Koje su ovo pedale???

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

DivljaMasina
Posts: 51
Joined: 24 Nov 2007, 13:12
Location: trenutno Prag,inace Beograd i Ljig

Koje su ovo pedale???

Post by DivljaMasina » 24 Jan 2008, 13:37

Pre izvesnog vremena sam bio na koncertu Riblje Corbe pa sam iskoristio priliku da slikam Dzindzerovu opremu ...

evo linka: http://img54.imageshack.us/my.php?image ... alexk5.jpg

Za ovu pedalu u sredini znam da je BOSS Chorus Ensemble CE-5... a za ostalo bas i nisam siguran...
Ako neko zna da mi kaze (ukoliko je to moguce videti sa ove slike) bio bih mu zahvalan.

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Funkomat » 24 Jan 2008, 14:25

Ona zelena desno je Line 6 DL-4 delay, Korg je tuner pretpostavljam a ovo cetvrto ne znam sta je...

User avatar
vg78
MF veteran
Posts: 177
Joined: 13 Sep 2006, 11:11
Location: Ada
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by vg78 » 24 Jan 2008, 14:30

Ako se dobro varam, mesa boogie V-twin.

Image

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by mr.flash » 24 Jan 2008, 15:09

VG78 ne varas se, to je V-Twin, tube preamp. Nisam znao da je i Ginger svira, jer sam je video kod Vlatka, mada je on sve vise koristi kao backup. Jako mocna stvarcica, imao sam je u rack-u nekoliko dana ali sam je vratio vlasniku jer tada nisam imao cash. Ima 4 lampe, Dva kanala, topao "lampaski" ton... Po mom skoromnom misljenju V-Twin + Fenderov lampas (Twin Reverb na primer...) = Mesa Boogie, jer su Boogijeva pojacala u ranim danima tako i nastajala, kupovali su kutije od Fendera i u njih budzili svoju distorziju, koja je moramo priznati neprikosnovena. U svakom slucaju Mesa je pravila vise tipova preampa pogotovu rackmount koji su sada nazalost discontinued, ali se cesto mogu naci na e-bayu, a nama koji ne mozemo da priustimo njihovo pojacalo je to najbrzi put do Mesa tona. Ako vas zanima mogu i da prosirim pricu sa nekim konkretnim primerima, jer se dosta dugo zanimam za ove stvarcice..

DivljaMasina
Posts: 51
Joined: 24 Nov 2007, 13:12
Location: trenutno Prag,inace Beograd i Ljig

Re: Koje su ovo pedale???

Post by DivljaMasina » 24 Jan 2008, 16:29

Hvala za odgovore :D ,ove stvarcice (pogotovo mesa boogie V Twin preamp) su bas cool, a i cena im je cool :(

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Rocket Roll » 24 Jan 2008, 16:31

Sad možeš da obraduješ ekipu sa zvaničnog foruma Riblje Čorbe, vidim da nemaju pojma šta je Džindžeru na pedalboardu. :mrgreen:

Pored navedenog, to veliko crno na kojem piše "Collins Power Station CPS-108" je napajanje za pedale (proizvodnja i prodaja - http://www.musik-produktiv.de/ ):

Image

Tu je još i Line 6 DL4 Delay Modeler...

Image

...Bossov Chorus Ensemble CE-5 (valjda)...

Image

...i Korgov DT-10 štimer:

Image

DivljaMasina
Posts: 51
Joined: 24 Nov 2007, 13:12
Location: trenutno Prag,inace Beograd i Ljig

Re: Koje su ovo pedale???

Post by DivljaMasina » 24 Jan 2008, 17:21

Neka nek se potrude ako ih zanima...mene je zanimalo pa sam se snasao :) .Inace ovaj preamp se izgleda vise ne proizvodi a prema detaljnom opisu koji je dao mr.flash i raznim recenzijama deluje kao extra stvarcica (uostalom ne bi ga koristili Vlatko i Ginger da ne valja...).

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by mr.flash » 25 Jan 2008, 22:45

Zavisi to od mnogo faktora sta je od cega bolje, ali najvise od licnog ukusa. Ja na primer volim boogie pojacala, pa mi v-twin zvuci fenomenalno, dok na primer tubemana nikad nisam svirao, a i nisam neki fan Kettnera. Zamilicu drugara iz Canade da ih uporedi posto je imao obe pedale, pa da baci neki review. Ono sto mogu da tvrdim je da V-Twin ima ono sto audiofili nazivaju "solid tube sound" no kako je u pitanju preamp ima i par nedostataka. Prva stvar koju mu zameraju je prilicno diskutabilna sa moje tacke gledista, a to je nedostatak gaina, Pedala je naime bazirana na Rectifier seriji pojacala, o kojoj ne treba mnogo pricati, dovoljno je navesti ko je sve svira, medjutim V-Twin ocigledno nije dizajniran da u potpunosti zadovolji prohteve "metalheada", jer nema tu kolicinu gaina kao Rectifier cak ni na panju, sto je nekima ozbiljan nedostatak. Takodje po mnogima ovoj pedali nedostaje "dah", a dugogodisnji korisnici Boogievih pojacala znaju da ona prodisu punim plucima tek kad se "odpanje" sto je i jedan od razloga zasto je santana presao na Dumble ODS posle dugo godina sviranja na Mark pojacalima. To sto sam upravo naveo zahteva dodatak na ovaj preamp, pogotovo na live setu, kao sto sam rekao najbolji izbor su Fender pojacala iz razloga sto je budi u njihove kutije pakovao svoje combo. Vlatko konkretno koristi Deluxe Reverba u kombinaciji s V-Twinom koji mu stoji negde u blizini na stage-u pa iz njega tera citav zvuk. On medjutim voli da kombinuje razna pojacala, pa je tako V-Twina terao i kroz Voxa i razne tipove Fendera, a koliko znam u zadnje ima neku boogijevu glavu. Pored ovog moram da napomene i par skupljih varijanti mesa preampova, na primer rackmount verziju V-Twina za koju tvde da je bolja od pedale, a nadam se da cu imati i priliku da se licno uverim, kao i Mesa Strategy 500 koji je daleko skuplji i mnogo manje dostupan, tacnije bila su dva na e- bayu pre par meseci, ali mnogi na nasu zalost za takvu opremu ne pitaju za cenu. Sve u svemu, kad sumiramo utiske V-Twin je i dalje najpovoljnije resenje za boogievski zvuk po prihvatljivoj ceni.

Moram da celu ovu pricu upotpunim sa par "dokaza":

Evo vlatkovog rack-a sa svim pedalam koje koristi, a na slici ispod vidite i pojacala:

Image

Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Rocket Roll » 25 Jan 2008, 23:01

Zanimljivo - uglavnom su u pitanju novije stvari (ili trenutno u proizvodnji ili relativno sveže), nigde istinskih vintage komada.

Pitam se zašto? Čuva stare stvari, ne zanimaju ga stare stvari, nema stare stvari?

(Takođe, vidi se da je Vlatko obavešten o "what's hot and what's not", te da je pod uticajem britanske škole.)

User avatar
mr.flash
Posts: 194
Joined: 09 Jul 2007, 12:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by mr.flash » 25 Jan 2008, 23:08

Da, stvarno je to pitanje za milion dolara... Takodje moram apsolutno da se slozim sa onim "what's and what's not" jer me zaista prijatno iznenadio nekim inovacijama i resenjima, te dokazao da nije samo trend follower, vec i trend setter.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Rocket Roll » 26 Jan 2008, 00:16

Dešifrovanje Vlatkove kolekcije pedala, koliko sam ja u stanju, iz levog gornjeg ugla u pravcu kazaljke na satu:

1 ) ?
2 ) ?
3 ) Chandler Tube Driver
4 ) Yamaha UD Stomp
5 ) ProCo Turbo Rat
6 ) CryBaby Wah
7 ) Morley ABC Box
8 ) Mesa Boogie V-Twin
9 ) FullTone Full-Drive 2
10) Soldano Supercharger G.T.O.
11) ?
12) Boss CE-5 (valjda, možda i neki stariji)
13) Boss CS-2
14) Yamaha MagicStomp II

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Rocket Roll » 26 Jan 2008, 00:55

Apdejt, zahvaljujući svesrdnoj i brzoj pomoći kolega sa HCUF:

1 ) ?
2 ) ?
3 ) Chandler Tube Driver
4 ) Yamaha UD Stomp
5 ) ProCo Turbo Rat
6 ) CryBaby Wah
7 ) Morley ABC Box
8 ) Mesa Boogie V-Twin
9 ) FullTone Full-Drive 2
10) Soldano Supercharger G.T.O.
11) Musitronics Mu-Tron Phasor II
12) Boss CE-5 (valjda, možda i neki stariji)
13) Boss CS-2
14) Yamaha MagicStomp II

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Nyarlathotep » 26 Jan 2008, 02:54

nigde vintage komada?
evo ti ga jedan... po mnogima najoblji analogni phaser ikada napravljen.

11) Musitronics Mu-Tron Phasor II

ustvari, od njega je zajebaniji samo MuTronov Bi Phase, isti ovajx2. da to u zivotu jednom sebi pribavim i da zvucim ko Joe Zawinul ili Lee Scratch Perry. heheheheh...

User avatar
rider
Posts: 182
Joined: 08 Apr 2007, 12:31

Re: Koje su ovo pedale???

Post by rider » 26 Jan 2008, 03:04

Image
Image

Ovo kao sto svi znate Frusciantove pedale....

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Koje su ovo pedale???

Post by Nyarlathotep » 26 Jan 2008, 03:56

e do mooga...
:lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest