ZooM G3/G3X

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

stevan-aob
Posts: 5
Joined: 15 Feb 2012, 01:43
Location: Beograd
Contact:

ZooM G3/G3X

Post by stevan-aob » 01 Oct 2012, 15:25

Dali je neko do danas probao G3 i kakvi su utisci?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: ZooM G3/G3X

Post by dejankuki » 02 Oct 2012, 15:59

Hmmm, pre neko vreme nesto se zagledah po YT i pogledah i onaj G5... pa mi opet put namesti G3 i ovaj novi G3X... kasnije te noci skinuh manualE..

Prvo... koliko vidim, ovde je (u ovim procesorima) data sloboda samostalnog izbora lanca efekata. Sami biramo kako cemo namesti lanac i koja ce pedala biti u lancu i gde... interfejs je relativno userfriendly, tako da je snalazenje lako i intuitivno.. mogucnost paljenja/gasenja pojedinih efekata je veoma nalik na regularni setup... tako da u ssustini uvek mozete bez muke da nadjete/nadjemo sound.. setanje kroz meni je stvarno easy... i jos nekih dzida bidza... naravno G5 je jaci model i ima 5 tastera i mogucnost pokretanja expression pedale u dve osnove, dok ovaj G3 ima samo ili "samo" tri... plus mu je sada u verziji X dodata izrazajna pedala...
plus svi potrebni izlazi tj. konekcije... (sem MIDI-ja, ali ova sprava i nema neki MIDI prosecin' pa mu i ne treba)... lampa je vise-manje upotrrebljiva, narocito za boost... a bas neki lampa-valve-tube-mojo zvuk... hmmmkhmkhmmmm


Zvuk, sem na YT kanalima nisam cuo, ali probajuci one G7 i G2 uredjaje, skontao sam da ni ovi nemaju cega da se stide... uz sve to tvrdnje da su najbrzi u menjanju preseta.. oko 3milisekunde...

pocinjem da se razmisljam da dam Digitechu otkaz... :XD: :lol: ...opasno se nosam mislju...


Image

Image

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: ZooM G3/G3X

Post by Frostensen » 07 Oct 2012, 22:09

Ja sam uzeo Zoom G5 koji bi trebalo da je ispod haube isti kao G3. Posto nemam pojacalo/kola/ a nisam fan daisy chain momenata i pedalborda trebalo mi je nesto sto radi po istom principu ali kompaktnije. Osim kucnog drndanja uskoro bi trebalo da vidi probu i svirku pa cu javiti utiske.

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: ZooM G3/G3X

Post by Z*Z*Z » 08 Oct 2012, 00:38

Zoom G3 je i mene jako zainteresovao, taman da dopunim board za moje improvizacije---

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: ZooM G3/G3X

Post by gondi » 23 Feb 2013, 16:23

Vaskrsavam staru temu s nadom da je u međuvremenu neko ne samo probao već i izučio Zoom G3 ili G3X pa da nas podrobno informiše o utiscima.Interesuje me nabavka procesora, ali ne neki muzejski eksponat kakvih ima po kupujemprodajem već nešto modernije, za što bih možda dao cash i za novu spravu.Tražeći kompromis između cene i kvaliteta u obzir sam uzeo Boss ME25 i Zoom G3, ali mi je Boss ME25 nešto poskupeo pa mi je Zoom G3 cenovno prihvatljiviji.Vidim da ga ima u Artistu.Bitno mi je da pored dobrih ostalih efekata i spojivosti s kompom ima i dobar harmonizer.Po demoima na Zoomovom sajtu i Youtubeu rekao bih da sprava radi kao sablast.Kućni sam svirač pa mi nema svrhe slagati pedalboard, ovo mi je praktičnije, sve imam, o toj temi je dosta pisano.Vidim da je i mala razlika u ceni između sprave bez i sa pedalom.
Kolega koji ima mnogo više sviračkog staža i iskustva se dokopao nekog ne baš najmodernijeg Zooma i oduševljen je s onim što on daje a čovek je zaista muzičar čije mišljenje respektujem(Luci ga poznaje).
Molim iskusnije kolege da nešto kažu, verujem da je dosad to neko nabavio s obzirom na starost teme. :deda: :?:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: ZooM G3/G3X

Post by Frostensen » 01 Mar 2013, 03:16

Ne verujem!!! Boga oca sam ispisao i onda mi kaze da nisam prijavljen i sve izgubim..joooooj.. Sad ukratko!

Posedujem G5 vec par meseci ali nisam pisao opsiran review jer nemam vremena da se previse bavim njime, tako da samo iznosim neke stvari dok druge jos proveravam sa kolegama po stranim forumima da se ovde ne bih prosipao glupostima. Ponavaljam, ovo je ukratko jer sam za sve napisao zasto, kako i na osnovu cega sam stekao to misljenje dok me forum nije za******

1 ) Stimer nije neka sreca i nije za binska brzinska dostimavanja.
2 ) Tube booster je samo to, buster koji ide na kraju lanca. Komotno su mogli bez lampe jer ne doprinosi dobijanju zvuka lampasa. Sta vise, Zoom ima efekte koji mnogo bolje rade taj posao.
3 ) Previse output opcija koje u teoriji (ako se ne postuju pravila koriscenja) otvaraju nove horizonte ali u praksi samo prave problem ljudima jer je uputstvo nepostojece.
4 ) Simulacije pojacala/kabineta nisu dovoljne da bi dobili zvuk lampe, pored njih su potrebni i dodatni upaljeni efekti. To se fino vidi i na zvanicnom Zumovom videu kada matchuju zvuk Marshalla. Lepo se vidi da je pored amp. simulacije upaljen i OD (i ko zna sta jos sto se ne vidi na 3 ekrana). S tim u vezi:
5 ) Posle 2 dana suceljavanja, mislim da Behringer GDI-21 ima bolju emulaciju lampasa od Zoom G5. O ovome sam pisao nasiroko ali ode dodjavola. GDI ima previse suma, gubi se u miksu i ne rasciscava se volume potom kao Zum. Dakle beskoristan je za svirke, ali onaj osnovni zvuk lampe je tu cim ga upalite, dok sa zumom morate da znate par dodatnih trikova jer osnovni amp. sim. nije ni prineti Behringeru.
6 ) Podesavanja za sobnu i zivu svirku su dve odvojene stvari na zalost. Sve sto namestite kod kuce cete morati ponovo kad se otpanjite.
7 ) Ekspreshn pedala ima malo kraci hod i to zahteva navikavanje, kao i dodatno setovanje parametara wah pedale recimo...
8 ) Zum dolazi sa efektima koji nisu nivelisani, tako da cete ili da pravite svoje ili da nivelisete ponaosob sve one koje ste izabrali.

Izvinjavam se ako je ovo nekima nejasano, ali sam proveo jedno sat vremena pisuci i obrazlazuci, da bi mi na kraju forum izbacio da ja u stvari nisam prijavljen. Tako da eto, nadam se da su ovo neke stvari koje mogu da pomognu ljudima u odluci. Ja se i dalje razmisljam da li je ovo bila dobra kupovina jer je ovo def. sposoban uredjaj. Uspeo sam u studiju da matchujem drive za Marshall JCM 900 kroz cist kanal i kroz VOX AC(neki) prakticno 1:1. Medjutim Zum definitvno zahteva vreme i malo nekonvencionalnog dovijanja zarad dobijanja zvuka lampe, sto mi se ne svidja bas.

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: ZooM G3/G3X

Post by gondi » 06 Sep 2013, 21:34

Ovo što je Frostensen napisao zaista dosta govori, ali ja još nisam obavio moj pazar jer sam u dilemi kojem ću se privoleti carstvu, Zoom-ovom ili Boss-ovom.Na kupujem-prodajem su se pojavili procesori Boss ME25, ME50, ME70, GT8, sve u približno sličnim cenama, od 170-230 E,a na drugoj strani su Zoom G3 i G3X , u tom cenovnom rangu ali novi, s garancijom i usb konekcijom s kompom, što neki od ovih Boss-ova nemaju, a za kućne svirače je ipak ta mogućnost bitna.Možda bi neko od iskusnijih forumaša mogao da uporedi ove sprave i usmeri me i pomogne da lakše izaberem. :ziveli: Bitno mi je pored ovog navedenog da ima dobar harmonist a neznam da li Zoom G3X to ima i kakav je.Na netu i Youtubeu baš nešto nisam našao podatke o ovome.

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: ZooM G3/G3X

Post by mislim_stvarno » 07 Sep 2013, 17:52

Jesi li razmisljao o line6
http://www.kupujemprodajem.com/Line-6-F ... d=22156285
http://www.kupujemprodajem.com/Line-6-P ... d=33311425
http://www.kupujemprodajem.com/Prodajem ... d=22371106

:D

ljudi kazu da je line6 zakon ako ti trebaju simulacije pojacala. Ako imas pojacalo, onda mozes da uzmes i me50 koji nema simulacije. gt8 je malo matoriji od svih pomenutih, pa ne znam koliko mu je to hendikep sto se tice kvaliteta zvuka...

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: ZooM G3/G3X

Post by Frostensen » 08 Sep 2013, 02:06

Evo samo da dodam jos nesto. Zoom je definitivno ocajno uradio simulacije Marshala. Pojacala jos i nekako, kutije nikako i to je jos nekoliko ljudi primetilo. Juce sam instalirao guitar rig 5. Kako sam upalio neki Plexi sim tako sam se upiskio od srece. Nista okreatanje tockica i slicno nisanjenje. Ista setovanja na Zumu daju vrlo slican zvuk, ali bez te dubine (to se valjda zove headroom) i cistoce. Da mogu nosio bi GR na svirku. Sve vise razmisljam o tome da ga prodam jer mi treba upravo zbog simulacije pojacala, ali sa druge strane forumi su prepuni ljudi koji su isprodavali svoje podove i bosove jer ih ovaj Zum navodno sije u svemu. To mozda govori vise o meni i mozda znaci da ja u stvari nemam pojma. Uzasno se mucim kad hocu da namestim zvuk pojacala. Tako da ono, mislim da treba probati sve to lepo u radnji natenane. Kroz sluske, kroz pojacalo, kroz fx pojacala, kroz razglas ili vec sta kome treba. Kako sam krenuo sledeca kupovina mi je pravi Marshal i zdravo dovidjenja..

User avatar
gondi
Posts: 55
Joined: 17 Jan 2011, 20:13
Location: Bođani

Re: ZooM G3/G3X

Post by gondi » 08 Sep 2013, 07:59

Zahvaljujem na savetima.Sad mi se dilema pretvara u trilemu :lol: .Line procesore nisam susretao u praksi pa na njih nisam ni obraćao pažnju a i u okolini nisam video da ih neko ima. Starije tipove Boss-a i Zoom-a sam češće viđao i poneki isprobao a Digitech ima jedan moj kolega gitarista.Frostensen je mnogo više u tom filmu od mene, pa kad slušam te detalje o simulacijama pojačala i kabineta ne plivam baš u tome, tek onoliko kolko sam prokužio kroz Guitar rig4 i Amplitube 3.Ja te finese u zvuku simulacija verovatno ne bih toliko uočio :oops: Ostaje mi da i dalje pratim kupujemprodajem i nadam se da će se nešto pojaviti povoljno tu do daljine Novog Sada, zbog eventualnog probanja jer mislim da nije uputno ovakvu spravu uzimati na nevidjeno.Tek u telefonskom kontaktu prodavac ti kaže, na primer, ne radi ovo dugme, ovaj prekidač, jedna od pedala ne hvata baš iz prve itd :grummel_2:

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: ZooM G3/G3X

Post by mislim_stvarno » 08 Sep 2013, 10:06

gondi wrote:Zahvaljujem na savetima.Sad mi se dilema pretvara u trilemu :lol:
mnogo smo pomogli :mrgreen:

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: ZooM G3/G3X

Post by Baba Slim » 08 Sep 2013, 10:36

@Frostensen: Ne odustaj lako od sprave kad si vec dao pare. Najlakse je prodati i izgubiti gomilu para pri tome.

I jedna jako bitna stvar: to sto ti zvuk simulacije pojacala/kabineta/efekte/presete namestas u sobi/na slusalice/preko kompa itd vrlo lako moze da se pokaze kao totalno dzabe utroseno vreme (osim ako tacno znas sta ti radi posao u bendu). Jer, valjda je do sada svima koji sviraju sa ikakvim bendom jasno kao dan da ono sto ti dobro zvuci u sobi ne mora dobro zvucati i sa ostalim instrumentima. Moze, ali NE MORA, i cesto ni ne bude tako.

Nego, ja bih ti preporucio sledece - namestis okvirno presete sa simulacijama i efektima koje zelis da koristis, i onda lepo zamolis ostatak benda sa kojim sviras da na probi odvoje 15-20-30 ili koliko vec minuta da svirate zajedno i da ti lepo fino podesis i dotegnes svoje presete da to sa bendom radi kako treba.

U sustini - dobro uradjen EQ i odgovarajuca kolicina gaina (po principu - bolje manje nego vise) su presudni za pronalazenje svog mesta u ukupnoj slici benda, a to mozes provaliti tek na licu mesta.

Moje skromno misljenje i dobronameran savet. :) :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: ZooM G3/G3X

Post by Trooper » 08 Sep 2013, 11:27

Baba Slim wrote:odgovarajuca kolicina gaina (po principu - bolje manje nego vise)
:grummel_2: :grummel_2: :grummel_2:








:mrgreen:

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: ZooM G3/G3X

Post by Frostensen » 08 Sep 2013, 14:40

Baba Slim wrote:@Frostensen: Ne odustaj lako od sprave kad si vec dao pare. Najlakse je prodati i izgubiti gomilu para pri tome.

I jedna jako bitna stvar: to sto ti zvuk simulacije pojacala/kabineta/efekte/presete namestas u sobi/na slusalice/preko kompa itd vrlo lako moze da se pokaze kao totalno dzabe utroseno vreme (osim ako tacno znas sta ti radi posao u bendu). Jer, valjda je do sada svima koji sviraju sa ikakvim bendom jasno kao dan da ono sto ti dobro zvuci u sobi ne mora dobro zvucati i sa ostalim instrumentima. Moze, ali NE MORA, i cesto ni ne bude tako.

Nego, ja bih ti preporucio sledece - namestis okvirno presete sa simulacijama i efektima koje zelis da koristis, i onda lepo zamolis ostatak benda sa kojim sviras da na probi odvoje 15-20-30 ili koliko vec minuta da svirate zajedno i da ti lepo fino podesis i dotegnes svoje presete da to sa bendom radi kako treba.

U sustini - dobro uradjen EQ i odgovarajuca kolicina gaina (po principu - bolje manje nego vise) su presudni za pronalazenje svog mesta u ukupnoj slici benda, a to mozes provaliti tek na licu mesta.

Moje skromno misljenje i dobronameran savet. :) :ziveli:

E hvala puno na podrsci i savetima. Jako lepo od tebe moram priznati, ali ja ovaj zum imam skoro godinu dana i probao sam maltene sve moguce i nemoguce fore pa i to sto si mi napisao. Imam u sobi i Supercube 60, tako da sam dosta vremena proveo i na njemu namestajuci farbe na nivou koji bi mi trebao za svirku. Sad bih opet mogao da se raspisem, ali kad se podvuce crta to nije to prosto i tuzno mi je da GuitarRig i jedan Behringer rade bolji posao pravo iz kutije...

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: ZooM G3/G3X

Post by Baba Slim » 08 Sep 2013, 15:16

Trooper wrote:
Spoiler:
Baba Slim wrote:odgovarajuca kolicina gaina (po principu - bolje manje nego vise)
:grummel_2: :grummel_2: :grummel_2:








:mrgreen:
:lol: :ziveli: To sto sam rekao da je prakticno, ne znaci da je i blize srcu. :metal: Majti moze da posvedoci, nedavno mi je rekao - j*b'o mamu, kod normalnih ljudi je kolicina gaina obrnuto proporcionalna broju godina, a kod tebe direktno srazmerna. :lol:
Frostensen wrote:E hvala puno na podrsci i savetima. Jako lepo od tebe moram priznati, ali ja ovaj zum imam skoro godinu dana i probao sam maltene sve moguce i nemoguce fore pa i to sto si mi napisao. Imam u sobi i Supercube 60, tako da sam dosta vremena proveo i na njemu namestajuci farbe na nivou koji bi mi trebao za svirku. Sad bih opet mogao da se raspisem, ali kad se podvuce crta to nije to prosto i tuzno mi je da GuitarRig i jedan Behringer rade bolji posao pravo iz kutije...
Nema na cemu naravno. :ziveli: Fora je u tome sto, zaista mislim da na svim tim iole pristojno odradjenim novijim spravama MORA da moze da se namesti to sto hoces, bar u vecini slucajeva. Verujem da si se posvetio tome, i cackao, ali nazalost, jedino merodavno je namestanje zvuka sabendom, a da pri tome naravno i bend zna sta radi, i da barata svojim instrumentima i namestanju sopstvenih zvukova.

To sto mi sami sa sobom namestamo u sobi, jako cesto zavara - imao sam prilike da nosim na neko zezanje svoj Pocket POD i stekao sam direkt u razglas. I, svi oni lepi zvuci koje sam snimao i predstavljao na demoima, i koje uzivam da sviram solo - ili ih nigde u miksu nema, ili su prebasoviti, ili prosto neupotrebljivi. To mi je samo bila jos jedna u nizu potvrda onoga sto sam odavno pre toga znao.

Iznenadio bi se koliko nekad zvuk koji se sam za sebe cini nepodnosljiv koliko je odvratan - nenormalno dobro radi u bendu, sedne tacno tamo gde treba, sa uzivanjem ga sviras i slusas.

A to sto mislis da GR i Behringer odmah iz kutije rade bolje - ne bih donosio prerane zakljucke. Stavi te zvuke koji ti se toliko svidjaju u bend pa ces videti sta ce vrlo verovatno da se desi. :wink:

Moj drugar koji ima POD XT Live (znaci stari model, pre X3, i pre HD serije) ima UBEDLJIVO NAJBOLJI ZVUK sa procesora koji sam cuo u bendu - to je milina slusati, toliko lepo isproducirano, a pri tome masno i kvalitetno, da ne verujes. Ali zato on kralj ima 3 kompleta razlicitih preseta - za kucno sviranje, pa za snimanje kuci, i posebno tek za bend.

Da li uopste koristis pojacalo za svirku sa bendom pa sa procesora vuces samo efekte (simulacije pedala), ili koristis simulacije ampova pa ides direkt u razglas (pa ti se to ne svidja kako sljaka), ili kako? Posto simulacije pojacala na procesoru spojene na ulaz gitarskog pojacala retko daju neko iole sretno resenje. Mislim, izvini, pretpostavljam da znas sve ovo, ali cisto da pitam. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest