovaj Suhr Riot klone. Više podseća na distorziju pojačala nego na efekte. Ne znam da objasnim ali nije zujalica kao neke. Nisam imao onaj DPDT on/on/on prekidač pa sam stavio dva da iskombinujem vezivanje, ali nije neka velika razlika izmedju pozicija. Najviše mi se svidja srednja. Ima distorzije dovoljno, nije mutna, tone pot sam okrenuo naopako vezivanje jer nemam naravno taj "reverse" i radi lepo.
U kompletu, još jedna distozija u moru distorzija. Uz delay radi super. Pa ko voli. Sad moram lepo da spakujem sve u kutiji, zatvorim, stavim kapice i eto Suhr Riot klona za male pare. :)
Spoiler:
Image

samo napred!postavi neki snimak pedale kad zavrsis.ja tek kupio delove,fale jos neke trandze :) a kad sastavim bas ce biti modovano izgleda(ako ne nadjem trandze koje treba),ima bude distorzn malo sutra. :roll:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest