Kemper profiling amp LIVE

Izrada, održavanje, saveti...

Moderators: dejankuki, Trooper, Nedalm

Post Reply
User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 30 Jul 2013, 17:10

to smo namestali na prvoj tonskoj jos, tu nije bilo problema. imao sam drugi problem, sa recimo digitalnim miksetama, kad recimo gitara ode u klip, to na digitalnim miksetama svim zvuci kao plasticno govno (cak i nevezano za klipovanje manje vise), osim jedne digitalne midas na kojoj sam radio. s druge strane, analogne miksete, midas, allen & heath, soundcraft... to su prave ozbiljne miksete i to ne moze sa digitalijom da se poredi. dupe i oko. :) ali odosmo mi u offtopic... :bambi:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 17:21

rock action wrote:to smo namestali na prvoj tonskoj jos, tu nije bilo problema. imao sam drugi problem, sa recimo digitalnim miksetama, kad recimo gitara ode u klip, to na digitalnim miksetama svim zvuci kao plasticno govno (cak i nevezano za klipovanje manje vise), osim jedne digitalne midas na kojoj sam radio. s druge strane, analogne miksete, midas, allen & heath, soundcraft... to su prave ozbiljne miksete i to ne moze sa digitalijom da se poredi. dupe i oko. :) ali odosmo mi u offtopic... :bambi:
MA kakav crni off, ovo je jako bitno jer Kemper nije samo procesor za studio nego i za LIVE upotrebu pa je svaki ovakav info dragocen :bambi: :ziveli:

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 30 Jul 2013, 17:25

moja poenta je bila da su digitalne miksete djubre nezavisno od kempera ili "pravih" pojacala, posebno sa bendovima koji sviraju rok i metal i imaju prilicno "hot" signale na svim parametrima/kanalima (ukljucujuci i bubanj i vokal a ne samo gitare), a na ozbiljnim analognim ce sve da zvuci super :ziveli: uz, naravno, tonca koji zna sta radi ^^

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 30 Jul 2013, 17:32

rock action wrote:moja poenta je bila da su digitalne miksete djubre nezavisno od kempera ili "pravih" pojacala, posebno sa bendovima koji sviraju rok i metal i imaju prilicno "hot" signale na svim parametrima/kanalima (ukljucujuci i bubanj i vokal a ne samo gitare), a na ozbiljnim analognim ce sve da zvuci super :ziveli: uz, naravno, tonca koji zna sta radi ^^
:bravo: :ziveli:

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 30 Jul 2013, 17:36

ajd kad sam vec u offu, nesto da spomenem onako usput... i sam sam frik za opremu, recimo da sam se ove godine po prvi put malo smirio sto se toga tice, ali imam utisak da kod nas, sto ovdasnji forumasi, sto ozbiljniji ljudi (yu grupa na primer) ne uzimaju posao tonca dovoljno ozbiljno. dzaba sto imas brutalan ton i brutalnu opremu i sto si birao te pedale i ta pojacala i tu gitaru i zice i trzalice mesecima, godinama... i mislis, to je to, a onda odes na svirku bez svog tonca. jer, ne samo u srbiji nego i svuda, dzaba ti najboji ton na svetu tebi na bini ako za miks pultom imas nekoga ko ne zna sta radi. ili nema pojma, ili ima drugaciju sliku od one koju tebi/bendu treba, ili je jednostavno umoran pa mu promaknu neke bitne stvari za taj i taj bend.

na primer, napolju na ozbiljnim festivalima, bend dodje bez tonca i boli ih uvo, zvuce oni dobro u startu, a taj domacin lik na mikseru ima dnevno da uradi 10 bendova i zbog umora mogu da mu promaknu neke bitne stvari za neki bend, posebno za hedlajnera koji svira u 10 uvece a on je dosao tu jutros da pegla od 9 prepodne. yu grupa me je pre neki dan u uzicu bas iznenadila, super oni sviraju, kao domaci zz top bukvalno, i ja bih voleo tako da se zabavljam na bini kad budem imao preko 6 banke, i dobro su zvucali, ali im je falilo da zvuce spektakularno. call me picky but... :hide:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by andrej] » 30 Jul 2013, 18:32

rock action wrote:ajd kad sam vec u offu, nesto da spomenem onako usput... i sam sam frik za opremu, recimo da sam se ove godine po prvi put malo smirio sto se toga tice, ali imam utisak da kod nas, sto ovdasnji forumasi, sto ozbiljniji ljudi (yu grupa na primer) ne uzimaju posao tonca dovoljno ozbiljno. dzaba sto imas brutalan ton i brutalnu opremu i sto si birao te pedale i ta pojacala i tu gitaru i zice i trzalice mesecima, godinama... i mislis, to je to, a onda odes na svirku bez svog tonca. jer, ne samo u srbiji nego i svuda, dzaba ti najboji ton na svetu tebi na bini ako za miks pultom imas nekoga ko ne zna sta radi. ili nema pojma, ili ima drugaciju sliku od one koju tebi/bendu treba, ili je jednostavno umoran pa mu promaknu neke bitne stvari za taj i taj bend.

na primer, napolju na ozbiljnim festivalima, bend dodje bez tonca i boli ih uvo, zvuce oni dobro u startu, a taj domacin lik na mikseru ima dnevno da uradi 10 bendova i zbog umora mogu da mu promaknu neke bitne stvari za neki bend, posebno za hedlajnera koji svira u 10 uvece a on je dosao tu jutros da pegla od 9 prepodne. yu grupa me je pre neki dan u uzicu bas iznenadila, super oni sviraju, kao domaci zz top bukvalno, i ja bih voleo tako da se zabavljam na bini kad budem imao preko 6 banke, i dobro su zvucali, ali im je falilo da zvuce spektakularno. call me picky but... :hide:
:1:
nije samo sto ne znaju tonci, nego ih cesto i boli ku*ac. konkretno, ortak nekad radi za 20e, a nekad za 150e. i namerno ga ne zanima da to zvuci dobro za 20e po svirci. za 20e sve sto dobijes je da nema mikrofonije i da su instrumenti kolko-tolko ujednaceni.
s druge strane, ima toliko ljudi koji su utripovali da znaju da rade ton, a ne da ne umeju, nego se divim njihovom umecu da uniste sta god dotaknu... ali, **** ga.

totalni off, na temu katastrofa tonaca:
Spoiler:
radio sam ton jedno vreme (i opet bih, da imam kome)... ono sto me najvise iznerviralo je bilo kad je jedan lik iz poznatog CG alt-rok benda radio ton... svi ga znaju, imaju poverenja u njega, dugo svira, dobro svira... i nema BLAGE veze sa namestanjem tona. radio je na nekom 'festivalu' ton, a ja sam to vece izdao pojacalo nekom manje poznatom bendu, pa sam se nasao tu. tonska proba, ja namontirao svoje pojacalo, tonac vec podesio pojacalo drugom gitaristi, krecu sa svirkom - katastrofa, najgori ton ikad. ja uzeh, podesih i drugo pojacalo, podesih im pedale, pozicionirah mikrofone (koje je tonac samo okacio odozgo s kabineta; nisam siguran jel lik zna kako funkcionise direkcioni mikrofon), prosvira bend, a usvirani, milina cuti. sve za 5min, samo sam uradio logicne stvari, nista posebno. naravno, tonac zlurado komentarise, svi prisutni na mojoj strani. mislite da ga je bilo sramota?
takodje, isti lik je napravio najgori raspored zvucnika (vrlo bitno, narocito u prostorijama cudnog oblika) koji sam u zivotu video. prosto da ne poverujete koliko je to neefikasno bilo. jedina gora varijanta od toga sto je uradio bi bila da je lepo oborio sve zvucnike na pod, drajverima ka podu.

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 31 Jul 2013, 00:12

jbg, bas mi krivo kad cujem za takve slucajeve. a cujem ih cesto...
nije da sam u fazonu JA znam kako treba, sva sreca pa znam jos bar 10 ljudi koji rade ton sjajno u beogradu i okolini, nego bih samo da skrenem ljudima/gitaristima/muzicarima paznju na to da EQ gitare/pojacala/zvuka i celokupne slike mnogo vise zavisi od drugih ljudi koji dolaze u lancu posle sviraca. na svirci od tonca, a na snimanju od snimatelja, producenta i kasnije onoga ko radi mastering. naravno, polazna tacka je mnogo bitna ali treba imati u vidu da neko posle moze mnogo vise to da usere, da se tako izrazim, jer prikladniji termin ne postoji. ta i ta odredjena drajv/dist/faz pedala moze da zvuci tako i tako sviracu i on moze da razlikuje 20 razlicitih i samo svirac zna i oseca taj neki mojo koji mu ta pedala daje (ili pojacalo), ali na kraju dana/lanca/foha tonac brine samo o jednom - da skine nepozeljan EQ koji dobija sa bine, da li je u pitanju roland cube ili fender deluxe ili mesa ili petsto naslaganih jcm 800. :ziveli:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by andrej] » 31 Jul 2013, 10:27

da ne off-ujemo ovde, progovoricu nesto i o samogradnji midi kontrolisanih analognih miksera, dodavanju grupa, i optimalnom eq-u.
kad smognem snage da nacrtam shemu.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Cortex » 31 Jul 2013, 10:46

andrej] wrote:da ne off-ujemo ovde, progovoricu nesto i o samogradnji midi kontrolisanih analognih miksera, dodavanju grupa, i optimalnom eq-u.
kad smognem snage da nacrtam shemu.
I will do it

Image

I will do it

Image

I wi

Image


:lol: :**

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 02 Aug 2013, 13:17

Samo da malko osvezim. Dakle: gitara - Tube Screamer TS9 (lepse je kad sam manualo podesavam nego kad stalno cackam po snimljenom screameru iz Kempera) - Kemper i to je to :banana2: :metal4: :shred: :gitara1: :smil_guitar:

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 02 Aug 2013, 13:47

sad sam se setio da je tako i ken susi vezivao, zato je bilo puno gaina pa sam skidao 6 kHz na fohu. :ziveli:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by MUzzY » 02 Aug 2013, 16:33

Ovaj, kakv kliping u mikseru na Live-u? :) To je no-no u svakom okruzenju, pogotovo na live-u!
Samo optimalan nivo na kanalu i nema brige. Cudi me da si morao nesto puno da se petaljas oko Eq-a? Mozda treba izabrati drugu kombinaciju (simuliranog) kabineta i majka?

User avatar
rock action
Posts: 795
Joined: 03 Dec 2008, 10:07
Location: bgd
Contact:

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by rock action » 06 Aug 2013, 21:57

nisam se dobro izrazio. nisam mislio na kliping na samom kemperu, nego na kliping na digitalnoj mikseti bilo kog kanala koji klipuje na njoj (vokal, gitara, stagod). od price o kemperu sam otisao na drugu temu, pljuvanje po digitalnim miksetama, nista strasno. :mrgreen:

boki1978
Posts: 490
Joined: 07 Dec 2008, 15:43
Location: Beograd

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by boki1978 » 12 Oct 2013, 01:27

Posle duzeg razmisljanja, nasao sam pravog FR drugara koji odlicno moze da radi i kao monitor. Ono sto je zaista primetno je sto i na malim, da ne kazem sobnim jacinama moze da se dobije jako dobar zvuk.
Posebno odusevljava zvuk Radosevic dread akusticne gitare sa piezom preko Kemper profila direktno u kutiju, jednostavno je apsolutno sjajan!
Ima dosta tvikovanja oko Kempera ali i samih kutija, oko skretnice, EQ, zaista treba imati dosta vremena i sve procackati,a zasad su utisci jako dobri :ziveli:

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Kemper profiling amp LIVE

Post by Dersu Uzala » 12 Oct 2013, 08:20

boki1978 wrote:...utisci
Pa ti zivis na nekom cardaku ni na nebu ni na zemlji, lako je tebi. :ziveli: Buena vista.

A za ovaj EV, pa EV je uvek EV, pogotovo kad je amerski pa jos vintidj.

Mi smo kao klinci dosta koncerata videli u Hali Sportova na Novom Beogradu i tamo su iz nekog razloga najcesce furali EV razglas koji je bio keva. U periodu pre ili netom posto je otvorena i Hala Pionir. Stajaznam, secam se da sam gledao Rok Masinu tamo izmedju ostalog. Mozda kraj sedamdesetih u vr' glave. Razglas ubi, a ono ovalna sala, katastrofa, izolacija gjashtë.

Sad to sto MkIIc+ i decaci koriste strogo EVM12L, mozda sam pristrasan :mrgreen:


P.S. Pa ti zivis iznad Semiramidinih visecih vrtova bogati...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest