MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

User avatar
infected
Posts: 29
Joined: 03 Feb 2009, 02:11

MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by infected » 20 May 2013, 14:15

Planiram da nabavim navedeno pojacalo,pa me zanimaju iskustva ako ih je neko imao,te koja bi bila realna cjena za nabavku polovnog ovakvog pojacala.Eto pa svi komentari su dobrodosli...

Frostensen
Posts: 637
Joined: 29 Dec 2008, 21:15

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by Frostensen » 20 May 2013, 15:07

Ja sviram rok. Svirao sam na 2 JCM 2000 pojacala i nije mi se svideo drajv kanal ni malo. Posto nisam imao puno vremena da se igram sa njima utisci su mi povrsni. Drajv se nekako raspada, u nedostatku boljeg objasnjenja. Deluje mi kao da prdi i nekako je neartikulisan. Ako je JCM 800 malo ispod onog sto volim da cujem, JCM 900 taman ono sto volim da cujem, JCM 2000 je ono sto nikako ne volim :) Nije ono sto si ocekivao, ali eto moja iskustva sa njim nisu zadovoljavajuca.

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by denikarabenc » 20 May 2013, 15:25

Ja nikad nisam posedovao to pojacalo, ali postoji jedno u studiju gde vezbam sa bendom, pa sam ga cesto svirao. Meni se ni malo ne svidja, clean je nekako kao da ima neki efekat preko, kao neki mali chorus, ne mogu da objasnim, ali ima nesto neprirodno. Mozda bi se tebi svidelo, ali meni to jako ne lezi. Sto se tice drive- kanala, ni on mi se ne svidja nesto mnogo. Ima taj Marshall prizvuk, ali sama boja zvuka mi se ne svidja mnogo, ne bih znao da objasnim sta, jednostavno stvar ukusa. EQ mi je prilicno neupotrebljiv, tesko se regulise bass, pa mi je najbolji zvuk koji sam dobio taj sto iskljucis tone shift, ili kako se vec zove ta opcija. Pustis da ide prirodno. I jedan i drugi voicing za distorzije mi nekako vise vuku kao za metal, nije ono sto mene privlaci kod zvuka. Najbolje je da probas, pa da vidis. Ili ako si u prilici, probaj neka DSL pojacala, ona su nekako best buy, najvise dobijes za ulozen novac.

Ovo treba uzeti sa rezervom, jer ovo pojacalo sam ja svirao u studiju gde svira jos 30 ljudi, tako da je prilicno njakano pojacalo. Vlasnik tvrdi da je sve original, da nije modovano, samo je lampe promenio, ali ne mogu sa sigurnoscu da kazem da li je tako, jer nikada nisam probao novo.

Sto se tice cena, zaista ne znam koliko se krecu.

rock nation
Posts: 91
Joined: 26 Nov 2009, 17:34

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by rock nation » 20 May 2013, 18:23

Nisam imao to pojacalo, svirao sam ga na par svirki. Po meni, DSL je bolja serija od TSL. Ako imas nameru da potrosis oko 600 evra preporucio bih ti nesto drugo, Bogner Alchemist, recimo. Ja sam razocaran tim novim Marshallima odlucio da odem kod lika da mi napravi glavu i prezadovoljan sam.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by DrGreenthumb » 20 May 2013, 18:49

Otprilike slično iskustvo, s razlikom da sam ja imao TSL60 glavu nekih par godina. Kupio sam ga novog u Sky Musicu i to je ubedljivo najgore pojačalo koje sam imao, bar none. Clean kanal koji je užasno flat, jako malo headrooma, crunch kanal koji se potpuno karakterom razlikuje od clean kanala, drive koji je pravljen da liči na neki Rectifier fazon - samo fizz i mud, kvarilo se par puta... Jednom sam ga odneo kod Tase da ga malo probamo na njegovom kabinetu pa smo poredili sa njegovim ručno radjenim pojačalom, nikad ga više nisam uključio a dobio sam od Tase (još uvek) najbolje pojačalo koje sam ikad svirao (mada je Fender Vibrolux stvarno mnoooogo dobar) :) Eto, sve sam ti rekao, ja bih to zaobišao u širokom luku. DSL serija je dosta drugačija i mnogo tradicionalnije zamišljena, kao i Vintage Modern, ako baš mora neki moderniji Marshall.

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by denikarabenc » 20 May 2013, 21:25

Ne bih se skroz slozio da su moderni Marsali losi. Kad sam probao JVM410. odusevio sam se. A moderan Marsal. U ostalom, ne jure sve Plexi zvuk, ili tako nesto. Ja licno nisam nasao ni jedno Fenderovo pojacalo koje se meni svidja. Ima dobar clean, ali mi takav clean nije potreban, a dist koji dobijam mi se nikako ne svidja. Zato ima raznih pojacala

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by DrGreenthumb » 20 May 2013, 21:56

Tja, imao sam i Mode Four a drugar 410H. MF je baš bullshit a JVM daleko od toga da je loš al za te pare ima bolje/manje digitalno. Stvar ukusa I guess, a pitanje threada je TSL Marshall a ne šta ko od nas voli je l te :)

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by denikarabenc » 21 May 2013, 16:30

To, stvar ukusa. Ja sam se samo nadovezao za ono DSL i Vintage modern, jer ipak je JCM 200 moderno pojacalo.
:ziveli:

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by Trzalica » 22 May 2013, 10:51

infected wrote:.... koja bi bila realna cjena za nabavku polovnog ovakvog pojacala...
... ovakvo pojačalo u "combo" varijanti je prodavano za 500€ na KP pre izvesnog vremena i niko se nije zainteresovao koliko sam primetio. Čučao je u top odeljku jedno nedelju dana i verovatno ga je vlasnik povukao iz ponude ... Eto, neka ti to bude smernica!

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by Trzalica » 22 May 2013, 11:07

Pravilo je uvek isto: ako želite dobar clean koji je svima poznat iz bluzerskih voda i ranih radova rock pionira - mora jedan klasičan Fender amp. Ako pak želite da svirate klasičan Hard Rock 70/80 onda je tu Maršal br.1 ... ako vam je do nekog USA zvuka 90' i > prolaze Mesa i sl. pojačala, isto kao i novi JCM 2000 Marshall-i koji su malo više "nabrijani" ka toj kategoriji zvuka ... Jednostavno, nema univerzalnog pojačala koje pokriva sve aspekte. Ko želi široku lepezu zvukova, mora posedovati bar dva pojačala ili eventualno Fender za Clean i gomilu efekata pedala za drajv.
Živeli!

User avatar
infected
Posts: 29
Joined: 03 Feb 2009, 02:11

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by infected » 22 May 2013, 11:12

Hvala svima na odgovorima.....
Pa dobro volio bi onda cuti vase prijedloge za nabavku dobrog polovnog lampaskog combo pojacala za otprilike 600/700 EU,samo da napomenem da sviram jako različite žanrove (od pop-rock-a do hard core-a) tako da mi treba pojacalo sa prvvenstveno dobrim drajvom,a i da klin bude ok,spajo bi na njega pedale...

User avatar
Trzalica
Posts: 525
Joined: 08 Nov 2009, 21:14

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by Trzalica » 22 May 2013, 11:19

infected wrote:Hvala svima na odgovorima.....
Pa dobro volio bi onda cuti vase prijedloge za nabavku dobrog polovnog lampaskog combo pojacala za otprilike 600/700 EU,samo da napomenem da sviram jako različite žanrove (od pop-rock-a do hard core-a) tako da mi treba pojacalo sa prvvenstveno dobrim drajvom,a i da klin bude ok,spajo bi na njega pedale...
Ako nisi "paljevina" na zvukove bluza iz doba metuzalema, ne razmišljaj o kojekakvim fender "klinovima", ... Marshall je sveti gral svakog gitarskog pojačala za rock svirku.
Naročito za one koji vole modernije pravce i spomenuti hc, JCM 2000 je prava stvar. Pokriva sve od pop-rock-a do hard core-a i ostavlja rezervi za turbo folk. Bez preterivanja, ovo je izvanredno pojačalo.
Traži ga za prosek 500€ i pevaj od sreće jer si u profi ligi bar opremom! :ziveli:

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by denikarabenc » 22 May 2013, 22:12

Ako mozes da probas, probaj, pa ces videti. U sustini, gotovo svako pojacalo od 600-700 evra ce ti raditi posao. Meni se JCM 2000 nije svideo, tebi mozda bas to odgovara, tako da probaj, pa gledaj.
Udjes u Mitros, probas svako bozije pojacalo tamo, i onda kupis to polovno :)

User avatar
ToneChaser
Posts: 200
Joined: 28 Apr 2013, 16:00

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by ToneChaser » 27 May 2013, 00:23

denikarabenc wrote:Ako mozes da probas, probaj, pa ces videti. U sustini, gotovo svako pojacalo od 600-700 evra ce ti raditi posao. Meni se JCM 2000 nije svideo, tebi mozda bas to odgovara, tako da probaj, pa gledaj.
Udjes u Mitros, probas svako bozije pojacalo tamo, i onda kupis to polovno :)

:XD: :XD: :XD: :XD:

Zamisli sad ovo da cita neko iz Mitrosa :lol:

A posle su neljubazni prema nama kada odemo da probavamo :mrgreen: :hide:

fatbastard
Posts: 93
Joined: 03 Jul 2010, 15:46
Location: Beograd

Re: MARSHALL JCM 2000 TSL 602

Post by fatbastard » 27 May 2013, 17:22

Hahaha... Nama je sve jedno, koliko ćeš pojačala probati...
Samo da ne drndaš 3 sata svako, i da ne dođeš u subotu... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest