Savet u vezi izbora kompresora

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
Driver
Posts: 453
Joined: 24 Aug 2010, 17:31
Location: Brdovita Shumadija

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Driver » 13 Nov 2012, 19:16

Bravo majstore, ogulio si jagodice od sviranja :metal: :ziveli:

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 13 Nov 2012, 20:21

Jbg, ne mogu samo da se prave pedale. Mora i da se svira :lol: :metal:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Cortex » 14 Nov 2012, 12:15

[youtube]x8ZGUS3Yeu4&feature=plcp[/youtube]

Ovaj DOD je najagresivniji, na vishim setinzima bash zhvace. Najbolji mi je Squeezer. Da li tvoj ross zvuchi slichno ovome?
Ovaj rothwell love squeeze isto deluje zanimljivo, moguce je da cu probati da ga napravim da vidim da li mi se svidja.

acikast
Posts: 90
Joined: 21 Sep 2010, 23:52

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by acikast » 14 Nov 2012, 12:55

Pazi ovako: što se tiče ovog Ross-a, trimpot nije podesio kako treba pa mu se javlja ovaj zvuk (gate ili kako se već zove) kad pusti malo duže da odzvanja ton. To se i meni dešavalo ali sam sredio. Čini mi se da mi manje jede visokotonce Ross jer sam odradio nekoliko modova koje su predložili na sajtu Fuzz central. Kad budem sredio pedalu u potpunosti snimiću klip pa ćeš moći da uporediš. :cao:

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by ocelot » 16 Mar 2016, 00:15

Koristi li neko Soul Preacher? Kakav je u odnosu na CS3?

User avatar
Z*Z*Z
Posts: 1022
Joined: 22 Feb 2008, 01:30

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by Z*Z*Z » 16 Mar 2016, 00:34

Previse shuma na soul preacheru, kao i white fingeru; cs-3 je tishi na istim podesavanjima; cs-3 moze da se podesi da radi skoro identicno kao voljeni cs-2,na moje iznenadjenje; ko ume da zameni jeftine komponente kvalitetnijim dobija jako dobar kompresor; rothwell love squeeze je odlican sustainer i jako tih; takodje odlican i jeftin je dod milk box.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by tommytigh77 » 16 Mar 2016, 11:33

Z*Z*Z wrote:Previse shuma na soul preacheru, kao i white fingeru; cs-3 je tishi na istim podesavanjima; cs-3 moze da se podesi da radi skoro identicno kao voljeni cs-2,na moje iznenadjenje; ko ume da zameni jeftine komponente kvalitetnijim dobija jako dobar kompresor; rothwell love squeeze je odlican sustainer i jako tih; takodje odlican i jeftin je dod milk box.
Šta vredi raditi od modova na CS-3, a da nije u pitanju zamena integralnih kola? Pitao sam ranije u posebnoj temi, ali niko ništa...
Imao je ranije u opticaju neki pdf gde je Wapler predlagao da se umesto nekih 4-5 elektrolita 1uF stave film kondenzatori zbog smanjenja šuma. Valja li to raditi?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 16 Mar 2016, 11:55

koliko znam, elektroliti u signal path-u ne dodaju sum. Treba da se izbegavaju jer navodno ukenjaju zvuk na druge nacine. Ako ih zamenis poly filmom bice "cistiji" zvuk i vise hi-fi. Ja stavljam poly gde god je iole moguce. Jednom (hmm, zapravo dvaput) sam napravio i celo pojacalo sa poly kondenzatorima :) I praunuci ce svirati na njemu bez potrebe da se menjaju kondenzatori :)

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by tommytigh77 » 16 Mar 2016, 12:43

Nadjoh pdf.
http://www.zeta-sound.se/Temp/CS3-mods.pdf
bancika wrote:koliko znam, elektroliti u signal path-u ne dodaju sum. Treba da se izbegavaju jer navodno ukenjaju zvuk na druge nacine. Ako ih zamenis poly filmom bice "cistiji" zvuk i vise hi-fi.
Hvala! To mi i treba, više hi-fi zvuk, i da ima više basa (ne da više kompresuje bas, nego samo da više basa ''prodje'' kroz pedalu), pošto ga 99% vremena koristim za akustaru.
Jedno pitanje, koje 1uF bi ti izabrao (po mogućstvu od onoga što ima na Banzai)? Je l' ok Wima, ili nešto drugo?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 16 Mar 2016, 12:50

bas sam pre sat vremena porucio wima MKS2 1uF. Njih sam i pre koristio i super su. Nisu previse veliki i super zvuce, a kostaju 20-30 centi.

Pogledaj i musikding.de, za manje porudzbine su bolji jer je postarina 2.9e. Jedino ne odbijaju PDV ako koristis tu cheapo postarinu pismom...doduse, kupio sam im zadnju kolicinu 1uF kondenzatora pa sad moras u banzai :)

Ne znam koliko si raspolozan za cackanje, ali vidjao sam da ljudi nabudze da mozes da bockas DIP integralce tamo umesto onog njihovog glupog SIL. To bi trebalo da ti otvori mogucnosti da stavis neki "hi-fi" opamp i spustis nivo suma dodatno. Ako ima mesta, ja bih gledao da nabudzim wire wrap DIP socket tako da mu pinovi idu redom. Mada je to vece cimanje i rizicnije, treba biti malo avanturista/lud :)

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by bancika » 16 Mar 2016, 13:07

videh sad da ima i neki adapter koji (mozda) moze da se nadje, to je lakse nego sa wire wrap DIL-om

Image

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by tommytigh77 » 16 Mar 2016, 13:08

bancika wrote:doduse, kupio sam im zadnju kolicinu 1uF kondenzatora pa sad moras u banzai
:XD:
To što pominješ sam video kod onih Monte Allums mod kitova, prepravku iz SIL ležišta u DIP i ubacivanje Burr-Brown čipova. Ali nisam raspoložen da se baš toliko cimam oko pedale, zato sam i pitao šta može od modova da se uradi a da se ne menjaju integralci. Wima sam koristio za onaj Phase 45 pa kontam da će super leći i ovde, a Banzai mi ne gine pošto od njih treba da naručujem i neke stvari za wah.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by hipihill » 17 Mar 2016, 08:54

Japanski CS-3 radi odlično, mekano i ugodno. To jeste "super kompresor", ali korisnici po pravilu preteruju pa nabijaju preveliku kompresiju i šum i posle se žale kako ta pedala ne valja.

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by tommytigh77 » 17 Mar 2016, 17:45

Sasvim tačno, mada ni kontrole nisu baš intuitivne. Meni je trebalo dugo vremena da provalim da 'Attack' pot funkcioniše suprotno od gitaroške logike. Kad je skroz ulevo, tad je vreme attack-a najkraće i tad je zapravo kompresor najagresivniji i najviše se čuje rad kompresora u zvuku. Čim se prebaci preko 2-3 sata, dosta prirodnije radi. Vrlo je moguće da to odvraća ljude od ove pedale.

hipihill
Posts: 527
Joined: 20 Jan 2014, 12:24

Re: Savet u vezi izbora kompresora

Post by hipihill » 18 Mar 2016, 10:43

Retko ga koristim, a kada ga uključim tada su mi podešavanja slična ovim uz manje korekcije:


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest