Kemper profiling amp LIVE

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by mislim_stvarno » 24 Jul 2013, 11:16

deluje da se super zabavljas sa novom igrackicom :D

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 24 Jul 2013, 19:27

Ne da se ludo zabavljam nego svrshavam... :XD: :ziveli:
NE znam odakle da pocnem sa danasnjim danom, obrisao sam cak 187 profila (ima dosta varijanti koje mi nisu potrebne jer vec imam jako dobar zvuk tog ampa) i stavio nove, krljacinu onu tesku tipa Krank, Fryette, Fortin koji je ludnica i slicne :metal: Ala to krlja i ubija za sve novce :bambi:
Onda sam pustio prvih 48 preseta sa Axe FXII koji su studijski odradjeni i prilicno su dobri moram priznati, mada je kod recimo clean ampova za mene utisak da je manje dubine u zvuku prisutno, tipa Feder Deluxe amp...
I na kraju, vrhunac danasnjeg dana - skinuo sam profi presete Marshall AS50R akustnicnog ampa, Laney-a, Acoustimaxa i posebno body resonance profi odradjene presete, zaboo sam usljivi Piezo u Kemper preko monitora i doziveo mega ekstazu sto se tize zvuka :P :bambi:

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Cortex » 25 Jul 2013, 12:53

Image

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Mrav » 25 Jul 2013, 20:04

hahahahhaha carski :ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 25 Jul 2013, 23:03

:lol: Ma sami se najavljuju :D

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 09:34

Malo da osvezim temu i docaram svoju radost jednim kolazom dela profilisanih ampova :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Funkomat » 30 Jul 2013, 15:13

haha
zasto bi neko profilisao rolandovog kjuba? :D

Kill surf city
Posts: 2527
Joined: 10 Jan 2009, 10:56

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Kill surf city » 30 Jul 2013, 15:19

yo dawg, i heard you like profiling

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 30 Jul 2013, 16:15

Image

sad na proslomesecnoj turneji kad sam isao sa unearth kao njihov tonac, njihov gitarista ken susi je uzeo kempera i svirao ga celu turneju (20 koncerata po celoj evropi). prvo je dobio dvojku, onog u rek verziji. sve je radilo super na prvom koncertu (neki metal festival u poljskoj) a onda je vec sledeci dan na hellfestu u francuskoj kemper zabo. sva sreca pa je hellfest veliki festival pa smo uzeli neko bekap engl pojacalo da odsviramo koncert; posle svirke kad je probao ponovo da upali kempera, on svetli i krene da louduje i onda zabode. ne moze da digne sistem iz nekog razloga.

ken se cuo sa ljudima iz kempera nekoliko puta i probavao svasta, bez rezultata... pa su odlucili da mu posalju novi. kako je turneja u toku i svaki dan se putuje kroz razne drzave (austrija, svajcarska, belgija, ceska, spanija, portugal, italija...) najvise koncerta je bilo u nemackoj pa su uspeli da mu posalju drugog kempera u minhenu kad smo bili. jedini zajeb je taj sto su mu umesto rek verzije poslali onu manju verziju, koju nije mogao da ugura u rek pa nam je to pravilo dupli posao kad smo se cekinovali na aerodromima (aerodrom u parizu je najgori na svetu), ali kemper je super friendy sto se toga tice jer ga kao torbicu uneses u svaki avion kao rucni prtljag bez problema.

sa zvucne strane, ken se kune u kempera i kaze da je sjajan. sa moje tacke gledista ton majstora, unearth sviraju nesto najblize fazonu pantere, dakle ljuti metalkor sa puno gejna, i zvuk koji sam dobijao na fohu je uglavnom bio dobar, s tim da sam na svim miksetama i razglasima morao da skidam 6 kHz na njegovom kanalu. sve ostalo je bilo okej. uzimao sam direkt XLR izlaz iz sprave a ken je koristio marshall box samo kao svoj monitoring na bini.

kapiram da je kemper super kao studijska sprava koja ima milion mogucnosti, ali ja sam takav da kompjuterima, kolikogod bili savrseni, ne mogu nikad 100% da verujem. posebno u situaciji kao sto je turneja i kad si svaki dan u drugoj drzavi a kamoli gradu. kad se nesto desi, kao na ovom primeru, da je obicno pojacalo u pitanju, pa to bar mozes da otvoris i pogledas, da li je osigurac, lampa, nedajboze trafo... kempera mozes samo da otvoris i da se upucas :)

da ne mracim, cestitke na kupovini, sigurno je sjajna sprava i sigurno ima trilion mogucnosti (fryette mi prvi pada na pamet kao nesto sto do sada recimo nisam cuo), za studijsku spravu je verovatno jedna od najboljih na trzistu trenutno, a za neke ozbiljnije turneje (koje su, ruku na srce, nama srbima i srpskim bendovima misaona imenica) ja bih se licno ipak opredelio za pojacalo kao takvo. :ziveli:

edit: kempera nisam mogao da cujem u svoj sili i slavi na ovoj turneji zbog stila koji unearth svira - ken je ranije svirao 5150, sa tjubskrimerom i noiz supresorom ispred, na esp sedmozicanom ltd-u, sto je ipak samo jedna od opcija koje kemper pruza

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Trooper » 30 Jul 2013, 16:38

A jesi pitao coveka, cemu kemper? Msm mene licno zanima, ako vec covek preferira takav zvuk i tako jednostavan lanac. Razumem upotrebnu vrednost kempera u studiju, ili za nekog pro gitaristu (high-profile tezgarosa/studijskog muzicara), ali npr u ovom slucaju 5150/mesa/engl radi posao

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 16:48

Kemper je jos uvek nova stvar na trzistu iako je izasla i rack varijanta. Samim tim sto se greske uklanjaju u hodu govori za to da postoji odredjeni rizik za preveliki broj svirki da se nesto eventualno desi, da li zbog samog softvera koji se jos uvek razvija bilo zbog eventualne greske korisnika tokom upravljanja. NIje da branim Kemper, ali to se moze desiti bilo sa recimo nekim Boss, Digitech, Zoom procesorom, moze se desiti i sa kutijom bilo gitarskom ili PA... Mom ortaku je jedan Korg procesor poceo da crkava tokom svirke... No svakako jeste nezgodno ako je Kemper jedini izvor zvuka posebno na velikim turnejama i po meni za svaki slucaj na takve turneje se nosi bar jedan backup pravi amp, recimo Bonamassa na turneje koje su vece nosi po 4-5 pojacala. :ziveli:
Sto se tice zvuka koji se dobija bilo LIVE bilo preko monitora i miksete mislim da je odlican i drago mi je da se slazemo. ISkreno i mene je zanimalo kako zvuci taj Peavey, Fryette, Friedman i sl.ampovi kad se bas ono otpanji, kako se ponasa, da li izoblicava ili saturise kao lampa, da li je tanak ili zaista lici na lampasa... NA nekim umerenim glasnocama za recimo srednje svirke on zvuci zaista odlicno.

Sto se tice smaog Kempera, on pati od nekih decijih bolesti. Nazalost najvise zbog softvera, samog nacina browsovanja po profilima, mada se tu situacija znatno popravila, ubacili su i podrzali Perform opciju gde se mogu snimiti na MIDI kontroler profili koji ce se koristiti na svirci i koliko sma citao, to odlicno radi. ALi nazalost bilo je iznenadnih otkazivanja kao kod tvog prijatelja. NEsto zbog same sotverske greske a nesto i zbog gluposti samih korisnika koji su greskom umesto da brisu rigove brisali sistemski softver i svasta nesto radili,a kao jedan od najgorih primera - probali su da licno edituju Kemper fajlove preko PC-a pa i ne cudi sto se sve to deshavalo. Zato su u poslednje vreme i izbacili gomilu editora za rigove i pedale kao i midi podesavanja.

p.s. ISKRENO, iako volim svoju LTD H-1001 Deluxe gitaru sa EMG 85/81, ubedljivo bolje zvuce i moj Hot Rod 57 Vintage Fender i LP Studio preko Kempera, jednostavno zbog pasivaca imaju vishe dushe, headrooma, jednostavno su manje sterilni sto i sam znas :D Opet aktivci su odlicni za riljanje, drago mi je da je prijatelj zadovoljan :ziveli:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 16:57

Trooper wrote:A jesi pitao coveka, cemu kemper? Msm mene licno zanima, ako vec covek preferira takav zvuk i tako jednostavan lanac. Razumem upotrebnu vrednost kempera u studiju, ili za nekog pro gitaristu (high-profile tezgarosa/studijskog muzicara), ali npr u ovom slucaju 5150/mesa/engl radi posao
:1:

Kemper je odlicna stvar da zameni recimo 4-5 razlicitih pojacala koje koristis na turnejama poput gore navedenog Bonamase. On i jeste zamisljen da profilises svoje ampove da ne morash da ih vucaras po celom svetu ali su ljudi ispali ludji nego sto se ocekivalo pa su upadali u Evropi po svim zivim radnjama i gajbama da profilisu sto vise ampova, od kojih zaista ima dosta rariteta. No svakako, tehnici nikad ne treba verovati, uvek treba imati barem jedan backup amp.
Kemper, pored studijske primene, je jednostano za igranje i svirke gde se kombinuje vise razlicitih ampova i uopste pravaca muzike. Ima milion mogucih podesavanja i samim tim i dobijenih rezultata.
Opet, kao i kolega, ne vidim toliko svrhe ako se koristi samo jedan recimo profilisani amp ili lanac efekata, sem ako ima dosta varijacija na temu koje su odradjene u profilima.

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 30 Jul 2013, 17:02

zaboravio sam da napomenem da ken, osim sto svira, radi u svom studiju kao snimatelj i producent, tako da je to najvise odgovor na pitanje zasto kemper :ziveli:

najvise ce mu koristiti u studiju, ali je hteo da ga isproba i na turneji jer ga je dobio cim je sleteo u evropu. nisam siguran koji setap je koristio, mozda laney lionheart i jos jedno pojacalo pa je spakovao stereo sliku od dva mikrofona u jedan kanal, tako nekako. uglavnom, na fohu sam skidao 6 kHz najvise zbog puno gejna (na bazovom pojacalu, drugog gitariste koji svira 5150 sam skidao 4 kHz kao sto to obicno biva sa 57-icama koje hvataju hi gain pojacala), a ono ostalo sto se skida ponekad sa pojacala 100 herca, eventualno 250, to je vec kao i sa svim pojacalima... ken ne svira ama bas nikakvu klin svirku u unearth setapu, ali mozda bih u toj prilici skinuo malo 1 kHz kao i kod svih fenderskih klinova. :metal:
Last edited by rock action on 30 Jul 2013, 17:06, edited 1 time in total.

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 17:05

rock action wrote:zaboravio sam da napomenem da ken, osim sto svira, radi u svom studiju kao snimatelj i producent, tako da je to najvise odgovor na pitanje zasto kemper :ziveli:

najvise ce mu koristiti u studiju, ali je hteo da ga isproba i na turneji jer ga je dobio cim je sleteo u evropu. nisam siguran koji setap je koristio, mozda laney lionheart i jos jedno pojacalo pa je spakovao stereo sliku od dva mikrofona u jedan kanal, tako nekako. uglavnom, na fohu dam skidao sam 6 kHz najvise zbog puno gejna, a ono ostalo sto se skida ponekad sa pojacala 100 herca, eventualno 250, to je vec kao i sa svim pojacalima... ken ne svira ama bas nikakvu klin svirku u unearth setapu, ali mozda bih u toj prilici skinuo malo 1 kHz kao i kod svih fenderskih klinova. :metal:
AKo sledeci put svira na aktivcima sa puno gaina, probaj da skidas prvo na samom Kemper inputu i podesavanju za dist ili cak i na EQ na output Kemper podesavanjima, jer rezultati zaista mogu da budu odlicni.
Lepo pise ako su vam magnei suvise HOT ili suvise slabi, udjite u INPUT podesavanja da podesite bilo clean bilo dist zvuk. Recimo kolega i prijatelj je zamerio na lakom sviranju frazoleta i harmonika,a Kemper ima pored milion podesavanja cak podesavanja i za picking... :D

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by sinisake » 30 Jul 2013, 17:09

Eh, i njemacka tehnologija izdaje... svet ide, nezaustavljivo, u, propast... :(

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest