Making the ultimate overdrive

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 26 Apr 2013, 15:57

Ma jok, samo u izuzetnim situacijama :)
Ja mu povezujem gitare, on napravi poneku plocu.
Poz

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 29 Apr 2013, 01:14

Evo malo progresa. Stigli danas da izbusimo kutiju. Ocekivano, cetvrtaste rupe za DIP su bile najveca zajebancija, pogotovo zato sto imamo samo busilicu i okrugle burgije :) Ali ispalo je prilicno dobro. Ostalo je verovatno jos dve-tri veceri cackanja po malo da je zavrsim.

Image

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Making the ultimate overdrive

Post by andrej] » 29 Apr 2013, 13:26

vidim da ti rupe za 3pdt nisu najpravilnije... imao sam isti problem i moze se resiti samo busenjem sa vise razlicitih debljina burgija zaredom... ili ovim /9zove se step bit):
Image

jedna od najboljih investicija ikad.

btw, resenje za diy mnogougaone (a i oble i bilo koje) rupe se zove knockout/punch. nisam siguran da postoji u tako malim velicinama (za dip), al znam da ima za
C13/C14
Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 29 Apr 2013, 14:58

Buseno je sa 4 burgije i ispalo ok ali sam turpijom pobecavo rupu jer nemam toliku burgiju. Znam za step drill i hteo da uzmem u usa ali ne znam zasto nisam :)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Making the ultimate overdrive

Post by maksabass » 29 Apr 2013, 16:21

Cetrvtaste rupe su prava gnjavaza ,i zahtevna stvar.Bane, super su ispale,skoro savsene pogotovo sto znam kakva je muka samo uz pomoc turpije i burgije to izvesti.Samo napred...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 29 Apr 2013, 16:26

jebavanje je uklopiti DIP-ove sa rupama. Ako napravim vece rupe izgledace ruzno, a tesko je pogoditi rupe tako da dipovi udju savrseno, pogotovo sto je eyelet board isto radjen rucno i sto idu po dva pina po eyeletu pa nije bas kao pcb....valjda ce da upali.

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Making the ultimate overdrive

Post by maksabass » 29 Apr 2013, 17:01

Predlog... ja sam planirao ugradju dip prekidaca u jedu stvarcicu...trebao je biti zalemljen na PCB -u no zbog toga sto je malih dimenzija(NIZAK) bio je problem kao zalemiti komponente a da dip opet bude vislji kako bi izasao vani.napravio sam varijantu da on bude sa jedne strane ,a sa druge strane PCB-a elementi.medjutim i to nije bilo dobro(prenisko).Onda sam dosao na ideju da sve bude na jednoj strani,tako sto sam stavio podnozje za 16pin Ic i u n jemu savrseno uklopio dip koji je fantasticno izasao naploje,taman kojiko treba.A po porebi se to moze u nastelovati.Meni nije problem sto taj dip nije zalemljen,i moze sa se izvuce iz kucista,doduse malo teze,ali ako se stavi u ravni sa sasijom -malo mogen-da ce ga neko izvuci,osim ako mu bas to nije namera.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 29 Apr 2013, 17:27

meni ce biti tako sa druge strane od svega ostalog. Ovaj c&k DIP sto sam uzeo kod cika mousera je dovoljno visok da prodje kroz kuciste. Ono sto me iznerviralo je dosta tanke i lomljive nogice. Jedva sam ih savio bez da ih unistim. Pojacao sam ih malo kalajem za svaki slucaj. Nije mi palo na pamet da sibnem podnozja, imam neka kvalitetna millmax sa debljim nozicama koje bi bolje podnele krivljenje. Jbg, vec sam dipovima iskrivio i zalemio nozice zajedno, kasno sad da ih butam u sockete, ali nije lose znati za sledeci put :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 30 Apr 2013, 10:14

evo kako je otprilike ispalo (malo su sugave slike telefonom)

http://db.tt/DGYDaxjs
http://db.tt/ldy08XFD

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Making the ultimate overdrive

Post by Trooper » 30 Apr 2013, 10:57

Uf, obavezno odradi sa srafovima sa upustanom glavom, previse strci ovo

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 30 Apr 2013, 12:01

Zapravo, namerno sam tako stavio. Ovako je teze da neko udari/pritisne/nagazi ove polugice DIP-a i sjebe nesto unutra. Glave srafa dodju taman iznad polugica.

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Making the ultimate overdrive

Post by Mugen_Gica » 08 May 2013, 19:26

I koji ic je ostao u pedali?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 08 May 2013, 19:49

ako mene pitas - nije jos gotova, kod mene sve ide sporo :)

Mugen_Gica
Posts: 349
Joined: 08 Feb 2012, 22:28

Re: Making the ultimate overdrive

Post by Mugen_Gica » 11 May 2013, 12:50

Nisam imao internet 10 dana, pa sam mislio da je to vec gotovo. :D
I ja imam problema sa lenjoscu. Treba da zavrsim bass od koji osmisljam vec neko vreme. I stalno menjam komponente i vrednosti i prokleti tone stack ... nisam vise siguran da li zelim bandaxall ili fender ... na kraju cu oba staviti sa prekidacem. Ili mozda ne ... lenjosti zasto me kontrolises ...

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Making the ultimate overdrive

Post by bancika » 13 May 2013, 17:23

hehe, kod mene nije toliko lenjost nego bilo puno posla. Ko ce da lemi nakon 9-10-11 sati buljenja u dva monitora :)

Inace, napredovalo je za vikend; plocica je uglavnom gotova, samo da povezem clipping sekciju (nedostaju mi neke diode pa moam do radnje) i ostaje jos offboard wiring.

Taman prilika da probam neke cudne diode koje sam kupio pre puno godina kod nekog dede. Britanske vojne CV425 sa Vf~400mV, verovatno Ge.

Image

Verovatno ce od dioda ici: 2xSI, 1N34A, CV425, BAT41 (ili BAT46), LED (podnozje), MOSFET (podnozje). Resio sam da mosfet ne vezujem sa svojom polarizacionom diodom nego da neku od prethodnih dioda u lancu koristim za to. Racunam da zvuci razlicito sa svakom.

Slightly OT...kupio sam kljuceve za pritezanje potova, jackova i ostalih matica. Do sada sam se mucio klestima i uglavnom se zavrsavalo tako sto ogrebem maticu ili jos gore farbu sa kucista. Ne znam zasto to nisam kupio ranije, ali 100 puta je bolje :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest