Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Koju vrstu EQ-a da stavim?

Graficki (5-band)
4
33%
Parametricki (3xparametric)
8
67%
Baxandall
0
No votes
 
Total votes: 12

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by andrej] » 31 Mar 2013, 20:05

Proslo je dovoljno vremena, procitao sam gomilu knjiga iz elektronike, programiranja, izucio midi specifikaciju, gomilu datasheetova od mikrokontrolera, 74xx logickih kola, ispitao masu releja i, na kraju, krenuo da pravim prototip midi switchera za pedale, u 2U rack-u, koji cu posle po porudzbi i proizvoditi

Glavne odlike:
na osnovu midi signala switchuje 12 pedala + 4 footswitch funkcije (menjanje kanala na pojacalu, paljenje tremola, reverba, boosta,... zavisno od pojacala; svi popularni footswitchevi podrzani).
ima 12x9V, 2x18, 2x24 napajanja za pedale, svako galvanski izolovano, stabilisano, filtrirano, bez povezivanja na uzemljenje.
ima digitalno kontrolisani analogni EQ koji se moze podesiti (ili preskociti) zasebno za svaki preset, sa boosterom signala i globalnim volume-om.
128 preseta
buffer koji moze da se ukljuci ili iskljuci na pocetku kola
sysex dump za bekap i preset editor za win/linux/mac


Tehnicke karakteristike:
unutra je sve modularno i sastavljeno od razlicitih ploca. svaka zasrafljena na kuciste, sa strain-relief sistemom. digitalija potpuno odvojena (limom) od analogije
nista sto je nasrafljeno na kutiju (dzekovi, dugmad) nije zalemljeno na ploce - sve je povezano (shieldovanim, ako je signal) zicama. time postizem MAKSIMALNU pouzdanost.
switchovanje realizovano relejima, mogu da probusim samo duplo vise mesta za dzekove i zamenim plocu sa relejima i sve postaje stereo
ima 12 dugmadi sa diodama koja sluze za paljenje i gasenje pedala, 4 za kanale pojacala, kao i 2 dugmeta za save i skok na editovanje trenutnog preseta
eksterni midi program change bira jedan od preseta (pali odgovarajuce pedale), bira preset na eq-u, menja kanal na pojacalu
midi note-on i CC (mogu da se mapiraju na odredjene u meniju) pale i gase pojedinacne pedale. ako ne pritisnete save na uredjaju, ove promene nisu stalne. volume kontrola od eq-a ima zaseban CC kanal, tako da mozete preko midija da kontrolisete volume
ima lcd ekran (osvetljen) i 5 dugmadi uz njega (left, right, up, down, select), koja sluze za editovanje imena i generalnih podesavanja (midi kanal, pokretanje dumpa, slicno). takodje, moze da se menja rucno preset pomocu njih, a to salje midi program change poruku svim uredjajima koji su povezani na midi out.

Pitanja:
koju vrstu eq-a da stavim? parametricki, graficki, baxendall (shelving)?
da li da stavim zasebne kontrole za EQ (slajdere ili potove) ili da se edituju preko displeja?
da li da dodam midi kontrolisan noise gate?
ima li nesto sto biste preporucili da uredjaj ima? neku naprednu opciju? neku opciju u editovanju?

objasnjenja eq-a:
graficki (5-band) ima 5 fiksnih frekvencija koje se mogu pojacati ili smanjiti za 12dB
parametricki ima 3 zasebna band-a, kojima Vi birate tacnu frekvenciju, opseg (Q) i boost/atenuaciju
Baxandall ima 2 kontrole: low shelf i high shelf. low shelf pojacava ili smanjuje sve frekvencije ispod odredjene frekvencije unjednaceno. high shelf to radi iznad odredjene frekvencije. od podesavanja zavisi ta crossover frekvencija. mid boost se postize smanjivanjem low i high za istu kolicinu. mid scoop se postize pojacavanjem low i high istovremeno

Ceo uredjaj planiram na kraju da proizvodim i prodajem za pristojne pare (300njak evra, za pocetak). Uredjaj ce biti odradjen u sa mikrokontrolerom po mom izboru. Digitalni potovi i sve ostalo ce biti optimizovano za minimalni trosak. Nista nece biti open source, sve je moje vlasnistvo.

Uz to, dacu u open source potpuni workalike koji radi sa Arduinom i off-the-shelf komponentama, tako da svako moze da napravi uredjaj koji radi potpuno isto, al mora da kupi Arduino Mega, pa da nacrta PCB (dajem samo shemu), pa da kupi motor-potove... Bice tu i source kod, naravno. Ali, ovakvo pravljenje je svakako mnogo skuplje nego da radite sa suvim mikrokontrolerom (i jedno 250x lakse), tako da DIY varijanta nece biti narocito jeftinija nego da uredjaj kupite od mene...
Odobravate li ovo?

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Nedalm » 31 Mar 2013, 21:46

Nemam nekih korisnih predloga, nisam se dosad sreo sa rack midi switcherom
Opasno si zagrizao. Pazi se feature creepinga.
Go for it! :ziveli:

howyesno
Posts: 73
Joined: 21 Mar 2012, 15:14

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by howyesno » 31 Mar 2013, 22:00

Image

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by maksabass » 31 Mar 2013, 23:05

Sto se mene tice ,kolega-nek ti je sa srecom izrada projekta.Sad ce ti se jave neki i ubice ti volju :D
Pisao sam i ja o ovakvim nekim stvarima...izradio neke...nasao sam lika koji mi je programirao chip...ali ne bas zadovoljavajuce....treba jos malo da se radi na tome...covek nema vremena,ja kao cekam ,u medjuvremenu napravio sam skoro sve komponente za octaswith...fale mi par releya,tasteri i kutija...
Ja pisao u mom postu o ovoj ili slicnoj stvari...no medjutim i ja sumnjam u celu stvar...zbog toga sam i dosao u situaciju da s drugima podelim svoje misljenje.Mislim to ce sigurno da radi i ol;aksa posao onima kojim treba...ali ko su ti?Profesionalci tipa tezgarosi,kako kaze Cortex...nisu uopste za te varijante...oni su stvarno u fazonu procesor brate pod misku i cao.Mislim nije to toliko do njih koliko je do samog okruzenja u kojima se nalaze.Pricam to iz iskustva-mnogi bi hteli ali im nedaju drugi i tako-zacarani krug.Oni drugi hobisti,bi to sigurno da imaju,ali cena je velika za te sprave kad je hobi u pitanju...razmisli...pored silnih pedala jos i switcher ...A oni obicno sviraju to sto sviraju,i lagano,gaze pedalu po pedalu...
e sad imao sam priliku da cujem misljenja tezgarosa,koji bi mozda i voleli da imaju ovako nesto...i razgovarao sam sa njih 10,al se niko nije javio da nesto konkretno uradimo po tom pitanju.A na kraju i oni sve slabije zaradjuju ...teska vremena jbg.
Realna cena po meni za koju bi to moglo da se proda je 150-180 evra,ajde i 200e...
Sve to oko EQ-a ,boosta,i ostalo imam utisak da samo komplikuje celu stvar,i ako je to mozda i najkorisnija stvar ,koju jedna ovakva masina treba da ima.
Sta da ti kazem napravi...pa vidi kako ce da se kotira.Ja cu u medjuvremenu da izradim jedan,iz entuzijazma,ali ulozi u malo veliki...s obzirom da imam 6 pedala koje cekaju kupce takodje napravljenih iz entuzijazma...
oprezno-sta da ti kazem

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by andrej] » 31 Mar 2013, 23:50

Hvala puno na razumevanju i podrsci.

Ja sam po struci programer i napisati kod koji radi sta bilo mi nije narocito tesko. U zadnje vreme sam mnogo izucavao elektroniku i mikrokontrolere i u tom svetu se snalazim podjednako dobro kao i u programiranju aplikativnog softvera. Nije pitanje jel nesto mogu da uradim, nego za koliko dana mogu. Gotovo sav softver oko ovoga sam vec napisao i, cak, isprobao celo kolo u programu za simulaciju (Proteus). Iz ove pozicije, ukloniti veliki deo funkcija uredjaja mi je jedan dan posla.

Planirani uredjaj (prototip) koji sam opisao ce biti za moju licnu upotrebu. U taj 2U rack ide: mnogo zajebano napajanje, mnogo zajeban svicer pedala i mnogo zajeban midi-kontrolisani EQ - to je ovo sto sam predstavio. Ako/kada ovo stavim u 'proizvodnju' (sto bi znacilo narucivanje plocica i kutija, koje hocu da budu od aluminijuma), razmisljam da predstavim vise modela: jedan bi bio samo midi switcher i on bi bio 150-200e (kako Vi preporuciste), u 1U racku, drugi bi bio switcher+EQ, a tek treca varijanta switcher+napajanje+EQ (ono sto sam opisao).

U skorijoj buducnosti cu da dizajniram i open-source podni midi kontroler sa displejem (ogromnim, svetlim) i 2 pedale (koje nemaju pot, vec magnet i Hall senzor). Bulletproof varijanta, koju ce svako moci da napravi za sitne (<100e) novce, sa funkcionalnoscu necega od minimum 500e.

Sto se tice trzista, ja imam MALO drugaciji pogled na to: moja primarna publika NISU tezgarosi. Ako im ovo odgovara, meni je drago. Nije ni Srbija. Zivim u Crnoj Gori, posedujem vise razlicitih nacina za koriscenje Ebay-a, vise PayPal naloga, stranih kartica, tako to... Ja bih ovo da prodajem primarno na strani.
I, da, primarna publika su mi ljudi koji sviraju svoju (autorsku) muziku po lokalima, koncertima, slicno. Ljudi kao, recimo, momci iz Consecrationa, Petrola,... Koji koriste dosta efekata u najcudnijim kombinacijama, uzivo. Ljudi koji hoce na svirci, kad pritisnu dugme, da zvuci ko na CD-u. Da im prebaci na klin kanal kad pale Muff, a na drajv kanal kada pale booster ili overdrajv. Da im upali kompresor, korus i reverb odjednom, a onda da sa toga predju na overdrajv, delay i reverb (ili phaser). Ljudi koji znaju da odredjene pedale dobro padaju samo na odredjenu EQ kombinaciju, a znaju i koliko suptilna promena EQ-a moze a poboljsa postojeci ton. I, ono sto meni najvise znaci: da u toku svirke mogu da menjam raznorazne kombinacije, a da jacina ostane ista (tacnije, da imam zeljenu jacinu). Recimo, da mogu da sviram prljavi clean i onda upalim Fuzz Face i sve je okej - jacina je podesena na pedali. Prebacim na Superfuzz - sve sljaka, jacina podesena. I onda odlucim da upalim obe istovremeno. Bez ovakvog switchera, ne bi bilo shanse da ovo izvedem, a da ne pocepam usi publici.

Makso, ako planirate da open-source-ujete taj OctaSwitch, bio bih rad da pomognem oko programiranja.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Dersu Uzala » 01 Apr 2013, 00:23

Sve je to uber kewl, ja bi samo izbacio EQ/GEQ/PEQ. Pucas sam sebi u nogu sto kazu.

User avatar
Nedalm
Urednik
Posts: 216
Joined: 23 Dec 2011, 15:11
Location: Novi Sad

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Nedalm » 01 Apr 2013, 00:36

andrej] wrote: Planirani uredjaj (prototip) koji sam opisao ce biti za moju licnu upotrebu. U taj 2U rack ide: mnogo zajebano napajanje, mnogo zajeban svicer pedala i mnogo zajeban midi-kontrolisani EQ - to je ovo sto sam predstavio. Ako/kada ovo stavim u 'proizvodnju' (sto bi znacilo narucivanje plocica i kutija, koje hocu da budu od aluminijuma), razmisljam da predstavim vise modela: jedan bi bio samo midi switcher i on bi bio 150-200e (kako Vi preporuciste), u 1U racku, drugi bi bio switcher+EQ, a tek treca varijanta switcher+napajanje+EQ (ono sto sam opisao).
Ovo je dobra ideja.
Dobro je i sto ciljas na inostranstvo - ovdje imas manje mogucih musterija, a u CG da ne pricamo, dolje ukupno nema 5 bendova

Ja sam planirao da dizajniram sebi true bypass switcher sa PIC/AVR/bilo cim za pedalboard, bukvalno hocu da ga stavim ispred sebe, iza njega pedale, i da gazim po momentary tasterima. Mozda dodam midi funkcionalnost. Najvjerovatnije ce biti open source.
Ispravi me ako grijesim, tvoja varijanta je da sve ide u neki rack pozadi, i da se do muzicara dovede midi footcontroller? Ako jeste, koliko je to prakticnije od pedalboard switchera?

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by maksabass » 01 Apr 2013, 01:37

Ah...ja nikako da se otisnem dalje od Srbije...nekad ,"90.godina sam imao niz ponuda da odem sa bendom u inostranstvo,i nesto mi nije dalo.Mozda sam osudjen da se ovde mucim i patim :D .No ja sam poceo ovo da radim da bi sebi pomogao ,a onda i druugovima iz benda ,pa onda malo sire po Srbiji...ko zna mozda se i otisnem malo dalje...recimo Bosna :D .
Dobro znam o cemu pricas i o kakvoj se spravi radi...Ja da ne verujem u te stvari ne bi ni pisao o tome,tako da s moje strane imas veliko DA-napadni projekat.
Sto se tice programiranja microcontrolera...da ,ako si rad da mi pomognes i programiras ga da radi kako treba to je ok.
Radio se o PIC16F877 Pa mozda osposobim i taj midi kontroler.I on je u fazonu octaswitch-a ,s tim sto ikma mogucnost i midi kontrole.
Konkretno OCTSWITCH po mojim saznanjima ne koristi programabilne chipove...vec DIP prekidace i releje.Sve i da koristi(a ne verujem) to sto sam ja napravio ne koristi,a radi kako treba.I njemu se mogu dodati te zajebancije tipa buffer ili EQ.dobro bi bilo ,ali gde? Da li da ujkljucivanjem preseta dobijes EQ kontrolu ili da svakom ulazu (loop-u).
e sad posto ja sve izradjujem sam,morao sam da vodim racuna o tome kako ce biti raspored elemenata unutar kutije.Malo je komplokovano...Da bi bilo smesteno na 2 PCB-a treba da bude duzine 45 cm ,kakvog nazalost nema u prodaji.Pa se iz tog razloga sastoji od vise manjih komponenti ,koji moraju biti povezani flat kablom.Dodavanje jos nekih komponenti ,bi pravilo guzvu,pa zbog toga mislim da samo napajnje za pedale uz ovaj loopre bi bilo dovoljno

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Cortex » 01 Apr 2013, 10:29

Drugari ova tema je bomba! Keep it up! I sto vise objasnjenja za nas chobane :D

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by andrej] » 01 Apr 2013, 12:08

maksabass wrote:Ah...ja nikako da se otisnem dalje od Srbije...nekad ,"90.godina sam imao niz ponuda da odem sa bendom u inostranstvo,i nesto mi nije dalo.Mozda sam osudjen da se ovde mucim i patim :D .No ja sam poceo ovo da radim da bi sebi pomogao ,a onda i druugovima iz benda ,pa onda malo sire po Srbiji...ko zna mozda se i otisnem malo dalje...recimo Bosna :D .
Dobro znam o cemu pricas i o kakvoj se spravi radi...Ja da ne verujem u te stvari ne bi ni pisao o tome,tako da s moje strane imas veliko DA-napadni projekat.
Sto se tice programiranja microcontrolera...da ,ako si rad da mi pomognes i programiras ga da radi kako treba to je ok.
Radio se o PIC16F877 Pa mozda osposobim i taj midi kontroler.I on je u fazonu octaswitch-a ,s tim sto ikma mogucnost i midi kontrole.
Konkretno OCTSWITCH po mojim saznanjima ne koristi programabilne chipove...vec DIP prekidace i releje.Sve i da koristi(a ne verujem) to sto sam ja napravio ne koristi,a radi kako treba.I njemu se mogu dodati te zajebancije tipa buffer ili EQ.dobro bi bilo ,ali gde? Da li da ujkljucivanjem preseta dobijes EQ kontrolu ili da svakom ulazu (loop-u).
e sad posto ja sve izradjujem sam,morao sam da vodim racuna o tome kako ce biti raspored elemenata unutar kutije.Malo je komplokovano...Da bi bilo smesteno na 2 PCB-a treba da bude duzine 45 cm ,kakvog nazalost nema u prodaji.Pa se iz tog razloga sastoji od vise manjih komponenti ,koji moraju biti povezani flat kablom.Dodavanje jos nekih komponenti ,bi pravilo guzvu,pa zbog toga mislim da samo napajnje za pedale uz ovaj loopre bi bilo dovoljno
iako je digitalija samo na 5V, moras je potpuno odvojiti od analognog signala (sve sto je clockovano).

moj prototip (sa arduionom), koji cu da open sourcujem uopste nije glomazan (ako se eliminisu EQ i napajanje, koje je najvece, a svicer gura na 9V) i lako bi stao u 'kutiju ispred borda', kao octaswitch. samo, onda bih morao da ugradim i momentarne futsvice na njega (svi futsvici na jedan analogni ulaz, tako sto se napravi resistor ladder) i dopisem tih 100-200 linija koda.

sto se ove odluke da sve stavljam u rack tice, mislim da u Srbiji ljudi jos ne vide sve prednosti ovoga: mozes da sve namontiras kuci (pedale, rackmount pojacalo eventualno neki rack procesor, kompresor, ima tu vrlo kul stvari) u jednu crnu kutiju (koju mora dvoje da nosi), doneses na svirku, ukljucis u struju, ukljucis gitaru, kabinet, kontroler i ti si spreman. ne samo da mozes da kontrolises sve preko midi kontrolera, nego mozes i da sekvencujes promene na kompu (kao ona)...

neko ce reci kako se ne moze sve postici sa midi kontrolerom... ne moze trenutno, al ce moci uskoro. ja, recimo, dizajniram midi retrofit za wah, koji menja potenciometar midi CC kontrolom (i to sa smoothingom, jer 1CC kanal ima 256 pozicija i to sa transfer-curve-om ICAR potenciometra)... celu pricu ce zavrsiti modularni midi obrtac potenciometara (steper motori obrcu potenciometre na pedalama) i pojacalo sa punom MIDI kontrolom. ovakvom kombinacijom cu uzivo moci da izvedem sve sulude stvari koje radim dok snimam...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by andrej] » 01 Apr 2013, 15:23

radio sam nesto danas... napravio sam shemu bez eq-a i napajanja... sad cu da napravim shemu za zasebne midi-kontrolisane eq-e (parametricki i 10-band, mada ce 10-band sacekati), a za wah pot sam napisao sav kod. moze cak da se ucita taper (transfer curve) iz text fajla. moram da sracunam struje koje prolaze kroz potenciometar u wah-u, da vidim jesu li prejake za digipot.

na pojacalima, recimo, struje su prejake. mogli bi se staviti digitalni potovi, ali uz velike izmene kola. alternativa su motor-potovi, optokapleri, rucno pravljeni optokapleri...
videcemo. krajnji cilj je potpuna MIDIfikacija sve analogne gitarske opreme koju imam.

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Baba Slim » 01 Apr 2013, 19:45

Ludilo. :bravo: Razumem maksimalno 20% što se priča, ali ću pratiti sa uživanjem. :)

Samo napred. :ziveli:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by maksabass » 01 Apr 2013, 21:43

Dakle ovako....ja pravim analogni switcher a Andrej digitalni tj midi switcher...Kod ovog drugog ko sto rece Anderj mogucnosti su velike ,da kazem neiscrpne,kod moje analogne varijante se vec zna...eventualno dodavanje boost/cut sekcije za svaki od preseta.Moja varijanta je varijanta pedalborda ,andrej pravi rack verziju,koja je po meni profesionalnija,ali mislim da su ti rekovi glomazne i teske stvari i da to smo nose strogi i retki profesionalci.
Da bi bilo zanimljivije SVIMA NAMA je predlazem da u ovu temu uvedemo malo TAKMICARSKOG DUHA ali iskljucivo onaj pozitivni dakle bez ikakvih negativnih stvari.Dakle u cilju pronalazenja dobrih i pozitivnih resenja koja ce nadam se svim biti od koristi.
Pitam Andreja da li se slaze sa ovim,kao onog ko je postavio ovu temu.Ako i ne prihvati ovo sve je potpuno u redu ...idemo dalje.
pozdrav svima

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by Trooper » 01 Apr 2013, 21:54

I ja cu, cim finansije dozvole, poceti rad na mom prototipu analognog svicera (sa mogucnostima menjanja kanala na pojacalu verovatno) :)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Midi switcher za pedale: sta biste voleli da ima?

Post by andrej] » 02 Apr 2013, 11:34

Ne bih hteo da se mesam drugima u posao, ali mislim da je ideja analognog svicera skroz glupa, pa bih Vam svima preporucio da sacekate dan-dva, dizajniracu nesto superjednostavno (mozda i popodne), malo i jeftino i za Vas. uz dogovor da ga ne pravite za profit, naravno.

mislio sam da iskombinujem ove 4 stvari:
arduino (u srbiji: http://www.saperel.com/Arduino). svaki od modela na stranici bi radio, al je najjeftinije da zajedno kupite programator (http://www.saperel.com/Arduino/USB2Serial%20Light) za 1350din kojim cete isprogramirati zasebne najjeftinije plocice (http://www.saperel.com/Arduino/Arduino%20Mini%2005), koje kostaju 2.250din. ja ovo, inace, nabavljam po vise nego duplo manjoj ceni, al Srbija je Srbija
74HC595 shift register, 2 komada (http://www.mgelectronic.rs/product.php? ... up_id=1235, 35dinara?!)
diskretne tranzistore koji gone releje (superjednostavna 1-tranzistorska kola od 4 komponente, 8 komada)
releje

svicer bi imao 9 futsvica, 10 LED, 8 kanala (pedala) i 8 preseta i radio bi ovako:

u donjem redu su 8 prekidaca iznad kojih je 8 LED. nazovimo ih FS1, FS2,... FS8 odnosno LED1, LED2,... LED8
u gornjem redu su jedan prekidac i 2 LED. nazovimo ih, PRESETSWITCH, PRESET_LED i PEDALB_LED

PRESETSWITCH menja iz preset moda u pedalboard mod i natrag. PRESET_LED i PEDALB_LED se pale u odgovarajucim modovima.
kada je svicer u preset modu, pritisak na FS1-FS8 pali odgovarajuci preset i odgovarajucu diodu (LED1-LED8), to jest pali loopove (pedale) koje su presetom odredjene
pritiskom na PRESETSWITCH se prelazi na pedalboard/edit mod za taj preset.
u pedalboard modu, svicevi FS1-FS8 pale i gase odgovarajuce loop-ove (pedale), a diode LED1-LED8 to prikazuju. ako je podesavanje upaljenih pedala promenjeno u odnosu na preset, PRESET_LED treperi. kratkim pritiskom na PRESETSWITCH se vraca u preset mod, bez cuvanja trenutnog podesavanja i preset vraca na staro. dugim pritiskom (1.5 sekundi) se cuva trenutno podesavanje u preset i vraca u preset mod.

je li ovo jasno napisano? mislim da sam ga uprostio koliko je god moguce, uzasno je intuitivno.
cena je, bez prekidaca i kutije, 30-40e. arduino se programira tako sto ga ubodete u USB, upalite program, copy-pastujete source i pritisnete transfer. doesn't get easier and cheaper than that.

ako vas interesuje, napisacu source i nacrtati shemu danas/sutra, samo recite, da ne pisem uludo.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest