Savet u vezi izbora kompresora

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 25 Oct 2012, 02:03

Pozdrav svima. treba mi pomoć u vezi izbora diy kompresora. Potreban mi je prilično veliki sustain pri čemu ne bih želeo da mi kompresor guši ton, da ne gubim hi end tonove sl. Na netu sam se zalepio za Ross compressor ali bih želeo ipak da se konsultujem sa nekim sa foruma ko je radio, tj gradio sličnu stvar. Slabo inače poznajem kompresore, znam samo da pomoću njih mogu dobiti veći sustain. Sviram stratokastera meksikanca koji ima katastrofalno mali sustain. Potreban mi je kako za clean tako i za OD. Hvala unapred na pomoći i podrav :cao:
Aca

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 25 Oct 2012, 10:36

pravio sam ross i dobar je, mada sam ga brzo prodao posto sam skapirao da mi ne treba to sto kompresor radi :) Ukljucio sam dva moda, ne mogu da se setim tacno koja, ali mislim da je jedan za povecanje visokih posto vazi da on malo odseca visoke. Sigurno mozes da nadjes na DIYS modove.

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 25 Oct 2012, 11:01

Hvala na odgovoru. Video sam link ka stranici sa njegovim modovima, trebao mi je samo da mi neko potvrdi da ga je radio i da je dobar. To je to, to mi je sledeći projekat.Hvala još jednom Bancika i pozdrav :cao:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Boogie Woogie » 25 Oct 2012, 11:07

jbt jel ima neko sa ovog foruma da nije pravio pedale..

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 25 Oct 2012, 11:09

jutarnji trol, tebi to kao kafa dodje?

OT: ovaj layout sam koristio, ako se dobro secam, ima i modove ukljucene, bar jedan :)

http://www.aronnelson.com/gallery/main. ... 4.jpg.html

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Boogie Woogie » 25 Oct 2012, 11:11

jok bre banciko, nego sam negde našao da je pedalu zapravo lako napraviti (samo ti kao treba lemilica)
e sad..kako ću ja uskoro neke nabavljati, reko da vidim o čemu se radi, svi su kao pravili nešto isl

ima li negde skupljene sve vaše pedale na jednom linku, pa da se to posluša, presluša

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 25 Oct 2012, 11:15

lako je napraviti pedalu kako god....dobro napraviti pedalu nije toliko lako i zahteva iskustva, truda, planiranja i dosta kinte.

Sve moje klipove imas ovde, mada sam ja vise amp/guitar guy nego pedal guy http://diy-fever.com/clips/

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Boogie Woogie » 25 Oct 2012, 11:16

totototo
baš ću sad da preslušam

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by andrej] » 25 Oct 2012, 11:17

3 reci: Rothwell Love Squeeze. Tolko jednostavan, da ima vero layout. Pogledaj par videa.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by komil » 25 Oct 2012, 11:54

Ross važi za suptilniji tip efekta, manje primetan, dok je MXR Dynacomp jači. Po opisu, reklo bi se da Aca želi nešto jače.
Keeley compressor, recimo, je klon obe ove pedale, pa se menja tip na prekidač..

Ja sam trenutno na Nobels compressor-u, pre toga sam imao Boss CS-3 koji baš nisam voleo. CS-3 mi je zvučao baš jako neprirodno, nije ga bilo lako namestiti da zvuči pristojno (ograđujem se da je moguće da je ovaj moj primerak nešto možda više bagovit, neka lošija serija..). Nobels je neka kopija Boss CS-2 i radi u tom smislu odlično. Ali, nedostaje mi mogućnost da biram ratio (što izgleda imaju samo neke bootique pedale).

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 25 Oct 2012, 11:57

komil wrote:Ross važi za suptilniji tip efekta, manje primetan, dok je MXR Dynacomp jači.
ako se dobro secam, obe imaju istu topologiju, pa je lako prebaciti se sa jedne na drugu zamenom komponente ili dve

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Cortex » 25 Oct 2012, 12:03

meni Orange Squeezer radi posao sjajno. ako se podesi kako treba daje izvanredan shimmery compression efekat, predivan mi je i na humbuckerima i na singlovima. Koristim ga i da boostujem tube screamer i fuzz face, a chak i oba u isto vreme u pedal stacking fazonu. ukruti low end, izdigne midlove malko vishe i samo malo doda prezentnosti, bash ono shto je potrebno za solo koji seche kroz bilo shta a nije nazalan niti previshe prezentan, shtavishe. jednostavan kompresor, a radi posao odlichno. kazhem, ja sam odushevljen Pigtronix Philosophers Tone-om ali je nezahvalan za DIY izvedbu.

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 13 Nov 2012, 01:02

Drugari, hvala puno na savetima u vezi izbora kompresora. Kompresor koji je skoro pa završen je Ross compressor sa modifikacijama sa sajta Fuzz central. Jedino od modifikacija nisam ubacio dodatni switch koji je predložio Mark Hammer. Još je ostalo da ofarbam kutiju ili odradim etching ali to sigurno neću ove nedelje dok mi ne prođe svirka u subotu :).
Što se tiče zvuka, vrlo sam zadovoljan. Ovo je prvi kompresor koji sam ikada svirao tako da ne mogu da komentarišem kakav je u odnosu na druge ali ono što mogu da kažem je sledeće:
- Vrlo je suptilan efekat, neka agresivnu kompresiju koja ubija dinamiku sviranja;
- Ako se odrade modovi nema gubitka visokotonaca ili ih ima vrlo, vrlo malo;
- Pedala vrlo malo boji zvuk i radi ono zašta je predviđena, tj daje stabilnost zvuku i veći sustain
- Kada je pot za sustain podešen na maksimum ne dobija se beskonačan sustain pri čemu sam koristio pot koji je dat u šemi (500k čini mi se)
- Odlično zvuči u kombinaciji sa overdrive pedalom koju koristim, Digitechovim Bad Monkey-jem, sa CM Plexiton klonom koji sam izradio ne zvuči toliko dobro, previše mu jede gain čini mi se
- Za sprorije solaže tipa Gilmour stil pedala je odlična, radi svoj posao fenomenalno, sad su mi zanimljive i clean solaže tog tipa jer je ranije kod mene na Meksičkom stratokasteru sustain oduvek bio problem, čak i kad sam ugradio Dimarzio hotrail magnet na bridge-u.
Evo nekih slika:
Image
Image
Work in progress pedale, CM Plexitone, MXR Microamp i Ross
Image

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Baba Slim » 13 Nov 2012, 12:55

:bravo: Odlično, samo tako nastavi. Ajd kad kompletiraš sve do kraja, snimi neki klip da čujemo pedale u akciji. :) :ziveli:

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 13 Nov 2012, 14:27

Dogovoreno :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest