Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + Boost

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Nedalm » 01 Sep 2012, 17:36

Mugen_Gica wrote:Do sada sam ih napravio preko 20
Image

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Nedalm » 01 Sep 2012, 17:57

Sad mi nesto pade na pamet... Vrijedi li se igrati sa visim naponima?
Mislim, hocu da pitam generalno jel ima nekog ogromnog poboljsanja u zvuku na recimo 18V?

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by kwiss » 01 Sep 2012, 19:10

Nedalm wrote:Sad mi nesto pade na pamet... Vrijedi li se igrati sa visim naponima?
Mislim, hocu da pitam generalno jel ima nekog ogromnog poboljsanja u zvuku na recimo 18V?
Tvoja ideja aj da probam.Probam trebleboost B.May i adapter 18v od skenera samo promenim polaritet i neće da radi,priključim 9v radi.Ne znam šta je u pitanju :ziveli:

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Mugen_Gica » 01 Sep 2012, 21:03

kwiss wrote:
Nedalm wrote:Sad mi nesto pade na pamet... Vrijedi li se igrati sa visim naponima?
Mislim, hocu da pitam generalno jel ima nekog ogromnog poboljsanja u zvuku na recimo 18V?
Tvoja ideja aj da probam.Probam trebleboost B.May i adapter 18v od skenera samo promenim polaritet i neće da radi,priključim 9v radi.Ne znam šta je u pitanju :ziveli:
Meni je crkao FF, silikonsko/germanijumski hibrid posle adaptera na 20v. :) Tj umro mi je jedini elektro kondenzator.

Stavi mu bias trimpot i spusti na polovinu od voltaze, trebalo bi da dobijes cistiji zvuk.

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by kwiss » 01 Sep 2012, 21:08

Mugen_Gica wrote:
kwiss wrote:
Nedalm wrote:Sad mi nesto pade na pamet... Vrijedi li se igrati sa visim naponima?
Mislim, hocu da pitam generalno jel ima nekog ogromnog poboljsanja u zvuku na recimo 18V?
Tvoja ideja aj da probam.Probam trebleboost B.May i adapter 18v od skenera samo promenim polaritet i neće da radi,priključim 9v radi.Ne znam šta je u pitanju :ziveli:
Meni je crkao FF, silikonsko/germanijumski hibrid posle adaptera na 20v. :) Tj umro mi je jedini elektro kondenzator.

Stavi mu bias trimpot i spusti na polovinu od voltaze, trebalo bi da dobijes cistiji zvuk.
Znam to ja sam pravio boost.Ima bias 0d 10k koji je na pola,mrzelo me da otvaram,sutra ću ponovo da probam :ziveli:

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Nedalm » 02 Sep 2012, 10:46

pazi da ne sprzis nesto :D
kontam da bi na boosteru drasticno povecalo headroom

User avatar
kwiss
Posts: 775
Joined: 13 Sep 2010, 12:25
Location: Gornji Milanovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by kwiss » 02 Sep 2012, 10:53

Nedalm wrote:pazi da ne sprzis nesto :D
kontam da bi na boosteru drasticno povecalo headroom
Iako spržim svi elementi ne koštaju ni 100din :XD:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by maksabass » 02 Sep 2012, 20:16

Dobro je da uopste razmisljas o ovakvom poduhvatu...
Pametno je to sto drugi kazu,da je bolje da se izrade posebne pedale,a ne combo.Svi razlozi koji su navedeni imaju smisla.
prednost combo-a je sto dobijas nesto kao pedalbord,ali po koju cenu...delovi nisu toliko skupi ,al kada se uzme kolicina ulozenog za ovaj poduhvat nisu bas ni jeftini,pa ako nesto pocne da zeza nece biti bas prijatno.
Ja sam o ovakvoj stvari dosta razmisljao-Sviram bas i redovno koristim kompresor i para eq,sve drugo kad sta imam,i ako mi je uopste i potrebno,ali dok povezujem i ta dva efekta sa pojacalom i mikserom uvek mi prodje kroz glavu to da bi trebalo da napravim jednu kutiju sa 4-5 efekta i ne uplicem se kablovima.Dakle sve ima svoje prednosti i mana.
Posto i sam planiram da napravim ovako nesto,racuno sam koliko bi tu para otislo...Pa ovako ne mnogo manje nego kad bi se pravila svaka pedala posebno,mozda samo oko 20%ustede ,a mozda ni toliko.Gitarska verzija bi bila samo komercijala,tj za dalju prodaju,al mi se cini da ce sa istim biti problema ,pa stvarno dosta oklevam.Drugo ...ono o cemu sam pisao,htedoh da ta sprava ima i opciju da mogu da se pale i gase dve i vise pedala od jednom.Sa ovakvim necim bi tek imalo stvarno smisla raditi ovakvu combo pedalu,bez toga -neznam :) .
posto si hteo da zaobidjes crunch box,sa riot-om....pravio sam obe velika je razlika u tonu.Ako ipak vise volis pedale koje imaju full spekra u eq,onda ti je bolji CRUNCH ,dok je klon riot-a vise u midlovima,blago plici,ali sa vecim mogucnostima(tri kliping moda) od overdrive do HI-gain. :D
imam neke kapice za potove koje sam kpovao za ovu spravu...pa ako ti trebaju... imama i 30-ak prekidaca (klik-klak) sa kojim sam zamisljao da izvedem one stvari.
nije mi poslo za rukom da napravim taj sistem prekidaca koji bi palili 2 i vise pedala od jednom.Tj. sve to radi ali ne onako kako sam ja zamislio.Ustvari nisam dobro zamislio :D .Mode to da se privde kraju,al sam se nesto iskreno razocarao,jer sam ulozio bas dosta para u sve to,a na gitari zice nisam zamenio-pa se pitam sta je pametnije.
No sve se moze kad se hoce...Vidi za razlku od mnogih ja sam na tvojoj strani-mislim to da ti kazem da pocens da ga radis...pametnij bi bilo da stavis u njemu 1-2 drive-a,chorus i delay,mozda i boost-er,i koristis ga takvog kakav jete na tezgama,nega da i pored njega nosis pedlbord.U tom slucaju mu stvarno ne vidim primenu-bolje onda radi pedale. :ziveli:

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Mugen_Gica » 02 Sep 2012, 22:56

Moze i ceo eq da stavi mesto tone pota u rajotu. Mislim moze i ceo boss ge-7 da stavi umesto tona ako mu je do menjanja "zvucne boje" rajota.

Sto ne stavis za svaku od pedala koje ces da pakujes u taj jedan box po ulaz i po izlaz? Mozes posle toga da radis effect order po zelji.

Ili sto maksa kaze 2 prljave pedale pa korus pa dilej? Eve elektroharmonix uradio slicno, metal muff pa korus pa dilej. http://www.youtube.com/watch?v=Y9pBsRpv ... plpp_video

Ps kabinet simulator bi ti mnogo znacio u ovako necemu. Po mogucstvu sa zasebnim izlazom.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Baba Slim » 03 Sep 2012, 00:01

Pre svega, želim svima da se zahvalim na učestvovanju na temi, i na predlozima i sugestijama. :ziveli: :ziveli:

Idemo redom...
maksabass wrote:...delovi nisu toliko skupi ,al kada se uzme kolicina ulozenog za ovaj poduhvat nisu bas ni jeftini,pa ako nesto pocne da zeza nece biti bas prijatno.
Kapiram da je jeftinije nego da pravim posebne efekte, prvenstveno zbog samo jedne kutije, koja je najskuplji deo u svakoj izradi nažalost. Još naročito ako iskombinujem da se savije od nekog lima po nekoj drugarskoj varijanti, tu bi bila najveća ušteda.

maksabass wrote:...ono o cemu sam pisao,htedoh da ta sprava ima i opciju da mogu da se pale i gase dve i vise pedala od jednom.Sa ovakvim necim bi tek imalo stvarno smisla raditi ovakvu combo pedalu,bez toga -neznam :) .
Meni programabilnost u ovom slučaju uopšte nije bitna.

Ono što najviše želim da postignem jeste ušteda u prostoru, jer mi treba AC Tone + Jači drive + boost. Tri posebne pedale bi zauzele mnogo više mesta nego da se navedeni efekti spakuju u jedno kućište. Poenta je između ostalog, da se maksimalno iskoristi postojeći pedalboard, a kao što rekoh ranije, namerno neću da pravim/kupujem veći, da bih sebe ograničio fizičkim prostorom koji je na raspolaganju. :) :hide: Jer, iskreno, dovoljno je prostora da stane ono što mi ZAISTA treba, pa hoću da ograničim prostor za dodatne ludorije/šminke, koje nisu suštinski potrebne za ono što radim. Inače, odoh opet u k*rac sa nabavkom pedala i megalomanskim setupom. :lol:
maksabass wrote:posto si hteo da zaobidjes crunch box,sa riot-om....pravio sam obe velika je razlika u tonu.Ako ipak vise volis pedale koje imaju full spekra u eq,onda ti je bolji CRUNCH ,dok je klon riot-a vise u midlovima,blago plici,ali sa vecim mogucnostima(tri kliping moda) od overdrive do HI-gain. :D
Po kojoj si šemi pravio Riot-a? Ja sam na freestompboxes našao layout koji je modifikovan od strane ''yumaze'' korisnika, i za koji kažu da je svedena i najbolja verzija do sada koja se tamo pojavila. Nema onog prekidača za middle, ali su se svi složili da njegova verzija zvuči najbolje, pa bih nju probao da napravim.
http://i814.photobucket.com/albums/zz70 ... erzija.gif
U svakom slučaju, ako mi se Riot ne svidi, imam gotovu pločicu za CrunchBox koju sam pravio ranije, pa će lako biti samo ubaciti drugu pločicu i potove na već postojeći off-board wiring.
maksabass wrote:imam neke kapice za potove koje sam kpovao za ovu spravu...pa ako ti trebaju... imama i 30-ak prekidaca (klik-klak) sa kojim sam zamisljao da izvedem one stvari.
Svakako mi trebaju i kapice i prekidači, pa ako nije problem pošalji mi link ili sliku kapica da vidim koje su. :lol: A prekidači - imaš dpdt, standardne (na to se misli pod ''klik-klak'')? Ako ne mogu da ih nabavim iz Subotice odakle sam uzeo prošli put, onda bih uzeo od tebe... No dogovorićemo se telefonom kad do toga dođe... Hvala svakako :ziveli:
maksabass wrote:No sve se moze kad se hoce...Vidi za razlku od mnogih ja sam na tvojoj strani-mislim to da ti kazem da pocens da ga radis...pametnij bi bilo da stavis u njemu 1-2 drive-a,chorus i delay,mozda i boost-er,i koristis ga takvog kakav jete na tezgama,nega da i pored njega nosis pedlbord.U tom slucaju mu stvarno ne vidim primenu-bolje onda radi pedale. :ziveli:
Mislio sam u početku da u njega ugradim i chorus, ali sam odustao, jer ipak neću da preterujem, pre svega, a i na kraju krajeva, osnovni cilj mi je da ovom velikom pedalom ipak rešim drajvove+boost. Ne može se njome zameniti ceo pedalboard, jer koristim i wah, dilej stiže valjda za koji dan, neki bolji chorus je u planu, a nekad i reverb (i za chorus i reverb ciljam na TC.E. TonePrint seriju)...
Mugen_Gica wrote:Sto ne stavis za svaku od pedala koje ces da pakujes u taj jedan box po ulaz i po izlaz? Mozes posle toga da radis effect order po zelji.
Mislim da nema potrebe, jer sam u praksi video da mi treba ovakav redosled koji sam namerio: AC Tone->Riot->Boost.
Mugen_Gica wrote:Ili sto maksa kaze 2 prljave pedale pa korus pa dilej? Eve elektroharmonix uradio slicno, metal muff pa korus pa dilej. http://www.youtube.com/watch?v=Y9pBsRpv ... plpp_video
Video sam to ranije, super sprava. Ali odgovorih gore koji su razlozi. :)
Mugen_Gica wrote:Ps kabinet simulator bi ti mnogo znacio u ovako necemu. Po mogucstvu sa zasebnim izlazom.
Znam, ali imam u planu nabavku pedale koja služi kao clean amp simulator, koja će ići na kraju lanca u slučaju eventualnog sviranja bez pojačala, a ta pedala u sebi već ima cab-sim. :ziveli:

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Mugen_Gica » 03 Sep 2012, 00:09

Ako hoces jeftino da prodjes sa boksom u kucnoj izradi nadji kutiju od cd ili dvd citaca. Kupi makaze za lim i nabavi malo lima i sve to lepo iseci i spoji srafovima. Posle toga beli poliuretan, 2-3 coat-a. Ostavi neko vreme da se stvrdne i onda busi rupe za prekidace i potove. Uradi neki finish ako hoces, ako neces onda lak za kosu po poliuretanu pa onda vatra i tako nekoliko puta dok ne postane gloss. Kontam da mozes te tri pedale spakovati u kutiju od dvd-a, lagano. Pouzdana je dovoljno da je gazis i sutiras. Ali ne i da je bacas od zid. Eto, nadam se da sam pomogao.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Baba Slim » 03 Sep 2012, 00:28

To bi bilo odlično DIY rešenje. :ziveli: Ali mislim da već imam kombinaciju sa drugarom da se povoljno savije neki lim po dimenzijama, i da se odmah po nacrtu izbuše i potrebne rupe. :)

User avatar
majtimika
Posts: 1918
Joined: 18 Feb 2009, 23:05
Contact:

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by majtimika » 03 Sep 2012, 12:26

Brate iskuliraj, popi pivo, sto se lepo ne drogiras kao ostala deca :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by Dersu Uzala » 03 Sep 2012, 12:59

Ih deca. Starci zusammen. :idea:

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Multi-FX : Carl Martin AC-Tone klon + Suhr Riot klon + B

Post by bancika » 03 Sep 2012, 13:23

Ja bih napravio tako da mozes da izvuces crevca jedne pedale i zamenis drugom kad ti dosadi (a dosadice ti). Jedan nacin kako to mozes da uradis je da izbusis pravougaone rupe u sasiji tu gde ce biti namontirani potovi i da montiras potove na pravougaone limove koji se srafe preko tih rupa. Tako mozes da zamenis pedalu koja ima 2 pota nekom koja ima npr 4 bez da busis sasiju. Nesto kao

Image

Konekcije izmedju plocica i switcheva bih radio nekim konektorima, a ne lemljenjem, iz istog razloga, da mozes da iscupas plocicu koja ti je dojadila i gurnes drugu.

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest